lto napísal:
Toho pressfitu sa stale vyrobcovia nevzdali ? :x

Asi nie, už som mal obhliahnuté nejaké pekné rámy (Orbea, Bianchi, Ghost) a stále ma odrádza ten blbý pressfit :( Momentálne mám len problém vymeniť ložiská len v kolesách, ale tam aspoň vydržia dlhé roky bez zásahu... Stred bežne rozoberám aj 2x ročne.
04.05.2019 - 19:07:51
00
a co stym robis? mozno to je ten problem ze ho stale rozoberas - na to tie stredy stavane niesu. na ghoste mam este stale orig. stred - prezil celu sezonu 6500km a poslednu zimu kde sa dost kupal v slanej vode z asfaltu a stale mu nic nieje - kluky sa tocia hladko, ziadna vola, nic nepuka. pri tej cene a "zlozitosti" vymeny v tom nevidim ziaden problem.
(inac sranda je ze najviac sa tu loziska, retaze, stredy opotrebovavaju pravidelnym lesticom a pouzivatelom roznej bike kozmenity - tym teraz nemyslim konkretne teba ale vseobecne)
04.05.2019 - 19:26:08
00
Tak, tak .. ked sa odstrani spina, potom su len problemy, lebo ta prva spina chrani pred dalsimi spinami. A naviac kazdy prasknuty ram bol umyvany :)
04.05.2019 - 22:11:17
00
tarpon napísal:
Bol by niekto tak dobrý a poskytol celý článok nado mnou?


Clanok nemam, ale chalan ma svoj kanal na YT https://www.youtube.com/channel/UCUSdNtuZ50tGuNvgzdRSg0A/featured
04.05.2019 - 22:36:53
01
To nejdem ani pozerat, kedze v teste sa pytali na vela situacii, na ktore by bezny tvor odpovedal/reagoval opacne ako ja :D
04.05.2019 - 22:58:03
00
Ja som to skukol a tiez neviem ci som dobre urobil :D Ale zas na druhej strane aspon viem vo co gou. Cital som o jednom podobne "postihnutom", ktory sa musel naucit klamat,aby si o cosi ulahcil zivot. Dost smutne...
05.05.2019 - 08:10:55
00
Inak ako tak pozerám zohnať na blint ubytovanie v júni nebodaj v júli a v auguste bude takmer nemožné... Dovolenkové poukazy asi :)
05.05.2019 - 09:57:52
00
Gusto0 Zas chcem aby stredy vydržal tie 2-3sezóny aspoň. A lisované ložiská sú pre mňa problém, nevymením ich zatiaľ, ani na kolesách (ale tam je aj iný zádrheľ). 2x som neodborne svojpomocne "lisoval" nové misky na hlavovom (cesťák aj MTB) a som rád, že som aspoň rám nejako nepoškodil, preto sa do pressfitu nehrniem. Nemám na to nástroje ani skill, zatiaľ...
05.05.2019 - 10:07:54
00
2-3 sezony, ak jazdis aj v hnuse nevydrzi ani klasicky hollowtech. Ostatne tam su loziska celkom smiesne. Ale zas vymenit ho ide pomaly aj v terene lahko a ten najlacnejsi stoji 9e.
05.05.2019 - 10:58:06
00
Nemam potrebu pisat na forum, kvoli niektorym co mi nadavaju sukromne a ze mne neodpovedia a inak navonok pisu uplne inak, a pre to si nezalozim ani novy profil ako mi tu jeden radil, ale ked som cital tieto prispevky, tak netreba niekoho odsudzovat ze niekde vidi problem ak tam ten problem skutocne ma a pre druheho to problem nieje. Tyzden som byval na ubytovni s clovekom co za 4 mesiace prefajci 1000e ak fajci tak ako v ten tyzden a stazoval sa na maly plat. Ano fajciar si moze za to sam, ale navyk je silny.
Niekto je zas postihnuty a nemoze na bicykel vobec. Ked som takeho obiehal tak mi napadlo ze by som mu predsa neradil aby si nasiel ine zaujmi, ak by plakal ze nemoze na bicykel a este by som sa s nim pohadal.
Kazdy nech si zariadi zivot ako sam chce a ked bude vyplakavat nad problemom, pokial budem vediet tak mu v probleme poradim a ak mi povie ze to riesenie vytvara iny problem tak budem hladat ine riesenie a ked nenajdem a poviem ze neviem a nech sa spyta dalsieho, alebo sa s tym zmiery, lebo neexistuje vec kde by sa nedal najst problem, ktore niekto iny za problem nepoklada. Urcite viem ze vela ludi ma kopu problemov ktore sa daju pre nich tazko riesit aj ked pre ineho je to malickost. Hlavne ked je to komunita ludi, kde je vacsina co neustale odborne odpoveda, su ludia financne solventni, s garazou, wapkou, stojanom, autom, a nie socky z garsonky, kde sa tlacia 5ludia, vyhoria a este naletia podvodnikovy a ten ich dostane do exekucie, ale zaroven co maju chut bicyklovat, a nemaju komunikacne biznis vlohy niekoho nahuckat, aby sa stal jeho zakakaznikom a kupil aj to co nepotrebuje, alebo si nevsimol nevyhody toho za co plati. Syty hladnemu neveri a bude sa snazit poradit inemu podla seba a nepocita s tym ze ten druhy to bude mat tazsie a podla neho iba nechce spravit to co mu radi.
Napriklad ja neopustim rodinu, ktora by sama neutiahla byvanie, len kvoli tomu, aby som mohol byvat v dome a nie panelaku, kde sa 22kg elektrobik nevmesti do vytahu. Rodina zas do domu byvat ist nechce a maju pracu 200m od domu a v blizkosti rybnik, na ktorom su zvyknuti rybarcit a vcely a na hriby chodit a tazko je im vnutit novu vec napriklad rybnik kde je este viac ryb a s poskodenymi platnickami nebudem dvyhat vonku cez zvodidla alebo k jaskyni bik tazsi ako 14kg, ktory musi byt full a musi sa vojst do vytahu uzkeho mozno menej ako 1x1m.
Radsej nenapisem vobec na forum ale budem informacie riesit s laikmi co su z mojho okolia, menej solventni, alebo poznaju moje financne, rodinne, zdravotne problemy, nemoznost soferovat, dostupnost sluzieb v lokalite kde byvam atd. Nikomu nebudem vypisovat preco nemozem soferovat, lebo by to bolo na dlho, ale ten co ma pozna, lepsie poradi ako nejaky odbornik na fore co nepozna detailne problemy ludi a nevie ze riesenie by bolo este tazsie.
Na fore citam len informacie ohladom typu dlzka retaze, sirka plastov, hmotnost komponetnov atd. Po tom co mi nechceli
schvalne odpovedat otazky tu uz
nedavam.
Prosim neodpovedajte mi. Odpovedat
nebudem.


