Ako ja, auto som pred sebou videl, sledoval som križovatku, potom znovu auto predsebou, a kým som si vôbec uvedomil že stojí, tak som bol v ňom :( Mozog úplne vypnutý...
10.09.2020 - 14:36:04
10
Scarinko: Ale veď ja ti nezakazujem a ani ťa neodhováram, aby si tú prilbu nosil. Rob ako uznáš za vhodné. Len nechápem, prečo "nosiči" ako ty, majú potrebu riešiť, že ja nenosím. To už nie je moja vec? Veď ja ťa tým nijako neobmedzujem a ani neohrozujem.

Kenai: To máš svätú pravdu. Ja tiež mám najväčšie krízovky, ak som unavený. Mozog už vtedy reaguje spomalene. Nemá asi dosť cukru :)
10.09.2020 - 14:45:04
11
V podstate by som mal byt za nenosenie prilieb. Cim menej prilieb tym menej cyklistov 🙂 a viac priestoru pre mna. Mozno len nechcem zazit situaciu ze niekto bude potrebovat zachranku a ta zrovna bude zbierat nieciu hlavu z cesty ktoru by nemusela. Tych dovodov je viac. Z tvojej strany napr aj to ze nechces aby tvoja rodina sedela pri posteli zatial co ty budes v kome. Zober to ako chces. Povinne to nie je lebo sa boja ze by to odradilo este viac ludi od bicyklov.
10.09.2020 - 14:54:50
01
Scarinko ja neviem koľko máš rokov, ale táto prehnaná starosť ma neskutočne štve. Keď si spomeniem, čo sme robili ako deti, tak z tvojho pohľadu sme nikto nemali dožiť dospelosť :) Stále sa privolávajú tie najhoršie scenáre. Potom vidím chlapa, čo si to valí po hlavnej na kolobežke. To je prečo dovolené? Mne prídu tieto veci a rôzne boardy asi 20x nebezpečnejšie. Tam vidíš koľko ľudí s prilbou? Ale prekvapujúco žijú :)
Ľudstvo začína byť celkovo nejako moc politicky korekné a prikakané.

A ešte som nepochopil, to že čím menej prilieb, tým menej cyklistov. To akože podľa teba všetci bez prilby zomrú?!


Naposledy upravil exit2 dňa 10.09.2020 - 15:07:17, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2020 - 15:05:04
01
scarinko napísal:
V podstate by som mal byt za nenosenie prilieb. Cim menej prilieb tym menej cyklistov 🙂 a viac priestoru pre mna.


Tie tvoje príspevky, to je fakt niečo úžasné. Mali by ťa vystreliť na mars aj s bicyklom, tam by si to mal voľnejšie a aj tu na fóre by sa ľuďom uľavilo.
10.09.2020 - 15:07:05
01
Boli casy ked ani na moto nebola prila povinna. Dnes by si asi klepal na celo kazdy, keby videl motorkara bez prilby. To iste bezpecnostne pasy v aute. Situacia sa meni ludi na cestach pribuda bicykle su rychlejsie a hlava o nic tvrdsia.

exit2 Vsetko by to bolo uplne ako pises nebyt toho ze sa vsetci skladame na osetrenie tych co si vlastnu hlavu nevazia. Uz to tu odznelo a je to tak. Potom sa tavaju pripady kedy sa niekto nezodpovedne vy... z necoho a tebe nepride sanitka lebo zasahuju u urgentneho pripadu. Kapacita systemu je len nejaka. Tu u nas sa dost stavia posledne roky. Za 3 roky tu bol 2x vrtulnik leobo nejaky fiser bez zakladneho BOZP a pravdepodobne aj ozraty padol z krovu na hlavu. Keby sme raz prisla insekcia BOZP zavru vsetkych stavbiveduchich, alebo bude mat kazdy inspektor hned nove auto. V USA si davaju bikery inak na seba pozor ked viedia ze to budu cele platit zo sovojho. Taka zlomena klucna kost, to si mohol mat novy enduro bike za tie prachy.


