Gusto0 napísal:
dnes trosku dlhsie ale nakoniec tam bolo dost asfaltu - BN-Nemsova-Antonstal-hreben-Javornik-Ceresienky-po cervenej az po novy Dvur-Mikulcin vrch-Lopenik-Bosaca-Haluzice-Kalnica-dvojkriz a domov.
hreben od Javornika az po Hradisko je proste parada. dnes tam nebolo ani nohy - az na stroje ktore tam buduju snad dialnicu - neverim ze toto ma byt cyklotrasa. a je to dost nechutny zasah do krajiny. nad Zitkovou bolo uz dost mokro. Zjazd z Lopenika do Novej Bosace bol zo zaciatku fajn, potom trosku strku a hop asfalt. Aspon kusok pekneho singla na konci spravil radost. Vyhlady z modrej ale na nezaplatenie, uplna parada. Haluzicku tiesnavu som nemohol obist a kedze nebolo kde nechat bike tak pod pazuchu. Kostolik, rozhladna k tomu. Potialto to bolo pekne, dalej skor trapenie.

moj oblubený hreben až po Javorinu :)
15.07.2019 - 20:53:02
00
Moje domáce ihrisko.
15.07.2019 - 21:02:11
01
infinitipp napísal:
Tipujem to na trasu - Cez Vikartovske Lúky na Smrečiny a následne cez Martaluzku až hore :) ak som trafil tak prezraď koľko si tlačil zo Smrečiny na KH :lol:

zo nejake dve hodiny som tlacil hore kopcom, uz nikdy viac :D
15.07.2019 - 21:21:24
02
snáď si nešiel dolu po asfalte :D lebo opačným smerom je to geniálne, ak traverzneš Úplaz poľovníckym, dá sa to takmer bez zosadnutia
15.07.2019 - 21:30:12
00
RacingXshock takze dobre som spoznal trasu :D neboj nič nie si prvy ani posledny co si mysleli ze to bude OK trasa :hai: naposledy to urobil kamos ked bol este na jar sneh v zlaboch :lol: ty si mal este dobre :y: :)
15.07.2019 - 21:39:17
00
lukas6s8p napísal:
snáď si nešiel dolu po asfalte :D lebo opačným smerom je to geniálne, ak traverzneš Úplaz poľovníckym, dá sa to takmer bez zosadnutia

Neda sa to bol som tam na jar a je to na prd oslahany od kosodreviny mokre konare a vymyte chodnicky a miestamy cez traverz dost vela stromov a konarov popadane. Zajtra ak sa podari idem vybehnut hore tak mozem pofotit situaciu...
15.07.2019 - 21:42:58
01
Ahojte,
v sobotu idem pozrieť tatry s bikom a potreboval by som poradiť nejakú MTB trasu cca na 3-4 hodiny ideálne tak aby som sa netlačil s turistami v kolónach ak je to vôbec možné :-). Rozmýšľal som nad zeleným plesom, prípadne Sliezsky dom a nejakým chodníkom dolu. Máte nejaký tip prípadne sa rád k niekomu pridám. Budem štartovať okolo 8:00 z T. Lomnice.
Dík.
16.07.2019 - 12:45:48
00
sobota na taketo aktivity nie je moc stastna volba a este v turistckej sezone, ale rano by to asi slo, aspon nieco, Hrebienok-zjazdovka zo Skalnateho- Folvarska polana- Zelene pleso-Biele pleso-Plesnivec.-Kezmarske zlaby. Pripadne da sa vynechat usek Hrebienok- Start, alebo ist iba na chatu Plesnivec, hore ide cyklotrasa, dole uz zelenou ale tam uz mozes stretnut aj viac turistov. To ze je to NP snad vies...
16.07.2019 - 12:57:02
01
Na skalnaté pleso treba nosiť alebo sa to dá vyšľapať? Potom po zelenej na štart a odtiaľ po modrej na folvarskú poľanu? Vypadá to zaujímavo a áno viem že je to NP aj že sobota nieje ideálna ale mám tam náhodou cestu a pár hodín času tak to chcem zmysluplne využiť.
Zatiaľ dík.
16.07.2019 - 13:31:59
00
Po medzistanicu lanovky vyšlapeš v pohode. No ďalej je to aj bez biku riadna fuška.
Ja som to onehdy dávno išiel turistickou od Malej Svišťovky, Veru nemám chuť si to zopakovať.
16.07.2019 - 13:38:01
00
Myslel som od Hrebienka
16.07.2019 - 13:47:04
00
Po Reinerku to ide. Dalej je stúpanie relatívne šlapateľné ale podklad, veľké skaly robí veľký problém. No a je tam riadne husto turistov. (ja som to išiel smerom nadol)
Skalnaté osobne neodporúčam. Viac trápenia ako úžitku.
16.07.2019 - 14:01:34
00
Jurošík1 napísal:
Na skalnaté pleso treba nosiť alebo sa to dá vyšľapať? Potom po zelenej na štart a odtiaľ po modrej na folvarskú poľanu? Vypadá to zaujímavo a áno viem že je to NP aj že sobota nieje ideálna ale mám tam náhodou cestu a pár hodín času tak to chcem zmysluplne využiť.
Zatiaľ dík.

Hrebienok - Start Lomnica modra, Start - Folvarska modra, Folvarska-Kovalcikova zelena
16.07.2019 - 14:22:49
00
Aha tak tá modrá z hrebienka už vypadá lepšie ako cez skalnaté. Pravdepodobne do toho pôjdem potom dám report zatiaľ dík.
16.07.2019 - 15:54:38
00
Veru daj. Ja som bol hore ešte v časoch pevnej vidlice a V brzdy
Na dnešných masinách to bude viacej zjazdné.
16.07.2019 - 17:36:32
00
keyboard_arrow_up