Jednoznačne je to použitým mazivom v orechu. Treba ho rozobrať, vyčistiť a použiť iné mazivo. PS: Všetkého veľa škodí.
16.01.2009 - 19:06:54
00
dnes bolo -6°C ked som startoval. volnobezka v oboch smeroch. pretoze mi to urobil v kratkej dobe druhy bike (vtedy som to uzavrel tym, ze orech dosluzil), doslo mi, ze je to nizkou teplotou. bikestajnu mam nevykurovanu. manzelke som ukradol na chvilu fen, ten pofukal cca 10 min. na zadny naboj a dnesnu davku som bez problemov odjazdil. oba teplotneproblemove naboje su shimano, jeden ma rok, druhy dva. planujem v zime jazdit, kym to bude zjazdne, tak uvidime. rozoberat sa mi v mrznucej dielni nechce. a davat tam olej a na leto zas vazelinu... uvidime, zima iba zacina.
01.12.2019 - 15:25:38
00
Veľa hustej vazelíny + zanedbaný servis, stačí tam dať dostatočne množstvo redšej vazelíny a aspoň raz ročne čistiť orech...
01.12.2019 - 16:58:42
01
Hosť napísal:
dnes bolo -6°C ked som startoval. volnobezka v oboch smeroch. pretoze mi to urobil v kratkej dobe druhy bike (vtedy som to uzavrel tym, ze orech dosluzil), doslo mi, ze je to nizkou teplotou. bikestajnu mam nevykurovanu. manzelke som ukradol na chvilu fen, ten pofukal cca 10 min. na zadny naboj a dnesnu davku som bez problemov odjazdil. oba teplotneproblemove naboje su shimano, jeden ma rok, druhy dva. planujem v zime jazdit, kym to bude zjazdne, tak uvidime. rozoberat sa mi v mrznucej dielni nechce. a davat tam olej a na leto zas vazelinu... uvidime, zima iba zacina.

ja som na zapadky daval radšej hustejší olej ako vazelinu... a nikdy nebol problem v mraze.. to boli stare SH naboje a DT 370ky
teraz na AC nabojoch tiež radšej olej , rozoberám 2x za rok
01.12.2019 - 17:12:24
01
To je tiež pravda, beriem späť, čo mám zápatky na cesťáku tak tiež dávam olej (neskôr som si to uvedomil :) ). Dlho na DT ratchet orechy dávam veľmi riedku vazelínu.
01.12.2019 - 17:17:28
01
chlapi, dakujem za odpovede. pre mna smutna sprava. budem to musiet rozobrat :-( a dat tam olej.
01.12.2019 - 19:01:55
00
poroz SH ma v orechu milionmalých guličiek, tak ho rozoberaj v nejakej väčšej miske , aby si ich nehladal po celej dielni. a pri skladaní ich ukladaj do vazelinky napatlanej na ich drahe, a na zapadky oleja. a mas pokoj
01.12.2019 - 19:05:48
00
keyboard_arrow_up