-------------
Niekto pracuje ako telesne postihnuty a neberu nanho ohlad ze nezvlada to co zvysok zamestnancov a vyhrazaju sa mu vypovedou. Pritom ho praca bavi a inu robit nechce.


Naposledy upravil zaman dňa 05.05.2019 - 15:18:02, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2019 - 11:31:06
00
"Syty hladnemu neveri" je dobra veta, priam sita na toto forum. Ale co sa tyka toho dalsieho, ak si niekto stazuje, ze ma maly plat a prefajci 333e mesacne /odhliadneme od samotnej podstaty o com je fajcenie a ako velmi je potrebne pre zivot/ a niekto mu povie .. "Jozo, pocem, pichnem ti injekciu, dve, ani nepocitis a uz fajcist nebudes potrebovat" .. a on to odmietne, lebo sak jak by to vyzeralo, keby nefajcil a nebodaj by sa nemohol stazovat potom, ze ma maly plat, lebo vela fajci ... co s nim ? :D

ps: inak ak si to pisal z mobilu hento, tak klobuk dole :o
05.05.2019 - 14:53:23
02
Všetko začína a končí u rodičov!!!
05.05.2019 - 14:55:22
02
Omyl, všetko začína a končí vo vlastnej hlave.
Poznám viacero ľudí, ktorým život nerozdal dobré karty a dotiahli to niekam

I do it my way
05.05.2019 - 15:14:51
02
Národ sa v rodine alkacov fetakov alebo do neplnej rodiny kde na teba rodičia seru a pokecame potom.. Pokiaľ si to nezažil nemáš právo mudrovat
05.05.2019 - 15:15:46
04
Mam zopar kamosov z takych rodin, a su stastni, pretoze si spravili zivot podla seba, mali to urcite tazke, no nevyhovaraju sa na druhych a neplacu ako male decko... takze nekecaj
05.05.2019 - 15:21:17
01
keyboard_arrow_up