Zdravím, mám takýto problém poprípade by som potreboval radu.
Kúpil som si hodinky Tactix Delta ( z radu fenix 6)
Cez PC a aplikáciu Garminexpress som si aktualizoval topo mapy Európy.
Potom som si stiahol aplikáciu Garmin - base camp na plánovanie trasy.
Prvá vec sa načítalo počiatočné nastavenie máp v aplikácii (dokopy to trvalo cca 3 hodiny je to normálne)???
Potom som si chcel naplánovať konečne nejakú trasu ale aplikácia neskutočne seká. Priblíženie alebo aj keď píšem bod záujmu neskutočne dpho trvá aplikácia občas prestane aj na chvíľu reagovať. Pc aj internet mám výkonný nemám s ničím problém iba s touto jedinou aplikáciou.
Zdá sa mi že po pripojení hodinek sú tie mapy úplne spomalené a zas keď nie sú pripojené tak sú tam pen všeobecné mapy nie tie Topo Európy.
Takže prosím niekoho ak sa do toho rozumie cez čo si normálne naplánujem trasu do hodiniek okrem GPX súboru alebo čo robiť s tou aplikáciou, mapami alebo ja už neviem s čím.
Ďakujem za info ak niekto bide vedieť.
10.12.2020 - 22:37:56
00
Strava, Komoot, Garmin Connect, mapy.cz, freemap.sk, cmaps.gpsteam.eu a kopec iných
Basecamp som skúsil prvý a posledný raz. druhú takú neohrabanú aplikáciu by človek len ťažko hľadal
10.12.2020 - 22:41:21
00
Ja neviem ale mne to príde tak pr***baná aplikácia, že až nechápem. Ak to hentak fakt seká normálne tak to je tak 100 rokov za opicami.
Cez mapy.cz musím klasicky asi len GPX súbor nahrať do hodinek pravda ?
Ako je to s komoot ??
A Garmin connect tam cez to sa dá nejako plánovať trasa ak áno prosím ťa kde nikde som si to tam zatiaľ nevšimol. Počul som ,že to ide ale nikto mi nepovedal kde, ako..
10.12.2020 - 22:46:50
00
Drahy a vytvorit
10.12.2020 - 22:58:48
00
Komoot aj Strava majú ConnectIQ appku do hodín, cez ktorú si vieš priamo stiahnúť trasu v nich vytvorenú. GC ako píše scarinko, je tam voľba dráhy a vytvoriť.
10.12.2020 - 23:10:24
00
Jasné diki moc pozriem sa na obe zajtra a uvidím čo je lepšie. Teraz pozerám ten GC je to tam ale musím hľadať body po mape nejde mi to tam navolit nikde podľa názvu je to tak ? Alebo mi to len momentálne nejde z nejakého dôvodu zadať? Ako je to presné na nejaké zložitejšie trasy dá sa nato spoľahnúť?
10.12.2020 - 23:14:29
00
Je tam volba ktoru treba zakliknut aby sa drzal len ciest a neplanoval to ako pre lieradlo :)
Vies tam mysl zvolit aj typ bicykla a vies si nastavit aj tempo a potom ti podla toho jazdi sparing na pocitaci na bajku 😁
10.12.2020 - 23:22:14
00
Jasné to som dal hneď že MTB . Len podľa toho čo poznám viem že cesta ktorú to ponúklo nie je prechodná na biku ale iba na pešo a existuje ešte jedna cesta ktorá je lepšia. Takže asi navolit skúsiť jedine viac bodov na trase či sa chytí tej ďalšej trasy. Inak je to aj tak super posun všetko čo ste mi poradili oproti tej aplikácii garmin base. Z toho som bol už zúfalý a myslel som, že je to jediná apka priamo na to.. Ďakujem keby ešte niečo vás napadlo čo by sa mi mohlo hodiť vedieť o tom budem rád.
10.12.2020 - 23:36:38
00
Ja si to robim v mapy.cz, exportnem gpx nasledne cez drahy v GC importnem do drah a ulozim. Urobim synchro a uz to mam v zariadeni garmin a len si to pustim.
11.12.2020 - 00:03:34
00
Taktiež Trailforks už je aj pre hodinky, nielen pre edge.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1670672.html#p1670672
11.12.2020 - 07:45:48
00
Skúsil som to ako si písal gpx z mapy.cz do garminconect a do zariadenia a tak je to paráda.
Akurát garmin connect ako taký na samostatné naplanovanie je úplne k hovnu keďže v ňom nie sú všetky detailné cesty ako sú v mapy.cz.... takže mi to tak príde že keby sa mám orientovať a pracovať čisto len s nejakou appkou od garminu tak asi veľmi nepochodim... alebo sa mýlim?
11.12.2020 - 20:20:03
00
Mne garmin connect dal čo som potreboval. Ale zase záleží po akých cestách chceš navigovať - v takom národnom parku je super, keď ťa mimo povolených nepustí
11.12.2020 - 20:31:08
00
Trasy cezeň neplánujem vôbec. Mapové podklady má žalostne.
11.12.2020 - 20:33:24
00
keyboard_arrow_up