EU... Nemalo to vyzniet nijak zahadne, tulenik sa odkazoval na dokument europskeho parlamentu
04.12.2019 - 19:21:29
01
tulenik napísal:
Tzv. morálka je zdieľaná ilúzia, ktorá umožňuje masám subštandardných niemandov vyvyšovať sa nad pár nadštandardných jedincov :D


Nie je inak ten tvoj výrok o morálke náhodou tiež z červeného trpaslíka? Ako motivácia masívnymi bičami :)?
04.12.2019 - 19:59:54
00
Z Big Bang Theory, kde Sheldon používa nietzscheovskú dekonštrukciu tohoto pseudopojmu +/- tak ako som ju citoval.
Nadužívanie tohoto pojmu kadejakými katolibanmi, talibanmi a inými banmi by mohlo byť dostatočným varovaním pred jeho aplikáciou.
04.12.2019 - 23:23:05
00
Inač keď sa už tu rozoberá, že z číny sú všetky veci zlé a nepodporujeme slovenskú ekonomiku a berieme ľuďom prácu lebo nekupujeme slovenské výrobky. Tak tu dávam príklad ako sa robí business nie len na slovensku ale všade v európe.

Ako príklad sem dávam túto prilbu. Ako si môžete všimnúť jedná sa o úplne tie isté prilby. Avšak jedna je z aliexpresu (Batfox) s cenou 23,99 EUR a jedna je značky CTM tu na shope s cenou 43,90 EUR. Vy si myslíte, že CTM - ko má nejaké výskumné stredisko kde túto prilbu vyvinulo a dalo vyrobiť vo svojej vlastnej továrni na SR alebo aspon nejakej firme slovenskej ktorá by to dokázala vyrobiť ?

Nie obchodný manažéri v CTM-ku si otvoria alibabu tam zadajú objednávku na 1000 kusov prilieb kde dostanú ešte mega zľavu, že jedna prilba ich bude stáť s dopravou všetkým max 18,00 EUR. A nám spotrebiteľom to potom idú predávať s 110% maržou.

A ja mám potom sledovať a podporovať našu ekonomiku, že si to od nich kúpim ? keď oni sú prvý ktorý nakupujú všetko v číne a nedávajú zarobiť ľudom na slovensku len ich zodrať z peňazí.

A tie dristy potom keď vidim keď tu ľudia píšu, že z číny je to nekvalitné tak sa len smiať ostáva. Keď toto je tak evidentné, že v číne je jedna továreň vyrábajúca prilby a všetci len tej jednej továrni zadávajú do výroby určitý počet kusov a vlastné logo. Kvalita na každej je tá istá akurát ušetrím keď si to kúpim z číny a nedam zarobiť slovenským zdieračom. A tak to funguje nie len pri tejto prilbe ale skoro pri všetkom.

Prílohy:

prilba.jpg
prilba.jpg 80.4 KiB thumb_up0thumb_down

05.12.2019 - 12:38:16
03
Ja by som neporovnaval dizajn, ale hmotnost tych prilieb.
05.12.2019 - 12:53:55
00
...len ich zodrať z peňazí: toto ako myslis? Ako CTM zdiera z penazi ludi?
05.12.2019 - 12:59:34
00
cinska 362.7g, CTM 380g :)
05.12.2019 - 13:00:27
00
ma to ine tocitka, ine zapisananie pod bradu, mozno ine vystelky, ta vaha nemusi byt identicka
05.12.2019 - 13:01:36
00
ono áno v číne sa dá nakúpiť aj dobrý/totožný tovar kedy to prebieha spôsobom že číňan jeden kus z linky oblepí "značkou" a druhý kus vlastnou nálepkou.. lenže takisto sú tam aj "čínske" kópie kde už z pôvodného produktu zostal len design, a to či výplň v prilbe je alebo nie je podla štandardov a noriem ty nezistíš.. takže kúpovať prkotiny ktoré ťa doslova nezabijú je jedna vec ale riskovať zdravie či život pre pár € a super pocit že som nedal nažrať priekupníkovi?
05.12.2019 - 13:04:27
03
scarinko, ved to som nepisal s tym, ze sa jedna o ine prilby, naopak; jednak hmotnost nemusi byt identicka ani pri rovnakych prilbach, dvak, ako vravis, tocitka a vystelky, a trik CTM sa s hmotnostou pre katalog tiez nemusi srat na gram presne

