Ahojte. poradte pls. nejake biky (Hardtail Trail 29" nieco cez 1000e), prip. co treba sledovat/ na co si dat pozor.

Doteraz som jazdil na starsom krosovom marine (san rafael tusim) s nejakou low-end pruzinovou vidlou, ale odkedy byvam v horach, zistil som ze to na tie sutre uplne nesedi.. chcel by som nieco na "vseobecne" jazdenie po horach, idealne aj dlhe tury (s kapsami na nosici), ale aj na kratke vyjazdy na vyblbnutie. Mam polovnickych psov, tak ich potrebujem trochu vyvencit.. Prip. poradte, ci sa nemam orientovat aj na nieco ine - all-mountain/celoodpruzenie/27,5.. (ale nechce sa mi uz moc investovat cez rozpocet ako takych 1500e, potom by som sa bal na nom jazdit :) Tie "traily" co tu chodim mavaju obycajne dost velke sutre, velke korene a pod.. (ofic. turisticke cesty) - chodim to aj s kickbike velkou horskou kolobezkou (26", ale zatial s pevnou vidlou..), ale jak stale drhnem ten podvozok, jak keby som prenasal hlinikove traverzy po lesoch.. nemam problem ist obcas aj na peso (hlavne do kopca), ale snad aspon vacsinu pasazi by snad mohol prejst aj ten bike..

Mam v tom trochu bordel v tom ake nove trendy sledovat, tak poradte.. (napr. aby to bolo kompatibilne aj do buducna) Urcite nejaky ten 1x(10-12) system (min. sx/deore..), vzduchova vidla 120-150, chcel som aj remote lockout, ale vidiet to vzacne, momentalne ma zaujali teleskopicke sedlovky :) (ale nieje podmienka, ale aspon aby to slo casom domontovat)

Mam par "horucich" kandidatov, ako napr.:
- Grand Canyon AL SL 7.0 / 8.0 vyzera byt celkom slusna zostava za tu cenu. mozno je tam aj remote lockout (podla fotky)
- Kross DUST 2.0 2019 - neviem uplne ake su celkovo s Kross skusenosti, ale u mna zatial vyzera ako top aspon podla parametrov.. (a par polskych recenzii..)
- Rock Machine Torrent 90-29 2019 - chcel som minulorocny model ale zrejme je uplne vypredany, skoro aj tohtorocny model, akurat tohtorocny nema vedenie na teleskopicke sedadlo, je drahsi a pouziva horsie komponenty (nepriama umera :) nx -> sx fail )
- Marin PINE MOUNTAIN 1 - zelezo :D paci sa mi ta old-schoolovost, ale bude to asi desna vaha a su tam len zakladne komponenty za tu cenu..
- hladal som aj celkovo nejake ocelove konstrukcie ale uz mi pridu dost drahe a tazke :) napadlo ma napr. zostavit si z nejakeho ramu - napr. nordest BRITANGO TR teraz za 400e (3kg), ale neviem ci by som bol schopny vyskladat vsetky diely a ci by to uz nebolo dost cez rozpocet aj vahu.. (teda nie je problem poskladat, skor aby vsetky tie diely do seba pasovali :D

Spravil som si aj taku tabulecku kde mam vypisane vsetky biky kt. ma zaujali aj s parametrami - mozte to checknut a doplnit :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Jd0JB4sb0poD1WYRWOkuAA99AVoB42-2SGUEZOvW8iw/edit?usp=sharing
17.05.2020 - 18:14:24
01
kokos :D len ejdnu vec ti poradim. v tomto budgete bez teleskopky bike nekupuj. Teleskopka je velky rozdiel. CI mas prehadzovacku taku alebo onaku sere pes (ked to prezenem), ale teleskopka ti velmi zlepsi zazitok hned ako sa teren otaca dole.
17.05.2020 - 18:32:45
10
https://www.mtbiker.sk/clanky/123134/unboxing-superior-xp-909-hlinik-lahky-ako-karbon.html toto vyzerá super.... s teleskopkou je to pravda, a tú dokúpiš aj tu na bazári...
17.05.2020 - 18:45:50
01
dik za radu. akurat hladam skor nieco trailovejsie s vyssim zdvihom ako som pisal.. 120 - 150 mm. tiez som si hovoril, ze prinajhorsom teleskopka sa da domontovat.. (a niektore bajky co som pisal ju uz maju- napr. ten kross, alebo canyon 8.0, ale ten je uz drahsi..)
17.05.2020 - 18:58:05
00
Keď máš hardtail myslím že ten zdvih nieje až tak neuveriteľne podstatný, záleží už od spôsobu jazdenia...Výhodou sú 29 kolesá keď dáš nižšie tlaky tak ideš na tom ako pán, prevody SLX sú spoľahlivé, a tie 400 - ky brzdy s lepšími plantičkami úplne v pohode... Ber to len ako môj názor, len ma tento bike zaujal že za tie peniaze celkom veľa muziky.
17.05.2020 - 20:04:08
10
peter.merta napísal:
Keď máš hardtail myslím že ten zdvih nieje až tak neuveriteľne podstatný, záleží už od spôsobu jazdenia...Výhodou sú 29 kolesá keď dáš nižšie tlaky tak ideš na tom ako pán, prevody SLX sú spoľahlivé, a tie 400 - ky brzdy s lepšími plantičkami úplne v pohode... Ber to len ako môj názor, len ma tento bike zaujal že za tie peniaze celkom veľa muziky.


Ja som si ho pozrel a dosť sa mi pozdáva, sam hľadám niečo do 1000€ čo zvládne asvaltve kopčeky a sem tam nejaký trial v lese po skôr po spevnených cestách ako koreňových a štrkovich
17.05.2020 - 20:11:26
00
hej hej, určite áno... keď sa s ním kúsok zžiješ tak pojazdíš aj tažšie veci...
17.05.2020 - 20:18:39
00
odporucam pozriet aj tuto temu ak si este nespravil: https://www.mtbiker.sk/forum/post1599621.html#p1599621
a napr: https://www.mountainlove.de/downhill-freeride/3549-nukeproof-scout-race-290-2020-komplettbike-29.html nevyzera tak zle, aj ked vybavou nieje na tom najlepsie.

a napr. take commencal, nukeproof, norco, kona, liteville, nsbikes, whyte,... su znacky s viac trail/endura HT bikmi.
Sam mam grand canyon, nemozem povedat ze zly bike, akorat neviem ci zrovna na to co chces. Mne pride troska "makky" hlavne ked je nalozeny kapsami pri bike-touringu, ale zasa, nemam realne s cim porovnat pri takom zatazeni. +vidlu by som bral tuhsiu oproti Rebe, ale to v tejto cenovej hladine moc mat nebudes.
17.05.2020 - 22:29:10
00
diky za tipy :y: no ja uz som mal vela z tych znaciek presmejdenych. kazdopadne kamos ma nahovoril na ocel, tak realne zvazujem ten marin pine mountain 1. prip. ked mate tipy este na ine znacky (s ocelou) sem s nimi. ked je to cez rozpocet (takych 1300), tak uvazujem aj nad jazdenkami :D
18.05.2020 - 22:00:57
00
https://www.planetx.co.uk/i/q/CBOOBDSX/on-one-big-dog-sram-sx-mountain-bike
19.05.2020 - 06:36:52
11
keyboard_arrow_up