Everesting - ako sa dá zvládnuť 10 000 výškových metrov?

Everesting - ako sa dá zvládnuť 10 000 výškových metrov?

thumb_up348thumb_down 86 komentárov

Imroman 24.05.2020 36 fotografií   Vykon Youtube Vyjazd Horska Cyklistika Zilina Trening

Poďte sa pozrieť formou videa a článku do krajiny extrémov, kde čísla na tachometri dostávajú trochu nový rozmer. Rovnako aj zážitky s tým spojené.

 

V jednoduchosti je krása. No a presne to sa dá povedať o Everestingu. Spraviť si z obľúbeného kopca skutočnú výzvu, ktorá nezávisí na nejakom dátume, obmedzeniach, veľkom cestovaní, presunoch a na ostatných faktoroch – ako pri pretekoch a pod. extrémnych akciách. Vo výsledku nepotrebujete ani žiadny „epický“ kopec a môžete to skúsiť niekde na lokálnom brdku za domom. Prípadne to teda vziať z opačnej strany a vyraziť skutočne do hôr. Všetko je proste na vás a o tom, ako si veci nastavíte.

Podobnú akciu som mal v pláne už dlho, ale na jar sa tradične ponorím do pretekov, poviem si, že skúsim na konci sezóny, no vtedy už chýba po tých všetkých extrémoch zase chuť a motivácia. Opäť sa ukázalo, že všetko zlé môže byť aj na niečo dobré – dúfam, že chápete, ako to myslím, a bez nejakého zľahčovania. Hneď na úvod ešte poviem, že nie som ani prvý a ani posledný u nás, kto podobnú výzvu podstúpil. Spolu s Adamom sme vám chceli ale tento zážitok sprostredkovať a výsledok môžete vidieť nižšie.Možno ste vo videu čakali nejaké zábery, ako budem preklínať celý tento nápad, samotný kopec, alebo sa heroicky prekonávať a epicky trpieť do objektívu. Ale nič také jednoducho nebolo a na rovinu hovorím, že som si všetko užíval. Nehovorím, že to nebola drina, ale nechcem nasilu robiť drámu . Takže aj keď mám za sebou len jeden pokus, napadlo ma spísať pár tipov, ktoré môžu pomôcť, ak by ste sa niekedy odhodlali, prípadne chceli odhodlať. Navyše zvoliť môžete aj nejaký ľudský variant, resp. inú svetovú horu

Vyberte si kopec, ktorý vás baví


Výber stúpania je len a len na vás a rozhodne odporúčam sa nad tým poriadne zamyslieť a vybrať niečo vám blízke, teda stúpanie, ktoré vás baví, prípadne bude baviť. Prečo sa točiť niekde po nudnej ceste, ak netreba. Mohol som si zvoliť nejakú asfaltku, kde by to bolo ľahšie, ako sa v závere „trtošiť“ po šutroch..., ale bolo by to zábavnejšie?Rovnako mi kamarát Stano, ktorý už Everesting minulý rok dokončil, tesne pred tým písal, že mám dlhé stúpanie a že vychladnem v zjazde. Ale mňa bavia práve dlhé kopce ako niečo krátke, kde keď chytím tempo, už budem točiť naspäť. Navyše, Polom od Strečna má všetko – zákruty, zmeny sklonu, zaujímavé prostredie a hlavne skvelé výhľady. Nemá úplne pravidelný sklon, čo tiež nie je výhoda, no dobre padne aj pár rovinatejších úsekov, ktoré zase nasledovali po tých strmých. Navyše, osviežením bol aj zjazd, kde bolo potrebné vyberať stopu pomedzi kamene, čo ma tiež bavilo a rovnako som skúšal ladiť prejazdy zákrut, správny nájazd a pod.Len ako príklad uvediem Jara Buchtíka, ktorý zhodou okolností „everestoval“ v ten istý deň, ako ja. Písal mi cez Stravu a spomínal, že jazdil krátky asfaltový kopec v dĺžke 500 m na Vršatci. Takže tento kúsok otočil cca 134 x, čo je pre mňa nepredstaviteľné . Všetkých Slovákov, čo sú „oficiálne“ zapísaní a teda úspešne dokončili klasický Everesting, je cca 30. Takých, čo potiahlo na 10k (10 000 metrov) je trojica. Všetko nájdete na stránke Everesting.cc, keď si dáte filter na Slovensko.

