Ahojte,

chcem sa skúsenejších spýtať ako riešite pri výjazde alebo pri dlhom preteku ( Half IM alebo Full IM ) keď dostanete defekt na 80mm kolesách? Prvýkrát mam také kolesa a viem, že najdlhšie konektori na duše sú 80mm ( aspoň tak som videl Continentali, ktoré používam ). Momentálne tam mam nejaký konektor, ktorý sa dá vyšrobovať ( mám kolesa od Reynolds ) ale neskúšal som to ešte rozoberať uplne tak neviem aká je tam duša.

Viete poradiť nejaké riešenie?
- nosiť so sebou nejaký konektor špecialný s náradím a náhradnú dušu cca 60mm napríklad a teda opravovať to
- je nejaká značka čo robi 100mm duše s konektormi
- prosím nenápište mi čo chalanisko v obchode, že keď dostaneš defekt tak odstúpiš z preteku :D fakt som videl lepších borcov riešit defekt na IM, ktorým ide o minúty a nie mne :)

Vopred dík za odpoveď
18.02.2020 - 16:46:55
00
Hello, jednoducho jazdim s nahradnou dusou, na ktorej je uz nasadeny extender aj s paskou. Vyriesene. Ak nosis 2 nahradne duse, daj si extender na obe, ved to nestoji skoro nic a nebudes musiet saskovat pri vymene.

Beriem si so sebou aj ten maly klucik na extender, pre pripad, ze by som mal tych defektov viac a niekto cudzi mi pozicia nahradnu dusu (ale to je skor na vyjazd nez na pretek, a predpoklada to, ze pozicana dusa bude mat vyberatelny ventil, kazdopadne onen nastroj je tak maly, ze skoda ho nebrat:)).
18.02.2020 - 17:53:28
01
A nie je lepsie zobrat lepenie? Samo ze na vyjazd nie na preteky. Tych par minut naviac na to lepenie je uz asi jedno.
18.02.2020 - 18:48:20
00
scarinko Ty si beries na svih lepiacu sadu? Nie nahradnu dusu? Lebo ono je to rovnake pri 80 mm rafikoch ako pri kazdych inych, ked raz mas na nahradnej dusi extender. Kazdopadne pre mna lepiaca sada nema zmysel, nakolko jazdim vylucne latexove duse a tam oprava zaplatou na kraji cesty neprichadza do uvahy, latexove duse byvaju haklive a sanca, ze by som ju dal potom spat do plasta bez poskodenia, je miziva:))
18.02.2020 - 18:57:40
00
Rachela ďakujem moc...to je asi najlepšie riešenie...len ešte vymyslieť kde dať dve duše s takými dlhými ventilmi....asi to chce taštičku navyše za sedadlo prípadne držiak na flašky + náradie
18.02.2020 - 20:37:07
00
scarinko napísal:
A nie je lepsie zobrat lepenie? Samo ze na vyjazd nie na preteky. Tych par minut naviac na to lepenie je uz asi jedno.

nejde o par minut navyse na lepenie, ale o par desiatok minut navyse na hladanie dierky/dierok ... :)
tiez radsej v terene vymenim dusu za par sekund a lepim doma v klude
18.02.2020 - 20:48:18
03
Rachela
Aj aj

vlastoch
To je otazka kolko defektov dokazes vyriesit dvoma dusami alebo dusou a lepenim. Nikdy som asi nedostal dva defekty na jednom vyjazde. Ale napr som dostal defekt a prisiel som az na BK tam som to zalepil a dusu si usetril na cestu domov a pripadny dalsi defekt ktory by sa mi nechcel lepit po tme a pod. A lepenie je lahsie ako dusa.
18.02.2020 - 22:23:22
00
scarinko napísal:
Rachela
Aj aj

vlastoch
To je otazka kolko defektov dokazes vyriesit dvoma dusami alebo dusou a lepenim. Nikdy som asi nedostal dva defekty na jednom vyjazde. Ale napr som dostal defekt a prisiel som az na BK tam som to zalepil a dusu si usetril na cestu domov a pripadny dalsi defekt ktory by sa mi nechcel lepit po tme a pod. A lepenie je lahsie ako dusa.


myslel som niekolko dierok NARAZ ... uz som zazil vyjazd s kamosom, on defekt, stiahol dusu, hladali sme dieru, po case nasli, zalepili, nasadili, fuka a nic ... opat dusa von, hladanie dier, a nasli sme dalsie 2 ... 40 min vyjazdu v háji ...
18.02.2020 - 22:39:46
00
Hmm na roznych miestach ci snakebite?
Galuskaci vozia dve galusky? Kamos sekol galusku za bruckom, tmel nepomohol, diera vacsia, ostal tam a volal si odvoz.
18.02.2020 - 22:42:14
00
vlastoch napísal:
myslel som niekolko dierok NARAZ ... uz som zazil vyjazd s kamosom, on defekt, stiahol dusu, hladali sme dieru, po case nasli, zalepili, nasadili, fuka a nic ... opat dusa von, hladanie dier, a nasli sme dalsie 2 ... 40 min vyjazdu v háji ...


Hladanie dier na dusi s naslinenym prstom je este easy rychlovka. Na cestaku je castokrat narocnejsie nasadzovanie plastov :-).
18.02.2020 - 23:45:41
00
@feldo continetal duse maju vyberatelne jadra ventilov, pri defekte jednoducho preskrutkujes adapter na druhu. Apropo duse s 8cm ventilom ti zaberu rovako vela miesta ako tie s kratkym.
19.02.2020 - 12:33:42
01
stalky000 čiže ak správne rozumiem stačí mi nosiť len adapter a nepotrebujem ani žiadne náradie jo? Vyberiem dušu zahodím a dám druhu a dam adapter na ňu a dam do kolesa jop? Okey to by bolo top riešenie :) Ďakuejm
19.02.2020 - 13:10:37
00
Akurat musis mat spravnu dusu, adapter a nosit kluc na ventil.

www.bike-components.de
19.02.2020 - 13:19:08
00
Toz, adapter uz budes mat na dusi, ktora bude mat defekt, cize teoreticky ziadny dalsi adapter nosit nemusis, staci ti nosit novu dusu a kluc na adapter. Aj tak si myslim, ze je daleko lepsie riesenie mat adapter uz namontovany na nahradnej dusi, ved nestoji skoro nic a obzvlast na pretekoch ti to usetri vela casu.
19.02.2020 - 13:21:09
00
Luki toto si kup https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/duse-ventilky/ventily/bbb-bti-99-valveextend-redukcia.html
19.02.2020 - 15:06:11
01
keyboard_arrow_up