Ja mam ligt Wind. Vpredu ma komplet membránu gore. Podľa mňa najlepšia univerzálna bunda od sportful. Používam ju v rozsahu teplôt 5-18, v závislosti od použitého terma. Výborne odvetrava. Mám veľkosť XL, 178 /81.
04.09.2019 - 10:05:01
01
ja mam perfetto light bez rukavov a asi to bude ine ako gabba alebo perfetto lebo v tom pod 5 stupnov bude zima aj keby si mal dve terma pod tym
potom mam este Northwave Extreme H2O Light Jacket ale tiez pod nulu asi nie
a potom mam Mavic Aksium(Ksyrium Elite) Convertible Jacket a v tom chodim aj v zime, daju sa tomu odopnut rukavy a je z toho vesta
04.09.2019 - 10:49:51
00
ano, Perfetto "light" je logicky tensia ako Perfetto alias Gabba
04.09.2019 - 11:00:30
01
scarinko napísal:
ja mam perfetto light bez rukavov a asi to bude ine ako gabba alebo perfetto lebo v tom pod 5 stupnov bude zima aj keby si mal dve terma pod tym
potom mam este Northwave Extreme H2O Light Jacket ale tiez pod nulu asi nie
a potom mam Mavic Aksium(Ksyrium Elite) Convertible Jacket a v tom chodim aj v zime, daju sa tomu odopnut rukavy a je z toho vesta
No ale ligt Wind a perfetto Light sú úplne odlišné bundy, perfetto je oveľa tenšie. Light Wind som išiel aj pri nižšej teplote, ale to už je dosť na hrane.
04.09.2019 - 11:59:16
00
Co by ste mi odporucili na jesen, teploty tak okolo 15°C? Nejaky funkcny natelnik + gabbu? Alebo je treba viac vrstiev? Z tych cien u Castelli, Gore, Craft a pod. sa mi trochu pretacaju oci. Kamos mi odporuca znacku Santini, tu som objavil Ekoi...Velmi sa v tom nevyznam, doteraz som jazdil skor traily a v batohu som nosil oblecenie a prezliekal sa pred dolukopcom (vacsinou len endura, decathlon a pod.). Zacal som ale jazdit na ceste a tam batoh nenosim a chcelo by to nieco kvalitnejsie a hlavne funkcne.
04.09.2019 - 12:20:09
00
Ja sa teda v ziadnom pripade nechcem nikoho dotknut, ale pre boha co riesis/te pri 15C?? :-) Ved to je normalna teplota na dres, ja od cca 13 do 18C nosim lahky endura dres s neprefuk membranou vpredu proti chladnemu vzduchu (vzadu lahka skoro sietovina) a k tomu v cca 13-16C navleky na ruky a hotovo. Niekto odolnejsi by dal aj obyc dres a mozno aj bez navlekov.. Tam by som bundu, a najma teda gabbu nedaval, podla skusenosti tu je to jej horna hranica pouzitelnosti. Teda pokial nemyslis okolo 15C aj 5C :-) Ved pri poctivom slapani sa v tom musi clovek uvarit v tej teplote.... To skor tu perfetto light verziu si tam viem predstavit.
https://www.chainreactioncycles.com/sk/en/endura-mtr-windproof-short-sleeve-jersey-2017/rp-prod91346
04.09.2019 - 12:53:03
010
Napr dnes rano pri cca 8-9° som mal na sebe len nátelník z Decathlonu a dres. Prvé metre trochu chlad a potom pohoda. A ešte na kolenách nosím návleky. Viac nepotrebujem. Pri 16 som len v drese a aj to sa zapotím.
04.09.2019 - 13:01:02
02
Ja som bral toto https://www.wiggle.co.uk/dhb-aeron-rain-defence-short-sleeve-jersey-1/ ale v 50% pred sezónnej zľave. Ale dám si to pri teplote okolo 15 a predpoklade že teplota pôjde dole a nie hore, veterno, sychravo.
04.09.2019 - 13:05:07
01
kolegovia dobre pisu. co sa tyka cien, tak wiggle sa mi zda byt najlepsie momentalne, plus vdaka nakupu za libry a brexitu je to teraz este vyhodnejsie. a pri nakupe nad 100 eur doprava zdarma. pre noveho zakaznika je tam automaticky kupon na zlavu 8 libier. keby nahodou niekto chcel tam nakupit, tak mi dajte spravu, ja vam dam pozvanie, co znamena kupon pre oboch v nejakych percentach za cenu nakupu. www.wiggle.co.uk nechcem kazit biznis mtbikeru ale pre drahsie veci napriklad tretry je to tam fakt vyhodnejsie.

