mňa by skôr zaujímalo, ten vlak asi fyzicky nemá označenie, že neberie biky... takže internet nečítaš, ale proste do vlaku nastúpiš s platným cestovným lístkom do prvých alebo posledných dverí ... revízor ťa proste vyhodí?
14.02.2019 - 09:25:47
00
Tak toto som vyskúšal viackrát, dokonca raz som nastúpil s bajkom do miestenkového do 1. triedy, a neskúšali ma vyhodiť :) asi je to skôr o ľudskom prístupe,
ale do Pešti to bude asi iné.
a asi tiež bude rozdiel - jednotlivec alebo skupina
a doplním, a niekoľkokrát aj pri výluke, som sa v pohode natrepal aj do autobusu
14.02.2019 - 10:35:42
00
lapaloma Nepredajú Ti lístok pre bicykel do vlaku v ktorom nemôžeš s bicyklom cestovať. Lístok pre bicykel predajú len k platnému cestovnému lístku.
14.02.2019 - 15:23:34
00
no ja som raz cestoval vlakom ZA - Třinec, bicykle vedeli prepraviť len po hranicu...ďalej už nie :D česká sprievodkyňa nám povedala, že musíme vystúpiť na najbližšej stanici, kde sme aj mali namierené :D
14.02.2019 - 15:36:27
03
raz som stál s bicyklom vo vozni 1. triedy (vlak nemal stojany ani PÚB), keďže v uličke bolo viacej miesta a nikomu som tam nezavadzal... ale keďže som mal len klasický lístok a kvôli státiu sa mi doplácať za 1.triedu nechcelo, musel som sa narvať do vedlajšieho vagónu, čo bol dosť problém (to, že som všetkým zavadzal pri nástupe/výstupe ani nehovorím :tmi: )
15.02.2019 - 11:04:31
00
Ja?No!, toto platí len pre povinne miestenkový vlak. Ak ja prídem a kúpim si lístok pre seba a pre bike a potom nastúpim do vlaku, čo nie je povinne miestenkový ale neumožňuje prepravu bicykla tak si v situácii, na ktorú som sa pýtal
15.02.2019 - 13:29:03
00
Cestoval niekto vlakom do rychleb? Cez bratislavu a breclav. Ziadne komplikacie na trase z bajkom?
01.05.2019 - 18:15:27
00
@denisko5 ja to mam v plane ale este som real nesiel, tiez ma to zaujima tak sa plz podel o skusenost ked pojdes....
01.05.2019 - 19:23:25
00
pred par rokmi sme tak isli, dobrodruzstvo :) hlavne posledny prestup je na motoracik, kociky maju pred bikmi prednost :)
01.05.2019 - 19:51:18
00
Ta akoze vyhodia z vlaku ked nastupi stado mamiciek?
01.05.2019 - 23:19:25
00
Mozu max. presunut. Na kocik by mohli tiez vydavat listky aj ked sa za ne neplati. Aspon by sa predislo bitke o miesto.
01.05.2019 - 23:31:53
00
siel som minuly rok ba - zulova(lesom na ciernu vodu tak 20min). Ako hovori magez posledny prestup lipove lazne - zulova je motoracik, ale debatovali sme so sprievodkinou a hovorila ze niekedy tam ma aj 10 bajkov lebo vsetci idu na RS. Celkovo to hodnotim dost dobre tu cestu, hlavne web ceskych drah vies si vsetko pekne zarezervovat vopred.

edit: Inak BA-Brno sme isli regiojetom je to o dost lacnejsie ako EC. Bicykel tusim za euro alebo dokonca zadarmo ale max 3ks.
02.05.2019 - 10:03:36
00
Dnes ma dosť prekvapil obľúbený prepravca Plgr. kapitáňa, horko ťažko som zohnal lehátko do končín, kde nie je nič, ale lístky na bicykel na internete ešte len “pripravujú”. No nič, kúpil som si na stanici. Teta sa pýta, či chcem na bajk aj miestenku, radšej som si vzal. Prekvapko pri vlaku - žiadny vozeň, do ktorého by sa dal niekomu bajk podať. Cvikmajster vraví, že treba ho zamknúť o háky v tom vozni s otvoreným priestorom, ja som o 4 vozne ďalej. Čo tam ráno nájdem, to sa ešte uvidí.
30.05.2019 - 23:15:54
00
No naposledy som šiel z BA do PN vlaknom a brali sme s priateľkou bajky. Vlak plný, do vozňa kde je ten výťah mi ho zobrať nechceli, iba na nás kričal štikmajster, že máme naskočiť do nejakého vozňa, kde ľudia stáli už pri záchodoch. Takže to bola fakt sranda sa cez nich predierať aby sme to mohli zavesiť na tie háky. Fakt katastrofa.
31.05.2019 - 07:40:58
00
My sme sli v piatok rano nejakym rychlikom smerom na levice bb a kosice a mali sme aj miestnenku na bajky a poslali nas do vagonu ktory je len na batozinu co je len prazdny vagon bez akychkolvek drziakov a vraj ze si ich mame polozit na zem lebo budu inac lietat tak to som im povedal ze ani nahodou nepolozim cestak za dvojku len tak na zem nech sa tam sucha a isli sme do ineho vagonu kde boli dva haky a tam sme si to zavesili. Blbe bolo ze sme boli traja ale nejak sme to tam upratali tak ze to nezavadzalo v chodbe a sedeli sme hned v tom kupecku vedla bajkov a videli sme cez take okienko na ne.
04.06.2019 - 18:59:34
00
keyboard_arrow_up