ako som písal puzdra plastove to sa vybucha hned :) o hladkom chode sa nedá hovoriť:)
v kvalitných vidliciach sa robia mosadzne s teflon upravou.... velmi presne vyrobene, rovnako ako nohy duralove s upravou eloxovaním . U lacných ocelove s chromom
... to nemožeš hladať u vidlice do 100e... slušná vidlica začína od 300e hore...
18.05.2020 - 19:09:52
00
nebol som si istý, na čo presne reaguješ.. teraz už chápem.. samozrejme to sú však aj iné pálky a pre bežného spotrebiteľa to stačí, kúpim teda tie púzdra a uvidíme, keď nie tak sa zmierim s tým, ešte raz vďaka ;)
18.05.2020 - 19:17:52
00
puzdra nekupis, nepredáva sa to, je to zalisovane vo vidlici, možeš to akurat pravidelne mazať, ked to už bude uplne vyvyklane, kup novu vidlicu...
18.05.2020 - 19:23:11
00
Púzdra sa dajú kúpiť, sú vymeniteľné,

https://www.shopbike.sk/eshop/cid/1151/category/nahradne-diely.xhtml

mne sa osvedčila táto vazelína.
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/r-s-p-slick-kick-vazelina-50-ml-tuba.html

18.05.2020 - 19:32:31
12
zihadlo: púzdra sú vymeniteľné, zacvakávajú sa a je ich aj možné vybrať bez poškodenia.. už som ich aj objednal - je to FEE785 a podobné sú aj v XCT pružinovej vidle, tam som ich už menil na jednom biku.. ale tá vidla nevidela servis od kúpy biku a neboli s ňou žiadne problémy, púzdra som však vymieňal z princípu, keď som robil generálku.. na mojom biku na vidlu ale trochu viac tlačím, tak som si myslel, že to bude tým - púzdrami.. veď je to pomerne jednoduchá konštrukcia a nemyslím si, že by tam malo byť niečo opotrebované ak nie tieto púzdra :)
jano: vďaka aj za tvoj tip, skúsim však ten prvý tip, lepší budget price :)
18.05.2020 - 19:43:44
01
no zas som mudrejší :)
18.05.2020 - 19:50:37
00
Daragon13 napísal:
Zdravím páni,

potreboval by som poradiť ohľadom mojej vidlice. Ide o SR Suntour XCM HLO a všimol som si, že vidlica puká a nepruží moc dobre. To pukanie vnímam len keď sa na biku nakláňam zo strany na stranu pri šľapaní, prípadne keď zosadnem a tlačím na bočnú stranu predného kolesa. Robí to aj pri zamknutej a odomknutej vidlici. Skúmal som, čo to môže byť a keď dám prst na spoj vonkajších nôh s vnútornými (kde je gufero), tak cítim mierny pohyb - vôľu vnútri a počuteľné pukanie. Čo to môže spôsobovať? Všetko bolo dobre dotiahnuté. Je to niekde vnútri, môžu to byť púzdra? Pre istotu ich objednávam, ale chcel by som vedieť aj váš názor.

Vidlica tiež nepruží dobre. Ide tuho - akoby odskakovala aj nadol aj nahor. Keď opatrne sadnem tak akoby sa vôbec nezasunula a naraz ju sekne. Nahor ide tiež takými skokovými pohybmi. Toto prikladám k mazaniu, pretože práve som ju celú rozobral a vnútorné nohy boli úplne suché. Týmto by som sa chcel opýtať, čo na vidlici mazať a akou vazelínou - váš tip. Od výroby tam bolo niečo v minimálnom množstve, ale mimoriadne účinné, vidlica fungovala perfektne. Potom som ju premazal - používal som túto, ale všetko to stieklo dolu a horná časť vidlice je suchá : https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/vazeliny-pasty/force-silikonova-vazelina-30-ml.html , takže na ďalšiu aplikáciu to určite nepoužijem.

Ktoré časti vidlice sa mazajú? Prikladám presný obrázok tej mojej, vedeli by ste mi, prosím, povedať z obrázka, čo je dôležité mazať, ako a čím?

Ďakujem vopred.

Skus si kúpiť odpružené vidlicu a nie co sa tak iba tvári.
18.05.2020 - 19:57:07
00
Ja by so takisto do tohoto nedal ani 5 evri.
18.05.2020 - 20:23:21
00
ale chalan asi nejazdi to co ty ... odhadujem ze ma uplne ine priority ...
18.05.2020 - 20:29:24
03
Ahojte , poradí niekto servis na rock shox revelation je to rok 2015 ešte nebola servisovana. A neviete niekto cca cenu kompletného servisu ?
18.05.2020 - 20:38:08
00
mozes skusit tu
18.05.2020 - 20:52:23
00
ivast napísal:
ale chalan asi nejazdi to co ty ... odhadujem ze ma uplne ine priority ...


Nejde o to co jazdi ale o zbytocne vyhodene love.Ta vidla nikdy nebude normalne fungovat....
18.05.2020 - 21:02:33
00
A to je komplet cena ? Či ešte plus tá servisna sada ?
18.05.2020 - 21:16:32
00
ak to bola otazka na mna, tak netusim :)
napis im - len necakaj odpoved obratom ...
ak nereagujes na posledny prispevok, tak vloz citaciu prispevku na ktory reagujes cez 'quote'
18.05.2020 - 21:27:17
01
nazda môžem na Sr suntour xcr čo má 30 mm nohy zameniť tie púzdra za púzdra za xct/xcm púzdra prípadne aký to bude mať následok a to isté pre guferá a mám aj dura a tam tiež idem meniť gufera a že či sa tam dajú dať z rock shox vidlíc čo majú 35 mm nohy /Pike/Liryk/Yari dikes
18.05.2020 - 23:33:55
00
keyboard_arrow_up