Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón

28.09.2019
8. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Bratislava - Rača (Slovensko)

Propozície
Musím vysloviť nesmiernu chválu nad ľudmi, čo trasovali (hlavne dlhú a sekciu nad Pezinkom, aj stúpanie pekné). Mega rozdiel oproti minulému roku (v pozitívnom zmysle slova .... drevený mostík na Košariskách :l: ) Fakt skvelá práca, trať bez chyby!
Na preteky chodím po celej krajine, ale organizačne paráda takmer vo všetkých smeroch (nemusel som umývať bicykel, ale všímol som si dlhšie rady). Škoda že nejaký pako potrhal značenie nad Pezinkom v spodnej časti zjazdu a nie domáci nevedeli kade ísť. Ale hlásil som regulovčíkovi.
28.09.2019 - 16:29:29
09
Všetko super, len nechápem ten sendvič ako jedlo po pretekoch :tmi:
28.09.2019 - 18:33:09
04
luky64 napísal:
Ako dopadol ten zranený bajker?

kusok pred cielom zachranari nejakeho bajkera zvazali, ale v cieli mi jedna zachranarka vravela ze to vraj bolo len vycerpanie organizmu co ho zlozilo.

btw. pozdravujem bajkera P.B., dufam ze ho tesi ze si v cieli polepsil o neskutocne 4 miesta napriek tomu ze vsetci ostatni dodrziavali pokyny organizatora a poctivo sli krokom za onymi zachranarmi. v jeho veku by uz mal mat rozum a trochu krotit to premotivovanie.

a pozdravujem aj organizatora, ze super, aj sendvice ;)
28.09.2019 - 19:19:19
00
Dakujem chalanom, ktori ma v zjazde kusok za Somarom ratovali a volali mi odvoz. Pamatam si len chalana v zltej/zelenej bunde, ktory mi hovoril, ze sa mi vzpriecil v zadnom kolese konar...tak snad si to tu precita..Dakujem za pomoc... A tiez dik organizatorom, ze sa mi postarali o bike a za osetrenie na 3kk. Ja som ok..nejake odreniny na chrbte a zadku, 8 stichov na hlave a prilba do kosa ( dnes ma zachranila). Maraton bol super, teda az do toho 44. km :)
28.09.2019 - 19:44:37
019
Krasny pretek, fakt som si uzil. Vyborna trat a super znacenie. Slaninovy sendvic bol podla mna fajn napad. Nie je to teple jedlo, ale nebolo treba cakat a ludia co isli na casovku to tiez ocenili.

Ocenujem vybornu organizaciu zachranneho teamu pri panovi pred cielom. Jeden chalan stal asi 150m pred nim a ukazoval spomalit a zaroven informoval o co ide. Dalsi 50m pred zachranarmi. Treti mi kazal zist z bicykla, hned mi ho bral a preniesol kym som presiel. Luxus! V tom zhone to dobre padlo.

4volty super, ze si ok (v ramci moznosti. To o tebe hovorili v cieli, ze bolo treba ozivovat?
28.09.2019 - 20:19:47
01
nie, to som urcite ja nebol
28.09.2019 - 20:21:55
00
Malokedy nieco pisem, ale tu sa mi to ziada.. :) tak pridam teda aj ja svoj pohlad..
Organizacne super zvladnute, trat sa mi velmi pacila (80km), opat som spoznal nove useky v Karpatoch :y:
Zabavna, aj narocna, vsetko ako ma byt :P
Znacenie bolo super, aj tam kde neboli regulovcici bolo uz dopredu vidiet kam treba ist. Problem sme mali viaceri na jedinom mieste nad PK, kde zjavne niekto postrhal znacenie. Nechce sa mi verit, ze by na tak velkej krizovatke nebolo nic oznacene.
V cieli som si vystal na wap-ku, ale pri tomto pocku asi nic prekvapujuce :) obcerstvenie po maratone neriesim, to nie je pre mna tak dolezite.
Omnoho podstatnejsie je pre mna obcerstvenie na trati. Moc sa mi to nepozdavalo uz pri prezerani mapy (daval som aj dotaz do fora), nakoniec som sa musel zabezpecit "po svojom".
Prva OS ani nie po hodine jazdy - kde skoro nikto ani nezastavil, druha OS az po dlasich cca 2h a aj to bolo az po stupani na P. Babu..ak by bol hic, bolo by to dost "o hubu" :(
Za mna dost nevhodne umiestnene OS - skor by sa hodili v Slnecnom udoli a na P. Babe. Tam je to dostupne aj autom, aj je dobra plocha.
Davam to ako navrh na zlepsenie uz aj tak vysokej urovne maratonu na to aku ma kratku historiu.. ;)
Este by som doporucil "preskolit" regulovcikov, nakolko niektori regulovali z auta, ci zpod stromu a niektori "zavodaci" presvihli odbocku ( na P. Babe regulovala manzelka s detmi po tom ako videla, ze niektori preleteli skoro az na hlavnu cestu :lol: az kym chalana nenapadlo konecne vystupit z auta a "chopit sa remesla")

