Ahojte, prepacte ze vstupujem do temy s inou otazkou ale nechcem zakladat novu.

Vlastnim hodinky Amazfit T-Rex ktore som si kupoval koli sportovym aktivitam. GPS to ma a vela veci to meria - cena/vykon sa mi zdali asi najlepsie vzhladom na to ze maju nejake vraj armadne testy odolsnosti. Kazdopadne tieto hodinky funguju s appkou Zapp co je pre nich official.

Ked si dam napr 15km na bajku po praci (pol trasy les, rozbite cesty, zjazdy a pol beton) tak Strava mi ukazuje celkom odlisne stats ako Zapp apka. Zapp je priamo prepojene bloutoothom s hodinkami, strava sa aktualizuje potom tiez. Kazdopadne na 15 km mi ukazuje na Zapp spalene kalorie 800 a prevysenie 200...na Strave kalorie 350 a elevation 250...

Ake mate skusenosti s nepresnymi udajmi? neviem na ktore sa viac zamerat resp spoliehat...kedze mi hodinky meraju tep asi aj lepsie rataju spalene kalorie...to je moj predpoklad
25.09.2020 - 09:20:36
00
A hodnoty Váha/Vek/Výška máš rovnaké v Zapp a Strave? Nadmorská výška je +- 100 metrov na každom zariadení iná a presnejšie by to mohla mať strava (ak teda tie hodinky nemajú barometer ).
25.09.2020 - 09:30:51
00
Presne tak a za dalsie calorie ti budu obidve aplikacie iba odhadovat podla nejakeho vzorca. Presne kalorie dostanes jedine ak budes mat powermeter.
25.09.2020 - 15:33:45
00
Pripoj si k hodinkam aspon tepak hrudny. Tak maju aspon aky taky udaj pre výpočet
25.09.2020 - 19:35:49
00
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/strava-testing-bluetooth-sensors.html
26.09.2020 - 12:14:55
01
juju_pepe napísal:
Trochu OT,vyjadrim po 3 rokoch svoj nazor na Stravu.Pre mna sa postupne stala Strava zlom.Ani som si neuvedomil a uz som pocas jazdy len tahal ako blazon,aby som nahodou nemal slabu priemerku,alebo velmi neklesol v rebricku oblubenych segmentov..Detto,ak som si chcel nahodou dat pauzu..to hned bolo ci som chory,ze nejazdim..kks,vazne ?Odkedy tam nechodim,konecne si viem znovu jazdu aj vychutnat a neberiem ten sport uz len ako fet,alebo nejaku povinnost. 90% ludi by uz obycajne bicyklovanie bez stravy asi ani nebavilo..hroza :) Poznam to,bolo strasne,ked sa mi po "uzasnom vykone" nezaznamenala trasa a ja som sa nemohol pochvalit..Proste jazdit sam pre seba ? wtf ? :D
Dalsia vec,kudos..nejak to sklzlo k tomu, "nedas,nedostanes" :)
Komy a tie buduce leganda ranky ? To by bolo fajn,sak vacsina ludi je sutazivych..skoda ze obcas ti ludia letia napr dole kopcom tak sialene,ze je im jedno ze oproti nieco moze vybehnut,alebo ze su na ceste aj ludia.

Toto nie je z mojej strany start diskusie, tak ak na mna nahodou niekto bude reagovat,snad sa neurazi,ak ja na neho nie..(kedze nemam protrebu dalej citat tuto temu ) Netreba to brat vobec ofenzivne, co tu pisem,je to len moj nazor, "kratky review" ;)



