orvaq napísal:
Aha, pardon, som nedoskroloval nizsie a necakal, ze ich bude tak malo =] Dik za opravenie.

Prvé dve ženy zo včerajšej časovky mali lepší čas ako náš reprezentant...
25.09.2020 - 17:55:21
12
Ku tomu mi napadlo,že : "Jasánek, vám se mně se zdá, nechce makat... "
25.09.2020 - 18:04:41
01
Zas v časovke nerozhoduje len fyzická ale aj technická a materiálová výkonnosť. Na majstrovstvách SR v Mladej Boleslavi dosiahol tretí najlepší pretekár výkonom 288 W podobný čas ako druhý pretekár výkonom takmer 330 W. Takže napr. na M - sveta aj fyzicky menej zdatnejšia, útlejšia žena môže ,,prelstiť,, mocnejšieho muža ak sa dokáže na aero kvalitnejšom zariadení, s lepšími aero doplnkami výhodnejšie poskladaná a vytvarovaná rýchlejšie prešmyknúť pomedzi vzduch. :D


Naposledy upravil ivan dňa 26.09.2020 - 10:36:10, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2020 - 09:41:33
00
jerry74 napísal:
Prvé dve ženy zo včerajšej časovky mali lepší čas ako náš reprezentant...

To je podla mna super - jednak mi pride fajn, ze zeny drtia take vykony a pre nasho pretekara mi to vobec nepride ako hanba. Som rad, ze tam niekto z SK siel a mame aspon presnu info ako na tom sme.
26.09.2020 - 10:33:13
03
A navyše medzi ženami by bral pódium, to je super! :D
26.09.2020 - 11:00:33
19
kava napísal:
A navyše medzi ženami by bral pódium, to je super! :D

Áno, lebo obhajkyňa prvenstva si nepekne ustlala. Inak by bol pravdepodobne 4. Ale ako sa vraví, treba mať trochu toho športového štastíčka :lol:
Úplne ale súhlasím s tým, ako to zhodnotil orvaq
26.09.2020 - 11:14:04
03
ivan napísal:
Zas v časovke nerozhoduje len fyzická ale aj technická a materiálová výkonnosť. Na majstrovstvách SR v Mladej Boleslavi dosiahol tretí najlepší pretekár výkonom 288 W podobný čas ako druhý pretekár výkonom takmer 330 W. Takže napr. na M - sveta aj fyzicky menej zdatnejšia, útlejšia žena môže ,,prelstiť,, mocnejšieho muža ak sa dokáže na aero kvalitnejšom zariadení, s lepšími aero doplnkami výhodnejšie poskladaná a vytvarovaná rýchlejšie prešmyknúť pomedzi vzduch. :D

Na pretekárskej úrovni sa skôr hodnotí W/kg a nie absolútny výkon. A pokiaľ sa pretekár nevie zložiť do aero pozície, respektíve časovku moc netrénuje tak najväčšie rezervy má práve tu. Bicykel robí na tom celom IMHO rádovo jednotky W. Väčší rozdiel urobí neaero oblečenie a tretry. To už je však otázka na klub resp. cyklistický zväz čo reprezentantom zabezpečia.
26.09.2020 - 11:17:00
01
Hejteri všetkých krajín, spojte sa.

Ved vravím, že menším výkonom sa dá dosiahnut lepší čas. Napr. v tréningu predvčerom som mal väčší výkon vo W/kg ako ty v preteku ale rýchlosť bola o 3,6 km/h pomalšia. Ak by som šiel tú 24,8 kilometrovú ,,časovku,, čo ty v Brezne dostal by som od teba pri mojom väčšom výkone vo W/kg 4 minúty /už po odrátaní 1 minúty pre moju nevýhodu v tréningu kde som mal o 1,4 metra na kilometri nastúpané viac ako ty/ vdaka inému bicyklu, posedu a ostatným aero serepetičkám. Takže ženy nedrtia také výkony ako opisujú predchádzajúci vysmievajúci sa hejteri. Menšími výkonmi drtia lepšie výsledky, časy.
26.09.2020 - 11:17:33
01
jerry74 napísal:
Prvé dve ženy zo včerajšej časovky mali lepší čas ako náš reprezentant...

Zase je potrebné porovnať aj poveternostné podmienky. Mužom fúkal silný vetrisko s nárazmi. Ženy mali slabý vietor. Keby majú rovnaké podmienky ako muži, tak by mali horšie časy.
26.09.2020 - 12:57:39
01
tak Remco uz pomaly trenuje... https://www.instagram.com/p/CFmIivZH5Xj/
26.09.2020 - 13:06:30
01
ivan napísal:
Hejteri všetkých krajín, spojte sa.

