klerik7 napísal:
caute, chcel by som sa vas opytat ako si planujete trasy, resp.cez co je to najjednoduchsie.....najlepsie sa mi planuje na pc a potom to preniest do mobilu....pouzivam mapy.cz ale stava sa ze ked si zvolim body cez ktore chcem ist tak ma to naviguje obklukou, skratka nejde to cez moje zvolene body....zaujimalo by ma co pouzivate vy a ako to robite

Ja pouzivam Garmin Connect a ich planovac. Vylepsili ho brutalne, pouziva ich heatmapu. Dlha trasa sa da vyklikat za par minut a vedie tadial kade jazdia cyklisti. Navyse sa daju pridavat rozne body (vrchol, bufet, udolie...) a nasledne vidis na Garmine v sumare, alebo (dat. policko course point distance) ako daleko si od bodu aj s odhadovanym casom podla aktualnej priemernej rychlosti. Za mna je toto momentalne top planovac.
12.04.2020 - 19:25:09
01
Hmm. Musim skusit GC. Zatial je pre mna top Komoot kvoli ich webu, aplikacii a integracii vdaka iq aplikacii v garmine
12.04.2020 - 19:46:15
00
Planujem v Locuse
12.04.2020 - 19:57:03
00
Sesulak napísal:
Ja pouzivam Garmin Connect...


juju_pepe napísal:
Planujem v Locuse


ale to planujete v mobile ci? neviem ako sa vam to tam moze dobre planovat....neni nad to si to naplanovat na pc na velkej obrazovke

....ten komoot vyzera dobre a vyhoda ze ma aj aplikaciu na mobil a pri planovani si mozem zvolit body kadial chcem ja, aj ked v mape neni zakreslena cesta,to je velka vyhoda ( toto mi chyba vo freemapach, ale aj tak nemaju svoju app)....jedine co mi v komoote chyba su satelitne snimky,lebo velakrat planujem aj podla nich.....

...inak v akej app na mobile by som mohol vyuzit to, ze ked si v pc naplanujem a ulozim do gpx, tak by sa mi to v mobile nacitalo?
12.04.2020 - 20:11:36
00
Ja planujem cez web Garmin Connect.
12.04.2020 - 20:31:53
00
klerik7 napísal:
ale to planujete v mobile ci? neviem ako sa vam to tam moze dobre planovat....neni nad to si to naplanovat na pc na velkej obrazovke

-vsetko je o zvyku,naplanoval som si tak aj 255km dlhu trasu,cize ide to
-planujem ale este aj tu na freemaps.sk..akurat ze stranka nevie rucne kreslit,co obcas chýba
12.04.2020 - 20:40:07
01
Akurat som po dlhej dobe skusil GC (edit: v GCM sa da tiez planovat. Dakedy bola len moznost automatickeho planovania) a ten planovac je konecne pouzitelny. Hlavne tie POI ma potesili - budu sa dat pekne naplanovat obcerstvovacky, kedy si buchnut gel,... super!
12.04.2020 - 21:02:55
01
Hladal som na webe GC a volako sa neviem dostat k mape...treba sa tam registrovat alebo musim najprv naistalovat app do mobilu?

inak ten komoot neni tak uplne zdarma...ako je to s mapami a navigaciou?
12.04.2020 - 21:51:32
00
klerik7 napísal:
ale to planujete v mobile ci? neviem ako sa vam to tam moze dobre planovat....neni nad to si to naplanovat na pc na velkej obrazovke

....ten komoot vyzera dobre a vyhoda ze ma aj aplikaciu na mobil a pri planovani si mozem zvolit body kadial chcem ja, aj ked v mape neni zakreslena cesta,to je velka vyhoda ( toto mi chyba vo freemapach, ale aj tak nemaju svoju app)....jedine co mi v komoote chyba su satelitne snimky,lebo velakrat planujem aj podla nich.....

...inak v akej app na mobile by som mohol vyuzit to, ze ked si v pc naplanujem a ulozim do gpx, tak by sa mi to v mobile nacitalo?

