Dobrý deň, som hrdým vlastníkom cestného bicykla Strada RR6 zo zákazkovej stavby bicyklov Strada Bikes.

Bicykel bol bezporuchový počas prvej sezóny kedy som najazdil cca 5500km. Od začiatku tohtoročnej sezóny som najazdil minimum KM a od počiatku ma sprevádzal nepríjemné pukanie. Nahlásil som teda bike na servis do hore spomínanej spoločnosti. Martin Dzurák teda jej hlavný predstaviteľ je odcestovaný v Belgicku a na servis mi bol odporučený jeho zástupca počas jeho neprítomnosti. Pukanie bolo odstránené k mojej plnej spokojnosti (moja hlúposť že to boli len nenatreté pedále), ale na druhý deň som si na ráme všimol pozdĺžnu prasklinu na hornej rámovej trúbke, ktorú som do servisu neevidoval a to som v tomto riadny puntičkár. Po oboznámení a zaslaní fotiek Pánovi Dzurákovi mi bolo po pár dňoch oznámené že toto poškodenie je spôsobené mnou a mojim mechanickým zákrokom. Ako som mu podotkol bike som nikde neupínal do montážneho stojana a servisovaný bol len zavesený za sedlo no to ho už nezaujímalo. Z jeho strany prišlo k obrovskému ústupku a pomoci mne ako zákazníkovi že mi vybavil opravu v CF ovšem opravu už si mam hradiť ja sam a ON mi zariadi odstrojenie a nastrojenie bicykla zadarmo. Teda za chybu v jeho servise a poškodenie rámu až takýto obrovský ústupok.

Fotodokumentáciu som poslal aj do opravovne carbonu MAMO Carbon kde je vyjadrenie viac ako jasne.
(Vyjadrenie prikladám v prílohe)

Z prístupu a výsledku mojej reklamácie u Strada Bikes som viac ako sklamaný. A aj keď od počiatku mi bolo hovorené od P. Dzuráka, že bicykle najradšej opravujú oni sami pretože sa najviac v danej stavbe vyznajú tak som si viacej ako istý že tento servis už nenavštívim a ani to nikomu neodporúčam.

Už len pre doplnenie počas cca 6000km odjazdených na tomto biku som nikdy nepadol ani iným spôsobom bicykel či rám nenarazil.

Čo ma teda čaká ? Oprava rok starého bicykla poškodeného nie mojou vinou za vlastné peniaze....

Prílohy:

IMG_20190801_201014.jpg
IMG_20190801_201014.jpg 926.75 KiB thumb_up1thumb_down

img1.jpg
img1.jpg 162.01 KiB thumb_up1thumb_down

Snímka.JPG
Snímka.JPG 153.35 KiB thumb_up0thumb_down

Snímka1.JPG
Snímka1.JPG 58.69 KiB thumb_up0thumb_down

12.08.2019 - 13:37:46
02
Velmi nemile, skusil by som podniknut nejaky pravne kroky. Mozno tu ma niekto skusenosti, obchodny zakonik, soi ? neviem :/
12.08.2019 - 13:48:00
00
crymo99 napísal:
Velmi nemile, skusil by som podniknut nejaky pravne kroky. Mozno tu ma niekto skusenosti, obchodny zakonik, soi ? neviem :/


Ak s tymto mate niekto nejaku skusenost vklude napiste budem len rad.
12.08.2019 - 13:53:13
00
no bud za vlastne alebo ak sa nebudu chciet rozumne dohodnut v strade tak mozes sa skusit sudit, bude nasledovat sudnoznalecky posudok ktory asi urci ze to bolo zo stojanu a potom dokazovanie ci to bolo v ich alebo v tvojom(nejakom kam si to teoreticky mohol dat)
skus este napisat dopyt do carbonfactory.sk ci nepovedia menej €€
12.08.2019 - 13:55:45
00
Do carbon factory uz som volal je to mozne aj za o nieco menej. O to mi ani tak nejde no aj tych cca 130€ som mohol vyuzit lepsie ako na opravu niecoho co nesposobim ja. Celkovo pristup zo strany predajcu je smutny.
12.08.2019 - 13:58:13
00
Odporúčam napísať skúsenosť a dať (negatívne) hodnotenie aj na Facebook, Google... a možno sa ozvú aj sami.
12.08.2019 - 13:59:13
01
no ved ok ale mozno ked uvidia sumu 130€ tak sa budu chciet nejako rozumne dohodnut bez toho aby boli rozneseny na FB atd
12.08.2019 - 14:00:43
00
boa to je teda vizitka SK Strady
12.08.2019 - 14:01:06
06
scarinko napísal:
no ved ok ale mozno ked uvidia sumu 130€ tak sa budu chciet nejako rozumne dohodnut bez toho aby boli rozneseny na FB atd


Ponuka zo strany Strady bolo 170€ za opravu v CF (aj s fakturou) a od nich moznost odstrojenie a nastrojenie biku "zdarma".
12.08.2019 - 14:03:48
00
boa ale toto aby urobil autorizovany servis? ved to je amaterizmus urobit takuto demolaciu na servise
12.08.2019 - 14:05:18
013
Ako som napisal, bike neservisoval priamo Martin Dzurak, no ano toto sa mi vratilo od nich zo servisu.
12.08.2019 - 14:06:27
00
Pique93 napísal:
Dobrý deň, som hrdým vlastníkom cestného bicykla Strada RR6 zo zákazkovej stavby bicyklov Strada Bikes.

