ja som si myslel ze VUK je Fedo....

ale konecne dobra sprava.... amicka biotechnologicka firma zacala enormnu produkciu experimentalneho lieciva Remdesivir

amica a cinania vydaju v maji spravu o lieku,ktory zacali podavat pacientom s COVID19, celkovo bolo pouzitych vyse 300 pokusov s roznymi liekmi a roznymi lek. postupmi,aj tymi,ktore nie su zavedene a nezbralo nic
prvy 35rocny pacient v Snohomish County, Washington sa s tymto liekom uplne zotavil
Cina ho testuje od zaciatku februara na najtazsich pacientoch
10.03.2020 - 22:30:10
04
ennio napísal:
Precitaj si radsej ten bod 3 pozornejsie.

Nevidim tam nic, co by odporovalo tomu, co som napisal. Vodic dopravy je povinny pouzivat respirator a pomocky pri nakladani a vykladani,atd. Nic sa tam nehovori o tom, ze to ma pouzivat mimo tychto aktivit :) .. ked skoncis s touto cinnostou si volny ako vtak. Vynimku mas a nemusis nic. Vyhlaska o tom nic nehovori :D .. bohuzial .. jaksik tam nedali to, co by clovek cakal :lol:
10.03.2020 - 22:32:33
01
Ok, asi to musim citovat
Osobám uvedeným v tomto bode sa nariaďuje...
10.03.2020 - 22:38:31
00
Kde čo sa tu riesi...

Ma niekto manzela/manzelku ucitelku?

Skola mojej zeny nema za co kupit mydla, nemaju teplu vodu poriadne, upratovacky maju umyvat savom (jedna sa uz priotravila), nemaju ani poriadne handry, o dezinfekcnom gely ani nevravim.

Ta skola je dost na urovni, ziadna Horna Dolna.

Toto je riadna parodia.
10.03.2020 - 22:45:41
01
Srsen napísal:
ale bez akýchkoľvek emócií - to už je diagnóza + priama odpoveď niekomu v tretej osobe je strašidelná

Veď mal aspergera..sám to tu niekoľkokrát napísal. Emócie taký človek má,akurát ich má problém vyjadriť. Ja som s ním nemal problém.
10.03.2020 - 22:47:09
00
Aktualita:

https://www.cas.sk/clanok/955691/sokujuce-zistenia-cinskych-vedcov-o-koronaviruse-je-to-ovela-horsie-toto-musi-vediet-kazdy/?fbclid=IwAR3WqBiZocSO8jYGTV2-AoRxQuFo45aOYUbRFisJTmm6DkrjNg02AxkgVW8


Čo platilo do teraz, už viac neplatí. Jedna z noviniek:

-"Ak je teplota 37 stupňov Celzia, na skle, látkach, kovoch, plaste či papieri sa môže udržať až tri dni..."
10.03.2020 - 22:49:59
00
Hosť napísal:
Keby som nebola taká neodbytná a nechodila ku obvodnej ako na klavír, tak čakáme kým nám to prejde samo ako povedala . Kašľal 4 týždne. Boli sme doma 3. Potom nás vypísala do školy. Našťastie som sa za tri dni vrátila, pretože sa išiel v škole zadusiť. To už som trvala na odberoch krvi , steroch aj RTG. Mám tri deti, ale taký kašeľ som ešte nezažila. Úplne iný od začiatku. Ale nikto nepočúval ? Považovali to za chrípku, keďže práve bola tá vlna chrípkovej epidémie u nás a CRP bolo opakovane 3. Preto sme to mali len vyležať s kvapkami proti kašľu.

