Bral by som:
Auron 35 BOOST 15x110 419 € 25% [ 6 ]
Auron 34 15x100 363,30 € 13% [ 3 ]
Pike Select RC 523,36 € 50% [ 12 ]
Cele zle, bral by som ulne nieco ine (prosim uviest co) 13% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 24
ta fox je tiez z bazara - 130mm, 29", nova, rok 2019 za 430 EUR
10.02.2020 - 12:20:12
00
tak to radšej pozri nemecký bikemarkt...tam je toho o dosť viac :)
10.02.2020 - 12:23:39
00
dik za tip....pozrel som ale nic moc.
10.02.2020 - 12:28:32
00
nechcem zakladat novu temu, tak radsej pisem sem:
Existuju teda aj nejake objektivne dovody preco su RS/Fox lepsie ako Suntour?
Odobne sa rozhodujem medzi tymito (vsetko boost 29"):

SR Durolux 36 RC2-PCS max gumy 2.6" 2117g 370e - nova
SR Auron 35 RC2-PCS max gumy 2.4" 2140g 400e - nova
SR Aion 35 RC-PCS max gumy 2.4" 300e - nova
RS Pike RC max gumy 2.8" 1834g 400e (bazar zhodena z noveho biku)
Fox 34 Float Rhythm - aztak sa nevyznam v modeloch - az teraz som narazil na bikemarkt, ale da sa zohnat do 400e https://bikemarkt.mtb-news.de/en/article/1378264-rockshox-34-float-rhythm-grip-29-27-5-130mm-boost-grip https://bikemarkt.mtb-news.de/en/article/1408993-fox-34-rhythm-float-fit-grip-29

Viete poradit ci je napr. lepsie ist do novej Suntour s tym, ze je tam viac nastaveni (high speed/low speed compression), alebo radsej do "overenej" znacky ako RS Pike (a s tym ze bez zaruky..)
Dalsia vec kt. uplne nerozumiem, preco su az take rozdiely v max sirke plastov u Suntour (ale to skor predpokladam, ze je to len nejake ofic. poddimenzovanie alebo co). Osobne som tam chcel dat 2.6" gumy.
Dalsia vec co by mi vyhovovalo je nejaka lepsia servisovatelnost na doma (resp. mensia potreba udrzby..)
18.07.2020 - 09:56:27
00
Na uvod vsetko co pisem su informacie cca 6 meisacov stare k datumu ked som kupoval vidlu ja. Mohlo sa nieco zmenit tak si to vsedko radsej prever.
Nebudem komentovat co je lepsie, neviem priamo porovnat, ale mozem sa ti vyjadri k par podotazkam co si napisal. Plus jazdim pol roka auron 34 RC2-PCS ak by si mal konkretne otazky k vidle.
Nastavenie high speed/low speed compression velmi nevyuzijes, bud som ja neschopny si to poriadne nastavit alebo efekt toho nastavenia nehra ziadnu podstatnejsiu rolu. Este ta pomala kompresia no dobre, ale rychlu zatvarat som este nemal najmensi dovod.
Zaruka u SR je dost otazna, na kolko ak chces aby ta vidla isla na svoj plny potencial a nekupis ju v USA, kde ich uz ladia na vahu jazdca a mazu olejom, musis si tieto upravy urobit sam. A tym padom viac ci menej prichadzas o zaruku.
Rozdiel v sirke plastov bude dany tym ako to ktory vyrobca meria, na akom rafe.... riadil by som sa skutocnym meranim sublerou na konkretnej vidlici. Napriklad neboost auron 34 ma fugu na plast 8cm co su 3". Ak ti staci fuga 0.5cm na kadej strane narves tam podla mna aj 2.6" plast v pohode. A to je nonboost verzia tvoja je o 1cm sirsia predpokladam. Ale aj tak pochybujem ze budes trvale jazdit 2.6" plaste. To je uz desna vaha v 29", ak to nama byt papierak plast.
K overenej znacke RS.... SR suntour je najvacsi vyrobca vidlic a tlmicov na svete a predava daleko vacsi objem ako RS, aj preto take ceny. Tiez v zivote nerobil recall kvoli vadnej serii... RS je proste viac popularna lebo v bikerskej komunite nema povest lacnej vidle z tesco biku. Ako som povedal priamo porovnat neviem, ale mam strach ze nenajdes nikoho kto mal topend SR a presiel na RS. Vacsina ludi malo nejaky lacny SR za 80E a ked presli na RS za 500E vyhlasili ze SR je na prd.
Servisovatelnost SR je asi naj co som zatial videl, Velmi jednoduche a ak by si ju nechal na mazani vazelinou, aj ciste a s dlhymi intervalmi sevisu. Dieli su tiez lacnejsie ako u RS ak sa k nim ovsem dokazes dostat. To obcas byva porblem. SR tiez nepotrebuje ziadne specialne naradie, myslim ze minimalne niektore RS potrebuju speci naradie.
RS a FOX lahsie predas z druhej ruky.

