lto napísal:
Meteostanica zavesena na budove v meste nema vobec ziadnu vypovedaciu hodnotu. Tento mesiac bolo vela dni u nas, kedy v meste bolo 20 a aj viac (doslova teplo), ale v lese bolo ledva 14 stupnov (zima, skoro na navleky). Aj tento aj minuly rok bol maj velmi chladny .. na podmienky BA mimoriadne studeny. Roky predtym uz byval hodne horuci .. okrem toho, casto je rozdiel medzi pocitovou (vietor,vlhkost,atd) a teoretickou velmi vyrazny. A v tomto bol studeny tento rok docela dost, minuly si uz nepamatam.


A mňa zase meteostanica kdesi na lúke, alebo na letisku vôbec nezaujíma, pretože tam sa nikto nepohybuje. Zaujíma ma teplota v meste na rozpálených chodníkoch a ihriskách a hlavných cestách, pretože tam sa pohybuje 90% obyvateľstva, tam odpadávajú dôchodcovia a iní poslabší.
02.06.2020 - 08:07:25
00
Tak pardon, myslel som, ze som na mtb fore, a bavime sa o pocasi tam, kde sa vykonava predmetna cinnost, na ktoru je tento portal zamerany. Ak vas bavi bajkovat v rozpalenom meste, tak si sledujte meteostanice tam :) .. ale naozaj je to tak, ze teplota a pocasie v meste je casto vyrazne odlisna od toho, co je v lese pod Kamzikom :) .. treba sa ist presvedcit :lol:
02.06.2020 - 08:12:48
03
tak ale každý žijeme v inom enviromente :-) ja bývam na dedine, a počasie je cca rovnaké v okolí môjho domu a v lese.
samozrejme vietor je iný ale to už viem zhodnotiť keď vyrážam na výjazd ...

Davis Vantage Pro 2 čo má Sesulak je naozaj spoľahlivá meteostanica.
Skúšam sa k tomu dopracovať s raspeberry PI + sensory za menej prachov :-)
02.06.2020 - 08:47:03
00
fluider napísal:
A mňa zase meteostanica kdesi na lúke, alebo na letisku vôbec nezaujíma, pretože tam sa nikto nepohybuje. Zaujíma ma teplota v meste na rozpálených chodníkoch a ihriskách a hlavných cestách, pretože tam sa pohybuje 90% obyvateľstva, tam odpadávajú dôchodcovia a iní poslabší.

Ano, teplota v meste/na sídlisku ma vypovedaciu hodnotu k ťažkostiam, ktoré z toho pociťujeme. No je to irelevantny udaj pre zaznam teplotneho rekordu v meteorologii. ;)
02.06.2020 - 09:14:42
03
lto napísal:
Tak pardon, myslel som, ze som na mtb fore, a bavime sa o pocasi tam, kde sa vykonava predmetna cinnost, na ktoru je tento portal zamerany. Ak vas bavi bajkovat v rozpalenom meste, tak si sledujte meteostanice tam :) .. ale naozaj je to tak, ze teplota a pocasie v meste je casto vyrazne odlisna od toho, co je v lese pod Kamzikom :) .. treba sa ist presvedcit :lol:

Mám rád podvečerne výjazdy na konci augusta, dni sa skracuju, na hrebeni, či v lese v udoliach je chladok. Vyjdeš z vinic, tam 30 st. a hore o 10 st. menej. Je to take osvieženie. Potom je aj motivacia zabrat, lebo chladny vzduch osvieži.
02.06.2020 - 09:20:12
02
sparky napísal:
tak ale každý žijeme v inom enviromente :-) ja bývam na dedine, a počasie je cca rovnaké v okolí môjho domu a v lese.
samozrejme vietor je iný ale to už viem zhodnotiť keď vyrážam na výjazd ...

