Veřejnost zaujaly také rychle se měnící výrazy v její tváři. Je toto také typické pro tu diagnózu?

Ano. Stačí se podívat na její umělou mimiku, přehnanou gestikulaci, nacvičené úšklebky, lpění na stejných slovech a větách, intonacích… Všimněte si, jak málem brečí, a pak se to okamžitě srovná. To je typické pro autismus. Stejně tak když se zaposloucháte do řeči. Typické pro autisty je, že jsou schopni ocitovat celé pasáže o čemkoliv, co je jejich téma. Třeba z pohádkové knihy celé kapitoly. Ale je to jen plochá intonace. Bez emocí.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/620453/psychiatr-o-grete-pomoc-potrebuje-ona-i-jeji-rodina-ma-vsechny-priznaky-vazne-poruchy.html
27.09.2019 - 12:41:00
00
Niekto spomínal, že je problem to vyhadzovanie plastových obalov do prírody, nie silonky. Tie obaly na potraviny vratane fliaš, tak to sa nikdy nemalo robiť. To som myslel to detstvo.Nikde sa nikto nesťažoval, že mineralka je v skle.
27.09.2019 - 12:51:20
00
To, ze sa na to nikto (koho poznas) nestazoval znamena, ze je to bolo najlepsie riesenie. Iba ste nepoznali ine.
Aj pocitace vtedy mali tristo kil a nikto na to nefrflal.

A nickovw08, to, ze nieco nerobis na sto percent neznamena, ze to nema nijaky prinos. Preco vobec jazdis na bicykli, ked sa neumiestnujes v rebrickoch UCI?
27.09.2019 - 13:07:06
00
Lebo si nevedel, že by si sa mal alebo mohol :D
Ten plast reálne robí násobne menší carbon footprint ako sklo a obávam sa, že aj v prípade, že by si tú fľašu po prvom použití spálil. Veľmi jednoduché porovnanie:
15 g PETke zodpovedá zhruba 300 g sklená fľaša. Dá sa vyrobiť 300 g fľaša tak, že na roztavenie potrebnej skloviny použiješ 15 g PET fľašu? (nerátam ďalšie procesy, som milosrdný)
Odpoveď znie, že zďaleka nie. No a potom budeš tých 285 g navyše ešte voziť a nosiť. To tiež nie je zadarmo.
Napr. v prípade niektorých modifikácií PE či PP stačí iba bublať etén alebo propén cez roztok katalyzátora. V podstate žiadna spotreba energie (vlastne sa pri tom energia uvoľňuje). A tvarovanie prebieha kúsok nad 100 °C. Tiež riadny rozdiel voči sklu, že?
V závislosti na definícii "plastu" do toho spadajú aj prepracované celulózy ("umelý hodváb", viskóza, ...) či dokonca papier... you boys mnohí neviete, o čom hovoríte (je to vidieť aj na členení zodpovedajúceho ústavu FCHPT: https://www.fchpt.stuba.sk/sk/ustavy-a-oddelenia/ustav-polymernych-materialov.html?page_id=1703 ).
Vyhadzovanie sklených obalov do prírody nie je problém? :D a nielen do prírody, my čo jazdíme galusky, máme veľmi radi úseky pred dedinskými šenkami. Problém je KAŽDÝ odpad mimo jeho zamýšľaného odpadového cyklu, nielen plast. Navyše, ten plast sa spravidla dá prepracovať, v najhoršom spáliť, kde je v prvom priblížení jedno, či tepláreň žere plyn alebo odpadový plast (ideálne - vo svete bez rádiofobikov - by žrala odpadové teplo z JE).
BTW ponúkmi napríklad zdravotníkom "návrat na stromy" bez plastov, z otočky ťa pošlú do takej riti, v akej si fakt ešte nebol. A tam je to vyložene o bezpečnosti. Nikto sa už nikdy nevzdá jednorazového predsterilizovaného materiálu, takisto si pozri, z čoho sú napr. umelé cievy a kopa iných sránd, čo sa používajú ako náhradné diely. Z dreva to fakt nejde.
Zoidberg 300 kg? To je málo aj na už dosť pokročilú SMEPku z rokov 80tych, to boli iné tony :D
a takisto to aj patrične žralo (relé, elektrónky, ...)
27.09.2019 - 13:14:11
01
Ja ale nikde netvrdím, že to nemá prínos, niekde sa začať musí, len si myslím, že by sa tomu mal venovať niekto iný ako 16 ročná pubertáčka čo má sedet v škole a to že sa neumiesnujem niekde v nejakom rebríčku ako súvisí s témou o ekológii?
27.09.2019 - 13:14:38
00
vyzera to akurat tak, ze zavidis, ze dokazala v 16 daco, co ty nedokazes za cely zivot.
27.09.2019 - 14:07:16
00
co ty vies o tom co som ja dokazal alebo nedokazal?
27.09.2019 - 14:16:41
00
tulenik napísal:
Lebo si nevedel, že by si sa mal alebo mohol :D
...
Zoidberg 300 kg? To je málo aj na už dosť pokročilú SMEPku z rokov 80tych, to boli iné tony :D
a takisto to aj patrične žralo (relé, elektrónky, ...)