SR Durolux 36 RC2-PCS 370e - nova je podla mna cena, ze zober rovno 2 kusy :-) Za tu cenu je to pomer cena kvalita, kde sa nemoze RS ani FOX co i len priblizit.


Naposledy upravil Kenai dňa 18.07.2020 - 21:32:40, celkovo upravené 1 krát.

18.07.2020 - 21:25:21
01
Kenai napísal:
ale rychlu zatvarat som este nemal najmensi dovod.

Ani nie tak zatvarat, ako otvarat :D .. v MK myslim asi neexistuje nic, aspon nie pri BA, kde by sa to dako citelne vyuzilo. RS malo dlho problem s tym, ze sa olej nedokazal vracat .. potom to v 2011 riesili tzv. dual-flow systemom, ale ani ten nebol uplne ok /MZ s tym problem nemalo/. Potom dosla Pike, tam to zmenili .. ale to uz neviem k tomu nic relevantne, aj ked .. no, ani Pike nebola ok, v porovnani s MZ 2011+. Citit to pri dlhom zjazde po korenoch, alebo kamenoch. Ked dojdes, a ruky necitis, tak mas RS :D .. ale toto skor popise volodaj :)
18.07.2020 - 21:31:18
00
DVO.
Beryl.
https://www.bike24.com/p2272115.html
18.07.2020 - 21:32:24
02
DVO je inak , co mi niekto vravel, vlastne Marzocchi, resp. to navrhoval clovek od MZ. Ale nemam skusenost. Zatial.
18.07.2020 - 21:33:31
00
diky za postrehy.
no s tou zarukou by som to bral aspon tak, ze zo zaciatku do nej asi nebudem sparat a pokial sa neprejavi po nejakom case nejaka vaznejsia zavada, tak by som to trochu potunil. kvoli tomu sa trochu obavam RS bez zaruky, ked tu kadeco citam aj o Pike-och - nejaka zasadna oprava by tam vysla asi pekne draho (a to som myslel ze pri "top" produktoch by sa moc nemali stavat taketo fuckupy..)
V tych plastoch myslis ze bude az taky rozdiel vahovy? pozeram napr. MAXXIS MINION DHF 3C MAXX TERRA EXO TR 29X2,30 - 925g vs. 2,60 - 995g - to mi nepride az taky velky rozdiel, skor by som sa obaval velkeho odporu :) aletak uvidim no jak to pojde.. ja zatial davam sutrove turisticke chodnicky s krossovym bajkom a co jazda to prdla guma (a to je tam uz uplne zatuhnuta nejaka low end vidla) - no preto si aj staviam radsej mtb teraz..
kebyze mam problem s velkymi gumamy, tak asi pojdem do mensich, ale paci sa mi ze aspon to prida na HT trochu pruzenia aj dozadu :)
inac neviete poradit pri tom duroluxe - je mozne to jazdit aj na 130/140 zdvihu? predavaju to min 150, ale v tom ich katalogu som videl ze pri 150 pouziva 4 tokeny a moze ich byt max 6 - z coho mi vyplyva ze pri 6 by to bolo 130..
To DVO vyzera skoro rovnako ako SR :) (a niekde som cital ze ich vyrabaju v tej istej tovarni..) ale inac som moc o nich nepocul
Stale nejak vaham aj nad tym Pike-om, dost si ludia pochvaluju charger 2.1, ale to by bola asi dalsia investicia 300e.. (resp. videl som aj za 600e novu s 2.1 aletak je to uz dost cez rozpocet.. no nic asi nebudem vymyslat a pojdem do tej duroluxy, tiez na HT asi netreba najlepsiu vidlu aka existuje..
20.07.2020 - 07:50:31
00
servitkar napísal:
....V tych plastoch myslis ze bude az taky rozdiel vahovy? pozeram napr. MAXXIS MINION DHF 3C MAXX TERRA EXO TR 29X2,30 - 925g vs. 2,60 - 995g - to mi nepride az taky velky rozdiel, skor by som sa obaval velkeho odporu :) aletak uvidim no jak to pojde.. ja zatial davam sutrove turisticke chodnicky s krossovym bajkom a co jazda to prdla guma (a to je tam uz uplne zatuhnuta nejaka low end vidla) - no preto si aj staviam radsej mtb teraz..
kebyze mam problem s velkymi gumamy, tak asi pojdem do mensich, ale paci sa mi ze aspon to prida na HT trochu pruzenia aj dozadu :)


