Nechcem to vyberat, ale je to uzrcite ten co pises. Mne islo len o to, ze tie krytky do karbonovych krkov maju dlhsiu tu vnutornu cast co ide do vnutra krku. Hento som dal len ako obrazok tej sticnej plochy s krkom. Tu je lepsi obrazok. www.cannondaleexperts.com Myslel som aby sa ten krk torcha zpevnil z vnutra. Lebo tie klasicke do al krkov maju len asi 2 mm prirobu a ta ta to skor vystiepi + al krky maju zvacsa vacsi vnutorny priemr, i ked to nehra rolu ak das podlozku aj nad predstavec.
30.01.2020 - 14:52:17
00
Tak ja myslim, ze takymto specialnym nic nepokazis, prave naopak. Ja tam mam klasiku a zatial bez problemov, ale veru uz som to dlho nepozeral, ani nemam dovod. Krk som dokonca aj skracoval predtym. Na mna posobil dost robustne, ze by som musel riesit taketo veci.
30.01.2020 - 15:00:33
01
ak sa ti dá, daj do krku vidlice takého ježka / FSA / ako je v tvojom príspevku a malo by to byť ok.
30.01.2020 - 19:53:26
01
Veru nieco som medzi tym nastudoval a keby som tu mal niekoho z Canonu, kopol by som ho tam kde to najviac boli. Idealne by mal byt predstavec podoprety po celej dlzke tym jezkom aby nemohol pretlacit vidlu. Akekolvek dotahovanie predstavca na nespevneny krk je koledovanie si o maler. Ta origo plastova krytka sice nejake vypodlozenie robi, ale u mna je dost volna. Asi mam vacsi vnutorny priemer krku o pad desatin. Cize kludne to mohlo prasknut uz pri montazi vo fabrike. Dam tam to toho FSA jezka, aby to podoprelo zvnutra na celu vysku predstvca a hadam to vydrzi. Zrejme je jediny dovod preco to hromadne nepraska, je ten extremne tazky predstavec od Canyon V15 co ma velmi velku plochu na ktoru sa upina. Inak tu je k tomu pekne video ak by to niekoho tiez zaujimalo.
thumb_up0thumb_down
31.01.2020 - 00:19:33
00
a to Canyon nedava do krku expander ci? lebo ja mam expander aj na MTB aj cestaku a uz roky v pohode. utahujem len rucne
31.01.2020 - 06:32:09
00
Canyon tam dava presne toto:
Príloha:
IMG_20200131_144300_edit.jpg
IMG_20200131_144300_edit.jpg 327.44 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
IMG_20200131_142652_edit.jpg
IMG_20200131_142652_edit.jpg 657.87 KiB thumb_up-1thumb_down

Samozrejme ta krytka nema byt zlomena. Vsetko je to plast az na tie AL konusy a ocelovu hrdzavejucu skrutku. :puke:

Nechcem rozvijat konspiracne teorie, ale mam pocit ze co Endurace od roku 2017 nabral na vahe na cinskych komponentoch (rajdy, sedlovka, lacne plaste, duse) sa snazi vykompenzovat na najnevhodnejsom, mieste plastovym jezskom co vazi 19g. a boh vie cim este. :tmi: I tak je vtipne sledovat ako Enduracne AL od 2017 pekne pripera na vahe aj cene sucastne. :swear: Casy ked to bol cestny bike roka do 1000 E su uz davno prec.
31.01.2020 - 14:54:58
00
tak je to expander, ale teda hodne biedny. je zjavne ze nemecka kvalita ktorou sa tak ohanali na zaciatku uz sa uz pomaly ale isto vytraca
31.01.2020 - 14:59:43
04
Ako som uz pisal, to HZ stoji za ... Mam Endurace AL 2018, plastove, plastova krytka pod spacermi je v podstate len polozena na hornej miske, aj pri zlozenom bajku ju vies dvihnut, spodne lozisko je pomerne odkryte a je to na nom aj vidiet, oproti hornemu je na tom za necele dva roky, co bajk mam, o dost horsie. Inak daj si pozor, horne a spodne lozisko nie su totozne, aj ked mi tak tvrdili na podpore canyon. Spodne lozisko je viac vnutorne skosene ako horne, aby lepsie sadlo na vidlu.
31.01.2020 - 16:14:02
01
Kenai, neposles, prosim, link na to, cim ides povodne komponenty nahradit? Ak spravne rozumiem, ides dat ineho jezka (vratane krytky).
31.01.2020 - 16:25:18
00
velwoo Dakujem za info. To spodne lozisko som si vsimol, ze tam nieco nebude OK, lebo sa mi stale robi spinavy cierny pas okolo. Zrejm sa odtial uvolnuje mazivo.

