dres po Gabbu zasadne nenosim, potom uz je na chrbate zbytocne moc teplo kvoli zdvojenej latke zadnych vackov.
25.03.2020 - 06:37:32
03
Som chudý bez "výhrevných" tukových vrstiev, toto mi nevadí. Bonusom je odkladací priestor v drese naviac.
25.03.2020 - 13:03:02
00
scarinko s návlekmi tak od 0 -10, nad 10 bez (zaleží, či je vietor/sychravo/atd), okolo nuly už treba medzivrstvu, t.j. tielko alebo termo s krátkym rukávom... tebe je gabba imho zbytočná, keď máš oba dresy, možno tak do zásoby :), keď je rozdiel len v hrúbke/membráne
25.03.2020 - 13:12:53
00
nie pre mna, ja som to myslel vseobecne ze pre hobby to nejak neviem urcit kedy to nosit
25.03.2020 - 14:06:09
00
Nejake referencie na zimnu bundu Castelli Double Espresso? Tepelny rozsah a pod.
02.04.2020 - 11:50:17
00
mna by tiez zaujimali neake realne referencie na bundu Castelli Alpha light? Tepelny rozsah a pod
Dakujem
02.04.2020 - 11:54:51
00
Zrejme nepomozem ani jednemu z vas, ale ja uz dlhsie rozmyslam napisat o Castelli Alpha. Jasne, je tu na nu recenzia, ale druhy pohlad mojimi ocami verim ze neuskodi. Preco prave o nej? Lebo je to jeden z najnovsich kuskov v mojom bike satniku, ktory potrebuje nutne upgradovat (aspon si to nahovaram :-)) a srsim z nej najvacsimy emociami :-)
Dlho som vahal ci za nu vysolim tazke loove, vypytoval sa druhych, spekuloval nad do nebies vychvalovanym Brynje, obhajoval si cenu (ci mi to stoji za zatial spokojne manzelstvo :-D) atd... Potom prisla fajn akcia a bolo rozhodnute (stale si hovorim, nesleduj tolko "oplati sa" :-D) Bunda je na top urovni, spracovanie, materialy, strih, proste kazdy detail je prepracovany a je zjavne, ze v Castelli vedia co robia. Proste od cyklistov pre cyklistov. Strih je volnejsi ako pri Perfette, pri rovnakej velkosti (o jednu vacsej ako bezne ze) su mi dlhsie rukavy a nieje az taka aero. Ale kto by to potreboval cez zimu. Zaroven je kratsia ako Perfetto. Taktiez citit rozdiel v goretexe, je prijemnejsi na dotyk a pocitovo krapet hrubsi. Ma prelepene svy, ale to som zatial nemal moznost poriadne otestovat. Cez zimu moc neprsi ze, ale verim, ze to bude po skusenosti s Perfettom na viac nez dostatocnej urovni. Bunda je akoby z dvoch vrstiev, vnutry ma podsivku (z mega prijemneho matrosu) v podobe vesty na samostatny zips a zateplene su aj rukavy. Strih podsivky je uz daleko viac na telo, ak pod Perfetto nedate dve vrstvy, tak tu uz vobec. A v podstate ani netreba (o tom viac dalej). Vyhod takehoto riesenia je viacero. Za prve, zateplenie je len na miestach kde ho treba a taktiez je z rozlicnych materialov podla partii tela (predna cast trupu a rukavov je iny material ako chrbtova cast, ktora je viac vzdusna, ale stale hrejiva). V principe to nahradza druhu spodnu vrstvu, trebars pod spominanym Perfettom. Rozdiel je v tom, ze je iba na tych konkretnych miestach a zbytocne neni tam kde netreba. Tym stupa komfort a zbytocne sa navyse neprehrievam a nepotim. Dalsia vyhoda je, ze pri rozopnutom zipse nevlaje komplet cela bunda ako zastava na Dankovom stoziari, ale drzi vdaka zositiu so spodnou vrstvou na svojom mieste. Takze nehrozi zbytocne ochladenie a prefuknutie krizov ked stupne teplota alebo pri slapani do kopca. K tomu naviazem s (pre mna) pouzitelnym rozsahom teplot. Nad nulu ani nerozmyslaj!! Uvarenie vo vlastnej stave zarucene. Jedine fakt s tenkym spodnym trickom a vlazne tempo. V takych podmienkach exceluje Perfetto. Rovnako vysoke intenzity. To sa tejto bunde nehodi. Idealne teploty pre mna zatial su tak do -5C, stredne a nizsie tempo, vtedy sa citim najkomfortnejsie. Pokial idem nizsiu intenzitu, dam hrubsie termo (Craft Warm Ints), pokial nejake intervaly tak tenke (Craft Act Extr). Stale hovorim o teplotach pod bodom mrazu. Dve vrsty ma este ani nenapadli obliect. Spodny limit som zatial neobjavil, myslim ze bude oscilvoat okolo -10C, podla odolnosti jedinca a ostatneho oblecenia. Takze to mame strih, materialy, teploty. Tak nejake tie nevyhody. Cenu nespominam, to je relativne. Ale vlastne preco nie, no v trochu inej suvislosti. Na rovinu poviem, nekupujte si tuto bundu! Totizto zrazu zistite, ze vas zimne jazdenie bavi viac ako kedykolvek predtym, zjazdy si razom uzivate miesto trpenia a preklinania. Pri tom si uvedomite, ze prestavaju stacit rukavice, nohavice, navleky, ktore boli dovtedy vyhovujuce a zrazu je zima na tie casti tela. Jasne, dovtedy ma pri -5C ani nenapadlo jazdit, a uz vobec nie na miesta odkial treba zjazdit, dlho zjazdit. Takze logicky treba kupit aj tie veci zime odolnejsie, zimne trety... A sme pri tej cene. Ta bunda vas zozerie, vycuca vas ucet! Ale sama o sebe stoji za kazde jedno akciove €uro. K tomu by som doplnil len horsie rozopinanie vrchneho zipsu, kedy treba pouzit obe ruky a druhou prichytit golier. Taktiez by som si vedel predstavit asi len dve vacsie zadne vrecka miesto troch, na sposob noveho Perfetta. V zimnych rukaviciach to vazne ma svoje opodstatnenie. A tym vytka negativ asi konci, fakt sa len tazko da tejto bunde nieco povazovat za negativum. Zostavam s pozdravom :hai:
02.04.2020 - 13:42:34
112
nepomohol ale super recenzia ;)

