mireq1 mám 530, prebehol som všetky ponúkané údaje do dátových a polí a naozaj to tam nie je. mne osobne to nejako nechýba, možno to majú vyššie modely? nejako mi hlava neberie, že s tým jazdia profíci na ceste a tieto čísla nie sú k dispozícii
08.04.2020 - 06:24:07
00
Hmm, keď som s Garminom v roku 2007 začínal, nebol ešte žiadny Garmin Connect na webe a už vôbec nie mobilná aplikácia. Vlastne ešte nebol ani iPhone, takže "smartfóny" boli tie hybridné čudá s klávesnicou. Pre PC/Mac existoval program Garmin Training Center, kde sa dáta nasosali cez USB. Neskôr som zažil opatrné spúšťanie webu a vývoj aplikácie. Zo začiatku bola takmer každá verzia lepšia. Potom to za nejaký čas dospelo do stavu, že sa začali zmeny robiť asi len kvôli zmenám, občas sa na obrazovke niečo preusporiadalo a tak. A aplikácia rástla do rozmerov. Hlavne teda na iOS-e, na Androide má stále rozumnú veľkosť. Stále je to použiteľné, ale už boli z môjho pohľadu aj lepšie časy...
08.04.2020 - 06:55:33
00
duves napísal:
Suunto ma najlepšiu?


Práveže asi najhoršiu. 😂
08.04.2020 - 09:09:44
01
sorcerer napísal:
mireq1 mám 530, prebehol som všetky ponúkané údaje do dátových a polí a naozaj to tam nie je. mne osobne to nejako nechýba, možno to majú vyššie modely? nejako mi hlava neberie, že s tým jazdia profíci na ceste a tieto čísla nie sú k dispozícii

taketo udaje niesu ani v 1030, staci si pozriet ake udaje dokaze ukazat sigma rox 11 (ked som to pocital je toho 144) a nasledne ked si to porovnas s garminom tak dospejes k tomu, ze garmin toho ma mizerne malo, preto si aj drzim sigmu rox 11 uz 3 rok, lebo ponuka pre mna podstatne viacej roznych dat ako garmin a kedze jazdim prevazne po kopcoch tak udaje ohladom merania ku vyske su pre mna zaujmave.
https://www.sigmasport.com/en/produkte/fahrrad-computer/gps/rox/rox-gps-11?submenu=features
08.04.2020 - 13:54:23
01
S tymi funkciami na garminy som ja myslel nieco ine, to co spominas by som nazval skor datove polia. Suhlasim ze je to sokujuce ze take nieco zakladne nemaju. Aj ked myslim ze to sa da vyratat bez problemov aj zo zaznamu, napr. na Strave. Pripadne pridat cez Connect IQ ako datove pole ak to niekto spravil. To je asi jedina vyhoda Garminu ze si tam vies pridat aj veci ktore tam nedal vyrobca, aj ked ta kvalita tam tiez byva otazna.

Ja som mal na mysli skor take veci co robia este nieco naviac, napr. Live Track, tie rozne performance metriky, mapy, navigacia, trailforks atd. Toho ma Garmin dost, akurat fakt je polka uplne nefunkcna, napr. LiveTrack je ako zly vtip, to viac nefunguje ako funguje. Minule mi volala zena ze kde som, lebo ze jej neukazuje skoro nic. Som si to nastavil kvoli tomu ze to posiela mail aj mne a vcera napr. po asi 40km to pozrem a LiveTrack skapal hned na prvej krizovatke ako som vyrazil. Nechytil sa ani dalsich 60km co sme sli. A pritom telefon pripojeny, internet tiez takze fakt len zlyhanie appky. To sa neda porovnat s Lezynom, tam to funguje vzdy ked ma mobil signal.

Jedna dalsia vec s ktorou ma ta ich appka vytocila bol ze oni maju vlastne tri programy rozne a kazdy funguje trochu inak. Jednak appka, potom webka, a potom garmin expres. Najskor som sa skusal nainstalovat cez appku aplikaciu (z connect iq) na skialp. Nesla rozbehat ani bohovi, vzdy to vyhodilo na hodinkach chybovu ikonku a nic dalej. Tak som to bral ze naprd aplikacia co asi niekto neupdatuje a nechal to tak. Ale potom som to skusil este raz ako som to mal pripojene cez garmin expres a tam mi zrazu zahlasil ze musim updatnut hodinky aby aplikacia fungovala. A pritom tu istu aplikaciu v android appke nainstaloval bez frflania. Proste chaos.
12.04.2020 - 21:21:42
00
Nebudem obhajovat garmin ako taky. Ma kopu nedotiahnutych veci. Ale co sa tyka livetracku tak na ten nedam dopustit. Asi 3 roky som ho pouzival na edge 1000 a teraz vyse tristvrte roka na hodinkach fenix 5x+ a funguje dobre. Nejde len ked nema mobil signal, ked ho chyti tak to pokracuje dalej.
12.04.2020 - 21:26:03
00
a načo ti to vlastne je?
12.04.2020 - 21:29:21
00
Ked idem sam vecer na bike aby zena vedela kde maju rano hladat telo ked sa strepem... :-)

Ale mne to teda nefunguje vobec spolahlivo, a co som cital dcrainmakera tak zdaleka nie som jediny, skor to je taky standard u garminu.
12.04.2020 - 21:32:19
00
to stačí občas pri zastavke poslať sms, žijem a som tam :) toto k životu fakt nepotrebujete :D
12.04.2020 - 21:36:47
00
Neviem preco ludia maju tendenciu odsudzovat vsetko co sami nemaju ci nepouzivaju. Ak mas niekoho komu na tebe zalezi a vies, ze bude kludnejsi ak tu tvoju polohu bude vidiet tak preco to nespravis? Clovek sem napise spravu raz za pol roka a aj to to lutuje.
Preco nosit tie gps lokatori ked sa ide na skialp? Vsak posli sms pol hodinu predtym nez ta zasype lavina.
12.04.2020 - 22:55:29
07
prepač ale fakt je to ***** :D ...... lokator sa vola píps a nema gps a nesluží na to čo si napísal :D
12.04.2020 - 23:14:48
00
Aj ja ti prajem pekny zvysok vecera :hai:
12.04.2020 - 23:20:47
05
Mám garmin instinct viete mi niekto poradiť počas aktivity mám problém s nadmorskou výškou jeden výjazd fungujú presne a ďalší mi nabehne aj o 500mnm viac nastúpaných čím to môže byť? Mám celkom vypnúť barometer aby nezaznamenávalo zmenu tlaku? prikladám aj foto
na prvej fotke vidno tie výseky druhá foto je bez problémov
Príloha:
Screenshot_20200415-111839_Connect.jpg
Screenshot_20200415-111839_Connect.jpg 72.22 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
Komentár súboru: tu bez problémov
Screenshot_20200415-112000_Connect.jpg
Screenshot_20200415-112000_Connect.jpg 69.4 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2020 - 11:34:00
00
reklamovat
15.04.2020 - 13:08:41
00
Ta prva fotka vyzera presne tak ako zo zariadenia bez barometra (vtedy je taky kostrbaty zaznam ako skace presnost Gps) ako keby ti nefungoval barometer.
15.04.2020 - 14:03:39
00
keyboard_arrow_up