Hack3r tomu sa hovori, citaj s porozumenim. ja mu popisujem MOJ setup oblecenia. nechapem co pausalizujem.
26.01.2020 - 17:13:16
01
Mam perfetto a pod 5 si s jednym termom urcite nevystacim. Tam uz potrebujem strednu vrstvu. Okolo nuly uz nosim inu bundu co ma aj zateplenie. Napr dnes, cca -2 vietor, sietka tielko, dlhe funkcne tenke, dres s kratkym, zimna bunda. Bolo to tak akurat.
26.01.2020 - 20:44:13
01
scarinko Do akej teploty je to perfetto pouzitelne? Rozmyslam nad convertible RoS. Len nech to nekupujem kvoli 2 mesiacom v roku. Kvoli tomu zvazujem aj to Mortirolo. V zime bajk nejazdim.
26.01.2020 - 20:54:59
01
To ti tazko niekto povie, ja v tom jazdim tak max do 2-3 stupnov ale niekto kludne aj do -5. Offi je rozsah myslim 5-15
V nizkych teplotach je sice fajn ze ta neprefukne ale ta bunda je tenka bez vrstvy ktora by hriala a kedze sa o teba opiera stale studeny vzduch tak ta to chladi cez tu tenku vrstvu. Bezne ked sa doma vyzleciem mam cervene brucho.
26.01.2020 - 21:04:21
01
mam sportful lightwind co by mal byt podobny material na prednej casti bundy, na chrbate mam prefuk. mal som ho aj pri -6 s tielkom a hrubsim rolakom. horna hranica pre mna je max +16 a pod tym len nieco velmi tenke. perfetto posunie tieto hranice teplotne dolu vdaka neprefuk chrbatu. kazdopadne ja mam na sebe ten sportful od jesene stale - len menim vrstvy pod nim. kupa roka. material fakt skvely - dycha to - rychlo schne. dnes som mal na sebe na bezkach bundu od force co som nosil predtym a uz ju na bike neobleciem. je to neporovnatelne. tam kde by som ja aj sportful bol suchy, force bolo mokre a ja som sa pod nim paril. situaciu zachranilo brynje :-D

scarinko od toho su spodne vrstvy. ja som bral L-ko a ked mam pod tym len tielko trosku mi to je volne. no bral som to hlavne ako vrchnu neprefukavu ciatocne nepremokavu ochrannu vrstvu ktora nema primarne hriat. hreje ma vrstva pod tym.


Naposledy upravil Gusto0 dňa 26.01.2020 - 21:13:18, celkovo upravené 1 krát.

26.01.2020 - 21:10:43
04
ja dnes -3, bezvetrie, craft active intensity a bunda Craft Rime. :)
26.01.2020 - 21:10:58
01
Gusto0 Diky, presne nieco take hladam. Na jar to znie idealne.
26.01.2020 - 21:14:51
00
Tak ta trochu popletiem, ja mam perfetto a s jednou hrubsou vrstvou (craft warm ints) do -1-2 st. Ale na biku sa neflakam a jazdim tak do 2hod. Do nizsih teplot prave nieco hladam, ci nejaku vestu na vrch, alebo pod, ci tiez tu sietku skusim, este neviem... S tymto termom tak do 5st, vyssie uz je teplo. Tam obliekam do cca 10-13st tenke craft act extreme. Takze pre mna je aktualne s jednym termom rozsah -2+12st, cize urcite nie 2 mesiace :-) A este je rozdiel ci jazdis v hore alebo cestu, kde mas vacsiu rychlost a viac tam fuka, tam to vie byt posunute. V hore su zas neprijemne zjazdy, ale to viac trpia ruky a nohy ako trup.
26.01.2020 - 21:16:54
00
inac ta sietka je taka specificka - moc nehreje, teda na biku kde ta stale ofukuje - hlavne udrzuje vlhke veci od tela a telo v suchu - vcera aj dnes jej vdacim za prijemny navrat domov. staci maly prisun studeneho vzduchu a citis chlad - napr. ked rozopnes zips na neprefuk bunde. je dobre na nej mat nieco hustejsie tkane.
26.01.2020 - 21:27:32
00
Gusto0 napísal:
mam sportful lightwind co by mal byt podobny material na prednej casti bundy, na chrbate mam prefuk. mal som ho aj pri -6 s tielkom a hrubsim rolakom. horna hranica pre mna je max +16 a pod tym len nieco velmi tenke. perfetto posunie tieto hranice teplotne dolu vdaka neprefuk chrbatu. kazdopadne ja mam na sebe ten sportful od jesene stale - len menim vrstvy pod nim. kupa roka. material fakt skvely - dycha to - rychlo schne. dnes som mal na sebe na bezkach bundu od force co som nosil predtym a uz ju na bike neobleciem. je to neporovnatelne. tam kde by som ja aj sportful bol suchy, force bolo mokre a ja som sa pod nim paril. situaciu zachranilo brynje :-D

