BRAN1SLAW napísal:
nazda môžem na Sr suntour xcr čo má 30 mm nohy zameniť tie púzdra za púzdra za xct/xcm púzdra prípadne aký to bude mať následok a to isté pre guferá a mám aj dura a tam tiež idem meniť gufera a že či sa tam dajú dať z rock shox vidlíc čo majú 35 mm nohy /Pike/Liryk/Yari dikes


každý diel má na sebe číslo podľa ktorého ho vieš vyhľadať a objednať... moc by som nešpekuloval ináč... aj keď si myslím, že to bude to isté... vidlu rozober, vyber púzdro a objednaj podľa toho a nebudeš potom banovať, že si kúpil zle... na stránkach SR suntour sa vieš preklikať aj k manuálom k tvojej vidle a tam budeš mať aj čísla všetkých dielov...
19.05.2020 - 07:52:35
00
Hej to bolan prva vec čo som urobil ale poštovné ma vychádzalo viac ako celý kit tak som to hladal niekde na slovensku a číne a to som našiel len na xct/xcm
19.05.2020 - 09:27:35
00
BRAN1SLAW napísal:
Hej to bolan prva vec čo som urobil ale poštovné ma vychádzalo viac ako celý kit tak som to hladal niekde na slovensku a číne a to som našiel len na xct/xcm


ja mám XCM, tak si vieme pomerať navzájom :D .. pošli mi čo najviac detailov ohľadom tvojho a ja ti pošlem ohľadom môjho (púzdra) a podľa toho sa rozhodneš..
19.05.2020 - 10:42:32
00
Caute, chcel som sa opytat, mam Fox 34 Performance Elite (FIT4) StepCast 2020 (110mm zdvih) este celkom novu 30-40h a ako som vymenil platnicky z povodnych shimano Resin (s chladicom) za BBB BBS-56 (tie fialove) tak mi na prvom vyjazde s nimi dneska zacalo teda pekne praskat vo vidlici, jak keby sa nejak vyvaklila. Neviem ci to je len nahoda s tymi platnickami ale doteraz nic take nerobila. Tu som to skusil nahrat https://www.youtube.com/watch?v=swvRCttQhJY
Potom som dal poriadne aj zadnu brzdu a tiez rachot jak keby som vyvaklil komplet celu zadnu stavbu a do toho praskal este karbon. Ako platne brzdia paradne ale toto co to robilo ma dost vydesilo. Doma som skusal ci nie je vakel v loziskach vzadu ale nie je. Ale vidla má trochu ako vidim, len pri tych shimano to nerobilo pri brzdeni prednou. Cital som ze foxky maju vakle tak neviem ci toto ma byt akoze ok. Ako chod vidlice je ok, nerobi ziadne divne zvuky ked ju prepruzujem. Najhorsie to bolo ked som isiel z prudkeho kopca dole a brzdil som, tak som myslel ze sa to vo vnutri rozsypalo. Potom na rovine to pukalo menej. Co s tym ?
20.05.2020 - 23:02:21
00
nebude to vaklaním platničiek v prasiatku? prípadne zle založená pružinka medzi nimi?
21.05.2020 - 07:11:04
02
Aj podľa mňa zvuk vychádza z platničiek... ako sa o ne opierajú - zahryzávajú medzery na kotúči. Nové shimano platničky majú skosenú tú nábehovú hranu. Neviem ako je to u BBB platni.
21.05.2020 - 07:46:01
01
Ide to určite z bŕzd. Aj mne toto pri nejakej kombinácii platničiek a kotúča robilo. Jednoducho ak to nie je od jedného výrobcu, tak to nie vždy funguje. Ešte možno máš problém, že si vymenil platničky, ale nechal starý kotúč. Toto je rovnako moc citlivé a niektoré kombinácie si s tým poradia. Zvyčajne si to musí celé sadnúť, ale to môže byť aj viac ako 100km. Dovtedy ťa z toho zvuku a prejavov asi rozdrapí od jedu. Ako tu nado mnou píšu, tak treba pozrieť aj nábehovú hranu na platničkách. Ja si ju na niektorých platniach mierne musím pribrusovať, aby to lepšie sadlo.
21.05.2020 - 08:29:14
01
Ďakujem za odpovede, vyskúšam tam hodiť zas nové shimana, mám ešte jedny v zásobe, tie bbb platničky nemajú tie skosenia, to bolo prvé čo som si na nich všimol. Kotúče som teda nemenil, majú iba 1000km. Vymeniť platne bude najrýchlejšie a najlacnejšie ak to pomôže. 🙂
21.05.2020 - 08:37:12
00
Ešte taká blbá otázka, nezabudol si dotiahnuť prasiatka? teda ak si ich povoľoval?
21.05.2020 - 09:31:02
01
Vsetky shimana maju problem s volou platniciek. Pri resin platnicky su (o dost) tichsie ako metaliky. Ja to riesim tenkou vrstvou silikonu na unasac platnicky, ktory naraza o prasiatko (a sposobuje cinkanie).
21.05.2020 - 10:41:54
01
Prasiatka mám dobre utiahnuté, aj tie rozperky sú správne nasadené. Shimano nové má menšiu brzdiacu plochu ako bbb. Tie sú stále rovnako široké. Asi keď sú moc hrubé a také široké tak chytia vibrácie, kvôli tomu tam Shimano robí tie skosenia aby bola vtedy menšia brzdná plocha. Už som to vymenil naspäť na shimana a uvidím dnes že čo to povie
21.05.2020 - 11:07:24
00
Tie skosenia su len kvoli tomu,aby sa lahsie nasadilo prasa po vymene platni.Nie kvoli ploche.
21.05.2020 - 11:42:22
01
Caute mam remedy 8 2020 a tlmic mi robi klopkajuce zvuky akokeby narazal plast na plast. Vsetky capy su dotiahnute na moment zaujimave je ze pri rychlom odskoku sa to vyrazne ukludni no pri pomalom to je najvyraznejsie. Je to vada tlmica alebo jeho vlastnost? Dik :-) https://youtu.be/2WUydkRYm1E
21.05.2020 - 19:48:27
00
ano tiež mi to robilo na rokšrote najprv čapy, neskor , po výmene čapov a večšom najazde aj samotný tlmič a jeho regulačná ihla, možu to byť aj tie čapy ak su vybuchané,, nech ti niekto hýbe bikom a ty drž čap, ucitiš v nom klepanie ak je to v nom,
21.05.2020 - 20:13:22
00
Je to novy bicykel ma za sebou 3 vyjazdy. Capy som dotahoval hned po kupe tak nemyslim ze to robia capy. Robi to tlmic pretoze pri rychlom odskoku to takmer nepocut a keby to bol cap tak to pocut stale si myslim. To s tou ihlou som pocul. Vymenil si tlmic alebo reklamoval ?
21.05.2020 - 20:19:04
00
keyboard_arrow_up