Ahoj,
Dakujem za odpoved.

nie velmi rozumiem co sa pytas, ale v podstate ked idem na bajku, Garmin mi ukazuje zle hodnoty, napriklad:
sklon ked idem do kopca ukazuje akokeby som isiel strmo dole.
po rovine ked idem, ukazuje mi 20percentne stupanie.
samozrejme, na garmine mi nepridava vyskove metre pri aktivite, respektive ked idem do kopca, ale pridava mi ked idem po rovinke a podobne.

po ulozeni aktivity, mi garmin connect a strava ukazu spravne hodnoty pri nastupanych metroch.

som zvedavy, ako sa tebe bude chovat garmin, ale aj manzelka co ma garmin explore, tak robi presne toto iste. cize v podstate uz treti garmin co mam, tak robi toto :/
01.08.2020 - 08:07:27
00
fleury to je vlastnost garminov údajne ... spravne % stupania/klesania ukazuje s urcitým opozdením, udajne to vyplyva z garminovskeho sposobu vypoctu ...
ale jedno je iste: to % stupania/klesania NEMA vplyv na ukazovatel aktualnej nadmorskej vysky a ani na vypocet nastupanych metrov, pretoze oba tieto udaje pocita z barometra ...
a tak profil v connecte mas logicky z nadmorskych výšok, cize spravne ...
01.08.2020 - 08:16:30
00
fleury napísal:
Ahoj,
Dakujem za odpoved.

nie velmi rozumiem co sa pytas, ale v podstate ked idem na bajku, Garmin mi ukazuje zle hodnoty, napriklad:
sklon ked idem do kopca ukazuje akokeby som isiel strmo dole.
po rovine ked idem, ukazuje mi 20percentne stupanie.
samozrejme, na garmine mi nepridava vyskove metre pri aktivite, respektive ked idem do kopca, ale pridava mi ked idem po rovinke a podobne.

po ulozeni aktivity, mi garmin connect a strava ukazu spravne hodnoty pri nastupanych metroch.

som zvedavy, ako sa tebe bude chovat garmin, ale aj manzelka co ma garmin explore, tak robi presne toto iste. cize v podstate uz treti garmin co mam, tak robi toto :/


pošli na reklamáciu
01.08.2020 - 08:30:09
00
Priatelia poraďte mi postup aki vyhľadávať segmenty.. Co nastaviť na strave telefóne a garmine? Ps-830 to je fakt bomba!

Prílohy:

IMG_20200801_063153.jpg
IMG_20200801_063153.jpg 1.13 MiB 3 thumb_up0thumb_down

01.08.2020 - 08:33:32
00
Strava Premium ucet. Potom si cez web/appku na Strave oznac hviezdickou segmenty, ktore chces. Segmenty sa pri synchronizacii nahraju do Edge a budu sa priebezne pri synchronizacii aktualizovat kvoli rebrickom.

Inak toto su uplne zakladne a jednoduche ukony na ktore najdes odpoved za 3s na Googli
https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216918277-Strava-Live-Segments-on-Garmin-Devices
01.08.2020 - 08:56:43
00
vlastoch napísal:
fleury to je vlastnost garminov údajne ... spravne % stupania/klesania ukazuje s urcitým opozdením, udajne to vyplyva z garminovskeho sposobu vypoctu ...
ale jedno je iste: to % stupania/klesania NEMA vplyv na ukazovatel aktualnej nadmorskej vysky a ani na vypocet nastupanych metrov, pretoze oba tieto udaje pocita z barometra ...
a tak profil v connecte mas logicky z nadmorskych výšok, cize spravne ...



Neviem ci si rozumieme...
Na firmweri 5.30 mi ukazoval garmin udaje o nastupanych metroch spravne. - realne kolko som nastupal sa mi ukazalo aj na garmine aj na garmin connect aj na strave.
pri update na 5.50 mi ani neukazuje nastupane metre na garmine ked idem do 400metroveho kopca a naopak ked idem po rovinke 1km mi napise 120 metrov prevysenie.

podla mna, nefunguje to spravne.
01.08.2020 - 09:34:28
00
sparky napísal:
pošli na reklamáciu


Dakujem za odpoved,

samozrejme, uz som raz poslal 530 na reklamaciu, vymenili mi za novy kus, ktory som omylom updatetol z 5.30 na 5.50 a nechce sa mi ho ist zase reklamovat. :)
01.08.2020 - 09:35:22
00
Hosť napísal:
Ahoj,
Dakujem za odpoved.