Krásny postreh presne takto som začal so Stravovu aj ja makať o život lebo časy nepustia ale časom človek vychladne a dnes idem ako mam chuť a cítim sa a"Facebook" celkom to tak necítim tu sa aspoň nikto nevychvaluje čo mal na obed a kedy si prdol ale ano je to taky športový hldkač ega ved všetci sa radi pochvalime😀
26.09.2020 - 16:26:32
00
Strava má ale aj pekné stránky... Ja časy, kudos a podobné blbosti absolútne nesledujem. Rebríčky (odkedy to dali do platenej verzie taktiež)... Ale čo mi to dalo? Vďaka strave som spoznal veľa nových ľudí, s ktorými teraz jazdím a vytvárame super partiu. Vďaka strave vždy objavím nové miesta, kde som ešte nejazdil a niekto to prebádal, vyčistil, vytvoril a uploadol na stravu a len vďaka nej o tom mieste viem a možem si rozšíriť svoje výjazdy vždy o nové miesta. Vďaka strave si viem sledovať svoj osobný progres, hlavne čo sa týka počtu najazdených kilometrov a archivovať výjazdy... Spätne si zaspomínať... "Aha, pred rokom či dvoma sme boli tu a tu. Dnes prší a sedím doma"... Tak ak vám strava dávala len pocit naháňačiek v nejakej blbej tabuľke, nechápem prečo až jej zrušenie vás vedie k tomu vychutnať si cyklistiku. Stačí to nesledovať, resp. si z toho zobrať to čo potrebujem.
26.09.2020 - 16:36:03
016
ro_so napísal:
Strava má ale aj pekné stránky... Ja časy, kudos a podobné blbosti absolútne nesledujem. Rebríčky (odkedy to dali do platenej verzie taktiež)... Ale čo mi to dalo? Vďaka strave som spoznal veľa nových ľudí, s ktorými teraz jazdím a vytvárame super partiu. Vďaka strave vždy objavím nové miesta, kde som ešte nejazdil a niekto to prebádal, vyčistil, vytvoril a uploadol na stravu a len vďaka nej o tom mieste viem a možem si rozšíriť svoje výjazdy vždy o nové miesta. Vďaka strave si viem sledovať svoj osobný progres, hlavne čo sa týka počtu najazdených kilometrov a archivovať výjazdy... Spätne si zaspomínať... "Aha, pred rokom či dvoma sme boli tu a tu. Dnes prší a sedím doma"... Tak ak vám strava dávala len pocit naháňačiek v nejakej blbej tabuľke, nechápem prečo až jej zrušenie vás vedie k tomu vychutnať si cyklistiku. Stačí to nesledovať, resp. si z toho zobrať to čo potrebujem.


Jasne máš pravdu ja stavu nezruším mam tu appku rád a do konca v lete si ju aj platím a je to ako píšeš tiež som spoznal par ludi a tras ale chcel sol len povedať že väčšina začne kvôli strave jazdiť intenzívnejšie lebo co si budeme hovoriť je to motivačné a hlavne PR o KOMoch sa radšej nevyjadrujem ked niekto premotivovany na to potrbuje E bike aby bol prvý ?určité každý takého pozná. Len mi to vyvolalo úsmev na tvári ked som si to prcitalpresne som sa v tom našiel ako som makal len aby čas lepší ?‍♀️
26.09.2020 - 18:58:39
01
Tiez sa mi to stalo. Strava vtedy asi este nejestvovala ani som sa snikym neporovnaval, len som nejako zacal stale sledovat tachometer, ako rychlo idem, aku mam priemerku, kolko som nastupal, a este musim prejst par km aby to bola 100vka, a este vyspat k vodarni aby to bolo 2000 vyskovych a podobne ... tak som zrusil tachometer a bolo mi super :) trvalo par rokov kym som zacal zaznamenat vyjazdy ale pozeram ich az doma nikdy nie pocas jazdy
27.09.2020 - 08:09:13
00
Tak toto je uz len vasa chyba...teda vo vasej hlave ze neviete ist pomaly a vsade musite mat nejake umiestnenie...ja si viem dobre zajazdit aj bez toho aby som mal nejake pohare a napriek tomu ze mam fajn priemer tak ten pohar tam nie je...vam ide o tie kratke useky - segmenty? Mne o trening...treba si uvedomit o co sa vlastne snazite a co chcete dosiahnut...ak len vacsie ego tak pokracujte v tom co robite ide vam to dobre 👍
27.09.2020 - 09:13:11
02
mas pravdu problem je v ludoch, ale strava je tool ktory ich motivuje k problematickemu spravaniu ...
27.09.2020 - 09:27:50
01
To iste mozu aj nevhodne fotky alebo nazvy vyjazdov...je na kazom z nas co si z toho zoberieme...nikomu nikto nic nenuti...ani robit to co ja ci niekto iny napr aj ked to dam do nazvu vyjazdu alebo nejaku foto co som pesiel nebezpecny usek atd...ja osobne si viem ludi na strave zrusit z priatelstva ale aj bloknut nemam problem a ak niekto nevie uznat ze vyjazd bol ok aj ked nema PR ci KOM ide prec
27.09.2020 - 09:45:01
00
Vypadá to, že sa do Stravy vráti podpora senzorov. Už to skúšajú v bete. Snáď dorobia aj iné veci, ktoré ľudia pýtajú už snáď aj 10 rokov (to som asi prehnal :) ). Uvidíme. Potom si to možno konečne zaplatím. Veď aby človek pomaly používal 10 appiek :/
28.09.2020 - 23:49:25
00
Dá sa nejak jednoducho pridať gear do stravy? Jaksi mi to nejde, automaticky má prepne do aplikácie...
29.09.2020 - 10:34:59
00
urob to cez PC, v mobile ak máš aj aplikáciu, kde to pridať nejde, sa aj tak snaží poslať ťa do aplikácie ako si sám zistil
29.09.2020 - 10:44:43
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up