na castelli sa oplati pockat, na black friday (koniec novembra) mavaju na ich medzinarodnom eshope skutocne zlavy 50 percent na vacsinu tovaru.
04.09.2019 - 16:15:26
01
Gusto0 ja mám 186 a 73 kg a tiež nám Mko tu bundu
04.09.2019 - 20:58:52
00
Ja som zas dnes pustil zilou na nakupe v evanscycles
04.09.2019 - 21:35:40
00
Caute, nemate niekto doma zn. DHB ? velkost XL, XXL, dres s dlhymi rukavmi na obycajne vyskusanie, meriam 196cm ( chcem pred objednanim vyskusat, nech nekupim blbu velkost ) peace !
04.09.2019 - 22:11:48
00
Jaiub napísal:
To sa dobre pocuva, mam ju v merku, len este mat tak bubaky :D :cash: :cash: Potrebujem posunut rozsah teplot pod nulu, do tych -5C max, teraz odjazdim pri 0-3C ale uz to neni ono... Este aj nad touto vaham, ale ci zas bude pouzitelna aj pri 10-15C :?:
https://www.sanasport.sk/craft-cyklobunda-verve-glow-zluta-1905449-851999

ja mam gabbu a aj bundu craft glow (neviem, ci verve glow je ina, alebo len novsia verzia, ale podla popisu je to cca to iste)
Glow je o nieco teplejsia ako gabba a pouzivam ju max do +10°C, gabbu znesiem aj do 15°C, ak nie je prave slnecno a slabsi vietor. Ak mrzne, tak volim skor craft glow, ale do -5°C sa da vydrzat aj v gabbe, ak zvolis teplejsiu spodnu vrstvu alebo dve tensie vrstvy. Ale co sa tyka strihu, tak gabba je tesnejsia a viac obopina telo ako glow (obe mam S-ko), takze pri spravnej velkosti nejake hrube spodne vrstvy, alebo viac zimnych vrstiev pod nu nedas. A obe maju inak dost dlhe rukavy a glow je kratsia na chrbate, vyhoda gabby je aj ten zadny panel, s ktorym sa da zakryt zadok
04.09.2019 - 22:36:55
02
Borso napísal:
Caute, nemate niekto doma zn. DHB ? velkost XL, XXL, dres s dlhymi rukavmi na obycajne vyskusanie, meriam 196cm ( chcem pred objednanim vyskusat, nech nekupim blbu velkost ) peace !

Ja mam zimnú bundu veľkosť XL, a jesenný dres L. A tiež by som asi zniesol tu zimnú aj v L. Ale ako som už písal výška 178/81. Ak budeš v NZ nie je problém vyskúšať ?. Ala povedal by som ze dhb je veľkostne normál, netreba pridávať +veľkosť ako u talianov.
05.09.2019 - 07:18:10
00
ennio super, dik, presne nad tym som dumal. Uz sa len rozhodnut co a ako :-)
Este mi prosim povedz aky mas hrudnik a vysku ked si S-kovy, ja cca 95/177cm a 71kg, perfetto vidim na L, pri crafte som medzi S a M, asi skor M.
05.09.2019 - 07:52:58
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up