Mohol by som este ja nazor na tu meridu poprosiť ci som na nej nieco neprehliadol? Vid strana dozadu.
05.10.2020 - 06:44:16
00
Kenai tvoje jazdenie bude asi iné ako jeho tie reci o 60km plari sú ozaj mimo realitu si je rozdiel ak jazdi niekto ako ty dáke blatibe gumy po chodím teréne a rozdiel keď začiatočník pôjde normálny plast po prasnej ceste, ten mu vydrží aj niekoľko tisíc a stojí v poho do dvacky, reťaz tak isto keď nejazdí strmé vyskapy nebodaj chodí viac kadencne cez 1000 v kľude a tiež to stojí nič. Tak isto ostatné veci pózujú pri ľahšej jazde. Napisbalenkolko ti vydržia ložiská s pevnou osou lebo mne skápali po menej ako 1000 teda uz dosť hucia lebo takým tempom to bude asi najväčšia položka.
05.10.2020 - 07:39:35
00
MD88 nech sa to tu nemiesa hore-holu bude lepsie, ak najdes temu s +/- tvojim cenovym limitom. Ak nenajdes, alebo chces nieco uplne specialne, tak sprav novu temu.

popokatepetl mam Big nine 300, co je ten isty ram, takze nieco ku geometrii. Mam 185 cm, co je na hornej hrane L, ty budes na hornej hrane M. Jazdi sa mi na tom velmi pohodlne, ale musel som si hodit o 3cm dlhsi predstavec. Holt, zvyk z XC bikov kde je clovek trochu viac polozeny. Prvy dojem po prechode z 26" XC a uzkych riaditok bol: "krava velka neobratna", ale po par km je to prec.
Este stale obcas vybehnem aj na starom biku, a skor je to nezvyk naspat na 26 a uzke riaditka. Len v mojom pripade tam urcite nieco zohrava aj vyska.
05.10.2020 - 08:44:19
10
TrailNew teraz mi to Kenai ofrfle, ale uz aj tak sa tu miesaju biky krizom-krazom. Chod sa mrknut aj na toto: https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/430059/giant-talon-29er-1-ge.html

Nie, nema to pevne osi. Ano, ma to uz "nemodernych"3x10 (ale furt udrzba za par euro).
Osadenie Deore a vyssie, vzduchova vidla, cena podla mna tiez rozumne nastavena.
Mozno aj to je cesta - pojazdis, uvidis. Mozno zistis, ze ti sadne na par sezon, a mozno nie. Pisem to preto, lebo chalan je zda sa z okolia.
05.10.2020 - 08:54:42
01
jaaaj radsej tu uz nic nenapisem lebo ma presvedcis o nieco co som vlastne ani nejazdil

moj prvy bike bol kros za 550 eurovych korun s acerou tusim
druhy bol tiez ctm HT za 730 aj s upgradom brzd na SLX
na tom som najazdil presne rok 2850km a ked som to predaval tak som menil len retaz a vsetko to slapalo v pohode a slape dodnes kedze som to predaval znamemu a obcas pokecame ako to ide.
plaste som myslel mavic pulse pro ktore mali dost makku zmes kedze to zmizlo behom jednej sezony co som bol prekvapeny ale zas drzali dobre.
staci kupit o par eur drahsiu retaz ako to uplne dno a vydrz je lepsia, voskom nemazem, staci obcas ocistit a namazat a funguje dobre, ziadne vyvaranie a pranie retaze kazdy tyzden

chalan zacina s bajkom a bude jazdit enduro plaste supersoft a drat ich dve sady za rok, uz to vidim

a toto ma najviac dostalo "skusenost ako 70kg chrta na XC biku"
tolko som mal naposledy ked mi bolo 17 rokov :D
na XC som zacinal ked som cez 100kg ;)

netreba ho tolko strasit, nie je to take cierne
05.10.2020 - 09:13:25
01
Nechcel som aby ste sa hádali... radšej už len chcem názor na ten Trek a nebudem tu už otravovať.
05.10.2020 - 10:00:46
00
ale my sa nehadame, my diskutujeme :)
mas tam QR tak ti to aj tak ofrfle :)
05.10.2020 - 10:10:57
00
Kenai napísal:
RockShox 30 Silver TK, Tapered, SoloAir , a teraz ma ukamenuju, ale podla mna je Suntour XCR 34 podstatne lepsia vidla

Mohol by si sa prosím rozpísať, prečo si to myslíš?


Kenai napísal:
Pohon je najmenej dolezity z toho celeho. Aj tak je to spotrebny material na 1-2 sezony ak jazdis viac km.

To by som netvrdil, väčšina cyklistov z môjho okolia (tak 9 z 10) jazdí rovnaký / podobný pohon od kúpy aj viac ako 3 roky len s tým, že sa mení reťaz a v prípade poškodenia nejaká iná samostatná súčasť.

