A neni to pevna os s upinakom? Vid str.5 tohto vlakna. Alebo to vytiahni a zmeraj priemer osky. 15mm a viac je to co by to malo byt.
05.10.2020 - 22:42:33
20
Ešte aj tá koža sedla sa zo spodu nejak odlepuje...

Prílohy:

20201005_164625.jpg
20201005_164625.jpg 320.8 KiB thumb_up0thumb_down

05.10.2020 - 23:35:08
00
flyte napísal:
Len chalan asi nema doma pumpu na vidlice. A ci ho posielat naspat do toho obchodu.... Neviem.
Nasiel som nejake recenzie, a vacsinou teda nic moc. Viac nic jak moc.

Ale inak som samozrejme rad, ze ma novy bike a tesi sa z neho. Teraz pride faza kupovania doplnkov :D Zacal by som napriklad pedalmi. Ta pumpa tiez nemusi byt zla, kamosi to asi nemaju. A nejake trackovacie srandicky. Napriklad nieco od Garminu. A k tomu par ANT+ senzorov. Jaj, zabudol som na oblecenie a poriadnu prilbu.
A uz sme na cene dalsieho biku :D Tak to proste je...


naco by bol cloveku co teraz kupil prvy bike garmin a senzory...?

Radsej pedale a obutie k tomu, prilbu... zvysok uz pride po case co bude chciet...
06.10.2020 - 11:06:06
04
Hosť napísal:
Takže cele sedlo dole a vazelinu utrieť?

A nič k tomu nemam, len knižku. Pytal som sa ich, či nebolo niečo viac v krabici a vraj nie. Ale úprimne, nevyzerali nejak nápomocne ...


Nie sedlo, ale sedlovu trubku (sedlovku)
SEDLO:

Sdlovka:

Cize len povolis sedlovu objimku:
Vytiahnes sedlo aj zo sedlovkou a sedlovku utries, das naspet nastavis dotiahnes S CITOM! Radsej na viac krat, ak sa zasunie na buduce o malinko viac dotiahni. Zapaataj si polohu imbusaku a pridavaj tak po 1/6 obratky.

Vidlu nafukas aj dobrou bicyklovou pumpou pripadne kompresorom, aj ked to nie je idealne. Pumpa na vidlu inak stoji par E.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/pumpy-na-vidlice/beto-pumpa-na-odpruzene-vidlice-sp-002ag.html

Ak sa to naozaj odlepuje na tom sedle ,mas 2 moznosti reklamovat ziadat vyemnu.
Alebo zober chemopren a zalep. Ak to urobis poriadne, bude drzat lepsie ako od vyroby.

SR ma svoj specialny system QR ktory vlasten QR nie je a jeto pevna os. Volaju to Q-LOCK tu je ako to funguje. Je to vlastne pevna os ktora ide rychlo namontovat a demontovat.

https://www.srsuntour.com/technologies/q-loc/
06.10.2020 - 12:10:24
00
06.10.2020 - 12:39:46
10
Tomu hovoria "pevna oska" ? To je taky zbytocne komplikovany system ze az,a este ten diel pod maticou na opacnej strane matky drzi pokope spojeny len tenkou gumickou, hned pri prvej demontazi sa mi to rozsypalo, a to ze konusy sa nasunu na tu osku a dostane sa tam bordel ani nehovoriac. Neviem co bolo zle na klasickych konusovych nabojoch s oskou a 15 mm matkach ze toto vymysleli?
06.10.2020 - 12:58:07
00
Ja som zistil, že tí páni v tom servise sú trošku menej zruční no. Bez urážky, ale nový bicykel so zle nastavenou sedlovkou, vidlicou a vidím, že aj brzdy, nepripadá do úvahy. Normálne sa bojím, čo to bude s pregadzovačkami. Musím sa pokúsiť zohnať nejakého skúseného bajkera z okolia prešova, sabinova aby mi aspoň pozrel na ten bicykel a povedal, že čo treba doladiť.
06.10.2020 - 13:31:29
01
ako si prišiel na to že je zle nastavena vidlica?
06.10.2020 - 13:48:23
00
nemo1 napísal:
ako si prišiel na to že je zle nastavena vidlica?

vyššie spominal ze mu vidlicu nafukali tak ze ju nestlaci ani na polovicu....
06.10.2020 - 14:01:56
02
Sobi_20 napísal:
Tomu hovoria "pevna oska" ? To je taky zbytocne komplikovany system ze az,a este ten diel pod maticou na opacnej strane matky drzi pokope spojeny len tenkou gumickou, hned pri prvej demontazi sa mi to rozsypalo, a to ze konusy sa nasunu na tu osku a dostane sa tam bordel ani nehovoriac. Neviem co bolo zle na klasickych konusovych nabojoch s oskou a 15 mm matkach ze toto vymysleli?