Dakujem za krasny maraton, uzil som si ho, aj ked dokopy sa davam este teraz :rofl:
28.09.2019 - 22:24:49
06
Strenki napísal:
Musím vysloviť nesmiernu chválu nad ľudmi, čo trasovali (hlavne dlhú a sekciu nad Pezinkom, aj stúpanie pekné). Mega rozdiel oproti minulému roku (v pozitívnom zmysle slova .... drevený mostík na Košariskách :l: ) Fakt skvelá práca, trať bez chyby!
Na preteky chodím po celej krajine, ale organizačne paráda takmer vo všetkých smeroch (nemusel som umývať bicykel, ale všímol som si dlhšie rady). Škoda že nejaký pako potrhal značenie nad Pezinkom v spodnej časti zjazdu a nie domáci nevedeli kade ísť. Ale hlásil som regulovčíkovi.


aký drevený mostík na Košariskách? kde je presne? dík
29.09.2019 - 09:47:54
00
Trať bola naozaj vynikajúca až som bol príjemne prekvapený... Naozaj palec hore. Všetko čo má kvalitný maratón mať... Každopádne značenie fajn ale na niektorých miestach totálna katastrofa...! A to naozaj...! Všetky ostré zatačky čo boli viac ako 90° boli totálne nahovno označené s prepáčením... My prví traja ktorí sme naozaj leteli tak sme prepalili niekoľko takýchto zatačiek...Ale nie kvôli nepozornosti ale kvôli tomu, že sme videl ako je smer maratónu označený priamo až za zatackou nie pred ňou... Boli takéto miesta minimálne 3-4...rovnako ako kúsok pred koncom maratónu kde sa z asfaltu zchádzalo ostrá 180° zatačka... Viacerí ľudia tam podľa stravy tu odbočku minuli... Maratón bol naozaj super... Ako som povedal...Rovnako mi ale nedá reagovať na ľudí ktorí boli okolo pána ktorí tam ležal a čakali na záchranárov... Nadávať tu na pretekárov ktorí išli rýchlo a uvideli vás na posledných metroch mi naozaj nedáva logiku! Niekto už teda sa mal postaviť aspoň 15m od miesta úrazu kde vás bola väčšina... Ťažko sa naozaj brzdí a zrovna na hentakom mieste na 2-3och metroch... Samozrejme klobúk dole pred ľuďmi ktorí tam pomáhali... Ja osobne som spomalil a pýtal sa či je všetko OK... Proste jediná chyba bola značenie v tých ostrých točkach kde to bolo totálne k hovnu.... Inak dávam za celé podujatie totálne 10/10... Aj napriek tomu ze som si nadišiel 2,5km viac tento maratón o rok jednoznačne zasa ✊
29.09.2019 - 12:28:03
00
Dano5 napísal:
aký drevený mostík na Košariskách? kde je presne? dík

Celý úsek od Prepadlého po asfaltku pri bobrovisku vychytali!

Prílohy:

Kosarisko dreveny mostik.jpg
Kosarisko dreveny mostik.jpg 120.96 KiB thumb_up1thumb_down

29.09.2019 - 14:34:16
00
Za mňa veľká spokojnosť, k trati som sa už vyjadrila v hodnotení, sendvič podľa mňa stačil... Jediné negatívum boli samotní pretekári, ktorí v úzkych singloch obiehali bez zakričania z ktorej strany ide. Nikto nemá oči vzadu a minimálne v rýchlych úsekoch to vie byť dosť nebezpečné. Jeden ma tak vytlačil zo stopy do kameňov, kde som to ledva ustála. Pritom bojoval možno o sté miesto. Inak najväčšia koncentrácia takýchto bajkerov čo som zatiaľ zažila.
29.09.2019 - 15:16:34
02
strenki: a co s tym mostikom ? Ten tam je uz peknych par rokov :)
29.09.2019 - 15:19:06
00
lto napísal:
strenki: a co s tym mostikom ? Ten tam je uz peknych par rokov :)

Čo s ním? Dano5 sa pýtal kde je, tak som mu odpovedal. Ale fakt je, že žiaden pretek v BA ho nikdy nevyužil aspoň nie tie, na ktorých som ja bol (ako aj iné sekcie .. napr. aj zo Žilovej sme šli po singláči po modrej a nie po zvážnici) ... na tom mostíku to malo brutálnu atmosféru včera na preteku - predomnou vláčik, za mnou ľudia, mierny dážď ... wau. Také niečo nezažiješ na sólo jazde. To je celé.
29.09.2019 - 15:26:56
03
strenki: nemyslel som Dana, ale uz som pochopil :) .. mne ale lezu krkom vsetky akcie v oblasti BA, pretoze to nie su 2 maratony za rok, ale minimalne 20-30 roznych vselijakych podobnych hovadin, ktore ma blokuju niekedy az tak,ze sa tazko dostanem domov, nieto este jazdit po lese. Nastastie tento vikend mi je to ukradnute :)
29.09.2019 - 16:23:15
00
lto napísal:
strenki: nemyslel som Dana, ale uz som pochopil :) .. mne ale lezu krkom vsetky akcie v oblasti BA, pretoze to nie su 2 maratony za rok, ale minimalne 20-30 roznych vselijakych podobnych hovadin, ktore ma blokuju niekedy az tak,ze sa tazko dostanem domov, nieto este jazdit po lese. Nastastie tento vikend mi je to ukradnute :)

Ľubo "ta blokuju"???? bohaca a nech SÚ aspoň sa tu niečo deje. A problém sa dostať domov ??? Srandujes, že?
29.09.2019 - 18:11:53
06
keyboard_arrow_up