Nazývať celý pohon "spotrebný materiál" je podľa mňa hlúposť, spotrebný materiál napríklad v prípade 2x10 pohonov je akurát tak reťaz a prevodník. Môj 2x10 pohon na horskom bicykli má nejakých 7 rokov a viac ako 14 000 km, pričom som len zo 10x menil reťaz, raz prevodník a raz bowden. Podobne na cestnom bicykli, kde mám 2x9 pohon, mením zatiaľ len reťaze a má okolo 10 000 km.
05.10.2020 - 10:23:24
01
necitujte predchádzajúce príspevky je tu 10 strán zbytočne stačí napísať a dať tag komu to smeruje ;)
05.10.2020 - 10:27:28
00
hansol710 napísal:
Kenai tvoje jazdenie bude asi iné ako jeho tie reci o 60km plari sú ozaj mimo realitu si je rozdiel ak jazdi niekto ako ty dáke blatibe gumy po chodím teréne a rozdiel keď začiatočník pôjde normálny plast po prasnej ceste, ten mu vydrží aj niekoľko tisíc a stojí v poho do dvacky, reťaz tak isto keď nejazdí strmé vyskapy nebodaj chodí viac kadencne cez 1000 v kľude a tiež to stojí nič. Tak isto ostatné veci pózujú pri ľahšej jazde. Napisbalenkolko ti vydržia ložiská s pevnou osou lebo mne skápali po menej ako 1000 teda uz dosť hucia lebo takým tempom to bude asi najväčšia položka.


Ano ja som to pisal este skor, ako sme si ujasnili ze chce jazdit len lesne cesty a asfalt, bol som v tom, ze ho zaujima aj trailove jazdenie. Shimano naboje specialne deora a nizsie na pevne osy su tragedia. To suhlasim. I ked oni vydrzia s dobrym servisom (cistenie vymeny gulicik) aj 3000km ale nie je to ono. Preto som pisal ze ak Shimano naboje tak XT tie su OK SLX som neskusal.
05.10.2020 - 11:16:58
00
Ja som chcel radšej ten Trek kvôli tomu, že je to obdobný bicykel ako ten ghost, s tým, že trek ma deore a ghost bohužiaľ SX
05.10.2020 - 11:25:06
00
PatrikL napísal:
To by som netvrdil, väčšina cyklistov z môjho okolia (tak 9 z 10) jazdí rovnaký / podobný pohon od kúpy aj viac ako 3 roky len s tým, že sa mení reťaz a v prípade poškodenia nejaká iná samostatná súčasť.

Nazývať celý pohon "spotrebný materiál" je podľa mňa hlúposť, spotrebný materiál napríklad v prípade 2x10 pohonov je akurát tak reťaz a prevodník. Môj 2x10 pohon na horskom bicykli má nejakých 7 rokov a viac ako 14 000 km, pričom som len zo 10x menil reťaz, raz prevodník a raz bowden. Podobne na cestnom bicykli, kde mám 2x9 pohon, mením zatiaľ len reťaze a má okolo 10 000 km.


K vidle bolo by to na zvlast temu ale skusim heslovite: 30 silver je najlacnejsia vidla od RS. Ma 30mm nohy co je uz samo o sebe pre 29" neakceptovatelne vakel ako svina, lockout je ak sa nemylim na 30 mechanicky, je neboost cize nema vobec porovnatelnu tuhost s tou Santourkou ato nehovorim ze 34mm nohy su o 2 triedy vyzsie. Napriek tomu je
RS o peknych par eur drahsia ako SR a ten rozdiel ta oberu na komponentoch. Servis SR urobi aj susedov pes po opici, zmena dlzky chodu lavou zadnou. Tlmiaca patrona stoji vyrazne menej na SR ako RS. Nastavenie progresivity tiez zvladas na SR jendoduchsie. A po prestavbe na mazanie olejom je aj citlivost porovnatelna.

Pohon, ano mas svojim sposobom pravdu, ale zvrhlo sa to tu na vyber biku podla pohonu co je este vacsia hlupost.
2x10 je jeden z naj dostupnych pohonov v mojich ociach a jazdil by som to dalej keby som mal ram kde viem dat presmyk. 3x9 najlepsi pohon aky kedy shimano vyrobilo. Neuveritelna zivotnost perfektny rozsah, odolnost proti spine a prevadzkove naklady zlomk novych pohonov. Ale nove pohony s 12s maju ovela tensiu retaz a lahunke tenunke pastorky aby tam voslia kazeta pri 10-50z nevazila 1kg. Vysledok je frakcia zivotnostio 3x9 a kopec problemov s ohybanim lamanim... Cize ano 1x12 1x11 je spotrebak oproti 3x9.
05.10.2020 - 11:39:07
00
flyte napísal:
TrailNew teraz mi to Kenai ofrfle, ale uz aj tak sa tu miesaju biky krizom-krazom. Chod sa mrknut aj na toto: https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle/horske-bicykle/pevne-a-hardtail/430059/giant-talon-29er-1-ge.html ....


Nie nedo... lebo ked uz sme si ujasnili, ze bude jazdit len lesne cesty a asfalt ziadne traily a uz vobec nie technicke, tak cert ber ten QR, uz som to vzdal. Inak bike nevyzera zle 3x10 je na XC super.


Naposledy upravil Kenai dňa 05.10.2020 - 11:43:41, celkovo upravené 1 krát.

05.10.2020 - 11:41:54
00
Takže 1x10, čo má ten Trek je prakticky výhoda. Takže Trek má už 3 body. Za Deore, vidlu aj osadenie.
05.10.2020 - 11:43:29
00
To si kde nasiel? 1x10 je cele zle, to som uz napisal. 2x10, 3x10, 3x9 je vyhoda 1x10 je len lacnejsie, ale zle odstupnovanie, zly rozsah. To je pohon ktoreho sa treba opravnene bat, nie toho SX
05.10.2020 - 11:45:55
00
keyboard_arrow_up