iron.hide napísal:
Vazeni, sme zachraneni! Cibula pojde do prvej linie

Co predvedie?
12.01.2021 - 15:00:07
00
bude ventilovaným kričať pomeee.
12.01.2021 - 15:20:21
07
Na to, ako to je v moskve som sa pytal kamaratky co v Rusku zije. Aby som vedel o com to je. Je tam podobny chaos ako u nas.
Ti doktori tam chodia za pacientom - to je pravda. Akurat, ze to je platena sluzba a teda nie kazdy na nu ma (realne by ani nemali tolko doktorov). Rovnako existuje aj monitorovacia appka(system?) - ludia v Moskve boli na nu nastvani. Akurat, ze ze asi nebude vsetko uplne tak paradne ako ne napisane v tej sprave. A oficialnym cislam neveri nikto.
Ta sprava sa mi javi ako propaganda - ale pekne spravena. Vychadza z realnych a overitelnych informacii, akurat, ze ich este trochu prifarbila do ruzova.
12.01.2021 - 15:37:31
03
bajkonur napísal:
Vuk ten tvoj link na HS uz nefunguje. Mozno to bol vymysel. Mozno sa len ozval ten dotycny neurolog z kosickej fakultnej nemocnice, ze nic take nepovedal. A preto HS ako zdroj informacii nikdy neberieme :)

Ja som ho ale vygooglil aj inde. A odtial ho stiahli, lebo je to clanok proti testovaniu a proti vlade. Ale ma pravdu. Ak by sa malo testovat ako v novembri, tak je to nezmysel, co este viac rozsiri virus.
12.01.2021 - 15:42:08
01
Kenai to vazne si si spravil graf z miery pozitivity? Vacsie hausnumera si uz nenasiel? Skoda reagovat.
PS: astrazeneca poslala na ema ziadost o schvalenie, do konca mesiaca by sme mohli mat uz 3 dodavatelov vakcin
12.01.2021 - 15:47:11
00
neviem ako vy, ale ja osobne si nemyslim, ze u nas bude problem pocet vakcin, ale skor ten zvysok okolo ockovania.... ak bude nejaka vakcina skladovatelna pri normal teplote, by fakt miesto plosneho testovania malo byt plosne ockovanie :)
12.01.2021 - 15:50:24
00
will: skor bublina v ktorej zije ... pisane to bolo ohladne strednej triedy :D .. vsak ju aj dodrbali za to, ze co si predstavuje pod tym pojmom :lol: /pani grofka :lol:/

Bajkonur : podla googla to pisal na nejakej socialnej sieti .. to uz nikto nedohlada , ale tak to, ze sa testovat nemoze pod 15 stupnov, to vie uz asi kazdy po skonceni toho posledneho tstovania :D
12.01.2021 - 16:05:15
00
cokupit napísal:
Kenai to vazne si si spravil graf z miery pozitivity? Vacsie hausnumera si uz nenasiel? Skoda reagovat.
PS: astrazeneca poslala na ema ziadost o schvalenie, do konca mesiaca by sme mohli mat uz 3 dodavatelov vakcin


Z akej miery pozitivity ? Matovičov graf so zlepšením stavu epidémie bol robený z hausnumer - falošne mu poklesol počet nakazených vdaka menšiemu počtu testov po novembrovom celoštátnom testovaní a tento falošný graf je použitý ako argument pre dalšie víkendové celoštátne viac miliónové Ag testovanie v dohľadnej dobe. Reálny stav pandémie odzrkadľoval počet hospitalizovaných v nemocniciach ktorý neklesol. Neskôr to priznal aj minister zdravotníctva a toto podstatné kritérium bolo na konci roka použité na indikáciu vývoja pandémie.
12.01.2021 - 16:32:12
02
Dame sa vysparat s pocitom modropapierovej slobody a Matel to potom zavrie nakomplet :D
12.01.2021 - 16:34:56
00
Nezavrie. Fabriky urcite nie. nedovolia mu to, ani keby riaditel prekracoval mrtvych vo svojej firme. Testy prinasaju zisk a ak mu volaco prispeli na testy, kde sa da nieco odliat cez firmy?
Radsej bude testovat kazdy den uplne vsetkych, aj na vratniciach fabrik a nadavat na Sulika ze nevie objednat za 3miliardy testov, aj ked zavretie fabrik by vyslo len na 2,1miliardy.
Nahrabe si ako ostatni, len mu to nejde, tak ako predchadzajucim vladam. Malych podnikatelov ma na haku.


Naposledy upravil Hosť dňa 12.01.2021 - 16:43:00, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2021 - 16:40:11
00
Výrobca Ag testov si je vedomý ich nepresnosti preto uvádza že sú určené pre menšie počty testovaných kde pre ich nepresnosť vznikne menší problém na rozdiel od veľkého problému pri použití naraz u miliónov testovaných. Viacmiliónovým Ag testovaním naraz sa dosiahne udržanie daného stavu - nie zlepšenie. To čo sa získa stopnutím Ag reálne pozitívnych to sa stratí súčasnou mobilitou Ag falošne negatívnych.


Naposledy upravil Hosť dňa 12.01.2021 - 16:58:06, celkovo upravené 1 krát.

12.01.2021 - 16:41:56
00
Predsa testovanie vo fabrikach je v zaujme vedenia firmy, mozu sa vykaslat na nejake "statne" testovanie a mozu si to poriesit po svojej linii.
12.01.2021 - 16:56:48
00
Môžu. Ale nepresnými Ag testami sa im pri dosiahnutí určitého počtu nakazených bude vdaka mobilite falošne negatívnych situácia zhoršovať.
12.01.2021 - 17:01:35
01
randy napísal:
Predsa testovanie vo fabrikach je v zaujme vedenia firmy, mozu sa vykaslat na nejake "statne" testovanie a mozu si to poriesit po svojej linii.



A kto im tie naklady zaplati?
Harmanecke paierne maju vacsinu ludi nakazeny h. Ak by netestovsli ludia by normalne chodili do roboty lebo im nic nebolo...
12.01.2021 - 17:13:01
00
Jedno riešenie by tu bolo. Ak nechceme aby sa nákaza šírila mimo fabrík ľudia budú chodit len smerom do roboty :D
12.01.2021 - 17:21:03
00
keyboard_arrow_up