lapaloma napísal:
po správnosti by mu ešte mali dať podpísať doklad o tom kto ako aké a za akým účelom bude uchovávať či spracovávať údaje .. GDPR


... ešte raz sa zamysli , aké údaje im poskytuješ . A potom sa ešte raz opýtaj , či spĺňajú atribúty na ochranu osobných údajov GDPR .
30.06.2020 - 16:31:23
10
Priatelia. Ak sa niekto chce ohanat v tejto situacii GDPR, tak dufam, ze ma vyriesene so svojimi operatormi, ze ho nespehuju, urcite nevyhladava cez Google, mobil ma tlacitkovy, pripadne iPhone, cita si detailne podmienky sluzieb ktore vyuziva, nepouziva win10 a vsade ide cez VPN alebo TOR.
Ak to nerobi, tak odvolavanie sa na GDPR, ked chcu niekde pri navsteve jeho meno a kontakt je slusne povedane - traposina a dany clovek nech sa da vypchat. V tomto pripade je zber udajov primerany a je aj v sulade s GDPR.
Druha vec, ak chceli len meno, bez adresy alebo aspon telefonu, tak to vyznam nema a je to blbost.
30.06.2020 - 22:39:35
00
Nuz, ked sli deti do skoly tak tiez merali teplotu a tiez nam davali podpisovat suhlas :D. Takze som to bral ako standard tejto krizovej situacie. Ale okej nemocnica je ina a tie iste udaje berie inak ako skola. Mas ty pravdu
30.06.2020 - 22:41:40
00


Naposledy upravil Hosť dňa 04.08.2020 - 02:23:34, celkovo upravené 3 krát.

30.06.2020 - 23:49:35
03
Ale poznam. Len ked vidim ako peruju ucitelky v skolkach kvoli GDPR, alebo teraz ze nemozeme zbierat info o ludoch, co priliezli zo zahranicia lebo GDPR (pritom stat kazdemu posle info, kde je zastupitelstvo, takze to v skutocnosti vie) tak ma ide rozdrapit.
Ale pekne si to zhrnul. Apple som dal ako priklad, kde tie data aspon netecu inemu biznisu.
Koniec off-topicu.
Bratia v US maju 46k a dr. Fauci predpoveda 100k denne. Vacsina mladi - tie protesty uz zabrali.
01.07.2020 - 06:29:27
00
Áno zabrali ... ako som písal , ten vírus je neuveriteľne spravodlivý .
01.07.2020 - 07:55:43
00
will napísal:
tak dufam, ze ma vyriesene so svojimi operatormi, ze ho nespehuju, urcite nevyhladava cez Google, mobil ma tlacitkovy, pripadne iPhone, cita si detailne podmienky sluzieb ktore vyuziva,

Mozem ti zarucit ze citanie malych pismeniek ani tlacitkovy alebo jablkovy telefon ta pred lokalizaciou neochrani...
01.07.2020 - 07:56:57
00
lapaloma napísal:
Nuz, ked sli deti do skoly tak tiez merali teplotu a tiez nam davali podpisovat suhlas :D. Takze som to bral ako standard tejto krizovej situacie. Ale okej nemocnica je ina a tie iste udaje berie inak ako skola. Mas ty pravdu


je rozdiel merat a je rozdiel merat a zapisovat.
Prve nie je pre GDPR problem, druhe ano, lebo to je uz uchovavanie udajov. Preto ten suhlas. Tu je vyjadrenie min skolstva.
https://www.minedu.sk/data/att/16488.pdf (ak by sa to niekomu nechcelo otvarat :-) )

GDPR a meranie teploty pri vstupe do materskej školy alebo do základnej školy
1. Účel, na ktorý je deťom / žiakom meraná pred vstupom do školy teplota, je splnený aj bez
zaznamenávania a ďalšieho spracúvania nameraných hodnôt.
2. Školy nespracúvaním (nezaznamenávaním) týchto údajov predídu možnému vzniku rizík,
ktoré by takéto spracúvanie mohlo predstavovať pre práva detí / žiakov, najmä ich práva
na súkromie.
3. S ohľadom na vyššie uvedené nie je vhodné požadovať od zákonných zástupcov detí /
žiakov súhlas so spracúvaním osobných údajov na daný účel.

