Oky da sa teda povedat ze ak mam teraz XC bike velkost M a viem ze by som zniesol vacsi a virtualna dlzka hornej trubky je 59 cm + predstavec, neviem mozno 10 cm.
A trail bike velkost M ma tiez 59 cm, ale tam uz je prestavec neviem tusim ze 3,5 cm. Z toho vyplyva ze sedlo k riaditkam bude blizsie. Da sa na zaklade tohto povedat ze mi bude ten Trail bike este mensi ako to XC , alebo len to ze prsote tam bude iny posed?

Lebo ja uz fakt neviem ked mi 20 ludi povie ze M a 20 ze L. Kedze to nikde neskusim a nerad by som vyhodil vsetky svoje prachy za bike ktory mi nebude siediet budem sa na nom len trapit ci uz maly,alebo velky. Len taky moj vylev :-))
03.02.2021 - 10:05:47
02
Tommy911 napísal:
Oky da sa teda povedat ze ak mam teraz XC bike velkost M a viem ze by som zniesol vacsi a virtualna dlzka hornej trubky je 59 cm + predstavec, neviem mozno 10 cm.

Pozor na to, ze aj dva ramy s identickou virtualnou dlzkou hornej trubky mozu mat roznu dlzku posedu - maju rozdielny realny uhol sedlovej trubky a jej posunutie voci BB. Najma pri 29" fulloch sedlova trubka cez BB neprechadza.
03.02.2021 - 10:26:45
02
Všetkých pozdravujem a prosím o radu. Rád by som kúpil baik značky Canyon... Nuž neviem si poradiť z vhodnou veľkosťou rámu a kolies. Mám sa riadiť ich tabuľkami alebo fakt neviem 😑. Ak má niekto skúsenosti buďem veľmi vďační. Ide o klasický Hardrock... Cena do 1200... Moja výška je cca167cm. Veľmi pekne ďakujem za každú dobrú radu 😉.
03.02.2021 - 10:35:42
00
zejdzek napísal:
tag]zejdzek72[/tag] nieco mi tam nehra, M bude mat vzdy viac XC posed ako L.


Ja som pisal moju skusenost a porovnaval som svoje M-ko a S-ko mam 162 cm..
Na tom M som viac natiahnuty ako som bol na s-ku.. Na M som mal pritom len 35mm predstavec oproti s-ku kde bol 60mm.. Proste bolo mi to M-ko vacsie preto som bol viac natiahnuty, ako pri xc jazde
Porovnavam Santa cruz 5010 a GT sensor oba 27,5[/quote]

Natiahnutie ako tomu hovoris je jedna vec, da sa riesit predstavcom, co ale robi v mojich ociach XC polohu je drop rajdov oproti sedacke a to je na mensom rame vzdy viac a vela s tym neurobis ak nechces dat nejaky sialeny predstavec otoceny hore .
03.02.2021 - 11:40:41
00
Tommy911 tak ako pise Palo, effective top tube sa meria v urovni vrchu hlavovej trubky, zvacsa mas ale sedlo vyssie takze sa ti posunie dalej. O aku vzdialenost zavisi od uhlu sedlovej trubky a vysky v akej mas sedlo. Pozor ale na rozdiel medzi seat angle a effective seat angle (tak ako pise Palo). Statisticky je na xc bikoch polozenejsi sedlovy uhol, na trail/amen bikoch je ten uhol kolmejsi takze teoreticky ak ti je xc male tak trail bike s rovnakym ett ti bude tiez maly (lebo bude vo vyske sedlo blizsie ku hlave ako na biku s polozenejsou sedlovkou)- Ale nemusi sa to stahovat na tvoje konkretne dva pripady kedze zavisi od dalsich velicin. Takze bud pouzi matiku/geometriu a vypocitaj si ako sa ti zmeni poloha riadidiel voci sedlu a virtualne si to vyskusaj alebo sem pastni tie dva bajky s geo a ich velkosti nad ktorymi uvazujes a odhadom ti tu odpovieme. Druha vec je ze toto nie je 100%na metoda ktora ti povie ktora velkost je pre teba idealna, je to len metoda na priblizne porovnanie posedu na existujucom biku s inym bikom a jeho velkostami. Najlepsie je vyskusat a casto si i tak uvedomis ze by to chcelo inu velkost az po par mesiacoch.
03.02.2021 - 11:42:04
01
pripadne https://bikeinsights.com
Ak tam ten bike nie je zaregistrovat sa a vyplnit geometriu. Potom ide porovnat vsetko co treba.
03.02.2021 - 11:49:14
00
Ja sim myslim ze bike si treba vyskusat rozhodne, filozofovanie nad stackom, reachom, uhlami je fajn ale nazivo je nazivo :-D
A inak prechod z XC na trail podla mna bude vyrazny co sa tyka posedu, trailovy posed je o nieco polozenejsi si myslim a aj pocitovo trosku viac vzadu... Ja som si napriklad trailovy bike musel predlzovat o 2 cm predstavcom lebo sa mi zdal moc kratky
03.02.2021 - 11:52:08
00
kamilko Aspon nejaky link. Ked uz pises o niecom co asi este nikto nevidel Canyon Hardrock :lol:
03.02.2021 - 11:54:12
00
Kenai napísal:

https://www.bikegeocalc.com/ ukaze i rozdiely v posede a vies tam menit hodnoty "bike fittingu"