CraObs, c) je spravne, kupim prilbu od niekoho, kto nie je iba priekupnik
05.12.2019 - 13:11:46
00
CraObs napísal:
ono áno v číne sa dá nakúpiť aj dobrý/totožný tovar kedy to prebieha spôsobom že číňan jeden kus z linky oblepí "značkou" a druhý kus vlastnou nálepkou.. lenže takisto sú tam aj "čínske" kópie kde už z pôvodného produktu zostal len design, a to či výplň v prilbe je alebo nie je podla štandardov a noriem ty nezistíš.. takže kúpovať prkotiny ktoré ťa doslova nezabijú je jedna vec ale riskovať zdravie či život pre pár € a super pocit že som nedal nažrať priekupníkovi?


Ano súhlasim, že radšej si kúpim riadnu prilbu ktorá je certifikovaná a viem že niečo vydrží. Ale keby to ctm-ko predávalo aspoň len s 30% maržou ale nie takto predražený tovar z číny predávať.
05.12.2019 - 13:26:13
00
len oni musia zaplatit clo a daň lebo nekupuju jednu prilbu ale cely kontajner. sice dostanu nizsiu nakupnu cenu no spominanym poplatkom sa nevyhnu, taktiez doprava za kontajner tiez nieco stoji.
05.12.2019 - 13:31:52
01
ssharky Máš preklep vo vete "že jedna prilba ich bude stáť s dopravou všetkým max 18,00 EUR"

Namiesto 18 malo byť 5.
05.12.2019 - 13:32:26
04
ssharky ako vies aku ma marzu CTM-ko? porovnavas len konecne ceny tych prilieb? myslis ze CTM-ko stoji ta prilba tolko co ta cinska?
jeden priklad co mi udrel do oci - na prvy pohlad uplne rovnake - dokoca viac rovnake ako tie prilby - no cena je ina - a kludne moze byt aj material uplne iny a tym aj vydrz - verim ze tie kluce najdes niekde na ali aj lacnejsie - no budu to stale tie iste?

https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/imbusove-a-torx-kluce/force-sada-imbusov-15-10-9148.html
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/imbusove-a-torx-kluce/lezyne-hex-kit-sada-imbusovych-klucov.html

myslel som ze uz kazdy vie ze cina vie vyrobit aj 10 identickych vyrobkov - na prvy pohlad z fotky, v rukach by to bolo uz vidiet a citit - no ich kvalita a cena bude rozdielna


Naposledy upravil Gusto0 dňa 05.12.2019 - 13:43:43, celkovo upravené 1 krát.

05.12.2019 - 13:40:59
00
Hack3r napísal:
len oni musia zaplatit clo a daň lebo nekupuju jednu prilbu ale cely kontajner. sice dostanu nizsiu nakupnu cenu no spominanym poplatkom sa nevyhnu, taktiez doprava za kontajner tiez nieco stoji.


Oni musia zaplatiť jedine to clo a dopravu čo nebude na jednu prilbu v rozpočítaní nákladov veľké. DPH čo zaplatia im štát vráti a v konečnom dôsledku DPH plati aj tak zákazník. Firma ho len odvádza. A aj tak im ostane ešte dosť veľký zisk z tej jednej prilby. Proste sú iba priekupníci a toto podporovať je zbytočné. Radšej si to kúpim priamo od toho čínana aj sám. To že tam oni dajú nálepku CTM jej na kvalite a bezpečnosti nepridá.

Kice

D: a možno aj máš pravdu, že z tej ich reálnej nákupnej ceny by sme sadli na zadok akú majú na tom maržu.
05.12.2019 - 13:42:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up