Tréning – musíte milovať ten pocit


Medzi tými, čo dokončili niekedy Everesting, nie sú len namakaní borci. Rozdiel je hlavne v tom, že čím ste rýchlejší, tým celá akcia kratšie trvá a ľahšie predídete strate motivácie a extrémnej únave. Základom je mať jednoducho v láske stúpania a ten pocit, keď sa „príjemne trápite“ a opierate do pedálov. Ale ak sa na to pozrieme menej romanticky, základom je vytrvalosť, o ktorej som už písal, takže sa nejdem opakovať. Na nej potom stojí silová vytrvalosť, čo sú 2 základné kamene úspechu.Ja som si tento cieľ stanovil po testoch s Višňom, ktoré ste už videli. Tam som sa síce trápil, ale mojou silnou stránkou je práve vytrvalosť, na ktorej sa zase dobre stavia. Odporúčam si stanoviť nejaký časový rozsah, kedy sa chcete do toho pustiť a mať tak motiváciu. Cca 3 týždne som sa zameral na silovú vytrvalosť v kopcoch a hlavne schopnosť výkon opakovať, potom záverom som pridal aj vyššiu intenzitu, nech je proste pre telo plánované tempo pocitovo „brnkačka“ . Skvelým záverom v tomto bol svižný, viac ako 200 km dlhý okruh s Jančim cez Oravu – aj z hľadiska hlavy, lebo kvôli situácii, aká bola, sme sa konečne po dlhom čase videli a už mi tie jeho lýtka chýbali .Ale ešte jedna vec, čo mi veľmi pomohla – efektívne šliapať zo sedla. Tým nemyslím, že sa postavíte do pedálov a začnete do toho zbesilo bušiť ako MVDP . Mám na mysli šliapanie v aeróbnej zóne, teda aby som vydržal dlhšiu dobu a bez pocitu, že mi dochádzajú sily. Aj na to som sa viac zameral počas tých 3 týždňov v kopcoch a neraz si dával cca 8-10 min úseky zo sedla v pohodovom tempe, prípadne aj celý kopec. Ak sa človek zameria na to, aby sa čo najmenej kymácal, jedná sa aj o fajný „core“ tréning. Vydržať dlho šliapať zo sedla je veľmi dôležité, pretože zapojíte trochu iné svaly, rovnako uľavíte chrbtu a samozrejme sedacím partiám. Neraz sa mi to už potvrdilo aj u iných extrémnych akcií.Týždeň predtým všetko výrazne skrátiť, zbaviť sa únavy a nechal som tam jeden svižný tréning, nech si telo neodvykne. V ten deň som sa cítil naozaj výborne a potvrdili to aj čísla na počítači – výkon pri danom tepe. Jednoducho som šiel pomerne svižne, stále v aeróbnom pásme, tep sa držal na stabilnej úrovni a ani po X hodinách neprišiel žiadny výkyv v hodnotách. Ale bez ohľadu na tieto údaje to zhrniem – jazdiť dlho v kopcoch ma jednoducho baví .

Komfort je základ


Zrejme sa nemusíme baviť o dôležitosti kontaktných bodov a tie treba mať vyladené pričom sem určite patrí aj oblečenie, resp. hlavne výstelka. U biku spomeniem jednu vec, ktorú som menil a čo bol doslova „majsterštych“ - ergonomické gripy. V podstate jediná časť tela, ktorú som viac cítil pri skutočne dlhých výjazdoch na Giante, boli dlane. Prečo neskúsiť rozložiť tlak na väčšiu plochu? Výhoda gripov s objímkou je práve možnosť ľahko experimentovať a na poslednú chvíľu mi prišli z nášho shopu vhodné gripy. Stihol som ich ešte testnúť, doladiť sklon a vualá. Bez tohto už na žiadny extrém nepôjdem – nie sú síce úplne ideálne na strmejší technický terén, ale inak odporúčam skúsiť, ak vás pri dlhšej jazde trápia unavené dlane. Ešte sa aj výborne držia zboku...Skvelou vecou na Everestingu je možnosť vytvoriť si zázemie, ktoré bude vašou oázou a odmenou po zjazde z kopca. Pre mňa to bol len kufor auta, no aj to stačilo, pretože som mal so sebou všetko potrebné – či už sa jedná o jedlo, oblečenie, servis. Otvoriť si kufor, niečo si zobnúť a posedieť, bola vždy príjemná odmena.Rovnako majte so sebou veci na všetky možné situácie a počasie, nech sa stále môžete cítiť komfortne a neváhajte sa svižne prispôsobovať. Tu len jedna vec – zbytočne sa nevyzliekajte pri prvých lúčoch slnka a radšej sa držte viac v teple, najmä, ak ste si vybrali dlhší kopec. Predsa len do kopca aj tak nejdete „hranu“, pritom oveľa dôležitejšie je udržať vytvorené teplo a pomôcť telu čo najviac. To platí napríklad o kolenách, pričom dlhé návleky som dal dole pomerne neskôr a nahradil ich kratšími, aj keď ostatní jazdili okolo už krátke/krátke. Rovnako stred tela a tu nedám dopustiť na Perfeto a jeho variácie - dole rozopnúť, hore zapnúť a takto dookola . Keď príde večerný chlad, rovnako neváhajte, pretože už budete poriadne unavení a zimu tak pocítite oveľa intenzívnejšie.Zamestnajte hlavu


