Musí *****, chlapci, musí *****.
01.11.2020 - 11:06:14
10
mathoso napísal:
Ok 100 milionov vychodenych vravis, tvrdy lockdown je taka suma za 2 dni, zavries to na tyzden, dva, tri? A aj tak sa to o mesiac moze vratit


Sucasna situacia akoze nemina peniaze. Je lepsie to uzavriet a vianoce volnejsie dychat ako bojovat proti tvrdemu lockdownu ktory mozno bude aj tak nevyhnutny a mozno bude trvat ovela dlhsie. Kadejake opatrenia sa robia vsetci trpime od sept viac. A aj tak to k nicomu nebude.
01.11.2020 - 11:06:33
00
Nejaka redaktorka na tlacovke dala otazku, ci to plosne testovanie bude pokracovat az do jari. Matovic v odpovedi pouzil slovo "nastroj", takze je iste ze bude. Dostal mandat, tak sa bude minat vo velkom (a zlatych tehliciek v sejfe bude pribudat).
01.11.2020 - 11:07:18
00
Takze aj Taiwanci majú plne sejfy ?
01.11.2020 - 11:10:48
00
Ramon1 napísal:
pre minútový výkon ktorý musíš strpieť ? Obetovať 240 hodín slobody kvoli 1 minúte šteklenia v nose ?

Nepovedal by som, že je to pre "výkon" samotný. A s tou "slobodou" opatrne, aspoň kým nebude jasné, koľko falošne negatívnych prešlo testami. Som zvedavý na vyhodnotenie celého experimentu.
01.11.2020 - 11:48:49
00
Sesulak napísal:
3 miliony nebudu. Budu radi, ze budu 2 miliony, zajtra bude Matovic na tlacovke prskat, ze ludia su nezodpovedni a od 9. teho lockdown.


nejdem nič komentovať len si to tu odložím..
01.11.2020 - 11:49:17
07
Páni moji. Niektorí z vás, musia mať fest ťažký život. Ale pre GDPR nemôžem napísať koho tým mám na mysli :)
01.11.2020 - 11:55:25
17
V Ba vcera otestovanych 230tisic z toho 780ks pozitiv ( slovom sedemsto osemdesiat) tj 0,3%
Gratulujem
01.11.2020 - 11:55:33
00
scarinko napísal:
V Ba vcera otestovanych 230tisic z toho 780ks pozitiv ( slovom sedemsto osemdesiat) tj 0,3%
Gratulujem

aplikuj 780ks do exponenciálnej krivky
01.11.2020 - 12:00:43
02
Aplikuj si do nej napr 1000 novo nakazenych vdaka akcii ovca roka a povedz ako ti to vyslo.
01.11.2020 - 12:01:41
00
Hack3r napísal:
ze to vobec niekoho este bavi riesit a nebodaj citat...


Chapem, ze teba to nezaujima. Su este ludia, ktori vidia nutnost, ze v mene akejkolvek vznesenej idey, je nutne, aby vsetko prebiehalo podla nejakych pravidiel. Pokial sa hrame na demokraciu a pravny stat, tak nemoze vlada robit politicky projekt cez mrtvoly, posliapanim a ignorovanim platnych zakonov. Pokial budeme ako spolocnost tolerovat preslapy akehokolvek formatu, tak sa lahko moze stat, ze ktokolvek tu moze porusovat principy pravneho statu.

