Palo TT napísal:
Na dlhe nudne doliny kolobezku Potom ju skryjes do lesa a zamknes o strom. Len musis ist naspat tou istou cetou :)

môže ju zobrať aj so sebou, keď ľudia nosia bicykle na Rysy, kvôli rýchlejším presunom
21.01.2021 - 18:56:40
00
helikobakter napísal:
Vyletelka ozon 3krat a raz v kubine ozon... Vzdy to vydrzalo max 4-5 tyzdnov... Potom bolesti este väčšie.... Ale najjj hovadina pre mna bola autotrakcna lavica..... To som myslel ze uz sa nepostavim nikdy

kazdy sme inac "postihnuty" a preto to co funguje jednemu moze ublizit druhemu a naopak. lenze kym to clovek neskusi nevie a ked som mal bolesti jak prasa ze som skoro ani nespal tak mi bolo jedno co so mnou urobia, vtedy by som sa daj aj rezat, no som rad ze to dopadlo takto.
21.01.2021 - 19:12:54
00
Smíšek je komerčný pičko , ktorý by najradšej “ trénoval “ nemeckých gerontov za veľké valuty . Osobne som bol aj za ním v Prahe , kkt mi to pomohlo a to som cvičil koľko bolo treba . Nie je to pre ťažké stavy , vôbec !
21.01.2021 - 21:20:46
20
Ved aj tie jeho videa tak posobia 😂😂
21.01.2021 - 21:23:51
01
lacika_dnb ja som v tomto trochu ako jehovista, ale pozri to nase kolobezkarske vlakno a skus nieco vacsie. Oxelo Town sme mali doma tiez a prave pre platnickara nie je podla mna idealne, prenos otrasov z cesty do chrbtice je... otrasny :-)

mna daval do kopy prof. Guth a tiez mi povedal, ze mam predat vsetky bajky a nechat si len jeden, s detskou sedackou. Posluchol som ho... Nejako si neviem vyhodnotit, ze ked teraz budem jazdit cez bolest, co to spravi v dlhodobom hladisku a ci sa to neprejavi tym, ze po par rokoch nepomoze uz ani cvicenie. Jeho rada bola jasna, cvicit, cvicit, cvicit. A neist pod noz, kym to nebude naozaj nutne.

Napisal na tuto temu aj zopar knih, ale priznavam ze nie vsetky rady dodrziavam, Zuby si umyvam aj auto opravujem postojacky a pri sexe nie som vzdy dole :-D
http://www.medicinskaliteratura.sk/medicinskaliteratura/eshop/0/0/5/4872-Bolest-a-skola-chrbtice

Jednej veci verim - hlavne v zaciatkoch treba urcite cvicit s fyzioterapeutom / inym odbornikom. Zacat robit nejake kejkle podla youtube sa moze vypomstit
22.01.2021 - 10:05:12
00
pozeral som tie videa Smiska uz davno a viac krat a nejak som tomu chlapovi neprisiel na chut a obcas tam zahlodal celkom peknu haluz. Ako pise Ramon urcite to nie je pre tazke stavy, skor pre sportovcov a mierne vysunute platnicky ktore sa daju cvicenim vratit spat. tazke hernie sa cvicenim nedaju vratit do povodbeho stavu ,nebodaj ked uz ma clovek platnicku uplne vyliatu alebo "rozsypanu"
22.01.2021 - 10:13:36
01
tato studia sa mi paci..
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5140813/

ocividne nie je trakcia/dekompresia na kazdom stroji rovnaka..
01.02.2021 - 09:38:58
00
Zdravim vas, prispejem aj ja trosku do tejto temy. Prve priznaky som zacal pocitovat asi 2 roky dozadu, kedy ma zacalo pichat v lavej polke sedacieho svalu. Ked som si sadol a postavil sa, prisiel neskutocny naval bolesti asi po dobu 10sec. Potom bolest ustupila. Takto to trvalo asi pol roka. Medzitym som siel na MR - okt 2019 a zistili mi vysunutu platnicku 7mm. Zacal som chodit na rehabky do AF rehab a cvicit SM system a DNS cviky s priznakom na dychanie do spodneho brucha. Do marca 2020 som sa nieco poducil a kedze prisla korona, tak som uz nechodil a cvicil doma. V podstate tie priznaky stym postavenim sa uplne odisli a v podstate som bol vpohode stym, ze mi vyrazali take pocity brnenia, tlacenia do lytka a do stehna. Niekedy som citil palenie aj v krizoch ale v podstate sa to dalo. Bike turistika v podstate bez obmedzenia. Priznam sa ze som necvicil uplne poctivo ale stav sa nejak nezhorsoval. Potom v devembri 2020 som bol na kontrolnom MR kde mi na tom istom stroji a ten isty lekar dal posudok 2-3mm. Cize pride mi to ako zlepsenie co sa tyka vysledku ale pocitovo mam pocit ze sa nic nezmenilo. V podstate su tyzdne kedy je to horsie a tyzdne kedy lepsie, dokonca niekedy mi to nevyraza nikam ale zas niekedy mam pocit ze mi to vyraza celkom dost. Ale stale mam pocit akoby sa to nezlepsilo za ten cely cas a stale stagnujem. Preto som sa aj chcel podelit a poradit ci by ste nevedeli odporucit niekoho v BA kto by vedel mozno aj tie MRka kuknut a nieco vedel o tom mcKenzie? Ten mckenziee cvik cvicim iba ten na bruchu a vytahovanie vrchnej casti od podlozky hore. Ale nerobim to casto. Mate aj vy take pocity ze niekedy je to fajn a niekedy mate pocit ako by sa to zhorsilo?
26.02.2021 - 09:32:29
00
Jar,jeseň katastrofa ...😀kup Si knihu mckenzie.. Mne pomohla
26.02.2021 - 09:50:33
00
Este pripajam zo zaujimavosti obidva posudky..