Už som neraz pri extrémnych podujatiach hovoril, že hlava je základ úspechu. Môžete natrénovať a pripraviť sa na 5-6 hodinový maratón, ale na 15 hodinový a vyššie bez dobrej „hlavy“ nemáte šancu. Takže v prvom rade, treba myslieť pozitívne a za druhé sa nejako zamestnať. Ako hovorím vo videu, obrovskou výhodou pre mňa bola kamera, dosť ma zabavilo samotné točenie, kedy spravím aký záber, kedy čo poviem atď. Druhou vecou je plánovanie „stratégie“ jedla, či prestávok. Ako si rozdelím jedlo, kedy si dám dlhšiu pauzu, kedy sa prezlečiem, atď. Hlavne nečumte na výškomer, hodiny, alebo kilometre . Po fotke alebo kontrole som vždy obrazovku prepol...Veľkou výhodou Everestingu je, že jazdíte hore dole na jednom mieste, takže si môžete zavolať kamarátov, nech vám spríjemnia nejaký ten výjazd, alebo rodinu, ktorá vás uvidí X krát – nie ako na maratóne, kedy po štarte na niekoľko hodín zmiznete . Ja som počas jazdy míňal kopec kamarátov, známych a nemusel som s nimi ani dlho klábosiť, aby to zdvihlo morálku. Niekedy stačí aj rýchle pozdravenie a pár povzbudivých slov. Prišla pozrieť aj Lenka s juniorom a spravili si menší výlet. No a keď sa ku mne pri 13 výjazde, tesne pred métou 8 000 m, pridal zase Adam, ani som nevedel ako a bol som na kopci.Veľmi dobre vedia zabaviť aj meniace sa podmienky dňa. Síce bolo dosť chladno, no mne to nevadí a na oplátku som zažil epické výjazdy v hmle, zarosené veci cestou nadol, výrazne striedanie teploty a pod., čo ma jednoducho bavilo. Striaslo ma jedine, keď prišla na um predstava točiť kopec v letnom úpeku.

A samozrejme nikde nie je písané, že musíte drtiť tento challenge sami. Dajte dokopy partiu a môžete naberať metre pekne hromadne . Rovnako si môžete vytvoriť variant, kedy sa budete spúšťať dole nejakým trailom, ak vám nejde o oficiálne zapísanie do „siene slávy“. Alebo sa inšpirujte ďalšími verziami na oficálnej stránke Everesting.cc.

Jesť, jesť a myslieť dopredu


O jedle som vo videu hovoril, myslím dosť, takže sa nejdem opakovať. Čo som ale počul aj od ostatných, ktorí sa pokúsili o Everesting, tak práve jedlo zapríčinilo veľmi často neúspech. No a presvedčil som sa pri úplne poslednom výstupe – dovtedy poctivo celý čas držím svoju stratégiu, nestane sa, že by nebolo niečo po ruke, poctivo striedam fľašky s ionťákom a po malých kúskoch stále niečo žujem.Mám asi 9 800 m, keď zbieham už po tme k autu a idem na posledný kúsok, ani nie do polky – však už nejdem nič tlačiť, som pozapínaný, lebo je chladno a proste sa otočím a idem ďalej. Tyčinku sa mi už nechce rozbaľovať, kašlem už na to, a keď všetko stopnem a dohovorím záver videa, začínam zjazdovať. A po chvíli cítim takú slabosť, v zjazde vôbec nemám istotu a prichádza na mňa ten nepríjemný pocit. Takže stačí aj chvíľa „lenivosti“ a môžete nastúpiť do nepríjemnej špirály...

Ale rovno poviem, že na extra „vesmírnu stravu“ ani nedošlo a zostala v zálohe – tým myslím napr. gély alebo nápoje s extra porciou sacharidov. Jednoducho nebolo treba a na všetko stačili bežné kombinácie, čo ste videli. Samozrejme som nemal pocit ľahkého bruška a mierneho hladu, ako na pretekoch, no vďaka nižšej intenzite nebol žiadny problém.