Tu o ktorej rozmyslam ja myslim jazdi martinzz
02.04.2020 - 13:59:44
00
No ja jazdim iba "obyc" castelli espresso, henta by mala byt este teplejsia, aspon podla popisu. Ale aj s tou mojou jazdim s kratkym rukavom do 0 stupnov a ked dam nieco teplejsie, tak aj daleko pod nulou (co ale tuto zimu nebolo :) ) Mne sa na tej bunde paci, ze ma kopec vychytavok, vackov a vetrani.
Co sa tyka striju, tak je tiez volnejsia, ako pisal Jaiub. Ja osobne perfetto cez ruky a ramena nedam a tu mi je bunda akurat a keby som xcel tak natlacim aj druhu vrstvu. Akoby ju sili pre mna :D
02.04.2020 - 14:42:06
00
Poraďte ktoré topánky, rozhodujem sa medzi https://www.sportisimo.sk/merrell/alverstone/237188/?varianta=1463160&velkost-obuvi=2360 , https://www.a3sport.sk/merrell-moab-2-vent-j034207/pJ034207-1 a https://www.a3sport.sk/adidas-terrex-tivid-mid-cp-s80935/pAS80935-1

Použitie turistika, MTB. Oplatí sa priplatiť za Adidas, alebo ísť do Merrelliek?
Viem že Adidas podľa veľkostí nesedia, treba brať väčšie, ako je na tom Merrell?

Diky :)
06.04.2020 - 12:44:19
00
pouzivam tretie merrel moab, zvyknu ich mat v dobrej cene vo vypredahjoch v exisporte. mm extrémne plochu a siroku nohu a nepametam si, aby mi topanky tak dobre sadli hned od prveho obutia. kym ich budu vyrabat, nebudem ani skusat alternativy. vydrz u mna cca 2 roky no nosim ich mimo oficialnych rokovani prakticky stale jar-leto
06.04.2020 - 17:19:24
01
Diky a čo sa týka veľkostí, treba brať normálnu veľkosť? Napr. tretry Shimano mám o číslo väčšie ako bežnú obuv
06.04.2020 - 19:24:40
00
Veľkosť je ideálne pozerať podľa dĺžky v milimetroch/centimetroch uvedených pri každej veľkosti v tabuľkách výrobcu.
06.04.2020 - 19:55:31
01
No neviem, aj na tom som sa už viac krát oklamal
06.04.2020 - 20:18:43
00
dlzka chodidla je jeden rozmer z (minimalne) troch, ktore su (aspon pre mna) dolezite
07.04.2020 - 18:03:23
00
keyboard_arrow_up