Bicykel bol bezporuchový počas prvej sezóny kedy som najazdil cca 5500km. Od začiatku tohtoročnej sezóny som najazdil minimum KM a od počiatku ma sprevádzal nepríjemné pukanie. Nahlásil som teda bike na servis do hore spomínanej spoločnosti. Martin Dzurák teda jej hlavný predstaviteľ je odcestovaný v Belgicku a na servis mi bol odporučený jeho zástupca počas jeho neprítomnosti. Pukanie bolo odstránené k mojej plnej spokojnosti (moja hlúposť že to boli len nenatreté pedále), ale na druhý deň som si na ráme všimol pozdĺžnu prasklinu na hornej rámovej trúbke, ktorú som do servisu neevidoval a to som v tomto riadny puntičkár. Po oboznámení a zaslaní fotiek Pánovi Dzurákovi mi bolo po pár dňoch oznámené že toto poškodenie je spôsobené mnou a mojim mechanickým zákrokom. Ako som mu podotkol bike som nikde neupínal do montážneho stojana a servisovaný bol len zavesený za sedlo no to ho už nezaujímalo. Z jeho strany prišlo k obrovskému ústupku a pomoci mne ako zákazníkovi že mi vybavil opravu v CF ovšem opravu už si mam hradiť ja sam a ON mi zariadi odstrojenie a nastrojenie bicykla zadarmo. Teda za chybu v jeho servise a poškodenie rámu až takýto obrovský ústupok.

Fotodokumentáciu som poslal aj do opravovne carbonu MAMO Carbon kde je vyjadrenie viac ako jasne.
(Vyjadrenie prikladám v prílohe)

Z prístupu a výsledku mojej reklamácie u Strada Bikes som viac ako sklamaný. A aj keď od počiatku mi bolo hovorené od P. Dzuráka, že bicykle najradšej opravujú oni sami pretože sa najviac v danej stavbe vyznajú tak som si viacej ako istý že tento servis už nenavštívim a ani to nikomu neodporúčam.

Už len pre doplnenie počas cca 6000km odjazdených na tomto biku som nikdy nepadol ani iným spôsobom bicykel či rám nenarazil.

Čo ma teda čaká ? Oprava rok starého bicykla poškodeného nie mojou vinou za vlastné peniaze....



Ak Ti môžem poradiť, nič nedávaj opravovať a už vôbec nie na vlastné náklady. Nejde ani tak o stovku za opravu, ako o to že budeš jazdiť na prasknutom, opravovanom bicykli kvôli cudzej blbosti. To že budeš jazdiť na opravovanom ráme budeš stále nosiť v hlave a nakoniec ho aj tak so značnou stratou predáš, takže v konečnom dôsledku prerobíš oveľa viac ako len cenu opravy.
Jednoznačne trvaj za výmenu rámu za nový, takéto konanie zo strany predajcu je neakceptovateľné. Postoj Strady je neakceptovateľný, začal by som komentármi a fotkami na sociálnych sieťach, to väčšinou rýchlo pohne dotyčný subjekt k serióznosti... :)
Ďalší krok by viedol súdnou cestou.
12.08.2019 - 14:08:51
010
Komunikácia s pánom Dzurakom je veľmi obtiažna a jeho vyjadrenie bolo také že vraj ma vyjadrenie aj z fabriky kde sa rámy vyrábajú že to je mojim zavinením ... Ano tohoto vsetkeho som si vedomy a aj preto som to napisal sem kedze sam si neviem dat rady.
12.08.2019 - 14:12:13
00
"A aj keď od počiatku mi bolo hovorené od P. Dzuráka, že bicykle najradšej opravujú oni sami pretože sa najviac v danej stavbe vyznajú " - akoze co je na tom biku take mega brutal speci ze sa v danej stavbe vyznaju najlepsie oni? rozpravky pre zaciatocnikov aby chodili len k nim do servisu.
12.08.2019 - 14:15:08
05
A tá veľkorysá ponuka p.Dzuráka na odstrojenie a nastrojenie zadarmo je trochu smiešna. Ja ti ho odstrojím a zložím kludne zadarmo a rád :)
12.08.2019 - 14:19:59
011
keyboard_arrow_up