Keďže v komentároch som si všimol, že viacerí by ste sa do toho "Gerlachingu" dali, ja tiež, vytvoril som toto vlákno, kde sa môžete pochváliť svojim progresom.
Pravidlá platia ako pri Everestingu, okrem nastúpaných metrov samozrejme:
1.) Jeden kopec
2.) V rámci jedného výjazdu
3.) 2655 nastúpaných metrov
27.05.2020 - 08:18:32
07
A ešte pravidlá na zaznam, registraciu a kontrolu? Napr. mať napr. Stravu alebo stačí to zaznamenať napr. v Locusmap, Garmine a pod. ?
27.05.2020 - 08:28:22
00
Každý má iný prístroj, či aplikáciu, kľudne stačí "screen shot" s danou aktivitou. Poprípade krátky popis :-)
27.05.2020 - 08:33:26
00
A nastupane metre merane zariadenim s barometrom, nie s aplikaciou v mobile
27.05.2020 - 09:07:17
00
To nemajú všetci...zas si tu nemusíme "porovnávať pipíky". Skôr ide o motiváciu medzi sebou :-)
27.05.2020 - 09:59:14
13
Odhliadnuc od toho ze konceptu Everestingu vobec nerozumiem tak tu vami navrhovany Gerlaching s pravidlami Everestingu podla mna nie je ani ziadna vyzva s tymi vyskovymi, ked clovek chce tak to da na kopcovitom celodennom vyjazde. Vzdy som myslel ze Everesting ludia robia len aby za zapisali niekam do tabulky a aby o sebe zvysili povedomie. Preco potom nedate niektoru z oficialnych verzii Everestingu, tu mensiu half (basecamp) verziu s oficial pravidlami a zapisom do tabulky https://everesting.cc/basecamp-rules/.
A ak to nechcete oficialne preco sa chcete tryznit stupidnymi pravidlami koli ktorym musite slapat jednu a tu istu cestu dookola niekolko krat, nielen slapat ale ju i zjazdit. Pritom si mozete vymysliet vlastne pravidla ktore davaju vacsi zmysel. Napriklad pojazdit vsetky kopce na okoli pricom zakazdym zijst nadol do toho isteho bodu alebo na vyslap na kopec pouzivat postupne vsetky chodniky, robit vyslap na bikeparkovy kopec a spustat sa nadol postupne roznymi trailami (Kalnica je na toto fajn), na hrebeni vyslapat postupne podla vysky zoradene vrchy atd. Moznosti je strasne vela, clovek si len urci vyskove metre a naplanuje co mu vyhovuje a bavi ho. Ano pravda, nema to nic s turistickym ci horolezeckym vystupom na nejaky kopec, rovnako ako Everesting nema nic spolocne s vystupom na Everest. Ani to ze to treba slapat a zjazdovat tou istou trasou nema s vystupom na Everest nic spolocne, predsa sa vystupova trasa meni, nie su tam dookola rovnake useky takze mi dava vacsi zmysel menit vystupovu trasu na bajku a neopakovat dookola to iste. Everesting ako taky si viem predstavit robit k nejakemu vyrociu vystupu a to presnym stylom ako postupne prebiehal, cize mat rozne trasy a simulovat vynasky medzi tabormi tak ako prebiahali (BC -> C1 jeden niekolkokrat opakovany vystup, C1->C2 iny opakovany vystup atd)
27.05.2020 - 10:41:35
06
1.) Robíme to pre zábavu
2.) Robíme to pre seba
3.) Kto chce pridá sa, kto nie, môže to ignorovať (to doporučujem tebe dashboard )
27.05.2020 - 11:16:38
06
Vdaka za odpoved i za to co mi doporucujes. A teraz ti skusim ukazat ze tvoje body 1.) a 2.) nie su pravda a to jednoduchou upravou challengu, predpokladam ze bude fungovat i pri "Gerlachingu". Ide o to ze ku "Gerlaching"/Everesting pravidlam doplnime este jedno a to Nikde nezverejnovat uspesne dokoncenie challengu ani to ze sa na to chystate. Cize ziadny Instagram, Facebook, clanok, video, nezverejnovat gpx, ak Strava tak len privatny zaznam, nehovorit o tom doma ani kamosom, nepisat o tom komukolvek (vratane mna) privatne spravy a uz vobec zapisovat sa do nejakej tabulky. Nemal by to byt problem kedze to robite 1.) pre seba 2.) pre zabavu :D Challenge je v tom sam sebe dokazat ze je to zabava a clovek to robi pre seba. Kolko ludi by asi opakovalo ten isty vystup x-krat dookola keby sa o tom nemohli pochvalit? Myslim ze v tomto vlakne uvidime kde je nakoniec pravda a co je pravy dovod preco podobne challenge ludia plnia.
27.05.2020 - 11:49:18
28
dashboard....presne kvôli takýmto ako ty, sem prestávajú chodiť ľudia, ktorí to robia fakt pre zábavu...
Gratulujem ti k výhre, máš pravdu.
Jezus prosím, blokni toto vlákno. Ďakujem
27.05.2020 - 13:12:14
04
Co take som urobil ze by koli tomu mali odchadzat ludia? Nikto vam v nicom nebrani ani vas neodsudzuje za to ze sa na nieco take date. Ani vas neporovnavam so sebou. Napisal som svoj nazor o tom ze to ide i zabavnejsou formou v pripade ze vam ide o zabavu a oficialnou cestou ak sa chcete dostat do tabulky. Nebola to ani ziadna sutaz pokial viem, ze by som mal nieco vyhrat. Nikoho nenutim to tymto sposobom riesit. Nemusis to hned v zaciatku rusit. Vsak ak to robis pre to co si napisal tak ti moze byt uplne jedno co ti kde kto napise. Ospravedlnujem sa.

