Ahoj Randal, ak sa jedná o predstavec k tomu staršiemu CTM-ku ktorý si skonvertoval na gravel, môže byť problemom dlhšia top tube MTB rámu. Mal som rovnaký problém pri svojom ráme dawes, (foto bicykla som postol aj tu) ktorý aj keď je non suspension corrected, a hodí sa k nemu gravel vidlica , dĺžka hornej rúrky je 585 mm, čo je cca o 50 mm viac ako pri origo gravel ramoch v rovnakej velkosti. Preto ten natiahnutý posed a skrátenim predstava pri baranoch to nebude dobre. Teraz mám rám heavý tools H1 a skúsenosť tá ista. Ja som to vyriešil prechodom na klasické flat bar (ktoré mi inak vyhovujú ďaleko viac) a asi aj iným keďže výrobcovia ponúkajú svoje gravel bajky aj v tomto variante. Má to aj iné, najmä ekonomické výhody ..
19.07.2020 - 22:08:02
00
JozefP napísal:
... prechodom na klasické flat bar (ktoré mi inak vyhovujú ďaleko viac) a asi aj iným keďže výrobcovia ponúkajú svoje gravel bajky aj v tomto variante. Má to aj iné, najmä ekonomické výhody ..


to ma zaujalo, čo som hľadal a prezeral weby výrobcov tak v kategórii gravel boli bycikle len s baranmi.
možno som niektorého prehliadol. dík za linku alebo tip :-)
19.07.2020 - 22:27:45
00
bubbic napísal:
Pozor potom ak pojdes nejaky rychly zjazd. Cim kratsi predstavec, tym bude bajk nervoznejsi. Pozri napriklad toto video, zjazdy tam skusaju s roznymi dlzkami predstavcov od cca 5.minuty a o 80mm sa vyjadrili ako "absolutely terrifying = desivy"
https://www.youtube.com/watch?v=B69I_uayeMA


Nejaky cas som na svojom prvom cestaku jazdil so 70mm predstavcom a pocit, ze riaditka su vrtkavejsie, trval len par jazd.
Tie GCN pokusy by som bral s rezervou. Predpokladam, ze tam bezne jazdia na bicykloch s ramom o cislo mensim a dlhymi predstavcami..potom necudo, ze citia vacsiu nestabilitu.
19.07.2020 - 23:17:07
00
Vdaka za postrehy.
Hybrid vo verzii 1 mal 670mm lastovicky z Authora.Barany som chcel preto,lebo som to chcel vyskusat a nekupovat dalsi bike.Rychle zjazdy skusat nebudem,nemam zatial istotu v ovladani,takze teraz jazdim len rovinu,aby som si trochu zvykol.
Veru tento ram je dlhsi,nez je bezne,natiahnuty som bol hlavne,ked som sa drzal hore za paky,v linni predstavca to bolo na urovni ako s rovnymi.Mozno by ten dlhsi predstavec bol lepsi,ale su to prve barany,takze nemam s cim porovnavat a mozno je to len moj pocit,lebo jazdim len na mtb.
20.07.2020 - 15:24:26
00
RANDAL ak si na svojich prvých baranoch, skús si chvíľu uvedomovať a pripomínať, že sa na tom sedí inak ako na mtb. Trošku sa nakloň dopredu a pokrč lakte. Natriasanie tak vypružíš rukami a nejdú ti do ramien a celkovo sa nebudeš cítiť taký natiahnutý. Chce to však trošku flexibility.
Ospravedlňujem sa za možno naivné rady, mne by to v začiatkoch pomohlo.
20.07.2020 - 16:20:07
01
sparky napísal:
to ma zaujalo, čo som hľadal a prezeral weby výrobcov tak v kategórii gravel boli bycikle len s baranmi.
možno som niektorého prehliadol. dík za linku alebo tip :-)



