Ja pouzivam sietove castelli a funkciu tiez splni asi rovnako. Co som porovnaval tak to brinje ma ten material taky hrubsi, takze asi vytvori vacsiu medzeru na vzduch. Ale aj pri tom castelli je to super v tom ze vrchna prepotena vrstva sa neopiera o telo a teda nechladi.
To len keby niekto nexcel brinje, ale postacilo by mu castelli, ktore je za podobnu cenu
09.01.2020 - 09:50:42
02
Sesulak napísal:
Chlapi a aku velkost objednavat? Ked nosim tricka L tak L aj ten natelnik? Aby som v tom nebol ako bravcova rolka :D

aky si vysoky a kolko vazis? ja mam 183cm, 90kg, bachor, a mam M.. je to tak ltt, ale upne v pohode.. musi to byt obtiahnute..
09.01.2020 - 10:01:39
01
aj ekoi ma taku hovadinu

https://www.ekoi.cz/cs/sous-vetements-hiver/8002-top-ekoi-suntech-winter-ml-black.html
https://www.ekoi.cz/cs/sous-vetements-hiver/8003-top-ekoi-suntech-winter-ml-white.html
09.01.2020 - 10:05:12
00
Super to je, mám už tretí rok dámske Funkier ...len škoda, že to je len scampolo, nedávno mi doniesla poštárka ešte dva kusy do rezervy - pretože ak si niečo obľúbim, prestanú to na potvoru vyrábať :) Chcem vyskúšať aj to Brynje či vydrží dlhšie a nebude sa to ničiť ale stojí 50 :( toto stojí do dvacky...
https://www.chainreactioncycles.com/sk/en/funkier-vesta-ladies-lightweight-baselayer/rp-prod154723
09.01.2020 - 10:28:12
00
fixska napísal:
Super to je, mám už tretí rok dámske Funkier ...len škoda, že to je len scampolo, nedávno mi doniesla poštárka ešte dva kusy do rezervy - pretože ak si niečo obľúbim, prestanú to na potvoru vyrábať :) Chcem vyskúšať aj to Brynje či vydrží dlhšie a nebude sa to ničiť ale stojí 50 :( toto stojí do dvacky...
https://www.chainreactioncycles.com/sk/en/funkier-vesta-ladies-lightweight-baselayer/rp-prod154723


s kvalitou nemusis mat ziaden problem.. Kedze som to osobne predaval a poznam ludi, ktori to nosia 10-15 rokov (jedno triko) a funguje to stale rovnako.. Je to polypropylenove vlanko, nenasiava to vlhkost, nema sa to kde zmolkovat, nestraca to material. Samozrejme, ked uz to peries, per to ako sportove veci, teda bez avivaze..
Ja mam jedno triko 6ty rok a ked to operies nevidis rozdiel medzi novy.. dont worry, urcite neobanujes..
09.01.2020 - 10:37:23
00
nadro napísal:
Mne doniesol ježíšek spodnú vrstvu pre športové aktivity. Merino od zaja.


mam aj ja ale neviem tomu prist na chut. hore kopcom mi je teplo a pri zjazde zima. a este taky ten neprijemny pocit na tele..brrr
09.01.2020 - 10:50:38
00
nadro napísal:
Mne doniesol ježíšek spodnú vrstvu pre športové aktivity. Merino od zaja.


Zajo nerobi full merino len merino mix spolu s nylonom a spandexom.. ale uz je to asi normalne lebo vela znaciek to robi.. 100% merino sa uz tazkho zhana.. vsade uz trepu do toho polyamid a elastan aby to zevraj dlho vydrzalo a drzalo svoj tvar..
09.01.2020 - 11:02:26
00
cinges napísal:
s kvalitou nemusis mat ziaden problem.. Kedze som to osobne predaval a poznam ludi, ktori to nosia 10-15 rokov (jedno triko) a funguje to stale rovnako.. Je to polypropylenove vlanko, nenasiava to vlhkost, nema sa to kde zmolkovat, nestraca to material. Samozrejme, ked uz to peries, per to ako sportove veci, teda bez avivaze.. Ja mam jedno triko 6ty rok a ked to operies nevidis rozdiel medzi novy.. dont worry, urcite neobanujes..