Jezus vlakno neblokuj ale vymaz moje prispevky v nom prosim, nechcem kazit ludom radost z jazdy ani ich vyhanat od kompu. Vdaka
27.05.2020 - 13:34:42
04
Napísal si svoj názor, ktorý nikto od teba nežiadal. Znegoval si myšlienku, napísal x dôvodov, že prečo to nerobiť, resp. nie tak, ako som napísal....a teraz sa tu brániš, že to bol len názor a že si nechcel.
Každá myšlienka sa nejako rodí, nie je dokonalá od začiatku. Postupne by sme to zlepšovali. Chýba veľa detailov... A ľudia ako tu ju hneď odsúdia a znechutia skôr, než vôbec začne. Lebo sa to dá inak. Ja tu končím, môžeš sa činiť.
27.05.2020 - 16:26:43
02
Prosim ta co to blabolis? Ked si precitas moj prvy prispevok poriadne tak urcite zistis ze to co ty povazujes za odsudenie a znechutenie su otazky a navrhy k brainstormingu ktory ste nad tym zacali. V tom texte su i otazniky tak nerozumiem ako si si to dokazal vysvetlit po svojom. No a druhy prispevok mal na priklade ukazat ze to ludia nerobia len preto ze ich to bavi ale je za tym i nieco ine a istym sposobom rovnako uspokojujuce. Podla toho ako si sa zacal od toho bodu spravat musis uznat ze som udrel klinec po hlavicke. A hlavne mal ten moj druhy prispevok ukazat to ze tie odpovede na moje otazky a navrhy neboli uplne uprimne. Nikde som nepisal ze je to tak ako to chcete spravit nespravne a ze to nerobte. Sam tu tvrdis ze myslienka sa rodi a na zaciatku nie je dokonala, chcel som len pomoct s napadmi ktore vas mozno nenapadli, mozno tebe zmysel nedavaju ale niekomu inemu zase davat zmysel mozu. Vdaka ze si na to vsetko reagoval tak ako si reagoval (y).
27.05.2020 - 17:06:21
05
Na obranu AdMich - ten GERLACHING nevymyslel on. V tomto článku to spomína a odporúča dokonca Imroman :
https://www.mtbiker.sk/clanky/123405/everesting-ako-sa-da-zvladnut-10-000-vyskovych-metrov.html

Niežeby som to sám chcel hneď skúsiť ale pre niekoho to môže byť zaujímava výzva.
27.05.2020 - 19:42:12
00
fakt je ze 2655m sa da urobit na jednodennom vyjazde uplne bez problemu, ale tocit to na jednom kopci to by bolo ako skrecok v kolotoci ...
27.05.2020 - 19:56:43
06
Hosť napísal:
Prosim ta co to blabolis? Ked si precitas moj prvy prispevok poriadne tak urcite zistis ze to co ty povazujes za odsudenie a znechutenie su otazky a navrhy k brainstormingu ktory ste nad tym zacali. V tom texte su i otazniky tak nerozumiem ako si si to dokazal vysvetlit po svojom. No a druhy prispevok mal na priklade ukazat ze to ludia nerobia len preto ze ich to bavi ale je za tym i nieco ine a istym sposobom rovnako uspokojujuce. Podla toho ako si sa zacal od toho bodu spravat musis uznat ze som udrel klinec po hlavicke. A hlavne mal ten moj druhy prispevok ukazat to ze tie odpovede na moje otazky a navrhy neboli uplne uprimne. Nikde som nepisal ze je to tak ako to chcete spravit nespravne a ze to nerobte. Sam tu tvrdis ze myslienka sa rodi a na zaciatku nie je dokonala, chcel som len pomoct s napadmi ktore vas mozno nenapadli, mozno tebe zmysel nedavaju ale niekomu inemu zase davat zmysel mozu. Vdaka ze si na to vsetko reagoval tak ako si reagoval (y).


Takže Gerlaching s pravidlami Everestingu podla mna nie je ani ziadna vyzva s tymi vyskovymi, ked clovek chce tak to da na kopcovitom celodennom vyjazde je návrh alebo otázka?

A druhý príspevok je úplne mimo.
Niekto to robí pre seba, iný pre zábavu. A zábavné na tom môže byť práve porovnávanie s inými, preberanie plánov s kamarátmi, byť inšpiráciou pre iných, a pod.
27.05.2020 - 20:09:17
00
keyboard_arrow_up