Pnr
Ahoj, mam Turno a postacuje uplne, suhlas co pise Peter793.
K tomu rozdeleniu:
Základný dumb - trenažér umožňuje jazdcovi meniť úroveň odporu, zvyčajne lankovým diaľkovým ovládaním. Nič viac.

Smart trenažér - sám mení úroveň odporu podľa kadencie šliapania – čím vyššia frekvencia, tým nižší odpor. Takže nie je potrebné preraďovať na bicykli. Niektoré smart trenažéry vedia snímať dáta o jazde (watty, otáčky, prepočítaná rýchlosť) a vysielajú ich cez protokol Bluetooth alebo ANT+ do externej aplikácie, ktorá z nich vypočíta rôzne viac aj menej užitočné veci.

Interaktívny trenažér - dokáže všetko, čo dva predchádzajúce, a navyše dokáže dáta aj prijímať. Ak mu aplikácia prikáže zvýšiť alebo znížiť odpor, bez reptania to urobí. Čiastočne sa tak dá automaticky simulovať jazda po reálnych tratiach, a to dokonca synchronizovane s videoprojekciou či nejakou animáciou. Zložité intervalové tréningy sú úplná hračka. Aplikácie vedia pracovať s dátami z ďalších snímačov (najmä merač tepovej frekvencie) a navrhnúť pre jazdca personalizované tréningové plány.
20.10.2020 - 17:08:26
00
Dakujem velmi pekne za vycerpavajuce odpovede. Pravdupovediac som chcel ten interaktivny trenazer, ale objednal smart - Elite Turno. Tak ho vyskusam a mozno budem spokojny aj s tym, ved keby aj nie, tak je teraz taky sialeny dopyt, ze ho nebude problem predat a kupit interaktivny :)
21.10.2020 - 17:44:08
01
Zdravím, chcem sa opýtať či je potrebné kúpiť špecialny rychloupínak k https://www.koloshop.cz/sk/cyklotrenazery-trenazery-228/Elite-Novo-Mag-Force-trenazer-8-stup%C5%88u-zateze-plus-training-mat-plus-travel-block.html alebo môžem nechať aj pôvodný. Ďakujem
27.10.2020 - 15:41:53
00
Tento https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/elite-rychloupinak-pre-trenazery-elite.html
Ale tento je to iste,akurat lacnejsie https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/prislusenstvo/rychloupinaky-pevne-osky/force-zadny-rychoupinak-cr-fe-strieborny.html