Prílohy:

B83EC6DF-ABCC-4283-9A3F-87E7135F57CB.jpeg
B83EC6DF-ABCC-4283-9A3F-87E7135F57CB.jpeg 48.44 KiB thumb_up0thumb_down

59FAC322-92CA-405D-AE5F-CA89D5A998A3.jpeg
59FAC322-92CA-405D-AE5F-CA89D5A998A3.jpeg 52.37 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2021 - 09:51:39
00
2,3 mm neries to je ok....a kontakt nieje s dursl.vakom....iba s okrajom....cvicenim budes ok..😉
26.02.2021 - 10:21:10
00
jedno z tych dvoch MRI je zle popisane. Take zmensenie zo 7mm na 2 mm za rok je hodne zazracnych videi Mudr. Smiska
skus sa spytat toho pana co to popisoval ci si za tym stoji, alebo naozaj najst nejakeho neurochirurga co si to pozrie- Mozno skus http://www.neuroill.sk/ poziadat o tzv. second opinion
26.02.2021 - 12:10:55
00
preco nie? ak mal 7 mm extruziu jadra (nucleus), tak znizenim tlaku sa cast vtiahne spat do disku a cast sa vstreba za ten rok.
Terajsich 2-3 mm uz moze byt pozostatok obalu (anulus) kadial extruzia vysla a ten obal uz tak nestiahne.
Ja som extruziu nemal, len koncentricku protruziu platnicky a bojujem stym uz 6 mesiacov, bez pocitovej zmeny, lebo pohnut s tym obalom je snad nemozne.
btw: vsimni si, ze smisek tiez vo videach hovori o (prirodzenom) vstrebani disku.. pricom to slovo prirodzene vynecha, lebo to kazi biznis.
26.02.2021 - 13:40:54
00
Zdravím Vás a vitám v klube. Extrúzia platničky L5-S1 7mmm. Bolesti v pravom zadku až do chodidla. Po troch týždňoch infúziek + tramal + B vitamíny ešte mám trpnutie pravého chodidla a tie svaly ktoré zdvíhajú špičku chodidla sú asi o 50% slabšie.
Podotýkam že rovnaký problém som už absolvoval 4roky dozadu len druhá noha tiež potom ako ma chytilo bajkovanie trvalo asi tri mesiace ako som sa z toho vyhrabal už som mal nastúpiť na operáciu ale potiaže ustúpili tak som ju zrušil. 4 roky som fungoval bez problémov dával som si pozor aby som to neprehnal s dvíhaním v predklone, teraz som si kúpil MTB 50km. v zime kus ma ofúklo a lietam vtom zas. Len dúfam že to prejde ako predtým, pomaly to ustupuje tak asi trpezlivo dať tomu šancu.
Bajkovanie asi nebude pre mňa najskôr som myslel že som si doničil bedro zlým sedlom, lebo kríže ma nebolia ani moc neobmedzujú v predklone bolelo ma viac bedro.
28.02.2021 - 08:26:44
00
@pretorian ahoj, no ja som mal 7mm pred rokom a pol ale tie priznaky mam v istej forme aj dodnes. Pravidelne sa snazim cvicit SM system ale neviem ci sa to nejak vyrazne zlepsilo. Ty pocitujes permanentnu bolest alebo iba pri urcitych pohybohc? Mna to napriklad pri pohyboch neobmedzuje. Ked ma to niekedy viac boli, tak iba v zadku inac my vystreluje iba taky tlak do lytka alebo nohy ale o bolesti sa neda hovorit. Cvicievas nato nieco?
01.03.2021 - 11:21:27
00
keyboard_arrow_up