rs955i napísal:
Na vysvetlenie...
Ochranny stit,ten plech na ochranu zadneho kotuca byva vymenitelny az po demontazi naboja kolesa,kde je podmienkou vymena loziska,a to je ina zabavka na pracu na ulici na zdvidaku z vybavy vozidla.
Co sa tyka upevnenia brzdovych kotucov na naboji,tam som sa nestretol s kuzelom obvykle je radialne centrovany na valcovom osadeni naboja a pevnostne upnuty kolesovimi skrutkami.V prípade pouzitia skrutiek byva fixnuty jednou M6 -M8 skrutkou,ak su skrutky nalisovane v naboji a koleso sa dotahuje maticou bez dalsieho fixnutia.
Co sa tyka prihrdzavenia kotuca o naboj da sa tomu zabranit pastou,kedze Cu pastu ako bolo spominane vyrobcovia kotucov pouzivaju ako zamienku na neuznanie reklamacie(netusim preco),vhodna je keramicka napr od Wurth Bremsen-schutz HT.

Diky, zaujímavá diskusia. Ale ja na aute ni nebudem meniť na parkovisku, aj kolesá chodím prezúvať do pneuservisu kde to mám za 10 min hotové :) Inak mne kotúče mreli na prehrdzavenie (myslím, že to ten prehnitý plech len urýchľoval), neviem prečo nie sú nerezové ako na biku :) Za 4 roky čo mám auto tak som ich už menil vzadu 2x a vpredu 1x (vpredu v strede praskli na starobu a prebrzdenie). Vzadu rýchlo hrzaveli, naposledy keď som bol pre kľúčnu kosť out, tak za mesiac státia auta zahrdzaveli o platničky tak, že som im musel pomôcť kladivom aby som sa vôbec pohol...
27.12.2020 - 23:21:21
00
Nie su nerezove, lebo by si sa nedoplatil. Za komplet predne brzdove kotuce a oblozenie som zaplatil 85 eur na moje auto (obycajne TRW, ziadne hyper super sportove). Na bicykel by som mal mozno za podobnu cenu komplet na obe brzdy, ale aku vydrz to ma na biku a aku na aute...x nasobne vyssiu.
27.12.2020 - 23:52:41
00
kamarati, dáte mi nejaký tip na overenú a funkčnú odsávačku oleja, ktorý si poradí s prevodovym olejom 85w90?

aby bolo jasné, ak by bola iná možnosť, daný olej by som vypustil, ale nie je, nalievaci otvor je zároveň vypustny.
28.12.2020 - 05:29:44
00
Robio napísal:
lubor1 v tom clanku je pisane ze adaptacne hodnoty sa prisposobuju stylu jazdenia. Je to pravda?