    27.10.2020 - 15:51:00
    01
    Takže pôvodný sa asi nedá použiť. Ale dobre ďakujem
    27.10.2020 - 15:55:56
    00
    Ten "strieborný" upinák dostaneš (aspoň ja som dostal) k trenažéru... Pôvodný použiť pokojne môžeš, ale ak je trebárs eloxovaný, tak si ho oškrieš... Ak máš ale pevnú os, tak potrebuješ adaptér... https://www.mtbiker.sk/shop/cyklotrenazery/prislusenstvo/elite-adapter-pre-10-a-12-mm-os-pre-rampa-qubo-novo.html
    27.10.2020 - 16:16:58
    00
    citim potrebu sa vyjadrit k tejto teme. ako kazdy, mal som dilemu: ci trenazer, ci valce. a ked trenazer, tak aky a ked valce, tak ake. u mna to, vzhladom na aktualnu situaciu a zvyseny dopyt po tychto hrackach, prebiehalo tak, ze som uz bol zufaly z toho, ze neviem zohnat cez inzerciu trenazer, ktory som si vytipoval, vzdy ma niekto predbehol, alebo prestal moznostou osobneho prevzatia. tak som svoj zaujem rozsiril aj o valce, aby som zvysil svoje sance. z tych som mal trosku obavy, ani nie preto, ze by som sa bal, ze to na nich nezvladnem, to ma prave na nich lakalo a vzrusavalo, ze to nebude zadarmo, ja som za kazdu srandu, ale kvoli hluku. problem s prestavanim pokracoval. az na tretikrat sa mi podarilo skutocne dostat do stadia, ze mi ich predavajuci aj poslal. uz som bol s dvomi dohodnuty tak, ze mi posielaju, ale potom sa mi ospravedlnili, ze uprednostnili cloveka, ktory si pride osobne. chapem, ale nedodrzali slovo. mal som uz nervy a bol som zufaly. dva tyzdne som intenzivne checkoval inzeraty a pisal si s ludmi, kym som sa k valcom dopracoval. uz mi z toho yee baloon, a teraz ich mam. ano, zyebkal som sa z nich uz parkrat. ale ked ma clovek rozum a uci sa valcovat pri stene, alebo sa moze z oboch stran opriet o zarubnu, tak ziadne tragedie sa nedeju. zena sice ... jak chora vrana, ze je v byte dalsia haraburda, ale mna sa to netyka, ja mam valce, ja som slobodny, moje srdce leti ako sokol a vsetcia mi mozu od teraz do riti fukat. fakt mi valce davaju tento pocit. a ten sa oplati mat. este pre valcovych panicov mam taku informaciu, ze jazda na tom si vyzaduje permanentne sustredenie a s tym suvisi aj urcite neobvykle napatie svalovych partii, ktore sa pri jazde po ceste nazapajaju. ja som si dal hned na zoznamenie dve jednohodinove sessions s dvojhodinovym odstupom. a vecer, alebo skor az na druhy den som najviac citil ramena. ako po dvihani ciniek nad hlavu. mozno nemam dobre nastaveny posed na biku a mam prilis vela vahy na rukach, neviem. ale okrem nezvyknutej riti, len ramena. ked sa ohliadnem spat, onania nad nejakym sterlinym fixnym nezmyslenym trenazerom bola strata casu, lebo teraz som dokonale stastny. moje obavy z hluku a vibracii (u mna hlavny argument pre fluid trenazer) boli uplne neopodstatnene. beton, koberec, yoga podlozka a je to v pohode. nerobim nikomu naprieky, nekladiem to jak arogantny ignorant na holu plavajucu podlahu. a ked si clovek pusti nahlas hudbu, tak ju aj pocuje. a susedia, ak to vobec vnimaju, si asi myslia, ze castejsie perieme. ak mi pridu klopat, tak poviem, ano, casto perieme, mam zdravotne problemy, pomocujem sa, prepacte. :) takze ak som prilial este viac goriva do sialenstva pri zhanke po pomockach indooroveho cyclingu, tak ma to mrzi, ale inak sa tento uprimny report nedal oferovat. jaaj, a este co by sa zislo: zisiel by sa ventilator a otvorena vetracka na okne. z cloveka to slusne kvapci. ja neviem mat uterak na baranoch, ked nevidim predne koleso a riadidla, tazsie sa mi udrziava smer a tym padom stracam balanc. takze mam nalepovaci hacik na stene nad hlavou a na nom uteracik, tak aby som ho dociahol a vedel si s nim kazdych 5min utriet tvar. aj castejsie, ak slapem vyssiu kadenciu, alebo mam tazsi prevod. tu spomeniem, ze ja mam valce s regulaciu odporu na magnetickom principe, ale vyzera to tak, ze to budem mat stale na strednej polohe a zvysok budem regulovat prevodmi na biku. cize si mylsim, ze uplne zakladnym modelom valcov bez regulacie nic nepokazite. skor koliska by bola asi uzitocnejsia ficurka, ale o tom musia napisat ini, ja tuto skusenost realne nemam. co dalej treba? zasoba celeniek tiez dost pomoze. podlozka musi byt siroka, lebo ked koleso sklzne, necha na koberci ciernu cmuhu z nadroleneho gumeneho prachu, ktory zostava na kolese prilnuty. material povrchu valcov nie je uplne antistaticky, lepia sa nan napr. psie chlpy. za mna spokojnost s valcami. casom, ked ma bude premahat nuda, co si momentalne neviem predstavit, budem si pustat nejake ubiehajuce krajinky na ozivenie z youtubu. ziadne parovacky, appky, ani zwifty a virtualne kolektivne jazdy mi zatial nechybaju. svoj vnutorny hrejivy pocit ako som vyyeb*l s okolitym svetom nemam potrebu sharovat takym sposobom. zaverom poviem, ze je nad slnko jasne ze hysteria valcova bude pred vianocami pokracovat zhankou po bezkarskej vybave. gratulujem tym, ktori docitali.