Odmeňujte sa


Drobnosťou, ktorá vie zdvihnúť motiváciu, je aj malá forma odmeňovania. Čo mám na mysli? Tak si poviete, že ak dáte ešte jedno opakovanie, bude potom trochu dlhšia pauza, alebo nejaká obľúbená maškrta, kávička a pod. Ale Lenka ma potešila určite najviac .X faktor


Video alebo text neberte ako instantný návod na Everesting a že, keď si „odškrtnete“ spomínané body, pôjde to ako po masle . Zameral som sa na veci, ktoré viete pomerne rýchlo a jednoducho ovplyvniť, no potom máme jeden dôležitý faktor. Môžem ho nazvať ako silné a slabé stránky každého z nás. Vysvetlím na sebe. Jazdím každoročne maratóny v podstate už 16 rokov, z toho 14 sa zameriavam na tie dlhé, neraz extrémne. Sem patrí okrem toho, čo poznáte z reportov u nás napr. aj Slovakman (4 + 180 + 42) alebo sólo 24 hodinovka. Vďaka tejto záľube som výrazne stratil z rýchlosti a dynamiky, čo samozrejme nie je ideálny scenár – lepšie je, to robiť opačne.

V podstate ste to mohli vidieť aj v súboji s Tomášom, kde na krátkych „segmentoch“ je lepších než ja kopec ľudí a jazdia výrazne menej. Ale ak sa z tej intenzity trochu uberie a prepne na svižné strojové tempo, či odolnosť voči únave, v tom naozaj vynikám . Najviac ľudí na 200 km Salzke vždy predbieham v závere a rovnako sa mi to už asi 8x potvrdilo na 4-dňovom medzinárodnom etapáku Beskidy MTB Trophy. Ak napríklad v prvej etape končím cca na 60. mieste z 500, postupne sa posúvam a v tej poslednej dokážem ísť na hranicu prvých 20. Dalo by sa s „nadhľadom“ povedať, že som sa pripravoval 16 rokov a platí to aj o hlave...Všetky veci si už ale musíte vedieť zhodnotiť a ak vás niečo podobné láka skúsiť, no nemáte chuť na dlhé trápenie, prípadne málo času a pod., dá sa podobná výzva upraviť. Preto spomínam vo videu Gerlaching, ktorý vymyslel Cepo, ako alternatívu a „ľudský“ variant . Z názvu zrejme tušíte, o čo pôjde, ale radi by sme to spojili s obsahom a prípadnou súťažou, tak nás sledujte a všetko sa včas dozviete.

Šiel by som do tejto akcie znovu? Rovno poviem, že áno, aj keď je stále len týždeň po. Ale zase v trochu inej forme - možno pre zmenu na žiletke a skúsiť sa pohrať s časom a tým, ako by šiel stlačiť. Mám teraz zaujímavé dáta a skúsenosti, ktoré by šli pekne využiť. Tak uvidíme...Myslím, že informácií už bolo dosť a na záver ešte odpoveď na zrejme najdôležitejšiu otázku. Prečo vlastne točiť dookola jeden kopec? Tu sa krásne hodí paralela s horolezectvom. Veď prečo horolezci lezú na vysoké hory? No pretože tam sú. V prípade Everestingu sa to dá upraviť na odpoveď: „Pretože môžeme“.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

Imroman 24.05.2020 (11:55)

thumb_up26thumb_down


Vdaka za pozitivne reakcie, ja by som rad este raz podakoval Adamovi ale aj celemu nasmu MTBIKER timu. Nie kazdeho je vidiet, no bez nasho shopu a ich prace by sme sa nemohli takto hrat a prinasat vam podobny obsah. Myslim, ze tu pekne vidiet ako je vsetko prepojene a je to zase nasa forma podakovania vam

 
janohalik 24.05.2020 (13:25)

thumb_up8thumb_down


Sa teraz budem chvalit, ze Mato je moj dobry kamos 😉. Ale za mna, si neskutocny frajer,ale aj vzor a som rad ze nase rodinky tak dobre vychadzaju. Pre Rebeku si naj youtuber 😉.

 
Imroman janohalik 24.05.2020 (13:41)

thumb_up0thumb_down


To slovo youtuber je vazne hrozne Ale pozdrav Rebeku odo mna

 
VitoZ 24.05.2020 (21:10)

thumb_up5thumb_down


Paradny clanok a video o neskutocnom vykone. Paci sa mi ,ze sa stale zlepsuje kvalita videi a aj ked si uz myslim ze uz ste rozoberali vsetko stale ma prekvapite niecim novim. Este raz gratulujem k everestingu, neskutocne...