Davis Vantage Pro 2 čo má Sesulak je naozaj spoľahlivá meteostanica.
Skúšam sa k tomu dopracovať s raspeberry PI + sensory za menej prachov :-)


Spolahliva, len ked v nej pracuju mravce. Ako nahle zacnu strajkovat, tak je problem :))
https://www.wxforum.net/index.php?topic=9070.msg248992#msg248992

Keby nestala take nekrestanske prachy, tak by som si ju aj kupil...
02.06.2020 - 09:43:40
00
Ja som ju kupil z Nemecka u nas nevedia, co by za to pytali: https://www.wetterladen.de/wettermessgeraete/davis-profi-wetterstationen/davis-funk-wetterstationen
Maju tam vsetky mozne typy aj kombinacie s vyhodnejsimi cenami a predavaju nove modely, nie 5 rocne leziaky (so starym zberacom zrazok).
randy Ja kedze ju mam na zahrade a vzdy ked kosim, tak ju zbezne prezriem, ci ju neokupuju mravce, alebo pavuky. Mam ju rok aj nieco a nebol ziadny problem. Samozrejme priebezne cistim zberac zrazok bez rozoberania - to je jedina udrzba, ktora je potrebna.
02.06.2020 - 10:10:38
00
lto napísal:
Meteostanica zavesena na budove v meste nema vobec ziadnu vypovedaciu hodnotu. Tento mesiac bolo vela dni u nas, kedy v meste bolo 20 a aj viac (doslova teplo), ale v lese bolo ledva 14 stupnov (zima, skoro na navleky)

Ani v lese ani v meste "nema zmysel" lebo ani jedno nesplna WMO poziadavky(reps. spada do najhorsej kategorie). Zmysel ma kazda presna meteostanica, len pri spracuvani dat to treba mat na mapati. Myslim ze o tom nieco malo viem, sam ich vyrabam, vratane meteosenzorov.
Davis si kludne kupte, neni to vyslovene zla stanica ale ked nechcete za to davat vela penazi, radsej si kupte lacnu cinsku plastovu a zamerajte sa na dobre umiestnenie senzorov. + tu lacnu nahodit na wunderground a mate aj sw dobry free zaklad a historiu.
02.06.2020 - 11:23:42
00
Sesulak 639,99 € za najbiednejsiu konfiguraciu je akoze super cena? Mne stacia snimace, zvysok si dorobim... Na ali (napr od tychto kovove s modbusom https://www.aliexpress.com/store/433051 ci lacne plastove https://misol.aliexpress.com/store/103916) sa daju kupit snimace, tak mozno to niekedy poskladam.
02.06.2020 - 12:03:00
00
Lenže, jazdou v Karpatských lesoch neskapem na teplotu, kdežto jazdou z práce 13km domov po asfalte a robení volovín to niekedy tak vyzerá, že mi už veľa nechýba :-)
02.06.2020 - 12:42:07
00
Zeby Medard nezostal nic dlzny svojmu menu? :|

Prílohy:

08E47BB3-177C-42DE-9931-E5C3DDFC7EF3.png
08E47BB3-177C-42DE-9931-E5C3DDFC7EF3.png 366.9 KiB thumb_up0thumb_down

03.06.2020 - 20:34:17
00
... viem že by sme potom toho veľa nepojazdili ale už by to chcelo (aspoň u nás) viac popršať.
03.06.2020 - 20:41:01
00
No jo, ved to...
03.06.2020 - 20:46:28
00
ved toto - nikam sa poriadne neda ist uz 2 tyzdne koli lokalnym prehankam no napriek tomu je stale sucho. a vyzera ze to bude aj nadalej. teda piatok by snad mohlo vydatnejsie - aj ked to bude zasa blatisty cely vikend.
k tomu v ostraticiach stale odkladaju samozber jahod lebo nedozrievaju, ak do nich este naleje vody bude po jahodach.
03.06.2020 - 20:55:51
00
Stav nasytenosti, resp. sucha
https://www.intersucho.cz/sk/?mapcountry=sk
03.06.2020 - 21:22:32
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up