Záver: Materské školy a základné školy odmeranú teplotu nikde nezaznamenávajú,
preto nevyžadujú súhlas so spracúvaním osobných údajov od zákonných zástupcov na
daný účel.
01.07.2020 - 09:59:54
00
Dnes Nový čas:

Korona virus.,, Na slovensku pribudli desiatky nakazených !,,

Dve. :D

Zajtra by mohli pri 20 nakazených napísať velký nadpis s dvoma výkričníkmi:" Pribudli stovky nakazenych. "

0,1 stoviek.


Naposledy upravil ivan dňa 01.07.2020 - 10:12:17, celkovo upravené 1 krát.

01.07.2020 - 10:00:41
01
tak vitaj, druha vlna
https://svet.sme.sk/c/22437542/na-karlovom-moste-sa-s-koronakrizou-lucili-pri-polkilometrovom-stole.html?ref=trz
01.07.2020 - 10:09:36
00
Nemci znizili dph z 19% na 16% a znizenu sadzbu zo 7% na 5%. A u nas sa riesi diplomovka...
01.07.2020 - 10:52:30
05
ivast napísal:
Mozem ti zarucit ze citanie malych pismeniek ani tlacitkovy alebo jablkovy telefon ta pred lokalizaciou neochrani...

Mal som na mysli "sluzby" typu market locator - kam operatori s oblubou posielaju data o pohybe. Nie lokalizaciu sietou, ktora to uz z principu fungovania potrebuje.
01.07.2020 - 10:53:20
00
No p5 od pracovno- kompjutrovskej odbočky od témy in medias res ... A potom , že na All ALM ... na našich nie ?! Ale však amerikanska firma , no mám strach / radost že ani dvojnásobná produkcia im po posledných “ extempóre “ nebude stačiť 🧐

Spojené štáty vykúpili väčšinu existujúcich zásob remdesiviru. Európa ani zvyšok sveta sa tak k lieku proti ochoreniu Covid-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, takmer nemajú šancu dostať. (The Guardian)
01.07.2020 - 13:46:23
00
Sesulak vieš ako by to dopadlo u nás...ceny by ostali také aké sú a obchody/podnikatelia/živnostníci by boli + pár %.
01.07.2020 - 14:45:54
01
Ramon1 napísal:
No p5 od pracovno- kompjutrovskej odbočky od témy in medias res ... A potom , že na All ALM ... na našich nie ?! Ale však amerikanska firma , no mám strach / radost že ani dvojnásobná produkcia im po posledných “ extempóre “ nebude stačiť 🧐

Spojené štáty vykúpili väčšinu existujúcich zásob remdesiviru. Európa ani zvyšok sveta sa tak k lieku proti ochoreniu Covid-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, takmer nemajú šancu dostať. (The Guardian)


Gilead (farmafirma) pekne zarobi. Za 5-dnovu davku remdesviru bude nemocnice chargovat 2340 $ / pacient. A hoci naklady na produkciu su okolo 1 $ / denna davka (naklady na vyskum a vyvoj pravdepodobne zapocitane nie su, ale velmi pochybujem, ze by odrazali taku vysoku cenu). Gilead cenotvorbu argumentuje tym, ze skratenie casu liecby vdaka remdesviru usetri nemocniciam v priemere 12000 $ / pacient. Zaroven doposial vykonane studie nie su uplne jednoznacne, co sa tyka remdesviru a ci prave 5-dnova davka je ta spravna. Remdesvir ma viacero moznych neziaducich ucinkov, niektore vazne. No nekup to.
https://www.ft.com/content/4969b0a6-9e70-4135-a703-eac438d8ef50
01.07.2020 - 15:30:06
01
keyboard_arrow_up