Teraz nie Žilinský kraj

Prílohy:

Screenshot_20201005-190441.png
Screenshot_20201005-190441.png 560.56 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2020 - 19:06:02
00
Vedla ide cyklochodnik cez vinice.... len pako by sa trepal po hentej zuzenej ceste.... :tmi: to je vyslovene provokacia na “zrazte ma”
05.10.2020 - 20:49:04
02
Alebo niekto kto to tam nepozna? A mozno len pako vie tak lahko sudit
05.10.2020 - 20:50:56
06
Nie pako, to je Miso 😁
Tiez som tade isiel a? Dokial budu cyklisti stale uhybat autickarom, ti budu cim dalej tym viac presadzovat filozofiu ze cesty su len pre auta a cyklisti sa maju pratat kade lahsie
05.10.2020 - 21:02:01
03
Presne

Prílohy:

62.jpg
62.jpg 171.23 KiB thumb_up1thumb_down

05.10.2020 - 22:29:02
02
Zial musim so Zipsikom suhlasit... 19:00 upchata predmetna cesta, ca. 50 aut ide 25 kmh, na cele neosvetleny silnickar a za nim Bus, bez sance bezpecne obehnut... to chce Bobrika odvahy
05.10.2020 - 22:48:02
03
ten úsek má 2 km a naozaj zúžený je len na pár miestach. cca jeho polovica je taká, že auto, dokonca aj autobus môže cyklistu držiaceho sa čiary bez problémov obehnúť (auto s takmer metrovou rezervou). Možno musí spomaliť a neísť chvíľu 90+, hoci tam je tuším 70tka. Aj pomalší cyklista tak auto spomalí o pár minút, ak ho nemôže/nechce predbehnúť. Pričom to auto následne skončí v Juri a v PK, resp. si prešlo PK a Jurom. Ak idem do práce, tak sa mi nechce strácať čas motaním sa na, alebo z cyklotrasy. Len pre predstavu: dobehol ma tam kamarát s autom a keďže nič nešlo za ním, tak sme prehodili za jazdy pár slov. Problém tam je s vodičmi (podobne ako na D1 momentálne okolo Triblaviny), čo majú problém s odhadom rozmerov svojho auta a boja sa ísť bližšie k ľavej strane, hoci musí vidieť, že auto pred ním tam má miesta a miesta..
06.10.2020 - 08:54:02
00
Pekne od teba :D takze auta mozes obmedzit na par minut lebo je to “len” par minut.... ale seba nebudes obmedzovat par minutami leno sak ty ides do /z prace? :tmi:

To je co za logika?

Jurava je pristuona velmi jednoducho priamo z hlavnej cesty a aj dobre viditelna by som povedal....

Vzdy sa pindalo ze pk ba je nebezpecny usek nec tam urobia cyklotrasu... urobili cyklotrasu ktora je fakt super a zrazu sa tu zacinaju objavovat trotli ktori ju aj tak nepouziju a este vytiahnu priblbly argument so zdrzanim aut len “chvilku” :tmi:

Preco ja mam tak pocit ze taky ako ty by cyklotrasu nepouzili ani v pripade ze by im isla od postele az ku stolicke v kancli? A vzdy by si nasli nejaku vyhovorku preco je lepsie pouzit cestu a sak auta pockaju?
06.10.2020 - 09:23:41
05
Ja teda tym smerom jazdim len vynimocne, ale cca pred rokom som riesil tuto dilemu, ked som siel z Race smerom na Svaty Jur. Siel som po Puchovskej smerom na SV, striehol som po nejakej tabulke, ktora by ma odkazala na cyklotrasu, no a z nicoho nic bol koniec Bratislavy a uz som len videl na opacnej strane stvorprudovky, kdesi za cestou tu bajnu Juravu. Ako sa na nu mam teda dostat ako clovek, ktory to tam nepozna? Dajme tomu, ze som tu, dokonca vidim tam nalavo cestu, ktora, predpokladam, by ma na tu Juravu dostala, ale uz je neskoro, lebo ma od nej delia 2 plne ciary. Co som mal spravit inak? Nemam ziadny problem cyklotrasy pouzivat, ked ich uvidim, rad sa po nich zveziem, ale teda Juravu som zatial vzdy zbadal az vtedy, ked uz bolo neskoro. Nechyba tam nejaka navigacia? Je lahko mozne, ze je problem len vo mne a tabulky tam su, len sa kdesi v tej zaplave reklamneho smogu na Puchovskej pre mna stratili.
Siel som tade mozno 2 krat za posledny rok a v oboch pripadoch to skocilo tak, ze som siel po hlavnej.
06.10.2020 - 09:46:09
01
Jurava je dobra tak akurat na vylet s detmi, ale aj to musi clovek byvat pri Shellke vo Sv. Juri, lebo dostat sa tam s deckami z PK je fakt tragedia. A uz som to pisal (uz sme tu tu debatu mali), pokial chce ist clovek relativne svizne a hlavne chce tu cestu do/z prace stihnut v nejakom rozumnom case (tym nemyslim KOMy, ale skor samotny vyznam dochadzania do prace na biku a nie autom), tak nie je ina moznost ako ist po hlavnej.
06.10.2020 - 10:03:10
00
Rachela no jedina sanca je na nadjazd, dolava sa ako keby vracat do race a hentam odbcit

