Tu tiež predikcia k 12.4.:
https://mocnedata.sk/zrkadlo-izp-modelu-0412/
13.04.2020 - 12:27:43
00
neviete niekto, ako sa má človek zo štatnej karanteny, ked ho prepustia na 7. den po negativnom teste, dostat domov ? rozumej ked po neho nema kto, ani ako prist, a hromadnou dopravou vraj nemoze ...
13.04.2020 - 12:32:27
00
107 vyliečených aktuálne...
13.04.2020 - 13:24:08
01
skala822 napísal:
Ekonomické dôsledky korona krízy budú stokrát horšie ako tato tzv. pandémia. Až následne začnú realne zomierať ľudia, na nedostatok peňazí v zdravotníctve, odkladanie všetkého na úkor korony, pád väčšiny malých firiem atd. Nechce sa mi dávať titulky z Nového casu rok 2018,chripka už 70mrtvych.A byva ovela viac. Takže ten kolaps celosvetovej ekonomiky sa oplatí. Je to tu samá hysterka, cyklisti tuším majú v priemere 80rokov a tri ťažké choroby.

Krizy sa objavuju zhruba kazdych 10 rokov. Tato kriza co prichadza, nebola neocakavana, ale politici aj ludia miesto "robenia zasob" vyrabali len dlhy a tlacili peniaze. Ekonomika bezala na steroidoch a kto nezmyselne neinvestoval bol ten horsi a slabsi.

Zabijat nebude tato snaha o zachranu zivotov. Zabijat budu dlhy a zle rozhodnutia, ktore urobili ludia predtym.

Nehadz zodpovednost za financne problemy na rozhodnutia, ktore za ne nemozu. Ekonomika bezala na steroidoch uz par rokov. Polozila by ju aj daleko mensia rana ako je teraz.
13.04.2020 - 13:45:17
010
Wladix napísal:
To je zarucena vec uz, ze clovek tu rano najde capulov prispevok pindajuci na ludi vonku. :facepalm:

no samozrejme :), lebo pozrem von a vidim ludi s korbacmi pobehovat, no kam asi tak idu? silno pochybujem ze do prirody.

skala822 napísal:
Ekonomické dôsledky korona krízy budú stokrát horšie ako tato tzv. pandémia. Až následne začnú realne zomierať ľudia, na nedostatok peňazí v zdravotníctve, odkladanie všetkého na úkor korony, pád väčšiny malých firiem atd. Nechce sa mi dávať titulky z Nového casu rok 2018,chripka už 70mrtvych.A byva ovela viac. Takže ten kolaps celosvetovej ekonomiky sa oplatí. Je to tu samá hysterka, cyklisti tuším majú v priemere 80rokov a tri ťažké choroby.

podla mna sa neda porovnavat. ak je niekto blby z bol ochotny sa zadlzit po usi bez akejkolvek rezervy (keby sa nieco stalo) tak bude teraz trpiet, je to len a len jeho problem, ze chcel mat vsetkeho vela a hned. takychto mi nebude vobec luto. ale luto mi bude takych co sa nakazia koronou a zomru len preto, ze ich nakazi niekto co ma na salame a ignoruje nariadenia.

takze ano, budem stale pindat na tych co porusuju nariadenia (neriesim ci su dobre ci nie, proste je to nariadene). a budem uprednostnovat restrikcie na ukor 'ekonomiky' - ktorej jedinym cielom je maximalizovat zisky za kazdu cenu. rozumej, ze ked podnik vela zarobi, tak si neodlozi bokom, ale vrazi to do expanzie a podobne a chce este viac, proste pyramidka ktora funguje kym sa nieco nestane, potom sa zacne rucat
13.04.2020 - 14:03:45
00
A tym pindanim niecomu pomozes, alebo len unavis kazdeho naokolo?
13.04.2020 - 14:48:55
01
K tej nakupnej horucke, zaujimave by boli aj statistiky tohto fora, uz len na zaklade rad z "oplati sa" a co "vam priniesla postarka" ;)

bubbic napísal:
Ak by niekoho zaujimali aj dalsie postupy ako taketo skreslujuce ci manipulativne fotky vznikaju, odporucam pozriet toto video. Anglictina potrebna. Suvis s koronou to ma ten, ze podobne fotky z obchodov v USA ludi "informovali" o nedostatku toaletaku, az sa strhla naozajstna nakupna horucka.
https://www.youtube.com/watch?v=FfoolWoDBsU

Inak good job Volodja ze sa ti podarilo takto toho fotografa vymaknut. Aj keby som isiel okolo, asi by som si neuvedomil, co robi.
13.04.2020 - 15:00:41
01
https://www.cas.sk/clanok/969061/desiatky-romov-z-uzavretych-osad-poziadali-o-presun-do-statnej-karanteny-necakany-dovod/
13.04.2020 - 15:08:28
00
Tak už tam name Umbrella1-u , čakajme už len zombie apokalypsu 🧟‍♂️
13.04.2020 - 16:15:15
01
jj
13.04.2020 - 16:30:43
00
kks ten nazov vymyslal kto? :-D
Pelle hned na zaciatku spravil velke rozhodnutie a zrusil a zakazal co sa dalo. Mam pocit ze sa blizime k druhemu velkemu rozhodnutiu otvorit a dovolit vsetko co sa da v ramci moznosti aby nam to tu nezacalo blbnut.
Vacsina pozitivnych su z kranateny. Ten zvysok je co za ludi? Po tolkych tyzdnoch opatreni to mohli od koho dostat?
13.04.2020 - 16:38:59
00
Máme len 2 prípady, kde sa nepodarilo nájsť prepojenie na cestovateľov alebo ich kontakty.
13.04.2020 - 16:42:48
00
no neviem, preco to nenazvali radsej "dyg more parazól" :)
13.04.2020 - 16:42:57
00
Tuším na .týždni (YT) bol rozhovor so záchranárom v tomto zmysle: brali sa dávky a na poštu sa v zmysle nariadení dalo ísť len s rúškom. Tak si Deži zohnal rúško, išiel vybrať dávky a cestou von dal rúško ďalšiemu, aby sa aj ten dostal k svojim dávkam. Proste to pochopili po svojom. Nikto im nevysvetlil, že každý by mal mať vlastné. Tak sa podelili.
13.04.2020 - 16:55:09
00
Gusto0 napísal:
kks ten nazov vymyslal kto? :-D
Pelle hned na zaciatku spravil velke rozhodnutie a zrusil a zakazal co sa dalo. Mam pocit ze sa blizime k druhemu velkemu rozhodnutiu otvorit a dovolit vsetko co sa da v ramci moznosti aby nam to tu nezacalo blbnut.
Vacsina pozitivnych su z kranateny. Ten zvysok je co za ludi? Po tolkych tyzdnoch opatreni to mohli od koho dostat?

Pelle nebol ten, ktory zacal s prvymi opatreniami. Ani neviem preco za to bere zasluhu, ked prva reagovala Župa a Mesto.
13.04.2020 - 16:58:28
06
keyboard_arrow_up