ZLATAKsvk napísal:
Cerovka


Sice ju moc nejazdim, ale super. Po skusenostiach z tbk, sa to bez listov ovela skor presusi (aj ovela menej rozmoci) a tym padom sa to bude jazdenim nicit ovela menej.
08.12.2020 - 19:22:16
03
chlapci, zabudate ze v tomto obdobi je v lese furt mokro.
okrem toho - bude prsat https://www.yr.no/en/forecast/daily-table/2-3060972/Slovakia/Bratislava/Bratislava
08.12.2020 - 19:24:32
01
akoze v decembri hulakat po lese s fenom a ofukovat chodniky s tym, ze sa to pri nonstop 100% vlhkosti vzduchu "rychlejsie vysusi"... no jo, slovami klasika "vam musi j*bat chalani".
08.12.2020 - 21:14:08
06
motorovy fen co fuka horuci vzduch sa este nepredava ? :lol:
08.12.2020 - 21:19:23
00
este svojpomocne odrezat spadnuty strom a tak uvolnit cestu to chapem a chvalim snahu ale toto mi pride uz trocha moc, behat po lese s benzinovym fukarom. Nemozem si pomoc a aj ked nechcem dehonestovat snahu a udrzbu (zrejme na vlastne naklady) ale pride mi to pritiahnute za vlasy.
08.12.2020 - 21:20:29
05
Ked napr. ofukli TBK, tak boli vyrazne suchsie ako traily ktore neboli ofuknute. Pripadne sa chodte pozriet na nejak menej frekventovane traily, napr. Pisany kamen a ten pod listim ani cely nenajdete.
Minuly tyzden som siel ofuknutu cast Cerovky ked bolo zamrznute a bola to parada... konecne to trochu ficalo. Brodenie v listi podla mna s trailovym jazdenim nema moc spolocne a ked to niekomu vadi, tak je vacsina lesnych chodnikov ofuknuta nie je. Kto sa chce ist brodit v listi, tak si urcite prijde na svoje ;)
08.12.2020 - 21:45:59
05
mne by sa cerovka pacila keby bola vyasfaltovana, tak si to tam pojdem na jar vyasfaltovat a komu sa nepaci, urcite si najde dost nevyasfaltovanych lesnych chodnikov :y:
08.12.2020 - 22:35:26
03
Ano... vyasfaltovanie je uplne to iste ako vyfukanie od zapadaneho listia ;)
08.12.2020 - 22:36:51
00
A čo tak nabudúce vysávač a natiahnuť červený koberec? Tá smradľavá rachotiaca somarina nemá v LESE čo hľadať. Nie len z pohľadu zdravého rozumu, ale aj zákona.
08.12.2020 - 23:11:23
04
Je jedno aka tema sa tu "dropne", vyzera to tak ze poniektori z vas len cakaju na sancu si rypnut :). Fukanie trailov je standard vsade pokial teda je zamer ich vyuzivat celorocne. Ak sa mokre listie neodstrani a zamrzne su traily prakticky nezjazdne. Hlavne tie nase "plytke". Teraz nemrzne, je blato stale ale aj tak je to lepsie, lebo to aspon ide. Skuste sa trosku odosobnit od svojich JA a pozriet sa na vec s nadhladom. Nie ze by ste boli vdacni, ze tu su ludia ktori sa o traily staraju a buduju na svoje naklady a na ukor casu straveneho jazdenim a s rodinami pre vas vsetkych. Jasne ze nikdy nebudu vsetci spokojny, ale co tak sa zamerat na to co mame spolocne? (myslim bajkovanie, priroda, prijemny cas straveny na bajku...)
09.12.2020 - 06:54:34
227
cokupit napísal:
A čo tak nabudúce vysávač a natiahnuť červený koberec? Tá smradľavá rachotiaca somarina nemá v LESE čo hľadať. Nie len z pohľadu zdravého rozumu, ale aj zákona.


V lese, v ktorom veľkú časť v roku prebieha ťažba - keď vtedy hučia 8hod denne motorové píly a ťažká technika, k posedom sa na svojich olejničkách celoročne po večeroch vyvážajú poľovníci, strieľajú či už individuálne, alebo občas rovno v rojniciach - je tento fukárik 2x do roka skutočne zanedbalná záležitosť. Len sa tu zas prejavuje malá skupinka ľudí, ktorá má potrebu okomentovať a skritizovať každú blbosť bočiacu z ich spomienkového optimizmu a vrhá to potom zlé svetlo na zbytok inak dobrej komunity. Smutné, ale neprekvapuje ma to, najmä v súvislosti s cerovou dráhou - tam keď sa pohne steblom hneď je oheň na streche. Samozrejme sa to sem musí postnúť, inak by to väčšina týchto "všekritikov" ani nepostrehla.
09.12.2020 - 08:15:40
012
zelenaliska napísal:
Je jedno aka tema sa tu "dropne", vyzera to tak ze poniektori z vas len cakaju na sancu si rypnut :). Fukanie trailov je standard vsade pokial teda je zamer ich vyuzivat celorocne. Ak sa mokre listie neodstrani a zamrzne su traily prakticky nezjazdne. Hlavne tie nase "plytke". Teraz nemrzne, je blato stale ale aj tak je to lepsie, lebo to aspon ide. Skuste sa trosku odosobnit od svojich JA a pozriet sa na vec s nadhladom.


Je trochu rozdiel fukat jednosmerne zjazdove traily skoncentrovane na 1 kopci, a 10 kilometrove rovinate chodniky, nemyslis? Toto malo skutocne asi taky vyznam, ako fukanie zvaznic. Dufam ze aj toho sa zachvilu niekto chyti, ako inak sa tam bude jazdit?
09.12.2020 - 08:28:47
05
Ano, nikdy nebudu spokojny vsetci ale toto je verejny priestor a preco ma jeden clovek rozhodovat o tom co je najlepsie pre vsetkych ostatnych? a este mat tu drzost povedat ze ked sa ti nepaci tak chod inam. Myslim ze tu je dost borcov ktory maju uz "co to odjazdene" a ako sa tu uz pisalo, traily preziju aj listie a cuduj sa svetu po listi jazdia ludia tiez na celom svete a je to standard, myslim ze to tak trochu patri k tomuto rocnemu obdobiu.

Ked cerovka zamrzne a bude sa smykat tak co, pridete posypat solou?

nanoslav ano, s tym suhlasim, minule sa tu riesilo ze niekto zlomil korienok na cerovke, lebo isiel o 10cm vedla z chodnika a bola z toho diskusia na 10 stran :D . Mne to listie pride bizardne uz aj z toho pohladu a aj argumentacie ze ved to je udrzba, ked su na cerovke ovela zanezbanejsie useky, napr. zarastene od krikov ze sa tam ledva da prejst bez doskrkania.
09.12.2020 - 08:35:26
02
Robio - ano to je dalsia vec - ked chcete niekto nieco na cerovke silou-mocou riesit a udrzovat, tak prosim vas pekne, zamerajte sa skor na ten strasny blatovy usek co je hned pri kacinskej asfaltke (myslim ten vacsi smerom od nej na juh)
Tam je to uz take zle, ze berem bajk radsej na plece a prebehnem to.
09.12.2020 - 08:44:45
02
tak to v ziadnom pripade, to je moje najoblubenejsie miesto na Cerovke!
09.12.2020 - 09:17:33
07
keyboard_arrow_up