Pepekos napísal:
Caute. Ako mate nastavene parametre pre zaznam trasy. Viac krat sa mi stalo ze zaznamenal rovnu ciaru pretoze stratil polohu. Mam tel galaxy a510f .


pre bicyklovanie to mám takto:
- distance interval 7m
- time interval 3s
- required GPS accuracy 40m

Predpokladám že medzi locusom a GPS hardwarom je ešte operačný systém telefónu android / ios. Inými slovami, ak mobil nedokáže určiť polohu tak locus stým nepohne.
12.05.2019 - 21:48:11
00
Pri sobotňajšom výjazde som si chcel zaznamenať trasu, ale z nejakého dôvodu sa mi nechce načítať offline mapa. Roky to fungovalo bez problémov, a zrazu nič. Viete poradiť?
14.05.2019 - 10:59:52
00
skus ju znova stiahnut, mne tiez obcas zmizne offline mapa z telefonu po update Locusu.
14.05.2019 - 11:01:38
00
dred napísal:
Pri sobotňajšom výjazde som si chcel zaznamenať trasu, ale z nejakého dôvodu sa mi nechce načítať offline mapa. Roky to fungovalo bez problémov, a zrazu nič. Viete poradiť?


Raz mi to tiež spravilo, tak ako píše @Bade bolo to po update Locusu.
Myslím si že dôvod bol ten že som nemal dostupný itnernet či už cez wifi alebo mobilné dáta. Lebo keď som sa pripojil do itnernetu tak Locus nabehol.
14.05.2019 - 11:34:27
00
A ako mate vyriesene v Locuse offline mapy mimo SR? Pre SR mam stiahnutu mapu cez Freemap Locus Addon, ale akonahle idem za hranice, tak len biely podklad.

Ked som v Locuse hladal nejake zahranicne mapy v menu, tak som sa doklikal akurat k tomu, ze treba vytvorit nejaku registraciu a potom su 3 mapy free. Ale v databaze som nasiel zo susediacich statov base mapy len pre AT a CZ (HU ani PL nie) a tie base mapy AT a CZ su podla nahladov bez turistickych znaciek, cize nepouzitelne. No a tak pouzivam mapy.cz. Ale ak je nejaky jednoduchy sposob ako si doplnit aj mapy v Locuse, nebranil by som sa. :)
14.05.2019 - 11:34:45
00
Po kupeni si Locus PRO som mal tri mapy zdarma. Potom ked som isiel do DE, tiez som riesil tuto dilemu a ako najjednoduchsi sposob mi vyslo kupit si LoCoins a kupit si za ne ofiko mapy LoMaps. Stoji to par penazi a mapy su to dobre.
14.05.2019 - 11:45:04
01
Jezus napísal:
A ako mate vyriesene v Locuse offline mapy mimo SR? Pre SR mam stiahnutu mapu cez Freemap Locus Addon, ale akonahle idem za hranice, tak len biely podklad.

Ked som v Locuse hladal nejake zahranicne mapy v menu, tak som sa doklikal akurat k tomu, ze treba vytvorit nejaku registraciu a potom su 3 mapy free. Ale v databaze som nasiel zo susediacich statov base mapy len pre AT a CZ (HU ani PL nie) a tie base mapy AT a CZ su podla nahladov bez turistickych znaciek, cize nepouzitelne. No a tak pouzivam mapy.cz. Ale ak je nejaky jednoduchy sposob ako si doplnit aj mapy v Locuse, nebranil by som sa. :)


https://www.openandromaps.org/

https://osm.paws.cz/

+ experimentovat s temamy ktore tam maju a vybrat si taku ktora najviac vyhovuje... freemap.sk to nebude, ale pouzit sa to da

(CZ mapa je inak uz davnejsie sucastou freemap.sk, staci stiahnut pomocou freemap addonu rovnako ako SK)
14.05.2019 - 11:49:31
01
Som si doteraz nevsimol, ze v tom Freemap addone je aj CZ. :D A to osm.paws.cz som uz dokonca niekde asi aj zachytil, ale aj zabudol. Dik. :y:
14.05.2019 - 12:00:38
00
dakedy davno som kupil najvacsi balik LoCoinsov a vzdy si kupim mapy. Takto mam nazbierane vseliake pochybne krajiny, v ktorych som bol na sluzobke alebo na sustredku :D
14.05.2019 - 13:57:35
00
ja si vyrabam offline mapy v mobac-u
ale staci mi to asi iba kvoli tomu, ze najdalej som riesil rakusko / vrch talianska
14.05.2019 - 14:26:05
00
No ja som asi prilis pohodlny, ale mapy.cz su pre mna v tomto nenahraditelne. Pekne si priamo v apke bezplatne stiahnem akukolvek krajinu, resp. len konkretnu cast. A to podstatne je, ze su v nich aj turisticke chodniky. Cize preto som to chybajuce zahranicie v Locuse doteraz ani neriesil. Ale aspon nejaky zaklad stiahnem, jeden nikdy nevie. A co este treba dodat je, ze mapovy podklad v mapy.cz sa mi uz viackrat potvrdil ako presnejsi. Ked vo Freemap mape v Locuse cesta neexistovala, v mapy.cz som ju mal. Cize v neznamom terene vzdy pouzivam pre orientaciu obe mapy.
14.05.2019 - 14:42:16
00
Jezus:
ja tiez rad pouzivam mapy.cz, ale napriklad paradox, ze v okoli BA a Malych Karpat bolo strasne vela chyb, ktore som sa snazil opravit a nahlasil som redakcii. Vela uz opravili, ale esste stale je co zlepsovat. Napriklad v okoli BA chyba dost lesnych ciest, chodnikov, ktore su dost frekventovane, EuroVelo 13 maju zle zakreslene a pod...
Ale v Cechach je to super... tam s tym nemam problem, aj Rakusko je celkom fajn...
14.05.2019 - 15:21:31
00
Ja používam v Locuse najnovšie mapy od Shocart (Cykloatlas do gúglzúmu 15) doplnené o nadstavbovú transparentnú vrstvu lesných ciest Národného lesníckeho centra, plus kvalitné letecké snímkovanie Slovenska v gúglzúme 17. S tými informáciami plánujem trasy v hocijakom cudzom teréne.

Na PC mám to isté pre OziExplorer. Tam plánujem trasy, keď som doma.

V Garmin Edge 1000 to mám podobne, akurát tie fotomapy sú iba v max. zoome 16.
14.05.2019 - 20:01:36
00
Ahojte! Mozem sa spytat odkial mas vrstvu leteckych snimok? Ak by si mohol to niekde upnut bolo by super...
14.05.2019 - 21:00:20
00
Z MOBACu, mapový zdroj je "CZ Seznam Ortho + Hybrid + POI", zoom level 17. Má to vyše 23 GB.
19.05.2019 - 08:58:29
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS / GPS prístroje)
keyboard_arrow_up