Minuly rok som, netusiac este o tychto lahodkach, poradil kamoske grandcanyon, asi sa jej budem musiet ist ospravedlnit.Tam boli zatial len dva problemy (ma na tom cca 300km). Plaste uz dosli zle nahodene a na to aby sadli ako maju treba tlak 5 bar a mydlo alebo vodu. Iank neskocia patky rovno. To je celkom dost problem, ked sa snazis opravit defekt na vyjazde a fukas vreckovou pumpou. Posledne nas to stalo 20km zachadzku na benzinku po stvorprudovke. O prelezanych droliacich sa dusiach nehovorim, bol to outletovy kus tak mohli byt par rokov stare. Druha lahodlka boli gripy, ktore sa tocia a zvliekaju pocas jazdy.
31.01.2020 - 16:44:23
00
Kenai napísal:
velwoo Dakujem za info. To spodne lozisko som si vsimol, ze tam nieco nebude OK, lebo sa mi stale robi spinavy cierny pas okolo. Zrejm sa odtial uvolnuje mazivo.

Minuly rok som, netusiac este o tychto lahodkach, poradil kamoske grandcanyon, asi sa jej budem musiet ist ospravedlnit.Tam boli zatial len dva problemy (ma na tom cca 300km). Plaste uz dosli zle nahodene a na to aby sadli ako maju treba tlak 5 bar a mydlo alebo vodu. Iank neskocia patky rovno. To je celkom dost problem, ked sa snazis opravit defekt na vyjazde a fukas vreckovou pumpou. Posledne nas to stalo 20km zachadzku na benzinku po stvorprudovke. O prelezanych droliacich sa dusiach nehovorim, bol to outletovy kus tak mohli byt par rokov stare. Druha lahodlka boli gripy, ktore sa tocia a zvliekaju pocas jazdy.

pod gripy strehni lak na vlasy, a duše vyhod a daj tmel, ked tak paradne držia patky :) a maš po problemoch
31.01.2020 - 16:46:50
01
velwoo napísal:
Kenai, neposles, prosim, link na to, cim ides povodne komponenty nahradit? Ak spravne rozumiem, ides dat ineho jezka (vratane krytky).


https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/jezkovia-a-krytky/fsa-compressor-pro-carbon-jezko-riadenia-pre-karbonovy-stlpik-vidlice.html

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/podlozky-a-loziska/tune-spacer-ud-carbon-podlozka-pod-predstavec-2-mm.html lebo povodny predstavec bol o 2mm sirsi v uchyte na krk a nechem mat nizsie rajdy,

https://www.nashbar.com/fsa-energy-road-mtb-stem-84-96-degree-black-110mm-175-0307/p441822?v=322827
z druhej ruky,

Viac je v mojom profile, https://www.mtbiker.sk/bikeri/kenai/bike/#bike-16485-endurace povodny je teraz asi uz iba ram a vidla.

    31.01.2020 - 16:50:10
    00
    Dakujem :)
    Ja som praveze uz rozhodnuty kupit novy GC 8, myslim, ze tie peniaze velmi slusny bajk https://www.canyon.com/cs-sk/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-al-sl-8.0/2459.html?dwvar_2459_pv_rahmengroesse=XS&dwvar_2459_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY
    31.01.2020 - 16:57:09
    00
    zihadlo 5 napísal:
    pod gripy strehni lak na vlasy, a duše vyhod a daj tmel, ked tak paradne držia patky :) a maš po problemoch


    Ano, ja som jej dal moje lockon gripy, duse som vyhodil a dal som nove. Nemysli si ze mi nenapadlo dat tam tmel, ale ona jazdi tak 5 mesiacov z roka cez vikend. Tmel by tam zaschol. Nehovoriac o tom, ze tie najlacnejsie Svaby co su tam by asi tiekli ako blbe a co by urobil raf Alex MD19... no neviem.
    31.01.2020 - 17:08:20
    01
    Jazdi niekto canyon s detskou sedackou? Pomaly sa chystam na leto a zvazujem co kupit. Osobne sa mi celkom pozdava yepp mini
    Zacal som trocha googlit a zistil som, ze canyon sa tvari, ze ziaden bike nie je so sedackami kompatibilny. Zajtra sa napisem supportu ale necakam inu odpoved: https://www.canyon.com/en-sk/support-articles/mounting_pannier_racks_internal_gearhubs_and_electrically_driven_hubs.html

    Chystam sa to nahodit na Neuron a Grand Canyon, obe hlina.

      02.02.2020 - 14:22:07
      00
      keyboard_arrow_up