Čierny kašeľ na SK a v Európe ani zďaleka nie je eliminovaný. Ale v úvode sa ťažko diagnostikuje. Tiež som si myslel, že sa s tým ani nestretnem, však očkovanie, a už sa nebojím vysloviť túto diagnózu ani pri menej typických kašľoch (aj keď rodičia na mňa niekedy nechápavo pozerajú). Vakcinácia už nie je taká účinná, ale po začatí preočkovania v 6. a 13. roku sa to stabilizovalo. Najťažší prípad čierneho kašľa som riešil u 2 týždňového novorodenca, tam šlo o život. Našťastie gro prípadov je vo až adolescentnom veku s miernejšími príznakmi, čo tiež zhoršuje diagnostiku. To že dieťa ochorie na pertussis (aj očkované) neznamená automaticky že má "zlú" imunitu a už vôbec nie že sa mu nevytvorili proitilátky. Je aj dôležité s akými odstupmi sa realizovalo očkovanie, aj skoršie podanie booster dávky ako je odporúčanie môže negatívne narušiť správny efekt (neskoršie podanie v podstate nevadí, preto radšej odložiť očkovanie ako podať skôr)
10.03.2020 - 23:07:58
00
Takze to zrekapitulujme ... vuk alias “ zaman “ je minulosťou . Korona v Taliansku zabija predovšetkým gerontov s priemerným vekom 81 rokov !!! . Pirátovi značne J.be , keď sa bez ochrannej masky pohybuje v krajine , ktorá je cela v karanténe !!! Ale on , velky drajver na ešte väčšej kktine sa tu chváli , ako ma koronu prudko v péčku a cely vysmiaty s vidinou zárobku pricestuje do relatívne bezpečnej krajiny ... ako som písal , je to o ľuďoch . A ako to zhodnotil aj profesor Krčméry “ ak sa to roznesie nebude na vine štát , ale nedisciplinovani občania “. Jedno ti ale corsair poviem ...dáš tu ešte jeden takýto prijbany príspevok , ako sa vedome vystavujes nákaze , čo by problem nebol , keby sa tam aj ostal a ja ti zariadim , že ta dvojtýždňova karanténa neminie !!!

https://dennikn.sk/1788293/profesor-krcmery-taliansky-scenar-je-mozny-aj-na-slovensku-zodpovedni-budu-nedisciplinovani-ludia/
10.03.2020 - 23:42:35
020
zaujimave je, ze vo vacsine krajin (zatial) s mensim poctom nakazenych (usa, de, fr, es) zacal pocet nakazenych stupat v rovnakom case (zaciatok marca) a pri cca rovnakom pocte uz nakazenych (cca 250). do vtedy to stupalo pomaly linearne, potom to preslo na exponencialnu krivku a potom opat linearne (ale prudko).
10.03.2020 - 23:49:17
00
corsair napísal:
Ito Hej, ale nenašiel som "zdroj" bohužiaľ... Alebo skôr, nechcelo sa mi s dochrámaným kolenom krívať tak ďaleko, tak len tu "po meste" ?

Naozaj až tak veľmi a vedome to chceš zavliecť aj na Oravu? Dúfam, že ani ty ani tvoje deti sa nenakazia. Ale stojí ti to za to riziko? Nezodpovednosť nás takto vyhubí...
11.03.2020 - 00:31:18
01
milos21 na ten cierny kasel sa davaju kombinacie atb alebo single atb a ake? mne na ten brutalny kasel zabrala iba kombinacia doxyhexal+sumamed (0-1-0+1-0-0= doxy kazdy den a sumamed po-ut-str iba) na 4 tyzdne......taku brutalnu ulavu,akou sa dostavil efekt tychto 2 atb som jakziv nezazil, mna z toho kaslania boleli vnutorne organy uz tak, ze sa mi nechcelo zit :(
11.03.2020 - 00:40:47
00
Matejos napísal:
Čo platilo do teraz, už viac neplatí

v hentom paplátku neplatilo, neplatí a nebude platiť nikdy nič a číta ho len mentálny odpad...
o odborných témach sú chronicky neschopní písať aj v serióznych denníkoch, kdeže ešte vyhulákaní magori z bulvošu
11.03.2020 - 00:42:22
00
Vuk bol nevydarený bot, ktorý neprešiel beta testom. Autor by mal požiadať o spoluprácu pána Andrew Ng.
K veci. Najvyšší čas sa presťahovať do Číny. Celé Slovensko by si možno v Pekingu ani nevšimli, nemať také tváre, aké máme. :-)
11.03.2020 - 02:04:20
00
milos21 napísal:
Ale stojí ti to za to

Preto sa držím pravidiel. Prechádzať sa môžem. Aj komunikovať takým spôsobom akým komunikujem. Pravidlá poznám, mám dosť blízkych známich na krízovom... V podstate mám všetky dokumenty "z prvej ruky".

Popravde, ešte stále verím, že to je len nafúknutá bublina, no máme aj my, šoféri, pravidlá, ktorými sa riadime, tie sú tuším ešte "nadstavba" nariadení.

Dnes som čítal, že potrebujú dobrovoľníkov na výskum, ktorý vraj môže trvať mesiace či roky. Vie sa vlastne kde sa ten vírus vzal?
11.03.2020 - 06:36:17
00
corsair ano,vie
11.03.2020 - 06:58:08
00
keyboard_arrow_up