Kliknutím prejdeš na
www.lapierre-bike.sk
Reklama
Nudzovy stav bol ukonceny, ale mimoriadna situacia stale trva.
30.06.2020 - 14:20:28
00
A čo je za problem stotožniť pacienta/ návštevu s návštevou / hospitalizáciou v nemocnici v danom čase ? Ja som s tým problem nemal ...
30.06.2020 - 14:52:51
00
po správnosti by mu ešte mali dať podpísať doklad o tom kto ako aké a za akým účelom bude uchovávať či spracovávať údaje .. GDPR

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

30.06.2020 - 15:03:16
00
nickovw08 napísal:
Práve som v nemocnici a na vstupe mi merali teplotu, čo by bolo v poriadku, ale ešte si od každého pýta meno a zapisuje na papier, je to aj inde či zase myjavská nemocnica je niečo extra?

toto robia aj u nas na vstupe do krytej plavarne - meno, adresa a namerana teplota.
30.06.2020 - 15:11:39
00
nickovw08 napísal:
Práve som v nemocnici a na vstupe mi merali teplotu, čo by bolo v poriadku, ale ešte si od každého pýta meno a zapisuje na papier, je to aj inde či zase myjavská nemocnica je niečo extra?

U nás tiež ešte funguje takýto filter, ale v službe už nie

"Synku, při kažké sportovní akci není důležité jestli vyhraješ nebo prohraješ, ale jak moc se opiješ." Homer Simpson
"Ak je pivo vo vychladenom pollitri nie si alkoholik, ale fajnšmeker." Homer Simpson

30.06.2020 - 15:11:59
00
Len sa pýtam, nechodim tam kazdy den sokonca ani raz za polroka tak som nevedel, hlavne že pýtala meno, ale dezinfekciu na ruky nič, ani akému lekarovi, proste len meno a to mi prislo trochu čudné
30.06.2020 - 15:59:44
00
lapaloma napísal:
po správnosti by mu ešte mali dať podpísať doklad o tom kto ako aké a za akým účelom bude uchovávať či spracovávať údaje .. GDPR

... ešte raz sa zamysli , aké údaje im poskytuješ . A potom sa ešte raz opýtaj , či spĺňajú atribúty na ochranu osobných údajov GDPR .
30.06.2020 - 16:31:23
10
Priatelia. Ak sa niekto chce ohanat v tejto situacii GDPR, tak dufam, ze ma vyriesene so svojimi operatormi, ze ho nespehuju, urcite nevyhladava cez Google, mobil ma tlacitkovy, pripadne iPhone, cita si detailne podmienky sluzieb ktore vyuziva, nepouziva win10 a vsade ide cez VPN alebo TOR.
Ak to nerobi, tak odvolavanie sa na GDPR, ked chcu niekde pri navsteve jeho meno a kontakt je slusne povedane - traposina a dany clovek nech sa da vypchat. V tomto pripade je zber udajov primerany a je aj v sulade s GDPR.
Druha vec, ak chceli len meno, bez adresy alebo aspon telefonu, tak to vyznam nema a je to blbost.
30.06.2020 - 22:39:35
00
Nuz, ked sli deti do skoly tak tiez merali teplotu a tiez nam davali podpisovat suhlas :D. Takze som to bral ako standard tejto krizovej situacie. Ale okej nemocnica je ina a tie iste udaje berie inak ako skola. Mas ty pravdu

Aj z čisto sebeckých pohnútok je dobré konať nesebecky

30.06.2020 - 22:41:40
00
will napísal:
mobil ma tlacitkovy, pripadne iPhone

Hadam nie si tak naivny, aby si veril, ze Apple skutocne chrani tvoje osobne data.
Uz len to, ze ich HQ je v krajine, kde nad datami vladne NSA a ktorej skandaly tu netreba rozoberat, hovori samo za seba.
Ked chces vediet, ako dopadne spolocnost, ktora odmietne vydavat vsetky data zakaznikov NSA, pozri sa na pripad Yahoo [1]. Mali drzat hubu, no pustili do sveta, ze ich NSA vydieralo, naco im bola napalena pokuta stvrt miliona dolarov kazdy den a zdvojnasobovala sa kazdy tyzden. A tak sa aj oni podvolili a vydali vsetky data zakaznikov. Jednalo sa o odpocuvaci program Prism [2], ktoreho sucastou su vsetky velke americke IT korporaty vratane Apple.

A cela ta fraska s FBI? Nepride ti komicke, ze "poziadaju" Apple o vydanie dat z telefonu zlocinca, Apple odmietne a povie, ze je to vlastne technicky nemozne, kedze su zasifrovane a par dni na to FBI akoze najde posob, ako data precitat? Ha-ha. Tak urciteee.