    01.11.2020 - 13:11:03
    216
    Nazdar. Viete mi poradiť trenažér na favorita ? Žiadne extra požiadavky hlučnosť mi nevadí hlavný parameter je nízka cena. Dikes
    02.11.2020 - 11:21:50
    00
    edelweiss
    jeden z tych prispevkov, kedy sa musim okamzite po precitani prihlasit, aby som mohol dat palec :y:
    02.11.2020 - 11:48:40
    01
    martin90: najlacnejsie su tie, do ktorych upnes ram aj s kolesom z oboch stran, pritlacenim o rychloupinak a ku zadnemu kolesu pritlacis valcek (kov, alebo plast) a odpor regulujes bud magneticky dialkovym na riadidlach, alebo pri modeloch na principe odporu lopatiek v oleji sa odpor zvysuje rychlostou otacania kolesa. prve spominane su lacnejsie, druhe drahsie, ale tichsie. v ramci tychto trenazerov su este modely s ventilatorom, ktory sa stara o chladenie, alebo bez. cize to najlepsie z najlacnejsieho je fluid model s chladenim. trenim vznika teplo, takze chladenie je viac ako ziaduce. v inzercii je napr. blackburn za 80€, ktory vyzera celkom slusne. je olejovy s chladenim. pozri si na youtube o nom nejake videorecenzie a rozhodni sa. pamataj na to, ze pri vsetkych tychto trenazeroch budes potrebovat dokupit na zadne koleso specialny plast na to urceny, pretoze bezny plast sa rychlo znici, bude sa prehrievat a vemi rychlo z neho odletovat material. bude ti miznut pred ocami, doslova a budes aj citit ako sa pali guma. taktiez sa bude nicit aj valcek. taky home-trainingovy plast stoji novy cca 25€, v inzercii som videl jeden malo pouzity za 15€. cize ak chces byt spokjny a mat z toho zazitok, priprav sa na investiciu okolo 100€, lacnejsie to asi nebude.
    02.11.2020 - 11:50:39
    01
    edelweiss Ďakujem za radu. Ak sa ešte môžem opýtať čo znesie taký trenažér v zmysle aká je tam poruchovosť, čo najskôr odchádza a kedy ? A rovnako s tým špeci plášťom. Je to sezónna záležitosť alebo znesie pár zím.
    02.11.2020 - 12:07:25
    00
    edelweiss Valce su super a aj sa clovek nauci ist priamo a nelietat po ceste ako handra. Ja som neskor uz aj pil s flasky. V tretrach som jazdil v podstate od zaciatku. Ale predal som ich. Pvy rok ma to bavilo, ale zistil som, ze oddych od biku a turistika, posilka, maju nieco do seba. Pozeram, ze Elite robi aj typ Nero, ktory je inetraktivny. No zase chrobak v hlave :D
    02.11.2020 - 12:16:14
    00
    zivotnost plasta pisu, ze vraj 3000km a viac. tie trenazery su konstrukcne tak jednoduche, ze sa tam asi nema moc co pokazit. maximalne tak nejake loziska si mozu casom vypytat vymenu. najzranitelnejsi je na tom ten valcek, ktory sa opiera o plast. ale ja som nemal taky trenazer nikdy, takze su to len domnienky z mojej strany. snad sa najde niekto, kto da report na zaklade vlastnej skusenosti. ty mas vyhodu oceloveho ramu bicykla, cize mozes na tom robit aj divociny a nemusis sa bat ev. prasknutia ramu ako pri hliniku a karbone. zivotnost valceka trenazera a plasta kolesa predlzis asi tak, ze budes pamatat na to prehrievanie a akcelerovat budes plynule. tak si myslim.
    02.11.2020 - 12:20:07
    00
    sesulak: ja v tretrach tiez od zaciatku, nechceli sa mi zhadzovat spd pedale. flasku z ramu si vytahujem a pijem z nej od prvej jazdy. ale niekedy, semo-tamo aj ked sa plne sustredim a nic rozptylujuce nerobim, este tu stenu na jemne opretie laktom potrebujem. interaktivita ma zatial nebere, nechyba mi, som misuro a ant rezistentny. ja si od biku praveze oddychovat nepotrebujem, valce mam nielen kvoli korone, ale preto, ze mam problem s klbom a ked ma zacne boliet, musim sa casto predvcasne vratit z vyjazdu. a to vie pokazit naladu. tym, ze byvam na vrsku, take navraty cez bolest nie su vobec prijemne. cize na bike som isiel len ked som mal pocit, ze ma noha nezradi, cize som toho vela nenabicykloval, lepsie povedane mam cyklo abstak jak hovado. valce mi ulahcuju situaciu. vytiahnem spod postele, hodim sa do letneho, pustim ventilator, nachystam uterak, flasky, pustim 1h komplilacie hudby na ktoru mam chut, skocim na bike a majte ma vsetcia radi, ja letim, nezaujima ma kolko je hodin. ked ma zacne noha boliet, tak ukoncim okamzite jazdu, zbalim valce a vytiahnem to ked sa citim opat fit. nemusim riesit nejake obliekanie, odhadovat pocitove teploty, sledovat predpoved pocasia, hladat diery medzi mrakmi, cakat kym obschne asfalt, nebodaj teren. od tohto som uplne oslobodeny. najvacsia pasia je valcovat ked vonku chcije.
    02.11.2020 - 12:34:46
    02
    pardon, ten blackburn v inzercii nema chladenie!!!
    02.11.2020 - 13:39:31
    00

    Výber z produktov

    Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
    keyboard_arrow_up