K sirke plastov . Jazdim HT cely zivot a tam objem vzduchu hra naozaj zasadnu rolu. Na druhej strane ak sa to prezenie zvlast na 29" tak mas taku rotacnu vahu, ze bike sa stava tazko ovladatelnym tankom, koty dostanes hore na kopec len lanovkou. Volil by som bud 29" ale max 2.5 sirku a to nejaky naozaj lahky plast aby si bol s vahou pod 800g alebo ked ti ide o komfort tak potom 27.5"+ kolesa a plast 2.8" to bude vahou podobne ako ta 29 a aj priemer kolesa bude podobny. Samozrejme zalezi co chces jazdit, ak lesne cesty, modre traily, ziadne velmi technicke rockgardeny, nebudes chytat defekty na ziadnom kvalitnom plasti.
Siroky plast chyta viac nahodnych defektov ako uzky, lebo ma proste vacsiu kontaktnu plochu tak narasta sanca nahodneho defektu. Nehovorim o prerazeni rafom o skalu, ale skor o klinci skrutke.... Tiez plati ze sirsi plast ma mensi valivy odpor, ako uzsi s takym istym vzorom a zmesou. Valivy odpor ti najviac ovplyvni zmes a vzor, sirka plastov skor valivy odpor znizuje. Siroke plaste su katastrofa v blate a maju problem aj s volnym povrchom na tvrdom podklade. Tam je lepsi uzky plast co sa dokaze prehryzt na podklad. Naopak siroky ta podrzi v piesku, snehu, urobi jazdu pohodlnejsou po korenoch, rockgardenoch.

servitkar napísal:
inac neviete poradit pri tom duroluxe - je mozne to jazdit aj na 130/140 zdvihu? predavaju to min 150, ale v tom ich katalogu som videl ze pri 150 pouziva 4 tokeny a moze ich byt max 6 - z coho mi vyplyva ze pri 6 by to bolo 130..

Stiahni si manual https://www.srsuntour.com/fileadmin/user_upload/Downloads/Consumer/Bike/Owners%20manuals/General_Fork_Manual/En_MY21_SUS_fork_user_manual.pdf , jeden token je 1cm cize ratas spravne. Len ten max pocet si over, 6 sa mi zda uz celkom dost. Na strankach vyrobcu pisu 150-170mm. Teoreticky to mozno zlozit pojde na 130, len pozor aby ti potme este spravne fungovala tlmiaca patrona.

servitkar napísal:
To DVO vyzera skoro rovnako ako SR :) (a niekde som cital ze ich vyrabaju v tej istej tovarni..) ale inac som moc o nich nepocul
Stale nejak vaham aj nad tym Pike-om, dost si ludia pochvaluju charger 2.1, ale to by bola asi dalsia investicia 300e.. (resp. videl som aj za 600e novu s 2.1 aletak je to uz dost cez rozpocet.. no nic asi nebudem vymyslat a pojdem do tej duroluxy, tiez na HT asi netreba najlepsiu vidlu aka existuje..


DVO ma velmi podobnu pruziacu stranu ako SR, ale uplne iny princip tlmenia. Zhodna bude zrejme kvalita vyroby a materialy, ale technologia tlmenia je u DVO uplne ina. Co je lepsie neviem. RC2-pcs ma len jednu chybu, co som si vsimol, je hlucnejsia oproti ostatnym vidlam. Rozumej obcas v nej nieco klikne, obcas vyda zvuk, ako ked tlste decko dopija slamkou posledny hlt koktailu z mekaca.... :-)

Tiez zvaz ci naozaj potrebujes na HT 36mm nohy. Nie vzdy je vacsie lepsie, bude to odolnejsie a tuhsie co podla mna na HT nevyuzijes., Hrubsie nohy nemusia byt tak citlive ako trebars 34mm.
20.07.2020 - 16:35:14
00
no uvidim co ztoho bude. ono to bude cele taky (ocelovy) tank (pozeram ze asi aj trochu podobny ako tvoj - on-one big dog, ale mam pripraveny aj scandal pre priatelku..) dost som odkukaval z tohto (kt. som chcel povodne..): https://www.marinbikes.com/bikes/20-pine-mountain-2 a tam pouzivaju vklude 2.6" (ten isty bike model z minuleho roka mal 27.5x2.8" https://www.marinbikes.com/bike-archive/bikes/2019-pine-mountain-2

a k tej hrubke noh - akoze stacit by mi to asi stacilo, akurat ked chcem boost tak su tam moznosti 35 auron alebo tento 36 durolux - je to potom az taky rozdiel..? (tiez som trochu pozeral na "doporucenu" velkost kolesa 2.6, a btw. vela trailovych v tejto kategorii ma 35 nohy - ako spomenuta rs pike)
21.07.2020 - 07:21:24
00
Heh, len to si akosi vobec nenapisal, ze to ma byt na ADVENTURE BIKEPACKING styl biku. Tam ak ratas, ze na tom budes nalozeny 100+kg spolu s tebou tak tie 36mm nohy mozu mat zmysel aj tie 2,6"/2,8" plaste. To je naozaj offroad tank, nie lahky trail bike. Totiz sirsie plaste su pohodlenejsie lebo ich mozes na svoju vahu fukat menej. Ak chces aby si mohol ponechat rozumne tlaky na velmi nalozenom biku, su sirsie plaste jedina cesta. Z hladiska jazdy 35mm a 36mm nohy pravdepodobne nepoznas, ale z hladiska odolnosti tuhosti pri velkej zatazi to moze byt rodiel. Ale tak ako som ti opdisal do SS. Over si ci durolux mozes nastavit na tebou pozadovany zdvih. Vyrobca udava minimum 150mm!
21.07.2020 - 14:45:44
00
keyboard_arrow_up