Hmotnost tych (z mojho pohladu) prapocitacov sa mi odhaduje dost tazko, ale verim, ze duves sa mohol stretnut az s tretou generaciou s integrovanymi obvodmi, a sudiac napriklad podla velkosti IBM System32 (ale aj tych SMEP stanic) to uz nebude vazit x ton.

Ja ale nikde netvrdím, že to nemá prínos, niekde sa začať musí, len si myslím, že by sa tomu mal venovať niekto iný ako 16 ročná pubertáčka čo má sedet v škole a to že sa neumiesnujem niekde v nejakom rebríčku ako súvisí s témou o ekológii?

Vo svojich tvrdeniach pouzivas nezmyselne extremy (kora zo stromu miesto topanok etc.), a naznacujes, ze bez nich "nejde byt eko", nech uz to znamena v tvojom ponimani cokolvek. Prirovnal som to teda k podobne nezmyselnemu extremu, ze ked nie si cyklista svetovej spicky, akoby si cyklistom vobec nebol. Uz badas ten suvis?
Nesuhlasim s tym, ze by sa ekologii nemohla venovat 16rocna dievcina. Samozrejme, mali by sa tomu venovat AJ ini, ale jej snaha upozornit na dame temy uz, verim, padla na urodnu podu. Aj ked to niektori jedinci nevedia prehltnut, ze si v 16tich dovolila cestovat po svete a a rozpravat do medii o niecom, comu veri (a co moze mat realny prinos pre svet), kym oni v jej veku hrdo skusali za miestnym JRD Startky co ukradli otcovi.
27.09.2019 - 14:27:07
02
tulenik: v egypte pred vyse 2000 rokmi robili operacie v hlave a cast kosti nahradzovali niecim, co veru nebol plast :) .. vsetko sa da, ked sa chce. Aj plast sa da nahradit. Len je to zlozitejsie a drahsie. Apropo porovnavat zataz na zivotne prostredie pri skle a plastov, no .. ehm, zjavne netusis, ako plasty vznikaju, resp. suroviny na ich vyrobu hlavne :) .. bublanim etenu to veru nevznika. Inak mas teda pekne odveci myslienkove preskoky .. co ma spolocne zataz zivotneho prostredia s jazdenim na galuskach ? Zataz veru nie je to, ze niekde lezi pohodeny sklenena rozbita flasa. Btw, SMEPky vazili okolo 20kg cca ... http://www.vystava.sav.sk/wp-content/uploads/8000-SMEP-Obr.1-Expozicia.jpg, mal som to v ruke, resp. som s tym nieco kutil. A elektronky to rozhodne nemalo /okrem monitora samozrejme/.Uz samotna skratka SMEP hovori, ze to 300kg mat nebude :)
27.09.2019 - 14:51:11
00
Skratka SMEP hovori, ze to boli male pocitace v tej dobe; a neviem, co vtedy znamenalo "maly pocitac". Dnes su male pocitace v hodinkach.
27.09.2019 - 15:10:31
00
Plastove flaše/obaly sa nevyvinuli preto, aby sme robili menej uhliku. OK, tak mame menej CO2, ale ***** moria. Ja to vnímam ako velmi zlu cestu.
27.09.2019 - 16:40:18
00
lto To co tam vidis su len terminaly :))) Bez velkej bedni a kope paskovych a diskovych jednotiek su k nicomu :D
27.09.2019 - 16:41:55
01
duves: Ale ja s tebou suhlasim, treba vsak rozlisit pouzitie a naslednu likvidaciu. Uzitok plastov je jasny, mozeme este zvysit efektivitu vyuzitia, no zamysliet sa nad likvidaciou/znovupouzitim. Prirovnal by som to k uranovej tyci, ked skonci na 50% spalena v mojej zahrade - nem dobre, ale ked ju viem na 90% vyuzit v atomke - to uz je lepsie... pozitiva presahuju negativa...
27.09.2019 - 17:11:58
00
Mila obsluha, treba tam zajst a pridat jej nejaku robotu. :) https://m.facebook.com/groups/887260461366697?view=permalink&id=2542708735821853
27.09.2019 - 17:24:09
01
duves napísal:
OK, tak mame menej CO2, ale ***** moria. Ja to vnímam ako velmi zlu cestu.

A to si ako myslis ze ti kkti co teraz vyhadzuju odpad z okna ci do mora s tym prestanu ked zmenime plastove flase za sklo? Ludia musia prestat byt ***** to je 90% uspechu
27.09.2019 - 19:48:46
020

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up