od ceskych kolegov som pocul, ze v CR viacero IT firiem uvazuje prave o tomto – zrusit kancel, a teda homeoffice natrvalo.
Moja firma ma dve velke stredoeuropske pobocky v Prahe a Brne, a tak ak by toto zaviedli tam, tak to asi casom zavedu aj v BA.
Vtedy si zacnem hladat normalneho zamestnavatela.

--inak priebezne som celu koronu chodil raz za cas do kanclu, a som rad ze vzdy tam bolo zopar ludi.
O tyzden uz budeme mat povolenu tretinovu kapacitu.
01.06.2020 - 08:39:18
00
u nas ani neviem - nam to kolise pravidelne - raz mame, raz nemame. robili sme stale ale taky volnejsi kludnejsi styl. nieco sa trusilo stale. no zaujimavy bol kontakt s ludmi - niekto sa ti smial do ksichtu (chlapi co mate slintavku? ked sme nosili ruska), niekto len pootvoril dvere, povedal co mal, zaliezol dnu a nechal nas pracovat. kazda zakazka bola zaujimava v tom ako zakaznik zareaguje, ako je prelaknuty zo situacie. niektori zacali riesit problemy ktore roky odkladali, niektori sa zasekli. ale ocakavam ze sa nas to dotkne az neskor (ako tomu bolo aj pri fin. krize), pre istotu skreckujem nejake € na ucte kym su, lebo to co bolo vtedy sa mi uz druhy krat zazivat nechce.

jaj a aby som nezabudol - dost nas odstavili urady - nic zlozite sa nedalo riesit - uradnicky na OCR, do uradu nas nepustali, vraj co potrebujeme nam naskenuju - co nam trva pol hodinu sme cakali 2 dni stym ze snad nasli a poslu vsetko co maju. takze niekedy aj tyzdnove dotahovanie bez istoty vysledku. rozrobene problemy prebrali uradnici/ky ktore neboli moc schopne a zacalo trapenie s vysvetlovanim az dostratena a nic sa nevyriesilo.
01.06.2020 - 09:09:18
00
Robio napísal:
to nie, ani zdaleka, hobuzial.

Inak k HO, ja niesom velky zastanca HO, podla mna drviva vacsina ludi nema sebadisciplinu aby boli efektivnejsi ako v praci reps. spravili toho viac. O to viac ked ste team a potrebujete si vymienat informacie velmi casto.


robil si prieskum, alebo hovoris podla seba?

ja a co som sa pytal kolegov detto, praveze stravime pracou na HO viac casu.....
rano vstanem, spravim ranajky, zapnem PC, robim, kedze som doma, tak ziadne kavicky kecacky, obed mam tiez doma... poobede vypninam, ked dorobim....

v office som rano cestoval hodku, poobede som musel o 4tej vypnut a cestovat domov... takze z mojho pohladu a co som sa pytal kolegov, sme na HO praveze efektivnejsi ... samozrejme obcas nejake vyrusenie od deti ked boli doma....
01.06.2020 - 09:30:03
02
Volodja napísal:
Plno zamestnancov bude happy, že budú môcť väčšinu času pracovať z domu a nebudú musieť míňať peniaze a hlavne čas na presun do práce. Niektorí zamestnanci zistia, že nebudú musieť vyhadzovať stovky eur na nájom v BA, ale budú môcť robiť z obce, kde majú trvalé bydlisko a do BA ísť len na otočku, ak by bolo treba.

A potom ti zamestnavatelia za pol roka zistia ze sa to tak robit neda a skapu. (velke firmy, giganti si to mozu dovolit, kamaratka v jednej firme ma tak malo roboty ze si cita 6h v robote knihu, proste ich system jej viac roboty nevie dat, aj ked si pyta)
Videl som to v troch roznych firmach ze zamestnanci na HO neboli efektivny, vela krat si pracu rozdelovali na cely den, potom to prepiskli a museli dorabat v vecer/noci s deckami za chrbtom, pripadne s filmom za chrbtom. Clovek ma byt v praci, sustedit sa na nu a komunikovat s teamom, to sa proste neda rozumnou rychlostou cez emaily alebo s telefonom pri uchu. Navyse ked su na HO viaceri, tak staci aby bol jeden prispaty a ostatnych to brzdi a dava im to zly priklad, v kancli/labaku by sa to nestalo. Hovorim, da sa HO robit, povedzme 1d v tyzdni ak je na to vhodna praca, niekedy aj viac dni, ale v dynamickej, prevazne malej firme to je klinec do rakvy.

