volodaj napísal:
lto auta a motorky majú plávajúce strmene, ktoré sa hýbu na čapoch. Kotúče majú z jedného kusu skrz pevnosť. Hentie sú normálne plávajúce. Semi sa z nich stanu, keď zatuhnú nity ?

Ah, ano, Magura bola tusim plavajuci strmen. Neviem uz .. ale tieto kotuce vsade na internete volaju semi-floating. Ale tak nechcem sa hadat :D .. mne sa ten kotuc v ruke nijak nehybe /malinko sa moze hybat pri roztahovani sa teplom/, tak ho nechcem volat plavajuci :lol: ..este mi niekam odplava a co potom :)

Ale nasiel som volajake video s plavajucim kotucmi na aute a vypada to podobne https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=U0IULtZ1qEk .. tak to asi tak bude.
08.01.2021 - 19:49:33
00
Gusto0 napísal:


A tie 2 piece centerline .?
08.01.2021 - 19:53:02
00
nemam snimi skusenost - brzdna plocha bude pravdepodobne rovnaka. nechcelo by sa mi za to davat tolko penazi. aj tak je to len spotrebak. ako som pisal - mne sa tie v odkaze nekrutili ani ked dostali poriadne zabrat.
08.01.2021 - 19:57:39
00
nespominaj kamarata co sa vozi na hradzi........ povedz co jazdis, kolko mas kg, ako chces jazdit a k brzdam a platnickam sa moze niekto vyjadrit
08.01.2021 - 22:21:12
01
Tesak napísal:
nespominaj kamarata co sa vozi na hradzi........ povedz co jazdis, kolko mas kg, ako chces jazdit a k brzdam a platnickam sa moze niekto vyjadrit

Po hrádzi sa nevozí
09.01.2021 - 13:46:06
00
Brzdy XT M8100 , platničky Shimano J03A , kotúče Shimano RT76 , váha 88-91 KG , singletrail, zvážnice a tak podobné žiadny masaker aby sa bolo v obraze ja som s použitím brzd a spolahlivosti uplne apokojny len mi ide viac menej o to či je ten kotuc sram centerline 2 piece lepsi ako to shimano a ci je ta kombinacia vhodna
09.01.2021 - 13:53:34
00
Kotúče Shimano RT76 sú dobré, najazdil som na nich tisíce km.
Ja sám som necítil žiadny rozdiel v brzdnej sile po výmene na Sram Centerline (tie z odkazu). Brzdy SLX- 675.
Uvidím koľko vydržia, kupoval som ich na odporúčania tuto, mali by viac vydržať, cena bola podobná.
09.01.2021 - 14:46:46
00
Chalani a co vravíte na kombo magura mt5 / mt7 a kotuce mdr od magury , na CL adapter na shimano náboj??? .. proste sa vyrabaju aj. Shimano icetech kotuce na CL, s brzdami zee saint .. tak preco vyrobca neodpiruca pouzitie adaptera pre vacsinu plavajucich kotúčov? Z tepelnych dovodov? Brzd plocha ocel, unasac hlinik, adaptér ocel...??? Či? Ci z dovodu ze ked na cl adapter nasadis kotuc ma trocha vole voci adapteru na tych 6 dierach? No al ho potocis v smere brzdenia a dotiahnes cl.maticu vsetko v smere brzdenia nemoze mat volu... Ci z dovodu ze kotuc so 6 dierami drzi stabilnejsie kedze hlavicky skrutiek zvycajne T25 maju vacsiu plochu ako nity na ktore su na adaptéry??? Blbosť... Cl matica ma daleko vacsiu dosadaciu plochu po celom.obvode ako sucet dosadacich ploch 6 skrutiek... Niekto nejake rozumne a zmysluplne vysvetlenie??? Ani samotný mtbiker tym nevedel priamo na toto odpovedat iba ze to vyrobcovia neodporucaju, ale proc irenko ja se ptam proc :D
09.01.2021 - 21:08:30
10
protože chceli byť iný :D
09.01.2021 - 21:15:25
00
Nedoporučujú, ani som nevedel? Ja som ma Hope Floating kotúče aj na CL. Len matica na Hollowtwch po rokoch pustila ale Tatry som dojazdil normálne, potom som tam dal radšej maticu na kazetu, ktorá bola pevnejšia v tom mieste.

