nitrous30 napísal:
Aj ja to tak riesim. Nebudem tazne dorabat lebo neni to original od vyroby tak to nechcem.


Neviem aké máš auto, ale každý ti namontuje aj originál ťažné, akurát to bude raz tak drahé a vyzerať to bude úplne rovnako, ale ty si už rozhodnutý, taže je asi zbytočné to riešiť. Dá sa to aj tak ako to robíš teraz.
13.09.2020 - 12:09:09
00
Ako ked to tam nie je od vyroby tak realne ma ani nejak nenapadlo to tam dat dorabat.....ale na druhej strane davat to stale do kufra to je tragedia. Plus neni to bezpecne.
13.09.2020 - 12:47:27
00
Tak toto ma zaujíma, čo na tom nie je bezpečné? Hádam nechceš tvrdiť, že voziť bickle v aute je bezpečnejšie ako na ťažnom.
13.09.2020 - 12:57:49
00
montáž neoriginálneho ťažného počas záručnej doby môže mať vplyv na záruku...napr.v prípade poruchy motora, resp v prípade poruchy elektroinštalácie, alebo akejkoľvek poruchy ktorá môže súvisieť s montážou neorigo ťažného....
13.09.2020 - 15:02:49
00
To síce teoreticky môže, ale iba v prípade, ale v praxi moc nie - teda ak sa nepoužije nejaká super lacná elektro sada

Ja som si teraz nechal dorábať : najzákladnejšia guľa, najdrahšia kabeláž aj na karavan a celkovo to bolo cca 350-400€ aj so zápisom. Guľu síce je vidieť, ale po tom koľko áut mi skončilo na starom aute na guli, lebo zabudli že majú automat a po zastavení na križovatke mi vošli do nárazníku iné ani nechcem

Kamoš si nechal dorábať na mazdu 3 priamo v mazde a tam to bolo cca 1000€, ale ceny servisu v našich končinách sú inde ako Slovenské a jemu menili podnárazník - miesto jednej hmlovky už má dve
13.09.2020 - 15:08:56
00
domontovanie origo ťažného na ford focus mk3 bez straty záruky 650 euro (v roku 2015)....oproti 400 to už ani nie je veľký rozdiel ...
13.09.2020 - 15:16:05
00
mam 2 auta s taznym, jedno s original taznym za 1000e a jednym od alka za 380e.

Original- vybrat zaklopku, otocit eletricku zastrcku, vozit kluc do tazneho, zarazit ho,stale klacis na kolenach, ruky mas od vazeliny a mozno ho tam narves- uz som prvy original kluc zlomil.

Neoriginalne od alka - vyberies zaslepku, stupis na poistny pedal a vlozis tazne. za mna ak original prvovyrobu tak jedine vysuvacie
13.09.2020 - 15:21:03
00
luky64 napísal:
montáž neoriginálneho ťažného počas záručnej doby môže mať vplyv na záruku...napr.v prípade poruchy motora, resp v prípade poruchy elektroinštalácie, alebo akejkoľvek poruchy ktorá môže súvisieť s montážou neorigo ťažného....


Padá záruka namontovaním ŤZ❓
Často k nám prídete s novým autom a otázkou, či má namontovanie ťažného zariadenia nejaký vplyv na jeho záruku.
Namontovaním ťažného zariadenia túto záruku nestrácate❗
Všetky ťažné zariadenia, ktoré ponúkame spĺňajú zákonné medzinárodné schválenie, tzv. HOMOLOGIZÁCIE.
V prípade, že montáž prebieha podľa montážneho návodu v servise, ktorý je oprávnený montovať ťažné zariadenie konkrétnej značky, záruka nie je obmedzená.
13.09.2020 - 16:27:05
00
luky64 napísal:
domontovanie origo ťažného na ford focus mk3 bez straty záruky 650 euro (v roku 2015)....oproti 400 to už ani nie je veľký rozdiel ...


to teda "nie je" akurat viac ako jedna tretina. 😀😀.
13.09.2020 - 16:30:32
00
Hosť napísal:
Tak toto ma zaujíma, čo na tom nie je bezpečné? Hádam nechceš tvrdiť, že voziť bickle v aute je bezpečnejšie ako na ťažnom.


Pisem, ze neni bezpecne nosit bike v kufri auta.
13.09.2020 - 17:11:11
00
Bike v kufri nepripevnený len na fakt malú vzdialenosť keď už nič iné nie je k dispozícii, pri náhlom brzdení nebodaj náraze hoc aj 50km/h sa z toho stáva smrtiaca zbraň pre vodiča resp. spolujazdca
13.09.2020 - 18:13:02
00
Presne to pisem, ze je to nebezpecne. Na strechu to nedam a s tym taznym musim dajak pozistovat kua.
13.09.2020 - 18:19:51
00
nitrous30 napísal:
Pisem, ze neni bezpecne nosit bike v kufri auta.


Aha zle som to prečítal. ?
13.09.2020 - 18:30:59
00
Hosť napísal:
Padá záruka namontovaním ŤZ❓
Často k nám prídete s novým autom a otázkou, či má namontovanie ťažného zariadenia nejaký vplyv na jeho záruku.
Namontovaním ťažného zariadenia túto záruku nestrácate❗
Všetky ťažné zariadenia, ktoré ponúkame spĺňajú zákonné medzinárodné schválenie, tzv. HOMOLOGIZÁCIE.
V prípade, že montáž prebieha podľa montážneho návodu v servise, ktorý je oprávnený montovať ťažné zariadenie konkrétnej značky, záruka nie je obmedzená.

ja som si to z prsta nevycucal...na toto ma upozornili ked som kupoval auto....
nikde som nepísal o homologizácii ŤZ... ked si prečítaš moj príspevok, tak zistíš, že nehovorím o záruke ako takej, ale o poruche ktorá môže súvisieť s montážou.......
napr. zle pripoja elektriku, vyhoria káble....ked to spravia vo forde vyžerú si to oni....ked to spravia u fera mrkvičku v garáži, tak záruka samozrejme dovi, dopo....
budem ťahať príves do kopca a prehrejem motor? detto, viď vyššie...ak si objednám auto z ŤZ priamo z fabriky prispôsobuje sa tomu elektro kabeláž, vrtuľa chladiča motora, softwer motora, senzory proti rozkývaniu privesu....ak si dám toto dorobiť dodatočne musí to byť vykonané v autorizovanom servise (v mojom prípade servis ford)....takto mi vysvetlili ked som preberal auto....ale samozrejme každý nech sa zariadi ako uzná za vhodné....
13.09.2020 - 19:22:07
00
Nemusí a bodka. Ani auto nemusíš servisovať vo forde a o záruku neprídeš. Samozrejme, že tam ti to nepovedia.
13.09.2020 - 19:29:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo)
keyboard_arrow_up