user_id napísal:
Tak to je poriadne hlboke :lol:.

Palety by sa dali osadit popri plote.


Si ma predbehol. :)
25.01.2021 - 14:57:18
00
pri plote je to tak na sirku riaditok a je to este hrbolate a vyvysene, raz som to siel na MTB
na druhej strane je to tiez z kopca navyse vyjazdene aj od aut a kadecoho
tam jedine vysypat makadam jemnejsi
25.01.2021 - 14:59:55
00
No ak sa palety nedaju poizit, tak potom asi nic. Vestko ostane je ovela drahsie.
I ked, ako pozeram tu mapu. Zelena voda je odtial kusok krizom cez pole a to su strkoviska. Vobec nikoho k nicomu nenavadzam, ale miestky Istvan z Mostu pri Ba co ma JCB by isto nemal problem previest par lyzic strku na vzidlenost nejakeho 1-2km. Mozno aj za velmi ludovu cenu 50E ako tu u nas.


Naposledy upravil Kenai dňa 25.01.2021 - 15:08:53, celkovo upravené 1 krát.

25.01.2021 - 15:04:51
00
chlapi, páči sa mi Váš optimizmus, ale je otázne, či to vôbec niekto z kompetentných bude chcieť riešiť - to je moja úvaha po prečítaní vyjadrenia hovorkyne BTS airport z dňa 6.10.2020.... resp., existujú tu vôbec nejaké páky, ako kompetentných "donútiť" riešiť tento stav? Mne to pripadá ako začarovaný kruh... bývam hneď "za rohom letiska", čiže túto trasu využívam takmer pri každom výjazde, a ten "brod" je naozaj otrasný...
25.01.2021 - 15:07:08
00
no letisko to riesit urcite nebude, BSK tiez nie lebo to nie je ich cize len ak niekto na vlastnu past
25.01.2021 - 15:09:47
00
palikam napísal:
... bývam hneď "za rohom letiska", ...

Poznas niekoho v okoli co ma JCB alebo nieco podobne? Ja by som tu vo vojke mal takeho co uctuje 50E za hodinu bagra urobi co si ukazes. Ale to je daloko.
25.01.2021 - 15:15:15
00
Kenai bohužiaľ nepoznám, bývam tu (aj v BA všeobecne) v bytovke štvrtý rok "aj s cestou" :)
25.01.2021 - 15:17:00
01
Kenai Tu bola odmerana hlbka tej kaluze: https://www.mtbiker.sk/forum/post1680037.html#p1680037
"bolo to celkom fun az na tu mlaku za letsikom okolo 75km kde som zahucal pod kolena do vody"
:)
25.01.2021 - 15:18:05
01
Skúsim vniesť do toho trocha svetla, oslovil som známeho ohľadom toho problému, čo má známych na letisku a popýtal sa na to. Nič oficiálne. Vec sa má takto. Vo vzdialenosti 10m od plotu letiska je ochranné pásmo, ktoré je vyhradené pre ľudí s povolením od letiska na vstup, ako aj techniky, ktorá má na to povolenie. Je to kvôli bezpečnosti, preto tam nemôže byť oficiálne cyklotrasa. Letisko ticho toleruje súčasný stav, keď tade chodia cyklisti, keďže podľa zákona by malo pri porušovaní zasiahnuť a ak by sa do toho niekto začal veľmi obúvať, môže sa stať, že letisko podnikne opatrenia, napríklad nechá ohradiť ten 10m ochranný pás, čo sa nikomu páčiť nebude z cyklistov. Žiaľ zo zákona je to jeho psov povinnosťou, inak môže mať problémy.
Z toho vyplýva , že cyklotrasu teda treba viesť vo vzdialenosti min. 10m od plota. Teda by sa mal vyvinúť tlak ma BSK, resp. Vajnory či pod koho spadá dané územie, aby sa vybudovala regulárna cyklotrasa.