CykloTRON Ano, uz asi tri krat som odporucal vyskusat bajky, hlavne ked je clovek tabulkovo medzi velkostami. Ono je dost mozne ze nesadne ani jedna velkost, M bude male a L zase velke. Velkost vies sice doladit predstavcom, polohou sedla, klukami ... ale uz to moze menit ovladatelnost toho biku.
03.02.2021 - 12:06:20
01
https://geometrygeeks.bike/
aj tu je tabulka s rozmermy ramov uz som tam pozeral nejake rozmery, nasiel som vzdy co som hladal..

inak suhlasim stym dropom k tej polohe jazdca to je jasne.. co som pisal boli moje pocity z jazdy a aj v rychlosti vyjazdov som bol rychly s tym M-kom kedze som bol natiahnuty,preto som to prirovnal k XC.. akurat problem neistota aku by som chcel boli zjazdy ktore ja osobne mam velmi rad, kedze som nemohol dat zadok dostatocne dozadu koli dlhej TT :) vzdy je treba sa pozriet na konkretne parametre.. to co bolo este naprioklad moderne v 2017 je dnes uz stara pesnicka,.. niektore ramy co som si vsimol maju vo velkosti XS a S upne zanedbatelny rozmer stacku, cize tam ani s dropom toho moc nespravis..
03.02.2021 - 12:08:27
01
Tak to skusim este takto, posielam obrauok rozmerov terajsieho XC biku a tu je link na bike kde sa rozohodujem medzi dvoma velkostami. https://geometrygeeks.bike/compare/cube-stereo-140-hpc-2020-18-1,cube-stereo-140-hpc-2020-20-1/

V podstate najvcasi rozdiel medzi M a L je vyska sedlovej trubky , preto som premyslal ci zobrat taku ako mam teraz

Prílohy:

merida.JPG
merida.JPG 50.11 KiB thumb_up0thumb_down

03.02.2021 - 12:45:02
00
pises, ze stavajuci bajk je M a das sem tabulku s velkostami v palcoch ;)
03.02.2021 - 13:10:03
00
Aha sory, mam tu velkost 18...este mozno ze dlzka seldovej trubky tam nie je ale ta 47 cm
03.02.2021 - 13:13:23
00
Dlzka sedlovej trubky je 18 palcov co je 457mm. V podstate pri Mku to budes mat podobne natiahnuty posed ako pri Cube M, len bude trochu vyssie co je pri takych bikoch normalne - cize bude pohodlnejsi, menej skrceny a budes viac napriameny. Vrch hlavy bude vyssie tak o 2-4cm. Ak mas teraz pocit ze ti je terajsie 18" male tak budes mat najskor rovnaky pocit z toho Cube v M, zozaciatku naviac znasobeny tym vzpriamenejsim posedom. Cube v L-ku je o priblizne 2cm dlhsie na prednom trojuholniku co nie je vela, ale zase je vyssie na hlave o 1cm. To su rozdiely co vies doladit predstavcom, podlozkami a rajdami v mensej velkosti, akurat tam bude to ovladanie potom horsie pri dlhsom predstavci. Na sedlovej trubke je rozdiel o 5cm viac voci M-ku, cize ked tak toto si este postraz aby ti sedela teleskopka ci uz v M alebo v L. L-ko bude stabilnejsie vo vyssej rychlosti, M-ko obratnejsie v mensich rychlostiach.

Za mna ak vies ze ti je 18" merida mala tak chod do L-ka Cube (ak ti sadne vyska), celkovo su to kratke ramy. Alebo potom alternativa pozerat M-ka inych vyrobcov s dlhsimi reachmi. Stale ale plati ze je najlepsie vyskusat, bez toho nevies co ti sadne.
03.02.2021 - 14:04:16
02
vrabec0 diky moc. V podstate ten Cube M by mi mal byt cca ako tento bike co mam a na tomto citim by som znesiol o nieco vacsi. Cize s velkostou L urcite nespravim zle ze by mi mal byt extremne velky hm?

Trosku ma este matie ze Cube ma vo velkosti L takmer najdlhsiu sedlovu trubku 47 cm. V porovnani s inymi vo velkosti L su zvacsa na dlzke 43-45 cm
04.02.2021 - 11:01:48
00
keyboard_arrow_up