 
Imroman VitoZ 24.05.2020 (22:56)

thumb_up0thumb_down


Diky..urcite sa este mas na co tesit

 
Johnny80 24.05.2020 (10:12)

thumb_up2thumb_down


Pekný výkon Imroman gratulujem k úspešnému Everestingu a ďakujem za skvelý článok

 
double 24.05.2020 (10:46)

thumb_up2thumb_down


Aj keď toto nieje moja šálka kávy gratulujem. Toto je otázka niekolkych rokov jazdenia. Ja si to neviem ani v hlave predstaviť žeby som polovicu z toho dal ale ten Gerlaching by som skúsil

 
Imroman double 24.05.2020 (22:58)

thumb_up1thumb_down


Dikes

 
cepooo double 25.05.2020 (09:02)

thumb_up0thumb_down


Dam vediet, ked pojdeme natacat, nepoviem kde to ohlasim, nech nas nie je moc, sledujte soc. siete

 
Solichant cepooo 27.05.2020 (09:47)

thumb_up0thumb_down


aaa mám pocit že Imro povedal vo videu Pánska Javorina. V popise je Veľká Javorina. Takže? Bude žiletka na Veľkú alebo MTB na Pánsku?

 
Imroman Solichant 31.05.2020 (09:03)

thumb_up0thumb_down


Cauko...ja som sa sekol...Velka Javorina

 
vavco 24.05.2020 (22:32)

thumb_up2thumb_down


zacinam byt zavisly na tychto imroman-ovych reportoch... poviem to nadnesene ale ja tohto dlhana neznasam a zaroven neskutocne obdivujem ... vsetko to vychadza z jeho doslednosti ktoru moja hlava nechape... jeho "pedantnost" ma rozculuje , zaujimalo by ma ci je takyto aj v zivote bez biku .. ale je to skvele ked si z tychto reportov dokazeme vybrat to co ma pre nas vyznam , nieco co nas nakopne, pomoze upevnit nazor , poradi pri vybere materialu a tak podobne ... z mojeho pohladu skvela praca ... a co sa tyka everestingu , tak tu iba snimam klobuk , aj to je mimo moju hlavu , hlava ma v tomto pripade asi dost dolezitu ulohu ... otazka na zaver : bolo to viac o hlave alebo vytrvalosti ci kondicii ?

 
Imroman vavco 24.05.2020 (22:43)

thumb_up0thumb_down


Heh, diky...no niekde pridas, niekde uberies takze v beznom zivote ziadny pedant nie som...neriesim omacky ale to podstatne, cyklistiku a veci s tym spojene si "sperkujem" A ohladom poslednej otazky - ani jedno nemozes vypustit z tej rovnice, cize je to mix.

 
Boo_boo vavco 24.05.2020 (23:27)

thumb_up5thumb_down


Mozem potvrdit, ze v realnom zivote taky pedant nie je. Vstup na inventuru v sklade ma 2 roky zakazany (peace)

 
Imroman Boo_boo 24.05.2020 (23:28)

thumb_up0thumb_down


Som cakal kedy to zase vytiahnes

 
Boo_boo Imroman 24.05.2020 (23:32)

thumb_up0thumb_down


Tak to je taky nas evergreen. Vsak ale inak si super, len to, co sa vtedy davno udialo mi hlava neberie.

 
baraya Boo_boo 25.05.2020 (09:08)

thumb_up0thumb_down


😄😄😄

 
Natum 24.05.2020 (12:57)

thumb_up1thumb_down


Dole klobukom...Super vykon,gratulujem👍

 
Zubko1 24.05.2020 (19:46)

thumb_up1thumb_down


Imroman parada podarene video a super vykon

 
Imroman Zubko1 24.05.2020 (20:10)

thumb_up1thumb_down


Diky...aj ty mas na nom velky podiel

 
rasto 24.05.2020 (21:52)

thumb_up1thumb_down


Super

 
cepooo 25.05.2020 (09:01)

thumb_up1thumb_down


Na Gerlaching sa uz tesime, spravime to hromadne na Velkej Javorine buduci mesiac, bude to zabava!

 
Coffey32 25.05.2020 (15:34)

thumb_up1thumb_down


paráda! si ma namotivoval a popri kamošovi čo ide dat 10K ja si šupnem dufam aspon gerlach

 
vily82 25.05.2020 (16:00)

thumb_up1thumb_down


Paradny vykon,paradne vydeo,paradny clanok!Jednoducho Imroman je Slovensky motivator pre bajkerov a tvar portalu mtbiker!Dufam,ze dostanes dozivotnu zmluvu vo firme,aby si nas mordoval a motivoval 😀 nadalej!!!PS:Gratulka k vykonu!