Mne sa to, čo mám, to Funkier ničí nosením :) lezú z toho vlákna a "pára sa to" ... jedno sa už úplne rozpadlo, síce po 2rokoch aktívneho nosenia ale celý spodok a druhé drží už druhú zimu a tiež to je umelina, kukol si si link? :) periem to v sieťke mimochodom ... a aviváž nemá nič spoločné s páraním len s funkčnosťou a o tej som nepísala, že s tým mám problém
09.01.2020 - 11:23:21
00
fixska napísal:
Mne sa to, čo mám, to Funkier ničí nosením :) lezú z toho vlákna a "pára sa to" ... jedno sa už úplne rozpadlo, síce po 2rokoch aktívneho nosenia ale celý spodok a druhé drží už druhú zimu a tiež to je umelina, kukol si si link? :) periem to v sieťke mimochodom ... a aviváž nemá nič spoločné s páraním len s funkčnosťou a o tej som nepísala, že s tým mám problém


hento nepoznam, to su len napodobeniny brynje, lebo oni maju na to patent a nemozu to skopcit uplne. Z Brynje nic nelezie..nepara sa to, ako som pisal, nestraca to material.. a neperiem to v sietke, periem to normalne s trickami a ostatnymi vecami..nosim to 6 rokov kazdu jesen-zimu-jar vkuse a nemam s tym ziaden problem.. a nepoznam nikoho, kto by s tym mal kedy problem. Moze tam byt sice vyrobna vada, ale na to sluzi reklamacia.. ked ti to vydrzi prve dva roky, uz to vydrzi na furt..
Je este moznost miesto polypropylenoeho vlakna mat merino vlakno, ale to nie je az take dobre, nasiava to vlhkost, a ta umelina je proste kvalitnejsia a funkcnejsia..
Bezna avivaz ma velmi vela s paranim a nie len s funkcnostnou. Avivaz sa ma pouzivat vylucne na bavlnene veci, najlepsie uteraky, obliecky, aby boli jemne.. ta jemnost sa dosahuje tym, ze avivaz rozoziera vlakna, pri bavlne to robi, ze je jemnejsia, pri umelych materialoch to, ze sa proste casom rozpadnu..
09.01.2020 - 11:42:48
00
mipro napísal:
Zajo nerobi full merino len merino mix spolu s nylonom a spandexom.. ale uz je to asi normalne lebo vela znaciek to robi.. 100% merino sa uz tazkho zhana.. vsade uz trepu do toho polyamid a elastan aby to zevraj dlho vydrzalo a drzalo svoj tvar..


Icebreaker, Devold, Ortovox, Houdini a plno dalsich znaciek stale predava aj 100%tne merino... zajo ma aj 50% merino + 50% bambus, pokial chces cisto prirodny material... ten mix merino + umelina mi ale vobec nevadi, je to rovnako funkcne a po roku to aspon nie je vytahane ako handra
09.01.2020 - 12:01:57
00
Icebreaker je top. Kamoš ma Devold a tiež si pochvaluje. Zajo mám tiež, používané hlavne v zime (asi 4-5 rokov) ale už sa urobili na viacerých miestach dierky (prané len ručne). Ale mám ešte starší model, tie novšie už vraj kvalitou nič moc. To sieťované triko od Brynje ma zaujalo, ale ja mám pri každej aktivite na sebe batoh (bike, turistika, lyže..) a niekto tu písal o tlačení na plecia tak neviem.
09.01.2020 - 12:09:39
00
Práve preto majú aj verziu s extra vrstvou látky na pleciach
brynje.static.s10.upgates.com
09.01.2020 - 12:14:22
02
Aha to som si veru nevšimol, super dík
09.01.2020 - 12:53:23
00
ja sice nemam origo Brynje, ale vlastnosti takychto triciek su fakt super. nosim aj cez leto. a ked mam nekvaltny batoh bez odvetrania, tak je prepoteny az batoh ale telo a to tielko je suche.

Prílohy:

P1120591a.jpg
P1120591a.jpg 201.71 KiB thumb_up0thumb_down

09.01.2020 - 12:57:41
00
mipro napísal:
Zajo nerobi full merino len merino mix spolu s nylonom a spandexom.. ale uz je to asi normalne lebo vela znaciek to robi.. 100% merino sa uz tazkho zhana.. vsade uz trepu do toho polyamid a elastan aby to zevraj dlho vydrzalo a drzalo svoj tvar..

To mi nevadí. Hlavné je že zahreje aj keď je už vlhké a že nepáchne potom.
09.01.2020 - 13:12:35
01

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up