Ak je pre teba rozhodujúca aktuálna a čo najpodrobnejšia mapa a možnosť synchronizácie medzi webom a aplikáciou, tak by som bol za Komoot. Mapy sú založené na openstreetmap, takže na Slovensku sú dobre pokryté lesné a poľné cesty a mapa je aktuálna. Ak sa zaregistruješ na webe, tak je možné prepnúť sa v plánovači na satelitnú mapu a úseky plánovať aj ručne.
12.04.2020 - 23:02:03
01
klerik7 Ono GC odomyka featury podla zariadenia ktore tam mas pripojene, ale skus skocit sem https://connect.garmin.com/modern/courses
Tak vyhoda pre majitela Garmin/Wahoo zariadenia je ta, ze je to krasne integrovane - zobrazis naplanovane trasy, das stiahnut a pouzivas. Komoot aplikaciu na navigovanie som pouzil len ked som robil support na Janosikovi. Pokial si dobre pamatam, tak navigacia funguje aj vo free, platena verzia (Komoot Maps a asi aj Komoot Premium, len tam su este featury navyse, ako viacdnove planovanie, predpoved pocasia pocas celej trasy, rozne vrstvy mapy a zlavy v dvoch webshopoch) odomyka len moznost navigovat offline.
12.04.2020 - 23:16:04
01
klerik7 napísal:
Hladal som na webe GC a volako sa neviem dostat k mape...treba sa tam registrovat alebo musim najprv naistalovat app do mobilu?

inak ten komoot neni tak uplne zdarma...ako je to s mapami a navigaciou?


Ak hladas bezplatne riesenie, tak skus planovanie cez freemap.sk, ktore su zalozene na mapach osm a maju aj satelitne snimky. Trasu si jednoducho naklikas a ak ju chces dodatocne upravit, tak sa prepnes do modu kreslenie. Potom stiahnes trasu ako gpx subor a ten mozes pouzit v aplikaciach v mobile (napr. Locus, OsmAnd).
13.04.2020 - 08:28:06
02
diky za info....vyzera ze toto je pre mna cesta....freemapy + ta app....komot vyzera tiez fajn,len je trochu pre mna nevyhoda,ze na mapy potrebujem internet...inak "per" pisal ze sa neda vo freemapach kreslit rucne,ale ved to tam ide...da sa presne dokreslit kadial chcem ist a ked to vyexportujem,tak napr. ta osm app to vykresli ako celkovu trasu,takze parada....aj ked skoda ze vo freemapach tam neni moznost trasovania ako v komote, ze jednym klikom si urcujem ci chcem aby to planovalo po ceste, alebo vselijako cez pole podla mojich bodov
13.04.2020 - 09:14:59
00
Vo feemapach chyt mysou ktorykolvek bod ktory nejde ako potrebujes a presun ho kam chces. Niekedy to treba zopakovat viac krat aby si planner presvedcil ze ma robit co chces a niekedy je chyba v datach takze to nezafunguje, ale vacsinou to ide lahko a rychlo ...
13.04.2020 - 10:01:38
00
ivast napísal:
Vo feemapach chyt mysou ktorykolvek bod ktory nejde ako potrebujes a presun ho kam chces. Niekedy to treba zopakovat viac krat aby si planner presvedcil ze ma robit co chces a niekedy je chyba v datach takze to nezafunguje, ale vacsinou to ide lahko a rychlo ...


tak som to nemyslel....o tom samozrejme viem......jedna sa napriklad o cestu ktora neni zakreslena v mapach...ked to hentak pretiahnes, tak ti to vytvori len bod ale nebude ta tadial navigovat
13.04.2020 - 10:15:39
00
Co som zaznamenal, tak poziadavku na rucne trasovanie na freemapach maju viaceri, takze uz sa na tom asi pracuje.

Je tu este jedna moznost. Ak jazdis vacsinou rovnake trasy a nechces, aby si musel zakazdym upravovat trasu rucne, staci mat gpx zaznam s chybajucimi usekmi a dokreslit ich do openstreetmap. Staci sa zaregistrovat na https://www.openstreetmap.org/, nahrat gpx zaznam a obkreslit ho, ulozit zmeny a freemapy tento chybajuci usek uz budu po aktualizacii za par dni poznat. Openstreetmapy vyuziva tiez vela navigacnych aplikacii a webov (freemapy, Locus, OsmAnd, Komoot, Maps.me, Sygic, Garmin a i.), takze sa zmeny prejavia aj tam.
13.04.2020 - 10:18:36
01
keyboard_arrow_up