10:39 Premiér Matovič priznal, že vláda fakticky donútila svojich občanov podstúpiť celoplošné testovanie, ospravedlnil sa za to a argumentoval to ochranou zdravia všetkých Slovákov, hlavne tých najzraniteľnejších. „Nechceli sme dopustiť, aby nám nemocnice kľakli na kolená. Len kvôli nim sme vás prinútili ísť na tento test. Bolo to v záujme nás všetkých,“ dodal premiér.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/567462-testovanie-den-druhy-bratislava-redukuje-odbery-z-aut/
01.11.2020 - 12:02:29
03
Ramon1 Budu to opakovat, ver tomu. Z tej tlacovky mam pocit, ako keby im uz ani nezalezalo na nejakych poctoch testovanych, vysledkoch ani nic okolo toho. Vcera nastavili matricu, spustili to a viac ich nezaujima. Jedno co sa musi Matoviocovi nechat, je ten talent predat slepemu okuliare. Stacilo by ale brat koronu ako nieco docasne, sezonnu zalezitost alebo nieco co casom samo strati na sile a pan v rifliach nebude mat v rukach vonkoncom nic. A bude musiet ukazat svoju kompentonost riadenia statu v realite prebiehajucej ekonomickej, spolocenskej a hodnotovej krize. Ono neurcita hrozba desi viac ako blizke nebezpecenstvo. A na tom teraz frci cely svet. Lebo vsade sa najde nejaky "pan v rifliach".
Ja ale verim, ze to dopadne k prospechu ludi a ze to nebude dlho trvat a cely covid-19 skoci rovnako rychlo, ako zacal :)
01.11.2020 - 12:08:12
02
scarinko napísal:
Aplikuj si do nej napr 1000 novo nakazenych vdaka akcii ovca roka a povedz ako ti to vyslo.

A este si do rovnice pridaj ze tych 780 by po vacsine dodrziavalo sucasny lockdown light zatial co tych 1000 (moje cislo) ma krasny modry papier o tom ze su negative a este im aj uvolnia opatrenia aby mohli chodit a sirit.
Vysledok rovnice cakam od teba 😉
01.11.2020 - 12:08:35
00
scarinko napísal:
A este si do rovnice pridaj ze tych 780 by po vacsine dodrziavalo sucasny lockdown light zatial co tych 1000 (moje cislo) ma krasny modry papier o tom ze su negative a este im aj uvolnia opatrenia aby mohli chodit a sirit.
Vysledok rovnice cakam od teba 😉

sleduj krivnky dalšie 2 tyzdne.. a dozvieš sa
01.11.2020 - 12:13:10
02
Jo jo, gúd díl, ak dobre počítam cca. 4 k€ na 1 objaveného. Zároveň na toho 1 objaveného pripadá zhruba jeden sitom prepadnutý (v tom lepšom prípade).
Pri normálnom trasovaní so zhruba 10 % výlovom (toľko je tak normálne, vihodňare a severania majú momentálne viac) PCRkou to vyjde 10x menej, so zanedbateľným "prepadom".
Takisto šaškovanie s "vypínaním krajiny" je vyhadzovanie prachov do ľuftu (tam skôr na stratách ako na priamych nákladoch), čo tak dávať do karantény len postihnuté regióny, ako to robia tam, kde majú mozog (napr. v .de)? Len samozrejme to nebude mať taký "mediálny výtlak" a nenaserie to toľko ľudí, čiže by cvokovičovi menej vlhol. O čo tu asi ide v prvom rade.
scarinko ako som sledoval workflow tu v Denver City, tak reálna šanca sa nejako infikovať bola mizivá, tie miesta, čo som videl, boli "na priechod", vnútri si bol v podstate sám počas celej trajektórie, etc., nebolo to sprosto vymyslené, najväčšie riziko mali odoberajúci zdravoťáci, možno niekde, kde viac improvizovali, to bolo horšie, stále nowhere near MHD (napríklad), väčší problém je tých min. 50 % prepadnutých sitom + pocit falošného bezpečia
trionq 800 dole z povedzme 1800 reálnych nie je zrovna významný rozdiel, obzvlášť bez znalosti miestnych trendov (hlavne ak sa bavíme o BA)
Mak ja sa celkom teším, ako sa na magorovičovcov zosypú ignorované/obídené/priohnuto vyložené § ako hajzel z kariet
01.11.2020 - 12:20:41
06
keyboard_arrow_up