Je. Kupil som v auguste jazdeneho forda s powershift automatom. S tym sa nedalo jazdit. Radilo to strasne. To auto bolo schopne zaradit hore pocas plneho plynu pri predbiehani. V servise mi na moju ziadost resetovali riadiacu jednotku. Auto radilo este horsie ako predtym. Dal som niekolko ciest mesto - okresky - dialnice a v kuse som mu manualne radil, co som chcel ja. Odvtedy radi ozaj dobre. Podradzuje ked treba, drzi otacky pri zosliapnuti pedalu aj na D nie len na S. Uplne super. Jedine co ho nedokazem naucit je podradovanie a brzdenie motorom pri klesaniach. Tam sa stale hadame.
28.12.2020 - 06:30:06
00
Primarne kotuce maju brzdit a nie nehrdzaviet!Je to sice o peniazoch ale nie preto ze nerez ako zliatina je drahšia, ale pre obsah Cr Ni,ktore znizuju okrem ineho trenie...Teda by rovnako vykonne brzdy boli vacsie a teda tazsie /neodpruzena hmota je fuj fuj/viac by trpeli tepelnou deformaciou atd.
A k adaptivnym hodnotam:
Okrem prevodoviek sa ich ucia aj riadiace jednotky motora a teda pamataju si všeličo ?
28.12.2020 - 09:30:05
00
Páni, viete prosím odporučiť nejaké reťaze na 205/55 R16 za dobrú cenu? A hlavne , stačí mi len jedna sada na hnanu prednú nápravu, alebo dať aj na zadné? Nikdy som to nepoužíval, tak sa možno hlúpo pýtam. Vďaka
28.12.2020 - 10:10:23
00
misoR trw mám aj ja na svojich nesportovych autách. Je to fajn náhrada prvovýroby
28.12.2020 - 10:26:07
00
Som Martinčan,a na Hole som chodieval lyzovat takmer kazdy vikend a kym son nepouzival 4wd plechovky tak vzdy som pouzival retaze z Tesca Almera1,4 a neskor Almera 1,5 a kazda isla k novemu majitelovi s hrdzavymi no pouzitelnimi retazami.
Akekovlek retaze su len tak dobre ako ten medzikus sedacka-volant...
28.12.2020 - 10:35:49
11
Robio tak toto neviem, ja nie som mechanik. Robim iba jednoduche veci lebo moj mechanik ma stale vela roboty. Do elektriky sa okrem vymeny ziaroviek nepustam a preprogamovanie riadiacich jednotiek neviem ci by robil aj ten moj mechanik. Je velmi dobre vediet na co clovek ma a co uz vyzaduje skusenosti.
Kotuce hrdzaveju vsetkym, leto je OK ale ak je vlhko treba s autom jazdit aspon raz za tyzden. Ja som mal problem, ze aj ked som jazdil, bol som nauceny viac brzdit motorom a setrit brzdy. Tiez to nieje dobre okrem hrdzavych kotucov sa zakusovali piestiky, popraskali inak hrube dosticky a piskal som ako vlak. Mechanik mi vravel, ze brzdit sa sem tam musi, lebo co sa nepouziva to robi problem.
Stanlee ja mam takuto https://www.autodielygafa.sk/Products/rucna-tlakova-pumpa-1985120
funguje aj na odvdusnenie palivoveho potrubia pri vymene palivoveho filtra. Skus ale zistit ci v tvojom pripade nie je vypustanie oleja riesene demontovanim olejovej vane prevodovky. Ak je napustaci otvor zaroven kontrolny je z boku a neviem ako by si to vytiahol a aj tak by si mal tu vanu vycistit. U AT je ten dekel plechovy a medzi dvomi magnetmi funguje cele dno ako lapac pilin ktore vypustenim ani preplachom neodidu. Napr. na vrtacke je nalievaci a odsavaci otvor zvrchu ale na kontrolu je na boku sklicko.
28.12.2020 - 11:08:01
00
110mat110 podla mna to nieje take jednoduche, bude tam dost podsystemov, na prevodovku aj motor samostatne, rozne premenne zo senzorov a pod + na nove auto si clovek trocha zvyka.
Ono napr. pri resete adaptacnych hodnot u mojej ZF prevodovke ma vyrobca presnu tabulku ako mas jazdit aby sa tie adaptacne hodnoty jednotka spravne vydedukovala nanovo(velmi zjednodusene to je jazda z 0 na 90 velmi pomalym zrychlovanim a potom znova na 0, a toto niekolko krat za sebou, dost blbo realizovatelne v beznej premavke.)
28.12.2020 - 14:43:12
00
;)
02.01.2021 - 14:56:19
01
Ide pekne, ale vizuálne ma neohúrila. 🙄
02.01.2021 - 16:15:24
01
6:11 🤣
02.01.2021 - 17:02:04
00
neviem ci je to na pochvalenie sa ale aj tak to skusim :D
som dost velky pedant na auta takze "polka" auta vymenena, ale zasa na tu triedu a znacku velmi dobre vozenie :)
je to od vyroby 1,9tdi 77kw 4x4 a na merani na valcoch nam tam skocilo 82kw a 340nm, po dlhom skumani ze vraj bez zasahu do riadiacej, resp bez cipu :)
inac, moja je ta octavia 8)

Prílohy:

IMG_20200404_193827.jpg
IMG_20200404_193827.jpg 123.62 KiB thumb_up2thumb_down

02.01.2021 - 17:06:43
00
Asi si sadli piestne kruzky a ventily ked sa to zvysilo bez zasahu :lol:
Pekna ;)
02.01.2021 - 17:52:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up