Čaute.
Chcel by som sa spýtať, či je možné, že výkonnosť v chladnom počasí, povedzme pod 10 stupňov C môže výraznejšie klesať. Nemyslím teploty pod nula, alebo okolo nula.
Posledné 2 výjazdy mi skočili tepy o cca 10, znížila sa priemerka, nohy moc nešli....
Že či to môže byť aj tým.
Čo sa týka oblečenia, tak zima mi isto nebola. Ešte premýšľam, či to nemôže by aj príliš tesnými nohavicami.
Ako asi bude problém niekde inde, ale zaujíma ma aj váš názor, ako ste na tom s jazdením v zimnom počasí.
Doteraz som v takomto počasí nejazdil, ale mám drobné poranenie z futbalu, tak cca pol roka už jazdím 2-5x za týždeň.
18.10.2020 - 13:59:14
00
Tesné nohavice môžu mať vplyv na iný druh výkonnosti ? na biku sa bežne používajú kompresne veci práve pre zlepšenie rôznych aspektov tak tesné gate by nemali byť príčinou zlého vykonu ale to vyvodzujem ako laik. Rovnako z laickeho pohľadu si myslím, že to, že ti nebola zima môže byť zapríčinené aj tým, že telo minulo viac enegrie na ohrev/termoregulaciu čo sa môže prejaviť na vykone, lebo energiu telo míňa inde. Ale to len dedukujem.
18.10.2020 - 14:30:20
01
ked mas na sebe viac oblecenia, tak sa tazsie hybes. V podstate to nemusi byt na prvy pocit zrejme, ale predsalen musis ohybat vrstvy latky a vznika trenie medzi telom a latkou, dvoma latkami... Zaroven ak mas volnejsie oblecenie, tak "chyta" vzduch (vyssi odpor vzduchu) a to ta spomaluje, resp. musis viac makat. Cize mozu v tom byt take mikrodetaily, ktore ti v sucte spravia ten rozdiel. Na jar, ked zhodim zimne oblecenie, poznam ten rozdiel, ze sa ide lahsie :-)
19.10.2020 - 18:11:06
00
V chladnom pocasi si neporovnavaj cicinku s druhymi, ani sam so sebou... Jazdi na udrzanie vykonnosti, nesnaz sa ju zvysovat.

Su ludia, ktori lepsie znasaju vyssie teploty, a na druhej strane su ludia, ktorym lepsie vyhovuje chladnejsie pocasie.
19.10.2020 - 18:24:58
07
Urcite klesa podla mna. Telo cast energie musi pouzit na vyrobu a udrzanie teploty. Ja som vcera isiel 125km a tuto trasu uz som isiel vela krat a vcera som ledva domov dosiel co ma boleli uz nohy.
19.10.2020 - 18:59:28
01
Sammy6789: je to asi individualne, zalezi na veku, ako ti funguje vnutorne kurenie, z mojich skusenosti, ak ti chlad ako taky nevadi, tak kratke intenzity to velmi neovplyvni, ale tuna bude viac faktorov , nielen chlad .. na dlhsie vyjazdy ale urcite chlad vykonnost ovplyvni smerom dole, podobne aj vysoke teploty .. ale tak nejak to pozorujem tiez, ze ked pocasie ide dlhodobejsie pod 10 stupnov, neni slnko, kratky cas svetla, zacinam upadat do zimneho spanku vykonnostou :D
19.10.2020 - 20:19:49
02
no chcelo by to hlbsiu analyzu :-) neboj niesi sam.
mam za to ze - mas na sebe viac handier - co zhorsuje pohyb ( v membranovych nohaviciach sa mi fakt tazsie slape) , vaha navyse, nedychas tak zhlboka (studeny vzduch), v chlade musis viac jest - telo spali toho viac na ohrev, menej slnecneho svitu, celkova unava tela, telo si pyta oddych. aj vyjazdy su kratsie, menej casto, menej intenzivne .... ked sa to vsetko nascita vysledok je jesenna zdochlina :-D
19.10.2020 - 23:01:13
02
Ak sa Vam chce pozerat tak kuk toto video... ale v skratke, ano zima ma negativny vpliv na vykon.

https://youtu.be/MJdwDIDooRk
20.10.2020 - 10:30:51
00
u mna to je opacne, cim nizsia teplota tym vyssia vykonnost, vacsinu osobnych rekordov na segmentoch mam pri teplote okolo 10 stupnov, pod cca 6 stupnov uz nejazdim. Najlepsie sa mi jazdi oktober november. Nad 25 stupnov pocitujem rapidny pokles vykonnosti. Tak asi kazdy sme ini ;)
08.11.2020 - 21:20:27
00
keyboard_arrow_up