alebo sa otocit cez toto ale tiez riskantne
https://www.google.com/maps/@48.218849,17.1743959,3a,75y,42.15h,58.53t/data=!3m7!1e1!3m5!1sWXFaIhMcKraGxqwmtcMPLw!2e0!3e11!7i13312!8i6656

tabulky tam samozrejme nie su a na juravu sa z puchovskej dostanes bezpecne tak ze na poslednom semafore odbocis dolava cez kolaje a nasledne doprava na dalsej krizovatke
https://sk.mapy.cz/s/muzobuzazu
06.10.2020 - 10:06:53
01
clxno1 napísal:
Jurava je dobra tak akurat na vylet s detmi, ale aj to musi clovek byvat pri Shellke vo Sv. Juri, lebo dostat sa tam s deckami z PK je fakt tragedia. A uz som to pisal (uz sme tu tu debatu mali), pokial chce ist clovek relativne svizne a hlavne chce tu cestu do/z prace stihnut v nejakom rozumnom case (tym nemyslim KOMy, ale skor samotny vyznam dochadzania do prace na biku a nie autom), tak nie je ina moznost ako ist po hlavnej.


No tak to prrr.... z pk musis ist na cestaku po hlavnej to je pravda....

Cez jur musis prejst po hlavnej to je tiez pravda

Ale na konci jura odbocis na juravu a prejdes nou v podstate bez zdrzania... a urcite bezpecnejsie ako po momentalne zuzenej ceste medzi jurom a ba ;)
07.10.2020 - 10:18:18
04
takže, nedá mi to, a už ako minule, tak aj dnes pridám.

pred mostom mal byť daný zákaz a pred zúženým miestom taktiež s vyznačením obchádzky a jazdilo by sa po Jurave. Odkedy je zúžené miesto, nešiel som ani raz po hlavnej ceste, ale po účelovej komunikácií s autami cez vinohrady. Nie, nie je to výhradne cesta, je to účelová komunikácia s dopravnými značkami typu "zvýšený pohyb cyklistov" (pre tých čo sa minule sťažovali, že ako je možné, že tam sú autá). A nie, nie je rozbitá, okrem asi jedného prechodu, ktorý sa dá v pohode na cestnom biku v pohode prejsť.

argument - cesta je široká, platí v smere do Pezinka, kde je aj krajnica a cyklista musí ísť za spomínanou krajnicou aby to bolo relatívne bezpečné. Smerom do Bratislavy je cesta omnoho užšia, hlavne prvý kilometer nepredbehneš nikoho bezpečne.

Ak už chceš ísť čo najdlhšie s autami, čo vyžívam aj ja, tak tesne pred zúženým miestom sa dá smerom z Pezinka vojsť do vinohradov cez autobusovú zástavku, celá obchádzka má tak 2,6 km namiesto pôvodných 2,4 km (gratulujem za ušetrenie 200 m čo je presne 24 s pri priemernej rýchlosti 30 km/hod, hlavne pre ľudí, čo sa tak ponáhľajú).

Smerom z Ba buď hneď pri Slovnaft pumpe prejisť na druhú stranu, prípadne cez most (odbočka Vajnory, Zlaté Piesky) a cez plnú čiaru odbočiť na Juravu až k Shell pumpe v Jure.

Za posledný týždeň som stretol na danej ceste dvoch cyklistov. Netuším prečo. Ak to boli turisti, v pohode a moje srdce im odpúšťaq, ale vyzerali typu doprácenabicykli a tu tomu nerozumiem, nechápem.

Ak sa tak extrémne ponáhľaš, tak neviem o koľko pomalší si na Jurave.
po hlavnej ceste mám bežný čas z ba do jura, ak nefúka na *****, 7:40 a viac
po jurave z ba 8:40 a viac.
rozdiel? 1 minúta
druhým smerom 7 minút po hlavnej alebo 8 minút po Jurave.
rozdiel? opäť cca 1 minúta.
Takže mi povedz, čo ušetríš?
07.10.2020 - 10:49:15
04
Aj most moze mat svoj kanal - "Can opener" :)))
07.10.2020 - 16:22:18
03
mi pripomenulo: :D

Kamión sa zasekne pod mostom.
Príde policajt a hovorí : Tak čo, zasekli ste sa?
No nie ty kkt, veziem most a došla mi nafta.
07.10.2020 - 23:50:22
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up