 
Imroman vily82 25.05.2020 (16:35)

thumb_up1thumb_down


Ahoj, diky, som velmi rad, ze vas to tak chytilo a hlavne ze ten obsah motivuje k jazdeniu.

 
vily82 Imroman 25.05.2020 (19:50)

thumb_up0thumb_down


"paradne video"

 
borg 26.05.2020 (15:44)

thumb_up1thumb_down


super vykon. Aj video/clanok. Motivujuce, uz len najst nejaky kopcek u nas na rovine alebo vycestovat za nejakym.

 
tomasmincak 26.05.2020 (20:55)

thumb_up1thumb_down


Super video a aj článok,a keď si ohlásil že sa chystá Gerlaching tak ma to navyše motivuje vyskúšať,na čo si trúfam i keď pre mňa to bude veľká výzva.Tak teda začnem ladiť formu a budem čakať kedy to uverejníte.

 
ennio 30.05.2020 (20:09)

thumb_up1thumb_down


Imroman
len tak pre motivaciu, Mauna Kea na Havaji meria od upatia na dne oceana 10200 m

 
Imroman ennio 30.05.2020 (21:04)

thumb_up1thumb_down


Niekedy skusim

 
mato99 24.05.2020 (10:28)

thumb_up0thumb_down


No comment.gratulujem k Everestingu.👍👍👍👏👏👏

 
Imroman mato99 24.05.2020 (22:57)

thumb_up0thumb_down


👊👊

 
Wen 24.05.2020 (10:46)

thumb_up0thumb_down


Imroman Opet diky za krasne zprostredkovani pribehu clankem i videem - velka gratulace k 10k

 
Imroman Wen 24.05.2020 (22:56)

thumb_up0thumb_down


Diky

 
Bobek058 24.05.2020 (12:25)

thumb_up0thumb_down


Nádhera, gratulujem, čítam všetky Vaše články a sú super.Ďakujem

 
sten-tntcrew 24.05.2020 (13:07)

thumb_up0thumb_down


Parada!Pekne si to spracoval.Tym vymrznutim som ta podpichol len,ved kazdy ten svoj kopec pozna a vie sa pripravit.A teba teda isto netreba poucovat,vies co robis😉My sa na to chystame znova,niekedy najblizsie tyzdne.Uvidime ako to tentokrat dopadne😃

 
Imroman sten-tntcrew 24.05.2020 (13:20)

thumb_up1thumb_down


Ved ja viem, ze si to myslel v dobrom....ale zahral si si v pribehu Potom si to uzite aspon tak ako ja

 
artsvk 24.05.2020 (17:20)

thumb_up0thumb_down


Po tomto vykone si už večer moc nepozváral 😂 pekný výkon, rešpekt

 
Imroman artsvk 24.05.2020 (22:59)

thumb_up0thumb_down


Skor po tom co som zjedol ked som prisiel

 
dadulik86 24.05.2020 (19:05)

thumb_up0thumb_down


Krasna akcia.Tie roky sa urcite vyplatili.
Ja dufam,ze raz sa priblizim aspon do nejakej podobnej formy 😁 ako si ty a tvoji kolegovia.
Klobuk dole

 
Imroman dadulik86 24.05.2020 (22:58)

thumb_up2thumb_down


Gerlaching bude idealny

 
dadulik86 Imroman 25.05.2020 (12:00)

thumb_up0thumb_down


Haha,vyskusam istoo 😄

 
hunt9 24.05.2020 (19:31)

thumb_up0thumb_down


Na toto treba ozaj odhodlanie (okrem ineho), 👍💪, ale motivacia aspon na "gerlaching" 😁

 
Imroman hunt9 24.05.2020 (22:59)

thumb_up1thumb_down


Tak tak, kazdy si moze najst svoju horu

 
peter73 24.05.2020 (19:35)

thumb_up0thumb_down


ako sa volá bábätko?

 
Imroman peter73 24.05.2020 (20:23)

thumb_up4thumb_down


Martin Imrich Narodil sa na moje narodky tak to mal jasne

 
peter73 Imroman 24.05.2020 (20:29)

thumb_up3thumb_down


Prajem všetko dobré mamke a maličkému, no a samozrejme ockovi. No a blahoželám k everestingu. 😀.

 
maso7 24.05.2020 (20:25)

thumb_up0thumb_down


Gratulujem! Neskutočný výkon, si frajer 👍😊

 
Imroman maso7 24.05.2020 (23:00)

thumb_up1thumb_down


No cely den vysiel na jednotku tak sa to zislo

 
peterhudak 24.05.2020 (21:06)

thumb_up0thumb_down


Obrovská gratulácia, neuveriteľný výkon skvelého športovca 👍

 
Imroman peterhudak 24.05.2020 (23:00)

thumb_up0thumb_down


Dakujem

 
Solichant 24.05.2020 (21:59)

thumb_up0thumb_down


Boa pozeral som to video a keby som to len tak pretáčal tak v hociktorom mieste si tento chlapec ide v klude ako ja 20km/h na rovine na žiletke s vetrom do chrbta 😂🤣
Super výkon!!! Video super! Chválim samozrejme i celý MTBiker!
A Imro mne sa veľmi páčil tvoj pohľad resp. že si to spomenul ako všetky tie karbóny a pod. je to také tvoje hranie sa a absolútne na to nezáleží. Rešpekt👍🏻