lto ale ty nechceš aby šlo teplo do strmeňa a bŕzd, preto tie keramické piestiky. Radšej nech je teplo v kotúči a platničkách ktoré sa ako tak chladia aj bez chladičov, keď zohreješ olej, ten ti tak rýchlo v systéme nevychladne.
10.01.2021 - 09:37:30
02
Ako vidim ani tu mi na moju otazku ,, preco sa nesmu cl adaptéry pouzit na plavajuce brzdove kotuce,, nikto neodpovie.. dokonca aj niektore nove lepšie bajky sa predávajú s plavajuc kotucmi a prekvapivo mnohe z nich maju CL adaptery... Ak by to bolo nebezpečné ani vyrobca bicyklov by to takto nepredával... Moj nazor je ze je to len marketing.. chces plavajuce kotúče tak si výmen aj náboje za 6cl... Takto mi to pripada,ak človek kontroluje aspon raz za rok dotiahnutie skrutiek na bajku, veatane cl.matici... ktora je docela kus zeleza ocel, ziadny hlinik, s pomerne hustym zavitom.... Tak isto pride na to ak je povolená... A 40nm sila pre uťahovanie cl skutiek bavime sa o vonkajsich kde pasuje hollowtech2 kľúč..., Tak ta sila je pomerne dosť na to, aby to držalo. Ak by to bolo z blata tak by to 6x pri dotahovani ruplo. Z hladiska technického, cl neuznavam zbytocny výmysel a myslim si ze vyrobcovia lepsich kotúčov ako hope magura (floating) tiez neuznavaju tento shimano trend co mozme vidiet v tvrdom boji pri predaji ich kotúčov kde pisu Warning never use with cl adapter... Chcu podla mna len aby cl zmizol ... Zatial som sa nesttetol s jedinym normalnym a zmysluplnym technickým vyjadrenim v com je cl adapter slabsi ako 6 dierovy hlinikovy naboj. Mozno duralovy, no ocel je ocel.
10.01.2021 - 11:00:07
00
Ked som naposledy vyberal naboje a rozhodoval som sa ci ist do 6 dieroveho systemu alebo CL, vyhral CL uz len kvoli vacsiemu vyberu kotucov, nakolko je mozne pouzit s adapterom aj 6 dierove. Taktiez aj montaz/demontaz je rychlejsia a menej problemova
10.01.2021 - 11:13:55
00
V podstate áno, no vzdy je lepsie obísť zbytocne adaptéry medzikusy ktoré časom môžu byt potencionálne ďalším zdrojom problémov ako nechcených vôl zvukov a podobne, pre gramarov adaptéry cca 80g naviac ale je to rychlejsie šikovnejšie v tom súhlasím. Keďže mam tiez CL naboje zostavam pri adaptéroch, naboje kvôli tomu ze si vyrobcovia striktne napisu nepouzivat s adaptérom ale neoddovodnia to, tak menit naboj je nezmysel. Na druhej strane sa mi uz stalo ze vnutro skrutky T25 som uz tak pretočil ze pomohlo len odvrtanie. Ale to bola moja hlupost kedze som pouzil uz na oko skrutku v nie najlepsej kondiii
10.01.2021 - 11:22:11
00
skusil si im napisat a opytat sa priamo ich ?
na formularoch / webe taka moznost urcite je ...
11.01.2021 - 02:26:49
00
KinDo , moc sa mi to reklamovať nechce je to vada nie technická skôr akustická, na celkovu funkčnosť to vplyv nemá, nerad by som zveril vidlicu inym ako je bikeclinics, ale najradsej si to urobím sám skor ide o to či dakto to uz riesil lebo to bude daka prkotinka, kov o plast alebo , duty zvuk to je. Tipujem to na vodiacu tycku co vychadza z patróny ze bucha o maticku na koncia to sposobuje to duté poklepkavanie... Ktorr takmer mozno prirovnat trocha volnejsiemu hlavovemu zlozeniu
12.01.2021 - 10:59:01
00
keyboard_arrow_up