Ved vravím, že menším výkonom sa dá dosiahnut lepší čas. Napr. v tréningu predvčerom som mal väčší výkon vo W/kg ako ty v preteku ale rýchlosť bola o 3,6 km/h pomalšia. Ak by som šiel tú 24,8 kilometrovú ,,časovku,, čo ty v Brezne dostal by som od teba pri mojom väčšom výkone vo W/kg 4 minúty /už po odrátaní 1 minúty pre moju nevýhodu v tréningu kde som mal o 1,4 metra na kilometri nastúpané viac ako ty/ vdaka inému bicyklu, posedu a ostatným aero serepetičkám. Takže ženy nedrtia také výkony ako opisujú predchádzajúci vysmievajúci sa hejteri. Menšími výkonmi drtia lepšie výsledky, časy.

OK, vies to aj podporit nejakymi datami? Len pre lasku boziu nie svojimi datami, tych je tu viac nez dost ;). Myslim udaje o wattoch napr Andyho Cullyho a tych dievcat.
26.09.2020 - 13:21:11
00
A vieš ty a tvoji súhejteri doložiť nejaké dáta že Cully mal menší výkon ako ženy ? Ked ho tak suverene ,,hodnotíte,,. Len nie preboha ...
26.09.2020 - 13:34:30
00
ivan napísal:
Hejteri všetkých krajín, spojte sa.

už po odrátaní 1 minúty pre moju nevýhodu v tréningu kde som mal o 1... vdaka inému bicyklu, posedu a ostatným aero serepetičkám. ...

Nemám aero bajk. Dokonca ani karbon. Jazdím na titane s okrúhlymi trubkami a kolesá majú výšku "iba" 35mm. Jazdím navyše kotúče, ktoré sú pravdepodobne menej aero ako tvoj bajk s ráfkovými brzdami. Ale to je iba moje "laické" porovnanie, keďže čo sa týka časovky ty si väčší expert ako ja.
Do Brezna nemal ďalej ako ja a tak si mohol nastúpiť na štart a porovnať reálne dáta s tvojho wattmetra a pretekármi v tvojej kategórii.
26.09.2020 - 13:52:18
00
ivan napísal:
A vieš ty a tvoji súhejteri doložiť nejaké dáta že Cully mal menší výkon ako ženy ? Ked ho tak suverene ,,hodnotíte,,. Len nie preboha ...

Nikto ho nehodnotí ani sa mu nevysmieva, klidek. Okrem toho na sledovaných strava segmentoch mi dáva pekne na frak :). Otázka je, ci mas ako podložiť svoje tvrdenia inak ako svojimi vlastnymi amatérskymi dátami z age group kategórie s takmer trojcifernym číslom? (Tu mas hejt) Čisto zo záujmu a zvedavosti.
26.09.2020 - 13:54:05
00
Klidek. Nerozumieš, že môžem podložiť svoje tvrdenia rovnako ako vy vaše o drtení ženských výkonov ? :D
A aj že zrazu sa už neposmievate z Cullyho ženského podia, že mohol byt aj štvrtý. Co nevidíš pár príspevkov dozadu ? :D

Kristina napísal:
Nemám aero bajk. Dokonca ani karbon. Jazdím na titane s okrúhlymi trubkami a kolesá majú výšku "iba" 35mm. Jazdím navyše kotúče, ktoré sú pravdepodobne menej aero ako tvoj bajk s ráfkovými brzdami. Ale to je iba moje "laické" porovnanie, keďže čo sa týka časovky ty si väčší expert ako ja.
Do Brezna nemal ďalej ako ja a tak si mohol nastúpiť na štart a porovnať reálne dáta s tvojho wattmetra a pretekármi v tvojej kategórii.

Keby si ty vedela, na akom Titanovi som je šiel ten 2 hodinový tréning. :D A jeden pretek tohto roku za 100 euro mi úplne stačil. :D

Volodja ale aby si nepovedal mám aj nejaké údaje k výkonom a časom /rýchlosti/ na bicykli:
2 rovnaké pomerne malé výkony 287 W ale veľmi zaujímavé rýchlosti pri nich a jeden ,,stredne,, dobrý výkon 319 W ale takmer rovnaká rýchlosť ako pri menšom výkone 287 W
môj výkon 287 W, 26 minút bol takmer na rovine ale celý proti silnému vetru
a jeden veľmi malý výkon 212 W, rýchlosť 38,5 km/h so stredne dobrým aero materiálom, v aero pozícii z môjho tréningu na velodrome

Prílohy:

287 W, MSR časovka 3. miesto, top aero.PNG
287 W, MSR časovka 3. miesto, top aero.PNG 53.64 KiB thumb_up-1thumb_down

287 W, môj tréning na ,,Titanovi,, zimnom Al bicykli s blatníkom, ..., vzpriamený posed, žiadne aero.PNG
287 W, môj tréning na ,,Titanovi,, zimnom Al bicykli s blatníkom, ..., vzpriamený posed, žiadne aero.PNG 51.1 KiB thumb_up0thumb_down

319 W, MSR časovka 2. miesto.PNG
319 W, MSR časovka 2. miesto.PNG 45.84 KiB thumb_up0thumb_down

212 W, rýchlosť 38,5 km za hodinu, velodrom.PNG
212 W, rýchlosť 38,5 km za hodinu, velodrom.PNG 54.55 KiB thumb_up0thumb_down

26.09.2020 - 13:57:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up