Čo sa týka bagrovania a podobne, je to zasahovanie do cudzieho majetku a môže to byť trestne stíhané.
25.01.2021 - 15:24:59
12
scarinko napísal:
no letisko to riesit urcite nebude, BSK tiez nie lebo to nie je ich cize len ak niekto na vlastnu past


+nasledujuce prispevky,

mno, teda predstavit si, ze niekto bez vedomia vlastnika pride na CUDZÍ pozemok (nebadane?) a vyklopi tam furu strku/kopec paliet je take ... ako to nazvat... pozoruhodne (protizakonne)


ked tak skor pokusit sa takuto aktivitu mat 'odobrenu' vlastnikom
25.01.2021 - 15:27:31
00
Jano ma predbehol (+ ma viac info)
25.01.2021 - 15:29:15
00
Nemyslel som ze tam niekto pojde vysypat tatrovku makadamu len tak na blind 😁
To je len riesenie tej danej veci s mlakou
Robit to bez suhlasu aj ked za vlastne je somarina
25.01.2021 - 15:32:17
00
Suhlas, len mna uz za tie roky co zijem v okrese Dolna Sicilia situacia naucila, ze ked oficialne poziadas a nezaplatis motivacne, tak sa nic neda. Ked zaplatis Istvana aby urobil na tvje naklady to o co uz 10 rokov ziadas, nikto ani namitat nebude. Akurat, ked to niekomu bude zavadzat, tak ti to zlikviduje. Nikto predsa nechce Istvanovi urobit problem a Istvan ako spravny podnikatel nema ani objednavku ani fakturu ani ziaden doklad na koho objednavku to robil. Vo vacsine pripadov ho ani meno nezaujima.

Obvikle sa najviac ludia boja ze ich meno bude na nejkaom dokumente kde nieco povolili, Nie ci niekde na starej ceste bude fura strku co ju sprejazdni, alebo nie.
25.01.2021 - 15:34:55
01
palikam Mozes sa napr. spytat na BSK, ale obavam sa, ze s BTS nic neporiesia nakolko BTS ma zviazane zruky. Idealne by bolo ak by BSK viedla cyklotrasu inakadial. Podla ZBGISu je v okoli vela pozemkovych slizikov v sprave SPF. Mozno s nim by sa vedeli dohodnut, pripadne s dalsimi vlastnikmi pozemkov, cez ktore uz vedie aspon prasna cesticka..
25.01.2021 - 16:16:57
10
Jano1987 napísal:
Skúsim vniesť do toho trocha svetla, oslovil som známeho ohľadom toho problému, čo má známych na letisku a popýtal sa na to. Nič oficiálne. Vec sa má takto. Vo vzdialenosti 10m od plotu letiska je ochranné pásmo, ktoré je vyhradené pre ľudí s povolením od letiska na vstup, ako aj techniky, ktorá má na to povolenie. Je to kvôli bezpečnosti, preto tam nemôže byť oficiálne cyklotrasa. Letisko ticho toleruje súčasný stav, keď tade chodia cyklisti, keďže podľa zákona by malo pri porušovaní zasiahnuť a ak by sa do toho niekto začal veľmi obúvať, môže sa stať, že letisko podnikne opatrenia, napríklad nechá ohradiť ten 10m ochranný pás, čo sa nikomu páčiť nebude z cyklistov. Žiaľ zo zákona je to jeho psov povinnosťou, inak môže mať problémy.
Z toho vyplýva , že cyklotrasu teda treba viesť vo vzdialenosti min. 10m od plota. Teda by sa mal vyvinúť tlak ma BSK, resp. Vajnory či pod koho spadá dané územie, aby sa vybudovala regulárna cyklotrasa.

Čo sa týka bagrovania a podobne, je to zasahovanie do cudzieho majetku a môže to byť trestne stíhané.


Tak k tomu neoficialnemu stanovisku dam len toto jedno oficialne. Tak to vyzera, ze si niekto **** do huby. (tym nemyslim teba, Jano a hviezdicky su autocenzura). Jedna skupina ma svoju zaujmovu cinnost vykonavat 10m od plotu, pre pohodlie vykonavania zaujmovej cinnosti inej skupiny urobime v tomto plote diery :?: :facepalm:

https://www.bts.aero/lety/pozorovanie-lietadiel/
25.01.2021 - 16:23:06
01
keyboard_arrow_up