jordi, no vas je radost zamestnavat ked na HO stravite viac casu ako v praci a este ste aj efektivnejsi :clap:
01.06.2020 - 09:36:59
00
Zalezi od povahy prace, ja mam team rozlezeny po celom svete a komunikujem 99% cez telefon/net. To fakt mozem robit aj z domu. Mne sa na HO lepsie robi, aj s detmi doma. Ked treba, raz dva krat do tyzdna ist pozriet fyzicke diely do prace. Takto by mi to vyhovovalo. Este keby deti nie su doma, to by bola paradicka :D
01.06.2020 - 09:41:50
04
JA robím HO už 6 rok....myslím, že u "obchoďákov" je to štandard. Ono tým, že 80% môjho času trávim aj tak v aute a na pracovných schôdzkach, tých 20% pracovného času viem efektívne využiť prácou doma, ako dochádzať do práce mimo okres, tam byť 8 hodín...
Občas to síce je na hlavu, hlavne keď majú deti prázdniny, ale zvykol som si...aj deti si zvykli... :-)
01.06.2020 - 09:47:22
10
Ja robím HO 1,5 roka. Ale ako freelancer na seba a neviem si vynachváliť. Hlavne keď treba niečo riešiť aj s deťmi, tak si viem prispôsobiť čas. Keď som bol zamestnanec v stredne veľkej firme, tak ma neskutočne otravovali všetky tie zbytočné mítingy, kde sa potrebovali vyšší manageri odo mňa uisťovať, že všetko ide podľa plánu a pod. Zaúčať ľudí a potom keďže som mal najviac skúseností, tak ľudia z ostatných tímov chodili so mnou konzultovať svoje riešenia...brr. Občas chýba síce ten sociálny kontakt, ale zase chodím pravidelne na kontrolné dni stavieb a zmysluplné rokovania. Teraz sa mi pracovný režim zredukoval na naozaj len čistý výkon na projektoch, žiadne rádoby teambulding soc. kktiny, kde ľudia viac riešili svoje sociálne interakcie než robotu, na ktorú boli prijatý.
01.06.2020 - 10:11:27
11
Ja som sa mal lepsie ucit, ked citam o tych HO :D
Ja programujem Fanuc roboty na obrabanie dielov do aut. A my sme uplne v... Najprv mi nanutili povyberat dovolenku a hodiny. A teraz sme na 50% uvazku. Tyzden robime, tyzden doma. Najlepsie je, ze ti co su s detmi doma na OCR maju lepsie peniaze, ako ti co pracujeme. Dostali sme sice prislub od riaditela, ze nas potrebuje nech aspon nieco zarobi a potom nam vsetko vrati na premiach, co si to tam odsereme, ale... Jun nejako obetujem aj s kolegovcami, co sme v tom a ked sa to nezlepsi, tak asi mu nebude mat kdo pracovat
01.06.2020 - 14:20:22
00
Kks aj ja som sa dozvedel o takom fajn pracovisku, kde prepustili 25% ľudí a od tých, čo ostali čakajú, že urobia tú istú robotu. A výplatu mali takisto 60% iba (chodili do roboty, vraj kríza) a keď sa im nepáči tak môžu ísť (všetci nad 55r) takže vy-mr-da-li s nimi 🤔
01.06.2020 - 15:03:01
00
to už sa môže takto normálne chodiť na preteky do ČR? či potom po návrate domov mobil a karanténa?