Naposledy upravil Kenai dňa 10.09.2020 - 15:13:51, celkovo upravené 1 krát.

10.09.2020 - 15:07:11
03
Hosť napísal:
Tie tvoje príspevky, to je fakt niečo úžasné. Mali by ťa vystreliť na mars aj s bicyklom, tam by si to mal voľnejšie a aj tu na fóre by sa ľuďom uľavilo.

A co ze? Dosli ti temy v elektro motorkach?
10.09.2020 - 15:11:40
00
mna zas neskutocne bavia argumenty typu "ako to ze sme ako deti prezili to a hento". Jednak je to banalna logicka chyba, a potom...kedysi sa neockovalo, kedysi bol vek dozitia 40 rokov, kedysi nebola povinna skolska dochadzka, dokonca kedysi davno ta mohol ktokolvek zabit a vsetko bolo OK. Neviem kolko mas ty rokov, ked stale spominas vek, ja mam par po 40, takze za mladika sa nepovazujem, ale prilbu nosim od kedy som si kupil prvy bicykel. To bolo v 94-tom.
10.09.2020 - 15:13:02
04
To bolo na mna?
10.09.2020 - 15:14:29
00
Kenai: Na babetu by si kto dal kedysi prilbu. Veď by bol za magora :) nosili sa max bríle. Na skútroch stále stretnem ľudí bez prilby, čo idú napríklad k jazeru. Pásy v aute kopa ľudí stále nenosí. Na bikoch stále stretávam veľa ľudí bez prilby. Je jasné, že keď ideš po rovine 40km/h a v zjazdoch 70km/h, tak si väčšina tú prilbu dá. Pri tých našich cestách sa ani nečudujem. Ale nie každý jazdí tak. Ja som sa mladší nebál šoférovať na aute aj viac ako 250km/h. Dnes mi je to oveľa viac nepríjemné. Menej tréningu a asi som sa tiež už prikakal :)
10.09.2020 - 15:16:02
02
scarinko napísal:
A co ze? Dosli ti temy v elektro motorkach?

OT: Kasli na to, ja som ho uz pridal do ignor listu, z casu na cas, zo zvedavosti rozkliknem prispevok a este ani raz som nemal pocit, ze by som bol o nieco prisiel. :tmi:
10.09.2020 - 15:16:14
00
scarinko nie, ved citaj co tam pisem.
10.09.2020 - 15:17:32
00
scarinko napísal:
A co ze? Dosli ti temy v elektro motorkach?


Zle čítaš, ja som do vlákna o motorkách ani raz neprispel. Najvyšší čas skočiť k očnému.
10.09.2020 - 15:18:09
00
Kenai napísal:
OT: Kasli na to, ja som ho uz pridal do ignor listu, z casu na cas, zo zvedavosti rozkliknem prispevok a este ani raz som nemal pocit, ze by som bol o nieco prisiel. :tmi:


treba menej rozklikávať budeš mať lepší život.
10.09.2020 - 15:19:31
00
exit2 rovnaký argument sa dá použiť napríklad na povinnosť nosenia pásov v aute alebo povinnosť airbagov, či ilegalitu návykových látok. Neviem ako sa pozeráš na podobné problémy, ale zákony sú aj na to, aby chránili ľudí pred nimi samotnými. Mne by prišlo zbytočné nosiť prilbu na krátku cestu do potravín, ale kebyže je taký zákon, tak ho dodržiavam.

Kenai predbehol si ma. Inak napr. v Neapole stále bežne jazdia ľudia na motorkách aj bez prilby a v neskutočnej doprave. A fakt som si klepal na čelo keď som to videl.

Dalo by sa o tom diskutovať ešte viac. Ja chcem konečne jazdiť aj v zime a viem, že si musím kúpiť nové plášte aj brzdové gumičky. To, čo mám na bicykli teraz je aj v teplom mokrom počasí na zabitie, a pokiaľ viem tak takéto problémy regulované nie sú vôbec.
10.09.2020 - 15:20:28
01
keyboard_arrow_up