Tiez nazor. Ja take osky vozim 6 rokov a neviem si to vynachvalit. Je to tak fajn ze ludia to kupuju a davaju to aj do vidlic inych vyrobcov. Zvlast ak davas dole predne koleso pri vozeni biku v aute. Tiez pre pretekanie je to ovela rychlejsia vymena, Poruchovost za 6 rokov 0. Servis 6x zatial = 1x do roka pri servise vidlice. Jazdene aj v piesku za dazda.
Ti verzia z vyzsich rad ma v 110mm 74g ! Ale by som neznel ako reprezentant SR. Ma to problem s kolesami co nemaju v naboji rovnaky priemer po celej dlzke. Cize je lozisko. potom zvacseny priestor a potm znova lozisko. V takom pripade sa moze stat, ze pri nespravnej manipulacii sa ten system otovori vo vnutri naboja. a to je potom ober pruser. Ak teda ma niekto jedny z tycho super kolies tak tato os prenho nebude ideal. Na druhej strane take kolesa su tusim len jeden super lahky model od mavic.
06.10.2020 - 14:03:56
02
Kibib napísal:

Ked uz MTBIKER urobi nejake video a snazi sa mentorovat, mohol by si dat aspon robotu a spravit si resers. Potom by nevypustal az take kraviny a nemusel by dat vybornemu systemu tytulok, ako sa z toho nezblaznit. Keby vedeli v SR SANTOUR slovensky, asi by mali v hradku zalobu na krku. Obcas mam pocit, ze by niekto mal urobit video, ako sa z nezmyslov vo videach a clankoch mtbiker.sk nezblaznit.

Spravna montaz
06.10.2020 - 14:18:19
00
Hosť napísal:
Ja som zistil, že tí páni v tom servise sú trošku menej zruční no. Bez urážky, ale nový bicykel so zle nastavenou sedlovkou, vidlicou a vidím, že aj brzdy, nepripadá do úvahy. Normálne sa bojím, čo to bude s pregadzovačkami. Musím sa pokúsiť zohnať nejakého skúseného bajkera z okolia prešova, sabinova aby mi aspoň pozrel na ten bicykel a povedal, že čo treba doladiť.

Nechcem sa nikoho zastávať ale práve na toto je tá prehliadka po zábehu (garančka). že ty jazdíš a po záťaži/zábehu to doladia všetko, čo treba. Bike sa v predajni proste vybalí z krabice, zloží, prebehne na montážnom stojane a vystaví. Pod záťažou sa môže správať inak takže nezabudni ísť na tú garančku.
06.10.2020 - 14:32:36
00
Skladal som bicykle uz par ludom a niekolko ich servisujem. Nikdy nikto neodisiel s bikom aby sa vratil, ze mu nieco robi problem. Cize da sa to aj inak, ako to splacat do kopy nechat zakaznika diagnostikovat co sme urobili naprd a potom, ked nam prstom ukaze co treba prestavit dotiahnut, tak to vytazoslavne nazvat garancna prehliadka. Chcem vidiet co by povedal taky pretekar XCC keby mu mechanik dal bike a povedal pridi po 100km urcite sa to pri zatazi bude chovat inak. A v tretom kole by sa mu zasunulo sedlo zacali drhnut brzdy. Vidlicu ani komentovat nejdem. Asi cakaju ze za tu zabehovu dobu priberie tak 10kg.

Ale je pravda ze maju na pulte bike na ktory mi v BA povedali, ze nebude dostupny este tyzdne a nevedia ani cenu. A dali mu peknu zlavu. Asi budu lepsie obchodnici ako mechanici. Ja som naopak.
06.10.2020 - 14:47:12
00
Tak to chlapci v BA majú nejakú slabšiu informovanosť :-) Nirvana je dostupná už dlhšiu dobu... 899,- MOC...
06.10.2020 - 15:50:26
01
Kenai napísal:
Nie sedlo, ale sedlovu trubku (sedlovku)
SEDLO:

Sdlovka:

Cize len povolis sedlovu objimku:
Vytiahnes sedlo aj zo sedlovkou a sedlovku utries, das naspet nastavis dotiahnes S CITOM! Radsej na viac krat, ak sa zasunie na buduce o malinko viac dotiahni. Zapaataj si polohu imbusaku a pridavaj tak po 1/6 obratky.

Vidlu nafukas aj dobrou bicyklovou pumpou pripadne kompresorom, aj ked to nie je idealne. Pumpa na vidlu inak stoji par E.
https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/pumpy-na-vidlice/beto-pumpa-na-odpruzene-vidlice-sp-002ag.html

Ak sa to naozaj odlepuje na tom sedle ,mas 2 moznosti reklamovat ziadat vyemnu.
Alebo zober chemopren a zalep. Ak to urobis poriadne, bude drzat lepsie ako od vyroby.

SR ma svoj specialny system QR ktory vlasten QR nie je a jeto pevna os. Volaju to Q-LOCK tu je ako to funguje. Je to vlastne pevna os ktora ide rychlo namontovat a demontovat.

https://www.srsuntour.com/technologies/q-loc/


K tej sedlovke, koľko minimálne musí byť v kostre zasunuté?
06.10.2020 - 15:50:56
00
keyboard_arrow_up