http://www.casomeric.cz/vysledky/2020/mtb/bila/konecne.pdf

aha, čiže do ČR môžem ísť ale do 48 h sa vrátiť, ak tu mám trvalý pobyt...fajne :)
01.06.2020 - 15:07:27
00
Myslim, že ČR je medzi krajinami, do ktorých môžeme vycestovať s návratom do 48h bez nutnosti následnej karantény, alebo aktuálneho testu na covid.
01.06.2020 - 15:10:58
00
CR a Madarsko zatial, ci uz je aj nieco dalsie ?
01.06.2020 - 16:54:50
00
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach
01.06.2020 - 17:33:22
00
zmeny od 3 juna:
-Hranice pre CZ a HU - okrem občianskeho preukazu a prechodného pobytu bude umožnený režim 48-hodinového pobytu aj po preukázaní sa 2 inými dokladmi preukazujúcimi život v krajine
-Rúška - vonku budú povinné len do 2 metrov, na hromadných podujatiach a v interiéri
-Športové súťažné poduajtia budú od 3. júna povolené
-15 metrov štvorcových na jednu osobu sa mení na 10 m²
-Taxíky nebudú mať povinnú fóliu, povolenú budú mať klimatizáciu a ruší sa 15 min odstup medzi zákazníkmi
-Kultúrne podujatia - umelci bez testu, potrebné bude šachovnicové sedenie divákov namiesto pôvodných 2 metrov. Takéto sedenie sa týka aj kostolov
-Otvoria sa denné stacionáre (do 62 rokov)
-Hromadné podujatia budú môcť mať od 10. 6. max 500 osôb, do konca roka 1000 osôb
-Verejné stravovanie - ruší sa časové obmedzenie a limit počtu ľudí za stolom
-Otvárajú sa všetky vnútorné športoviská, kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína, vnútorné priestory ZOO a botanických záhrad
-Rušia sa otváracie hodiny pre dôchodcov
-Pri ubytovaní sa ruší 24 hodinový odstup medzi klientmi a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe

capulo vsetci tu zomrieme, kopaj rychlo bunker
01.06.2020 - 19:47:45
013
Gusto0 napísal:
zmeny od 3 juna:
-Hranice pre CZ a HU - okrem občianskeho preukazu a prechodného pobytu bude umožnený režim 48-hodinového pobytu aj po preukázaní sa 2 inými dokladmi preukazujúcimi život v krajine
-Rúška - vonku budú povinné len do 2 metrov, na hromadných podujatiach a v interiéri
-Športové súťažné poduajtia budú od 3. júna povolené
-15 metrov štvorcových na jednu osobu sa mení na 10 m²
-Taxíky nebudú mať povinnú fóliu, povolenú budú mať klimatizáciu a ruší sa 15 min odstup medzi zákazníkmi
-Kultúrne podujatia - umelci bez testu, potrebné bude šachovnicové sedenie divákov namiesto pôvodných 2 metrov. Takéto sedenie sa týka aj kostolov
-Otvoria sa denné stacionáre (do 62 rokov)
-Hromadné podujatia budú môcť mať od 10. 6. max 500 osôb, do konca roka 1000 osôb
-Verejné stravovanie - ruší sa časové obmedzenie a limit počtu ľudí za stolom
-Otvárajú sa všetky vnútorné športoviská, kúpaliská, wellness, kúpele, masáže, kasína, vnútorné priestory ZOO a botanických záhrad
-Rušia sa otváracie hodiny pre dôchodcov
-Pri ubytovaní sa ruší 24 hodinový odstup medzi klientmi a povinnosť samostatných sociálnych zariadení na izbe

capulo vsetci tu zomrieme, kopaj rychlo bunker



ja len doplnim:

Hromadné podujatia
Od 3. júna sú povolené aj všetky športové súťažné podujatia. Od 10. júna sa na hromadných podujatiach, vrátane športových, bude môcť zúčastniť maximálne 500 osôb, od 1. júla do konca roka maximálne 1000 osôb. Obnovujú sa kultúrne podujatia, na ktorých už umelci nemajú povinný test na COVID-19. V hľadisku bude povolené šachovnicové sedenie namiesto rozostupov dva metre. Toto platí aj pre sedenie v kostoloch.
01.06.2020 - 20:07:56
02
keyboard_arrow_up