A aby toho nebolo malo, mame tu este aj zadne vratka priamo na najnizsej urovni hardwaru v mikroprocesoroch, takze mozes mat akykolvek software, ale ked ma NSA pristup do procesoru, ma pristup ku vsetkemu. Cina si preto vyvija vlastne procesory pre vladne pouzitie a NSA preventivne vypina tieto zadne vratka v x86 procesoroch od Intelu, ktore pouzivaju. Trvalo 10 rokov, nez sa nasiel sposob [3], ako tieto zadne vratka vypnut cez tajne nastavenie, ktore tam bolo nechane prave pre americke statne institucie, resp. program High Assurance Platform [4]. Nastastie tieto low-level zadne vratka nevolaju domov ako napr. Facebook aplikacia, no stale umoznuju v pripade potreby vladnym agenturam napojit sa na dane zariadenie a prebrat nad nim kontrolu, aspon v teoretickej rovine.

A ked som pri CPU backdooroch, co trebars take Intel AMT, kde sa nasla dalsia fatalna "chyba" [5] umoznujuca uplny pristup k zariadeniu?

Jedine, co bezny clovek moze spravit, je neposkytnut svoje data korporatom, ktore ich zneuzivaju a dalej skonsolidovane predavaju a odkial sa najlahsie dostanu do nespravnych ruk.

[1] https://www.theguardian.com/world/2014/sep/11/yahoo-nsa-lawsuit-documents-fine-user-data-refusal
[2] https://www.theguardian.com/world/2013/jun/06/us-tech-giants-nsa-data
[3] http://blog.ptsecurity.com/2017/08/disabling-intel-me.html
[4] http://fm.csl.sri.com/LAW/2009/dobry-law09-HAP-Challenges.pdf
[5] https://nvd.nist.gov/vuln/detail/CVE-2017-5689
30.06.2020 - 23:49:35
03
Ale poznam. Len ked vidim ako peruju ucitelky v skolkach kvoli GDPR, alebo teraz ze nemozeme zbierat info o ludoch, co priliezli zo zahranicia lebo GDPR (pritom stat kazdemu posle info, kde je zastupitelstvo, takze to v skutocnosti vie) tak ma ide rozdrapit.
Ale pekne si to zhrnul. Apple som dal ako priklad, kde tie data aspon netecu inemu biznisu.
Koniec off-topicu.
Bratia v US maju 46k a dr. Fauci predpoveda 100k denne. Vacsina mladi - tie protesty uz zabrali.
01.07.2020 - 06:29:27
00
Áno zabrali ... ako som písal , ten vírus je neuveriteľne spravodlivý .
01.07.2020 - 07:55:43
00
will napísal:
tak dufam, ze ma vyriesene so svojimi operatormi, ze ho nespehuju, urcite nevyhladava cez Google, mobil ma tlacitkovy, pripadne iPhone, cita si detailne podmienky sluzieb ktore vyuziva,

Mozem ti zarucit ze citanie malych pismeniek ani tlacitkovy alebo jablkovy telefon ta pred lokalizaciou neochrani...
01.07.2020 - 07:56:57
00
lapaloma napísal:
Nuz, ked sli deti do skoly tak tiez merali teplotu a tiez nam davali podpisovat suhlas :D. Takze som to bral ako standard tejto krizovej situacie. Ale okej nemocnica je ina a tie iste udaje berie inak ako skola. Mas ty pravdu

je rozdiel merat a je rozdiel merat a zapisovat.
Prve nie je pre GDPR problem, druhe ano, lebo to je uz uchovavanie udajov. Preto ten suhlas. Tu je vyjadrenie min skolstva.
https://www.minedu.sk/data/att/16488.pdf (ak by sa to niekomu nechcelo otvarat :-) )

GDPR a meranie teploty pri vstupe do materskej školy alebo do základnej školy
1. Účel, na ktorý je deťom / žiakom meraná pred vstupom do školy teplota, je splnený aj bez
zaznamenávania a ďalšieho spracúvania nameraných hodnôt.
2. Školy nespracúvaním (nezaznamenávaním) týchto údajov predídu možnému vzniku rizík,
ktoré by takéto spracúvanie mohlo predstavovať pre práva detí / žiakov, najmä ich práva
na súkromie.
3. S ohľadom na vyššie uvedené nie je vhodné požadovať od zákonných zástupcov detí /
žiakov súhlas so spracúvaním osobných údajov na daný účel.

Záver: Materské školy a základné školy odmeranú teplotu nikde nezaznamenávajú,
preto nevyžadujú súhlas so spracúvaním osobných údajov od zákonných zástupcov na
daný účel.
01.07.2020 - 09:59:54
00
Dnes Nový čas:

Korona virus.,, Na slovensku pribudli desiatky nakazených !,,

Dve. :D

Zajtra by mohli pri 20 nakazených napísať velký nadpis s dvoma výkričníkmi:" Pribudli stovky nakazenych. "

0,1 stoviek.

Naposledy upravil ivan dňa 01.07.2020 - 10:12:17, celkovo upravené 1 krát.

01.07.2020 - 10:00:41
01