Tak beriem späť, všetci výrobcovia určite nie ale aspoň čo mám vo wishliste do buducnosti ja (aj keď mňa viac zaujíma kategória adventure bikes ) napr. Salsa journeyman, specialized diverge Evo, Giant thougroad, saracen hack, surly Bridge club, gt grade, niner RTL 9, octane one Grid, ale napr. aj u nás obľúbený dekač triban ponúka svoje RC aj vo verzii s flat. a pod. Skús cez Google : flat bar gravel adventure bike.
20.07.2020 - 17:22:44
11
Načo ale gravel s flat rajdami? Prečo potom nie normálny 29" hardtail?
20.07.2020 - 17:36:18
00
Dobrá otázka, stále nad tým uvažujem, či ísť opäť do fullly rigid MTB (aj keď v mojom prípade skôr 650b,). Neviem, tie nakopnute pevné vidlice kôli zachovaniu geometrie mi moc nesedia. jednoducho sa mi tie graveli páčia viac. Je to asi vec osobného vkusu. Silno uvažujem napr. nad on one bootzipper - neskutočne sa mi páči tento oceliacik,, ešte cez zimu bola ramova sada za 190 eur (dnes 500) veľmi ma štve že som zaváhal.
20.07.2020 - 17:57:23
00
marcels tak 29 HT má inú geometriu, záleží či je to skôr XC, alebo trail bike. Je tam ešte k tomu odpružená vidla. Čo som čítal tak gravel s flatbar je ľahší, hravejší, je viac vhodný na bikepacking, iná geometria viac cestné a lepšie na dlhšie výlety, pevná vidla, iné prevody.
20.07.2020 - 18:24:56
00
Áno, ale tie rovné riaditka sú práve kontraproduktívne na ceste. Ja vnímam gravel ako bike na rôzne povrchy, ale nie náročné traily. Tam je potom výhoda baranov v protivetre a na zmenu úchopu. Ak hazdíš terén, kde potrebuješ rovné riaditka, tak podľa mňa si už v XC :)
20.07.2020 - 22:39:29
04
JozefP napísal:
Dobrá otázka, stále nad tým uvažujem, či ísť opäť do fullly rigid MTB (aj keď v mojom prípade skôr 650b,). Neviem, tie nakopnute pevné vidlice kôli zachovaniu geometrie mi moc nesedia. jednoducho sa mi tie graveli páčia viac. Je to asi vec osobného vkusu. Silno uvažujem napr. nad on one bootzipper - neskutočne sa mi páči tento oceliacik,, ešte cez zimu bola ramova sada za 190 eur (dnes 500) veľmi ma štve že som zaváhal.

na planetx.co.uk sa tie akcie na rámy/biky opakujú.
ak ti to neponáhľa, tak na ten rám bude určite zase akcia
21.07.2020 - 07:13:19
00
marcels kontraproduktívne ako kontraproduktívne. Nie každému vyhovujú barany.
21.07.2020 - 07:36:25
00
ja som začínal na crossovom bajku (z ktorého pomaličky robím také 1/2 mtbčko), a do gravelu som išiel práve pre tú možnosť zmeny úchopov + znížená poloha proti vetru, resp. na rýchlosť pri klesaniach...
barany majú na graveloch svoj význam... ak by som chcel rovné riadítka, tak to už radšej cross s 63 mm odpruž. vidlou, ako gravel s rovnými... to už by bolo načo dobré...
21.07.2020 - 07:49:13
00
Stále to je o osobných preferenciách. Ja mám gravel, ktorý beriem na výlety a podobne, na druhú stranu po meste behám s fitness bikom, kvôli lepšej ovládateľnosti, aspoň pre mňa.
21.07.2020 - 08:26:11
00
madbugie napísal:
Som sa naštval po výjazde, lebo to akurát triaslo... tak som to zhodil, celé napatlal jarovou vodou, jedna strana zaskočila pri 6 atm, druhá pri 7 aj keď plášťe sú iba do 4, som si povedal j e b e m na to, ja ich aj roztrhám...

edit: teraz som si spomenul, že tá moja lidl pumpa meria o 0,5 atm viac, takže 5,5 a 6,5 to bolo reálne... a disky neviem, ale tie sú robené aj na cestné plášte 23 - 25 takže takých 7-8 atm musia dať určite si myslím...



Keď sa ti este bude chcieť tak skús mazlave mydlo,používané v pneuservise. Ja som si ho kúpil domov. A super sa s tým nachádzajú pneu aj na biku. Zas prečo by aj nie ? rozrob v pomere 1:3 mazlák:voda,a štetcom poriadne natri,treba to spraviť rýchlejšie,lebo rýchlo schne. Kilové balenie stojí 2,50€ to ti vystačí na dooost dlho ?


21.07.2020 - 23:21:22
01
keyboard_arrow_up