 
Imroman Solichant 24.05.2020 (22:55)

thumb_up0thumb_down


Dikes...no tie metre musis stale odsliapat takze tunning pomoze ale pracu nespravi

 
molar 24.05.2020 (22:19)

thumb_up0thumb_down


Veľké uznanie, super výkon, hlavne postrehy a rady,aj ja nad tým dávno rozmýšľam ,aj kopec je vybraný,len váha je veľká. Ale každý si môže určiť svoj vrchol ,Gerlach, Matterhorn ,ja by som skúsil či dám 5K. Keď som toto videjko videl, hneď som sa išiel vyblázniť po našich kopčekoch.Ešte raz vďaka za motiváciu

 
Imroman molar 24.05.2020 (23:02)

thumb_up0thumb_down


Som rad, ked ma ten obsah takyto efekt...len tak dalej.

 
cyklomagor 24.05.2020 (22:38)

thumb_up0thumb_down


Super výkon ,jsi borec

 
Imroman cyklomagor 24.05.2020 (23:02)

thumb_up1thumb_down


Dikes

 
1biker 25.05.2020 (00:21)

thumb_up0thumb_down


Si frajer,klobuk dole ....slusna motivacia aj pre slabsich bikerov.

 
Imroman 1biker 25.05.2020 (11:37)

thumb_up0thumb_down


Dikes

 
Jano82 25.05.2020 (08:18)

thumb_up0thumb_down


No mna si minimálne inšpiroval. A asi sa pridam tento rok. Dik👍

 
info500 25.05.2020 (09:28)

thumb_up0thumb_down


Ahoj. Ako si to myslel: "Vďaka tejto záľube som výrazne stratil z rýchlosti a dynamiky, čo samozrejme nie je ideálny scenár – lepšie je, to robiť opačne."
Lepsie je robit kratke intezivne a potom predlzovat? Alebo proste kombinovat jeden kratky intezivny trening a potom aj dlhsie?

 
Imroman info500 25.05.2020 (09:41)

thumb_up2thumb_down


Ahoj, tu sa bavime o rokoch, nie je jednej sezone. Ak zacina nejaky maldy jazdec pretekat, nie je dobre pustit sa na extra dlhe trate ale radsej rozvijat rychlost a dynamiku na kratsich. A ked tak potom neskor prejst na dlhe - ale to je z hladiska treningu, ine je potom co ta bavi a co nie. Ak chces jazdit dlhe trate a bavi ta to, tak ich jazdis

 
patrikde 25.05.2020 (12:46)

thumb_up0thumb_down


Velmi velky palec hore 👍

 
mirec33 25.05.2020 (16:20)

thumb_up0thumb_down


Super výkon, zaujímalo by ma, či ten cyklocomputer vydržal na jedno nabitie, kedže boli zrejme zapnuté všetky snímače.

 
Imroman mirec33 25.05.2020 (16:34)

thumb_up1thumb_down


Po 17 hod mi zostalo asi 50 % baterie...to je myslim jasny dokaz

 
milos26 25.05.2020 (18:43)

thumb_up0thumb_down


Neskutočný výkon, zatiaľ bezkonkurenčne najclanok + video roka na MTB a hodená rukavica pre všetkých, ktorým chýba počas korona krízy ( bez vidiny najbližších pretekov) - motivácia. Imroman , plánuješ dať raz aj Ironmana ? Predpoklady na to máš

 
Imroman milos26 25.05.2020 (18:56)

thumb_up0thumb_down


Cauko...dakujem ale to uz mam za sebou Teda Slovakman pred asi 7 rokmi. Ale triatlony ma nelakaju uz...

 
drahomir1 25.05.2020 (21:04)

thumb_up0thumb_down


Parádny výkon , hodný údivu. Tá tvoja pohoda pramení hlavne z domu kde máš parádny základ , podporený tvojou prácov.
Je vidno keď práca je zároveň koníčkom.
Pekný report.
Mohol si dať aj z jazdy s J.H. mal si tam samé PR ? 👍

 
Imroman drahomir1 25.05.2020 (23:23)

thumb_up0thumb_down


Cauko...tak niekedy je dobre si pojazdit aj bez kamery v ruke S Jancim spravime nieco nabuduce...

 
jaro127 25.05.2020 (21:33)

thumb_up0thumb_down


Jednoducho perfektné. Každý si môže vybrať , čo mu vyhovuje. Myslím tým prípravu, kopec, jedlo, kamarátov a pod. Mňa už dlhodobo teší, že moje tréningové metódy, prístup k tréningu je riadený predovšetkým intuíciou a práve Martinove reporty ma v tom utvrdzujú. Tak želám pevné zdravie a veľa úspešných cyklokilometrov.