nie velmi rozumiem co sa pytas, ale v podstate ked idem na bajku, Garmin mi ukazuje zle hodnoty, napriklad:
sklon ked idem do kopca ukazuje akokeby som isiel strmo dole.
po rovine ked idem, ukazuje mi 20percentne stupanie.
samozrejme, na garmine mi nepridava vyskove metre pri aktivite, respektive ked idem do kopca, ale pridava mi ked idem po rovinke a podobne.

po ulozeni aktivity, mi garmin connect a strava ukazu spravne hodnoty pri nastupanych metroch.

som zvedavy, ako sa tebe bude chovat garmin, ale aj manzelka co ma garmin explore, tak robi presne toto iste. cize v podstate uz treti garmin co mam, tak robi toto :/


aha takto to myslíš. neviem, % stúpania a klesania nemám vytiahnuté na obrazovku, iba nastúpané metre, tie pribúdajú keď idem do kopca a inak na to veľmi nepozerám, až potom na konci výjazdu
01.08.2020 - 10:49:03
00
fleury napísal:
Dakujem za odpoved,

samozrejme, uz som raz poslal 530 na reklamaciu, vymenili mi za novy kus, ktory som omylom updatetol z 5.30 na 5.50 a nechce sa mi ho ist zase reklamovat. :)

Hmm a nezmeni ten update sposob ako treba zadat vysku? Ja jazdim z toho isteho miesta a mam v 830tke nastavenu pociatocnu vysku a po starte aktivity sa automaticky barometer nakalibruje. Mam 3ti Garmin Edge a nemal som s barometrom ziadny problem.
01.08.2020 - 13:37:38
00
Sesulak napísal:
Hmm a nezmeni ten update sposob ako treba zadat vysku? Ja jazdim z toho isteho miesta a mam v 830tke nastavenu pociatocnu vysku a po starte aktivity sa automaticky barometer nakalibruje. Mam 3ti Garmin Edge a nemal som s barometrom ziadny problem.


vyskusam to hned zajtra.
Teda vyjdem von nastavim pociatocnu vysku a uvidim co to urobi. Dobry napad. :)
01.08.2020 - 21:02:05
00
Nova Montana 700 s integrovanym inReach

Zacina to na 599 $; 700i: +inReach 699 $; 750i:+inReach a 8mp kamera 799 $.

...a stale Micro-USB :D
05.08.2020 - 22:12:19
00
Par stran dozadu sa tu riesila trailforks mapa pre garmin ale k uspokojivemu vysledku sa nepodarilo dostat. Mam vykopirovane mapy z 530 a skusal som nahrat trailforks mapu z 530 do 1000 ale stale len hlaska ze mapa sa neda odomknut. Skusal som editovat GarminDevice.xml ale nepomohlo. Takisto som skusal aj pomocou gimgunlock-0.04 odomknut .img subor ale bezvysledne. Ma niekto nejaky napad ako by sa dala preniest trailforks mapa z jedneho garminu na druhy?
07.08.2020 - 02:28:19
00
Sesulak napísal:
Hmm a nezmeni ten update sposob ako treba zadat vysku? Ja jazdim z toho isteho miesta a mam v 830tke nastavenu pociatocnu vysku a po starte aktivity sa automaticky barometer nakalibruje. Mam 3ti Garmin Edge a nemal som s barometrom ziadny problem.


keď manuálne zadáš nadmorskú výšku na začiatku aktivity pamätá si hodnotu aj pre ďaľšie výjazdy alebo ju treba zadať zakaždým? nemám problém s výškomerom, len ma to zaujíma
07.08.2020 - 07:03:32
00
Garmin výšku automaticky nakalibruje v blízkosti každého uloženého bodu s uvedenou nadm. výškou. Ak máš zadaný takýto bod v pravidelnom mieste štartu, nakalibruje sa. Takáto kalibrácia je trvalá, až pokiaľ bod nevymažeš.
07.08.2020 - 07:18:30
20
mirecBB napísal:
Par stran dozadu sa tu riesila trailforks mapa pre garmin ale k uspokojivemu vysledku sa nepodarilo dostat. Mam vykopirovane mapy z 530 a skusal som nahrat trailforks mapu z 530 do 1000 ale stale len hlaska ze mapa sa neda odomknut. Skusal som editovat GarminDevice.xml ale nepomohlo. Takisto som skusal aj pomocou gimgunlock-0.04 odomknut .img subor ale bezvysledne. Ma niekto nejaky napad ako by sa dala preniest trailforks mapa z jedneho garminu na druhy?

IQ app Trailforks do Garminu si neskusal?

https://apps.garmin.com/sk-SK/apps/26b07fba-ae21-43c9-a88d-6c75e17fc567
07.08.2020 - 07:50:15
01
keyboard_arrow_up