no inak je to naozaj uchylka ... vzdy mi bolo jedno ako mi ide vidla a bolo dobre ... ale ako citam romanove vysvetlenia a popis tak som zacal laborovat z tlakom zo sag-om z odskokom ... a co je najhorsie ono to teraz naozaj ide lepsie ... a to urcite zdaleka nie som na moznostiach vidly ... proste nas tu kazi ;-]
04.06.2008 - 15:39:24
00
ja mám nastavený pomalší odskok - rada so servisu, vraj sa menej namáhajú a opotrebúvajú symeringy :shock:
04.06.2008 - 17:06:04
00
ja mám nastavený pomalší odskok - rada so servisu, vraj sa menej namáhajú a opotrebúvajú symeringy :shock:


skusil by som locknut , mozno to bude este setrnejsie : )
04.06.2008 - 18:45:55
00

skusil by som locknut , mozno to bude este setrnejsie : )
nechat do ma na policke ajazdit s pevnou
04.06.2008 - 19:58:23
00
nechat do ma na policke ajazdit s pevnou


tak toto musím skúsiť :lol: :lol: :lol:
04.06.2008 - 21:25:59
00
ja mám nastavený pomalší odskok - rada so servisu, vraj sa menej namáhajú a opotrebúvajú symeringy :shock:

takýto nezmysel som ešte nepočul, ale ked sa nad tým zamyslím, tak majú pravdu :roll:
tým že zabrzdíš expanziu vidla pri návrate ide pomalšie, koleso je dlhšie vo vzduchu a dopadne dalej. Keby bol návrat rýchly tak koleso je vo svojej východiskovej polohe a spraví minimálne dalšie dva zákmity (pri rovnej ceste) takže to máme minimálne o 2-3cm pohybu pri guferách naviac oproti pomalému návratu.

takto som sa nad tým zatial neuvažoval .... a asi ani nebudem :lol:
05.06.2008 - 09:28:27
00
Vladol nie práveže mam odskok nadstavený do pomala ! Keby som ho dal ešte pomalšie tak zaspím pokým sa vidla vráti do pôvodnej polohy.
Btw: dnes si dam test day a skusit tomu o otacku ubrat a pridat no myslim ze tak jak to mam je najlepsie.

no ved prave preto ze to mas super pomaly, tak vidla sa ti pri naslednych narazoch nestihne vracat zo zdvihu, pri kazdej dalsej prekazke sa viac zanori a neskor sa uz nema kam zanorit, takze zacne kopat...
05.06.2008 - 19:12:36
00
takýto nezmysel som ešte nepočul, ale ked sa nad tým zamyslím, tak majú pravdu :roll:
tým že zabrzdíš expanziu vidla pri návrate ide pomalšie, koleso je dlhšie vo vzduchu a dopadne dalej. Keby bol návrat rýchly tak koleso je vo svojej východiskovej polohe a spraví minimálne dalšie dva zákmity (pri rovnej ceste) takže to máme minimálne o 2-3cm pohybu pri guferách naviac oproti pomalému návratu.

takto som sa nad tým zatial neuvažoval .... a asi ani nebudem :lol:


roman nemas na to nejaky titul .... ing? :lol:
05.06.2008 - 20:28:29
00
no ved prave preto ze to mas super pomaly, tak vidla sa ti pri naslednych narazoch nestihne vracat zo zdvihu, pri kazdej dalsej prekazke sa viac zanori a neskor sa uz nema kam zanorit, takze zacne kopat...


Typek co ma SC V-10 a vidlu 888 mi zase vravel ze to mam dat este kusok na pomalsie. Uff este ze som dnes nezabil den nadstavovanim a namiesto toho si dobre zajazdil :P
05.06.2008 - 20:31:48
00
ja mam tiez trochu pomalsi odskok nastaveny ale nije rada zo servisu ale chodi sa mi tak prijemnejsie ..ked sa chce clovek viac vyblaznit tak to zvysim :)
05.06.2008 - 23:06:46
00
keyboard_arrow_up