 
Imroman jaro127 25.05.2020 (22:11)

thumb_up1thumb_down


Diky a drz sa

 
tvojamatka 26.05.2020 (07:43)

thumb_up0thumb_down


podla mna je to fake! ved na konci si vobec nevyzeral, ako ti, co zdolaju everest. skor jak po takom light maratoniku!

 
Imroman tvojamatka 27.05.2020 (19:29)

thumb_up1thumb_down


To lebo tu nie je tak riedky vzduch

 
MRK 26.05.2020 (09:43)

thumb_up0thumb_down


Imroman Tak týmto si mocne zadelil, topka! Akosi som tušil, že tu od teba pribudne práve takáto šialenosť🙏.
Trochu si mi to pokazil, tiež sa na to tento rok chystám a chcel som aj článok napísať, takým lážo plážo lama štýlom. Predsa len, ty si už skôr taká poloprofi mtb-iálna star a pre väčšinu hobbies z ríše snov👊 Restecp!

 
Imroman MRK 26.05.2020 (09:56)

thumb_up0thumb_down


Diky ale tak nechcem aby to bolo o porovnavani "pipikov" Na celom Everestingu a pod kopcoch je super, ze je pre vsetkych - staci si nastavit svoj ciel

 
Pistos 29.05.2020 (08:30)

thumb_up0thumb_down


Imroman Ahoj, parádny výkon. Koľko metrov nastúpaš za sezónu. Aké máš maximum?

 
Imroman Pistos 29.05.2020 (09:29)

thumb_up0thumb_down


Cauko, minuly rok to bolo 343 000 Ale to ratam vsetko - teda aj turistiku, skialp

 
Palinto 29.05.2020 (10:02)

thumb_up0thumb_down


Si BOREC. V júni to mám na pláne verím, že to bude úspešné.

 
Imroman Palinto 29.05.2020 (10:50)

thumb_up0thumb_down


Drzim palce

 
markuz 29.05.2020 (14:37)

thumb_up0thumb_down


Zdravím,
nechcel som diskutovať o obdivuhodnom Imromanovom výkone aj, keď o Everestingu a podobných výkonoch, mám z rozdielu od jeho aj tu diskutujúcich iný názor. Ale dnes som narazil na článok o bývalom profesionálnom cyklistovi, ktorý pokoril rekord v Everestingu. To čo povedal po svojom výkone presne súhlasí aj s mojim názorom o takýchto akciách. Článok o tom môžete prečítať na www.biker.sk - Pokoril rekord v Everestingu, povracal sa a povedal: Bola to poriadna hlúposť, bolelo to a nemali by ste to skúšať.
Bicyklujem už viac než 40 rokov, niekedy to boli aj časte výjazdy na Straník, Polom, Chatu pod Suchým.., a vždy to bolo a je len pre zdravie, šport a radosť z bicyklovania a nie pre nejaké rekordy
alebo samodokazovanie.

 
Imroman markuz 29.05.2020 (17:13)

thumb_up2thumb_down


Ale ved prave to je ten rozdiel...on to isiel na rekord takze jeho volba. Ja som na ziadny rekord nesiel a mal som z toho radost...Ako si to clovek nastavi, tak ma..

 
milos21 markuz 29.05.2020 (17:31)

thumb_up0thumb_down


Neviem ktoré prekonávania rekordov vo výkonových cyklistických disciplínach nebolia. Everesting (oficiálne alebo trochu upravené pravidlá) sa dá ísť aj pre radosť. Ak chceš pokoriť rekord, tak trp! Ja som si dal plne nabalený cestu TS-BA, a aj späť (za nonstop 6 dní jazdenia asi vyše 1000km), bolelo to ku koncu, ale tá radosť a zážitky na nezaplatenie a nebola to žiadna hlúposť.

 
iweth 19.06.2020 (15:47)

thumb_up0thumb_down


wow, úžasný výkon na úžasnom kopci... tiež som to vyšiel 15x... za rok 😁

 
Imroman iweth 27.06.2020 (22:08)

thumb_up0thumb_down


 
petrikmarian 25.05.2020 (09:55)

thumb_up-1thumb_down


neskutočný masaker. treba k tomu riadne pevnú vôľu. robíte perfektnú propagáciu cyklistiky. len tak ďalej.

 
Imroman petrikmarian 25.05.2020 (11:37)

thumb_up0thumb_down


Ahoj..diky. Chceme hlavne ukazat, ze sa cyklistikou da skutocne dobre bavit, pritom si zamakat a ze je poriadne pestra.

 
Pridaj komentár
keyboard_arrow_up