podobne tu sportfulku využívam aj na skialp... aj dokopca či vyššie pri večšej zataži fajn,
na biku podobne aj okolo 0.. ked začne duť fukerka na vrch ..
spodok sieťka potom mikroflis alebo zateplený dres a fulka
ešte mi dojdu tretry a bude to fajn, lebo navleky su tak na jesen jar...
26.01.2020 - 21:28:22
01
pa3km napísal:
scarinko Do akej teploty je to perfetto pouzitelne? Rozmyslam nad convertible RoS. Len nech to nekupujem kvoli 2 mesiacom v roku. Kvoli tomu zvazujem aj to Mortirolo. V zime bajk nejazdim.

Okolo 5°C a menej stačí Perffeto s hrubším základom - napr. Castelli Flanders Warm
Pod 10°C stačí tenší základ - napr. Castelli Prosecco R
Ale je to individuálne ako jazdí, intenzita a dĺžka...
A mal som ju aj pri 20°C a viac lebo som musel, keď rána boli chladné okolo 5°C a na obed slnko všetko rozpieklo :lol:
26.01.2020 - 22:14:46
01
No j to silno individualne, aby mi nebola zima v perfette by som musel mat pod tym asi nejake dalsie 3 vrstvy z ktorych by aspon jedna musela hriat. V tom co pisete by som zmrzol. A nie je to len o pocite. Proste ked prides domov a vyzlecies sa a mas omrznute brucho, cervene studene ako chladnicka tak proste viem ze ta tenka bundicka s nejakym termo trickom nestaci, mne.
26.01.2020 - 22:16:03
00
K zimnym tretram len tolko, ze tuto jesen som ich mal aj pri +5 a mal som len 3/4 gate. Tretry su shimano mw7.
Novu bundu perfetto convertibile nosim cez jesen, a aj v zime v snehu. Na jesen som mal pod nou 1 natelnik, a tenku vestu. v zime 2 natelniky, a celkom mi to staci, hoci podla vyrobcu je urcena primarne na prechodne obdobie. Je pravda ze Bratislavska zima (-4) nie je zima :)
27.01.2020 - 08:18:11
01
Nema nikto skusenosti s pearl izumi nohavicami? Pri tychto pisu, ze su ich najteplejsie, niekde pisu teplotny rozsah do -1 niekde do -7 https://www.bike-discount.de/en/buy/pearl-izumi-elite-escape-amfib-bib-tights-763266
28.01.2020 - 10:53:03
00
náhodou niekto skúsenosť s týmito gaťami od Ekoi?
obzerám sa po návlekoch na kolená na prechodné obdobie, no toto mi padlo do oka ako zaujímavý kúsok za tú cenu
https://www.ekoi.com/en/cycling-bib-knicks/6706-corsaire-ekoi-pirate-2-gel-noir.html
28.01.2020 - 10:59:09
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up